Klíčová slova LSI mohou pomoci rychlejšímu hodnocení vašeho obsahu

Zastaralý mýtus je, že pokud chcete hodnotit obsah svého webu vysoko ve vyhledávačích, měli byste do něj zahrnout klíčová slova tolikrát, kolikrát je to možné – co se nazývá nádivka klíčových slov.


Zde je kicker: Pokud dáte tento způsob hodnocení obsahu do hry, nejen že vaše kopie bude znít nepřirozeně a trapně pro čtenáře, vyhledávače mohou označit vaše stránky za příliš optimalizaci a dokonce penalizovat, což by bylo zděšení za vaše úsilí o vytvoření obsahu.

Zde je příklad obsahu plněného klíčovými slovy:

„Naše lázeňské lázeňské služby v San Diegu využívají znalosti a odborné znalosti předních odborníků, aby vám poskytli ty nejlepší lázeňské služby v San Diegu. V San Diegu se specializují na… “

Přemýšlejte o tom, rádi byste četli něco takového nebo něco, co k vám přirozeně mluví? Google a další vyhledávače chtějí svým uživatelům odměnit tím druhým, takže vždy bude nejlepší psát obsah s přirozeným pocitem.

Zadejte klíčová slova LSI (latentní sémantický index) – nevyužité zlaté nugety, které se zaměřují na praktickou stránku obsahu, který čtenáři a vyhledávače dávají přednost.

Co jsou klíčová slova LSI?

Pokud hledáte univerzální definici klíčových slov LSI (označovaných také jako klíčová slova s ​​dlouhým ocasem), najdete odpovědi všude. Jednoduše řečeno, latentní sémantické indexování zahrnuje identifikaci synonym a množných čísel k vašim hlavním klíčovým slovům.

Perspektiva spočívá v tom, že nalezením podobných slov pro primární klíčová slova můžete do svého obsahu přidat přirozený prvek. Schopnost vyhledávačů najít analogii mezi hlavními klíčovými slovy a klíčovými slovy LSI také pomáhá při zachování přirozené relevance (to je to, co se sémantika v LSI týká: „vztahující se k“ významům hlavních slov nebo symbolů).

Vyhledávače používají klíčová slova LSI k určení toho, o čem je váš obsah. Pokud jsou například vaše primární klíčová slova „Apple smartphone“, nechtěli byste, aby vyhledávací nástroje spojovaly váš obsah s pojmy jako „smartphone Samsung“ nebo „smartphone Samsung“.

Díky klíčovým slovům LSI vyhledávací nástroje zkoumají váš obsah a snaží se objevit další výrazy spojené s vašimi primárními klíčovými slovy. Pokud tedy ve svém obsahu máte výrazy „Apple smartphone“, jako jsou „iPhone“, „iOS“, „earpods“ atd., Vyhledávací nástroje budou indexovat váš obsah pro výraz „Apple smartphone“..

Takže tím, že budete konkrétnější s klíčovými slovy souvisejícími s vašimi primárními klíčovými slovy, můžete vyhledávací nástroje vést při zachování přirozeného obsahu. Díky tomu je můžete donutit, aby váš obsah ohodnotili na základě hlavních klíčových slov, aniž by došlo k vycpávání klíčových slov nebo k optimalizaci vašeho webu. Tímto přístupem také minimalizujete šanci, že vás vyhledávací stroje potrestají.

Vzorky lsi grafuObrazový kredit – Gerald Benoit, Ph.D. Docent

Výhody používání klíčových slov LSI ve vašem obsahu

Existuje několik výhod rozšíření vašich článků, blogových příspěvků, dlouhých průvodců, whitepapers atd. O klíčová slova LSI, včetně následujících:

# 1 Vylepšete své hodnocení

Jak bylo uvedeno výše, vyhledávače při indexování obsahu webové stránky vyhledávají klíčová slova LSI. Konkrétně používají tato klíčová slova jako měrku k určení kvality obsahu, takže obsah, který zahrnuje primární klíčová slova v moderování a jeho varianty LSI, má nejlepší šanci na vysoké hodnocení ve vyhledávačích..

# 2 Zůstaňte v bezpečí před algoritmickými nebo manuálními tresty

Využití klíčových slov LSI ve vašem obsahu jej odliší od toho, aby bylo označeno jako spam kvůli praktikům plnění klíčových slov. Důvodem je, že nebudete muset v textu opakovaně opakovat hlavní klíčová slova (což je činí nepřirozené), ale místo toho použijte hlavní světy související s světy, abyste poskytli prostor svému obsahu a získali výsledky vyhledávání konkrétních dotazů..

