Jak vytvořit architekturu webu, která zvyšuje SEO

Architektura webu je důležitým faktorem SEO na stránce. Pokud to uděláte správně, vyhledávací nástroje i návštěvníci pochopí, o čem váš web je, a snadno najdou informace, které potřebují.


Pokud tedy plánujete nový web (nebo reorganizujete svůj existující), pracujte na jeho struktuře, abyste vylepšili jeho SEO i celkový uživatelský dojem. Chcete-li tak učinit, musíte pracovat na 3 věcech:

 1. Vaše organizace obsahu,
 2. Navigace a
 3. Vnitřní propojení.

Uvidíme, jak vytvoříte SEO a uživatelsky přívětivou strukturu webu.

3 kroky k vytvoření architektury webu, která vylepšuje SEO

Krok č. 1: Naplánujte (a uspořádejte) obsah svého webu

První věc, kterou musíte udělat při plánování a organizování obsahu pro nový web, je seznam různých kategorií obsahu, na které bude web zahrnovat.

Jakmile určíte obsahová témata, která budete pokrývat, přijde s relevantními obsahovými nápady, vytvoříte obsah a umisťujete obsahové části do správné organizace..

Skutečný životní scénář

Vezměme si příklad, jak si můžete vybrat správné kategorie obsahu.

Předpokládejme, že chceme vytvořit web o rostlinách Feng Shui. Na našich stránkách bude blog, který bude diskutovat o tipech na nákup, umístění a údržbu rostlin Feng Shui. Bude mít také obchod.

Abychom tedy našli různé kategorie obsahu pro tento web, začneme s některými základními vyhledáváními Google.

Samozřejmě bude klíčovým klíčovým slovem „rostliny Feng Shui“.

Při hledání se objeví následující související klíčová slova:

Zkoumání souvisejících klíčových slovZkoumání souvisejících klíčových slov

Jak vidíte, z toho vyplynou 2-3 dobré kategorie obsahu: indoor feng shui rostliny, kancelář feng shui rostliny, a feng shui rostliny pro bohatství (nebo feng shui peníze rostliny).

Vytvořme seznam a do něj přidáme tato klíčová slova.

Když narazíte na dva podobné nápady, jako je „feng shui peníze rostliny” a “feng shui rostliny pro bohatství“, Nepočítejte je jako dvě témata, protože jsou v podstatě stejná.

V takových případech porovnejte oba výrazy pomocí služby Google Trends. A vyberte ten populárnější.

Porovnání vyhledávacích dotazůPorovnání vyhledávacích dotazů s Google Trends

V našem příkladu je jasné, že „feng shui rostliny pro bohatství“Je mnohem populárnější než”feng shui peníze rostlinas “. Takže půjdeme s prvním.

Chcete-li provést další kopání, použijeme bezplatný nástroj pro výzkum klíčových slov od SERPS. Tento nástroj vám poskytne podrobnější informace o obsahu, který je na našich stránkách obsažen.

Zadáme pouze klíčové slovo „seed feng shui plants“.

Jak vidíte níže, SERP navrhuje pro naše klíčové klíčové slovo několik klíčových slov:

Objevování dalších témat obsahu pomocí SERPObjevování témat obsahu pomocí SERP

Z toho vypadá zajímavé téma kolem „umělých rostlin feng shui“. Přidáme ji do našeho seznamu.

Chcete-li získat více nápadů, použijte nově nalezená témata obsahu a postup opakujte.

Proč bychom tedy tyto dvě stránky přidali do naší nabídky?

Protože nám to pomůže při hodnocení našich webových stránek podle těchto cílových klíčových slov.

Jak?

S pomocí obsahu nebo základního kamene.

Obsah základního kamene, jak vysvětluje Yoast, je kritickou součástí velkého obrazu SEO. Tento základní kámen není nic jiného než „jedna stránka, která je středem obsahu daného tématu.

Takže na naší základní stránce s obsahem „Kancelářské rostliny Feng Shui“, Do této kategorie bychom napsali jednoduchý obsah a odkaz na každý článek, který máme na našem webu v této kategorii.

Pokud uživatel vyhledává výraz „kancelářské rostliny feng shui“Existuje velká možnost, že Google pro ni zobrazí naši základní stránku s obsahem. Když uživatel klikne a přistane na naší stránce, najde odkazy na nejdůležitější články kolem tématu, které hledal.

Při plánování informační architektury webu nezapomeňte dodržovat styl podobný pyramidám.

Na obrázku výše je „Domovská stránka“ a pod ní jsou různé stránky (a následující podstránky).

Moz uvádí, že taková struktura:

„… má minimální možný počet odkazů mezi domovskou stránkou a danou stránkou. To je užitečné, protože to umožňuje odkazové šťávě (hodnotící síla) proudit po celém webu, čímž se zvyšuje potenciál hodnocení pro každou stránku..

Krok č. 3: Vytvořte bohatou síť interních odkazů

Jakmile svůj obsah naplánujete a nastavíte pevnou architekturu, která jej udrží, je vaším posledním krokem slepení všech interních odkazů. Uživatelé a vyhledávače budou pomocí těchto odkazů získat další informace o souvisejícím obsahu na vašem webu.

Yoast i Moz doporučují stejnou strategii propojení: Navrhují propojení každého obsahu obsahu se zdrojem, který je v hierarchii informací o jednu a vyšší úroveň nižší..

Návrh architektury odkazu na web

Podívejte se na následující obrázek, abyste získali představu. Jak vidíte, domovská stránka odkazuje na stránku o kancelářských rostlinách Feng Shui. A tato stránka zase odkazuje na různé části obsahu na toto téma. Také tyto části obsahu nebo příspěvky všechny odkazují zpět na stránku základního kamene.

Vnitřní propojeníSEO-přátelský způsob, jak nastavit interní odkazy

Tím Yoast vysvětluje, že vylepšujete SEO “Protože odkazujete ze stránek, které spolu úzce souvisejí, obsahově….“

Pokaždé, když ve kterékoli ze svých kategorií zveřejníte něco nového, aktualizujte stránku základního kamene na toto téma odkazem na nový článek. Také odkaz na stránku základního kamene z nového článku. Zac Heinrichs z Portentu říká, jak tento krok může vylepšit SEO novějších kusů obsahu. On říká:

Vyhledávací stroje můžete přirozeně rychleji indexovat nový obsah propojením na stránky s vysokou hodnotou, jako jsou vaše domovské stránky nebo stránky kategorií.

Zabalení to…

Jde tedy o stavbu architektury webů přátelských pro SEO. Doufám, že jste se z tohoto článku dozvěděli něco užitečného.  

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map