# 3 Zvýšení zájmu čtenářů

Internetoví čtenáři potřebují solidní důvod držet se svého obsahu. Většinu času budou spěchat a procházet většinu obsahu, na který narazí, ale klíčová slova LSI mohou pomoci zaujmout jejich pozornost. Tato klíčová slova vám umožňují přeformulovat hlavní klíčové slovo několika různými způsoby, jak vytvořit obsah. To může pomoci zvýšit zapojení čtenářů.

# 4 Další klíčová slova k cílení

Žádné nadbytečné klíčové fráze nebo nucení primárních dotazů do vašeho obsahu – můžete použít tolik klíčových slov LSI, kolik si přejete, aby byl váš obsah jedinečný a relevantní pro vaše odvětví / obor. Buďte kreativní a budete mít možnost získat náskok před svými konkurenty a udržet si přehled o všech výzvách, které se mohou objevit.

Objevování klíčových slov LSI

Jak tedy zjistíte, která klíčová slova LSI ve vašem obsahu jsou nejlepší? Můžete získat pomoc od standardního slovníku, ale následující nástroje usnadňují vyhledávání klíčových slov LSI souvisejících s vaším hlavním klíčovým slovem:

# 1 Návrhy na vyhledávání Google & Výsledek

Toto je nejpohodlnější metoda k nalezení klíčových slov LSI pro vaše primární klíčové slovo. Vše, co musíte udělat, je otevřít ve vašem webovém prohlížeči adresu „google.com“ a do vyhledávacího pole napsat primární klíčová slova, aniž byste museli stisknout klávesu Enter. Vyhledávací stroj automaticky zobrazí další dotazy, které by mohly sloužit jako klíčová slova LSI.

Například vaše primární klíčová slova jsou „nejlepší dorty“ – zadejte je do vyhledávacího pole a nestiskněte Enter. Google vám poskytne seznam návrhů LSI, jako jsou „nejlepší dorty vůbec“ a „nejlepší recepty na dorty“.

1

Vyhledávání Google také umožňuje objevit slova LSI pro každé jednotlivé slovo. Po stisknutí klávesy Enter se zobrazí seznam výsledků, které mohou zahrnovat ekvivalenty jednotlivých slov tvořících vaše primární klíčová slova. Vezme-li si předchozí příklad, hledání „nejlepších dortů“ vrátí následující výsledky:

Termíny LSI: Best = top a Cake = Bakeries

Nezapomeňte, že metoda objevování jednotlivých výrazů LSI ne vždy vrací očekávané výsledky. Možná nemáte možnost najít ekvivalenty pro primární klíčová slova, pokud nemají žádná přidružení klíčových slov LSI.

# 2 Související vyhledávání Google

Google a další vyhledávače mají ve spodní části stránky s výsledky vyhledávání místo, kde navrhují další vyhledávání, která by uživatel mohl chtít provést. Toto umístění zobrazuje fráze LSI pro přesně hledanou frázi klíčového slova. Tyto výrazy také naznačují, že je lidé používali ve svém obsahu, a vyhledávací nástroje jsou s jejich používáním obeznámeny:

Pro klíčové slovo „nejlepší dorty“ získáte v souvisejících vyhledáváních následující výrazy:

3 (2)

Pokaždé, když prohledáváte klíčové slovo, Google vám v sekci souvisejících vyhledávání poskytne alespoň 8 klíčových slov LSI. Tato klíčová slova LSI lze použít ve spojení s pojmy LSI, které objevíte z jiných zdrojů při psaní obsahu pro primární klíčové slovo, tj. „Nejlepší dorty“.

# 3 Plánovač klíčových slov Google

Plánovač klíčových slov Google vám umožňuje „hledat klíčová slova a nápady na reklamní sestavy“, což v podstatě poskytuje seznam klíčových slov LSI, která můžete použít ve svém obsahu. Chcete-li použít plánovač klíčových slov, vytvořte nový účet Google nebo použijte existující účet pro přihlášení na následující adrese URL:

https://adwords.google.cz/KeywordPlanner

3

Po přihlášení se plánovač klíčových slov zeptá „co byste chtěli dělat dál“. Vyberte první možnost „hledat nové nápady na klíčová slova a reklamní sestavy“ a do vyhledávacího panelu „váš produkt nebo služba“ zadejte klíčová slova (náš příklad jsou nejlepší koláče) a klikněte na „získat nápady“.

Výběrem druhé karty „Nápady na klíčová slova“ zobrazíte seznam relevantních klíčových slov. Nástroj zobrazí klíčová slova LSI spolu s jejich měsíční konkurencí a průměrnou cenou za kliknutí.

Existuje několik klíčových slov, která mají nízkou konkurenci, pokud jde o měsíční vyhledávání – to jsou ta, která byste chtěli zahrnout do svého obsahu, protože dávají vašemu textu větší šanci na dobré hodnocení ve vyhledávačích..

# 4 Placené nástroje

Nástroje, jako jsou Market Sumari a Long-Tail Pro, mají podobné funkce jako plánovač klíčových slov Google, ale pro vaše primární klíčové slovo vám poskytne více klíčových slov LSI. Uživatel však musí zaplatit měsíční předplatné, aby získal přístup k celé řadě funkcí nabízených těmito nástroji.

Před provedením možnosti předplatného si můžete vzít zkušební verzi zdarma (což omezuje počet klíčových slov, která můžete prohledávat, a výsledky). Uživatelé WordPress mohou také využít LSI pluginy, jako je SEOPressor. Tyto pluginy spadají do kategorie „prémiových doplňků“ a náklady na celoživotní použití stojí 30 až 50 USD. Jejich návrhy LSI však nemusí být tak podrobné jako webové nástroje, které jsou exkluzivní pro objevování klíčových slov LSI.

Důležitý tip

Než začnete bombardovat klíčová slova LSI do svého obsahu, je dobré uspořádat si věci. Vytvořte seznam všech klíčových slov, která by mohla být pro dané téma použita, a začněte je seskupovat. Vyberte ty, které by lidé pravděpodobně zadali do vyhledávačů, když hledají vaše téma.

Vyberte tři až pět, která jdou společně, a vytvářejte malé skupiny tří až pěti klíčových slov, dokud všechna nová klíčová slova, která objevíte, nebudou ve skupinách. Poté tyto klíčové fráze zahrňte do obsahu vašich webových stránek.

A prosím! Netlačte na klíčová slova, protože se snažíte optimalizovat obsah. Pokud jste seskupení provedli správně, mělo by být snadné vložit tato klíčová slova do vašeho obsahu. Možná vás dokonce překvapí, když uvidíte některé z nich již přítomné ve vašem textu.

Klíčová slova LSI & Obsahové tituly

Klíčová slova LSI mohou také rozšířit obsahová témata, která se rozhodnete zveřejnit na svém webu. Pomocí těchto klíčových slov můžete objevit nová témata obsahu následujícími způsoby:

Návrhy na vyhledávání Google

Stejně jako v případě objevování klíčových slov LSI, která mají být zahrnuta do vašeho obsahu, jsou návrhy vyhledávání Google skvělým způsobem objevování témat obsahu s pojmy LSI. V tomto případě můžete přidat hlavní slovo před nebo za hlavní klíčová slova a zobrazit seznam návrhů, které lze použít jako názvy textu.

5

Například vložením slova „in“ za primární klíčové slovo „best cakes“ získáte tyto návrhy;

Všechny návrhy jsou potenciální obsahová témata, která lze použít k vytvoření jedinečného obsahu na vašem webu.

Upozornění Google

Pomocí Google Alerts můžete nastavit upozornění na hlavní klíčové slovo. To vás upozorní pokaždé, když je nový obsah zveřejněn na webu a indexován v Google, pokud jde o vaše primární klíčová slova. Obsah je doručen přímo do vaší doručené pošty e-mailem.

7

Například nastavením upozornění na „nejlepší dorty“ získáte návrhy nadpisů na kartě „náhled náhledu“, které byly nedávno publikovány a indexovány na Googlu, zatímco veškerý budoucí obsah tohoto klíčového slova vám bude zaslán e-mailem. Můžete zkoumat obsah a hledat nová témata a klíčová slova LSI ve svém výklenku / oboru.

Chcete-li vytvořit upozornění, zadejte následující adresu URL:

https://www.google.com/alerts

Do vyhledávacího pole zadejte své primární klíčové slovo a klikněte na „vytvořit upozornění“. Nezapomeňte však vybrat e-mail, do kterého chcete doručovat čerstvý obsah a jak často jej chcete doručovat: můžete je nakonfigurovat v nastavení možností zobrazení.

Závěrečné myšlenky

Použití klíčových slov LSI vám kromě primárních klíčových slov umožní vyhnout se plnění klíčových slov a dodržovat algoritmus a pokyny vyhledávače. Máte také větší flexibilitu ve svém obsahu a nakonec poskytnete lepší a přirozenější zážitek jak pro návštěvníky vašich stránek, tak pro vyhledávače..

Očekávejte, že tato klíčová slova přinesou na váš web vyšší provoz vyhledávání a zvýší vaše hodnocení v SERPS. Není třeba umisťovat vyhledávače jako první, lidi na druhé nebo naopak … Pomocí výrazů LSI udělejte svůj obsah cenným pro oba.

Znáte klíčová slova LSI? Jaké jsou vaše myšlenky? Nebojte se zanechat komentáře.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map