Úvod


Aktualizace Google Penguin 2.0 je oficiálně vydána 22. května 2013 (nebo 23., v závislosti na vaší poloze). Za méně než tři dny získáváme na internetu tisíce článků a tzv. Guruových tipů. Bohužel, většina z těchto článků není nic jiného než zvuky. Prohledal jsem a četl online za poslední dva dny a odfiltroval některé z nejlepších zdrojů souvisejících s tímto tématem. Pokud jste jako já, kteří se dychtivě chtějí dozvědět více o Google Penguin 2.0, zde je příspěvek zaokrouhlený, který bude pro vás užitečný.

Google Penguin 2.0 ve skutečnosti

Zdá se, že odborníci, kteří sledují vyhledávací údaje z první ruky, mají odlišné názory na dopad Google Penguin 2.0.

Algoroo: Masivní turbulence

Algoroo Signal - Dejan SEO

Jak můžete vidět z výše uvedeného grafu, Algoroo zaznamenává masivní turbulence na tisících SERP. V nedávném blogovém příspěvku řekl Dan Petrovic z Dejan SEO

Matt Cutts se nemýlil, poslední změna algoritmu byla zásadní. Algoroo byl včera mimo stupnici, nemáme ani měřidlo, které by bylo tak vysoko v našem roo metrickém widgetu.

Metriky vyhledávání: Ne tak velké, jak se očekávalo

Na druhé straně data shromážděná ve službě Search Metrics naznačují jinak. Zakladatel vyhledávání Metrics Marcus Tober řekl:

Není to aktualizace, kterou jsem očekával. Myslel jsem, že tato aktualizace tučňáků Googles by měla větší dopad podobný Pandě 1. To se však nestalo. Moje první analýza ukazuje, že tomuto problému čelí mnoho tenkých webů, weby s tenkými odkazy a zejména nedůvěryhodné odkazy. Navíc byly zasaženy některé weby pro malé firmy, protože SEO nebraly dostatečně vážně. Samotný Google potvrdil, že dopad nebude tak vysoký, jak si mnozí mysleli – možná je to jen klid před bouří a velká aktualizace se v budoucnu opravdu blíží. Uvidíme. Budu vás i nadále informovat o našich výsledcích.

Teploty MozCast: Na stejné úrovni jako u Panda # 20

Krátkodobá data MozCast

A v SEO Moz byl signál vyzvednutý poněkud mírný (viz tabulka výše, zdroj). Jak vidíte, dopad Penguin 2.0 je méně významný než předchozí hlavní aktualizace (konkrétně Panda a Penguin 1.0).

Pět článků Google Penguin 2.0, které byste si právě měli přečíst

# 1. Vyhledávače Land Roundups 23. května

Jako obvykle jsem zasáhl Search Engine Land první, když hledám novinky z oboru a aktualizace. První článek, který se objevil, byl Mateng McGee Penguin 2.0. Tento článek shrnuje, co se děje kolem, a cituje seznam 25 největších poražených v tomto kole aktualizací Google..

A to bylo 23. května, méně než 24 hodin zasáhlo Penguin 2.0 pobřeží.

> Přečtěte si tento článek zde.

# 2. Prohledávací metrika prohledávání metrik 

Další zastávkou by byla Loserova analýza vyhledávání metrik, kde se Marcus Tober ponořil hluboko do dat a vydal seznam 25 poražených.

V seznamu bylo osm porno stránek a čtyři herní stránky. Mezi ostatními na seznamu (překvapení) jsou velké značky a populární sociální sítě jako Dish.com, Armáda spásy, Vzdělávací testovací služba (ETS) a Daily Dot.

Analýza metrik vyhledávání

Jak bylo zmíněno dříve, Tober řekl, že aktualizace byla menší, než očekával, a dopad byl mnohem silnější v Německu než v USA (jak uvádí SEL). Zde je blogový příspěvek v německém jazyce pro další podrobnosti.

> Přečtěte si jeho článek zde.

# 3. Aktualizace Google Phantom květen 2013

Před aktualizací tučňáků je nutné si přečíst článek o tučňácích. (Co?)

V případě, že si nejste vědomi, někteří z nás jsou svědky náhlého poklesu provozu vyhledávání začátkem letošního května. Je to jako to, co jsme měli v první aktualizaci tučňáků v loňském roce, obchodování začalo klesat začátkem roku 2012 a Google rozeslal několik kol upozornění na nevyžádané odkazy, než Penguin konečně zasáhl koncem dubna.

V tomto článku se autor podrobněji podíval na tuto „fantomovou“ aktualizaci vydanou 9. května, což je podle mě velmi pravděpodobné, že se jedná o beta-tučňák v přírodě, a vyvodil tato pozorování:

  1. Byly zasaženy weby s oprávněním, ale porušovaly pokyny společnosti Google pro propojení.
  2. Křížové propojení sesterských webů a webů s rizikovými profily odkazů bylo zasaženo špatně.
  3. Autor položil otázku: Jak Panda aktualizuje faktor na Penguin 2.0? Zasáhne vás Google s Penguinem extra tvrdě, pokud vás Panda před tím zasáhla?

Co mě nejvíce zajímá, je pozorování autora č. 1 – jak jsem se zmínil v mé předchozí případové studii, stránky s vysokou autoritou nebyly Penguinem 1.0 příliš ovlivněny. Nyní však vidíme spoustu velkých značek, které jsou zatlučeny a uvedeny na seznamu nejlepších poražených v Penguin 2.0. Neexistuje žádný únik k síle tučňáka?

> Přečtěte si tento článek zde.

# 4. Studujte na Home24.de

Studie Link Search Tools na Home24.de je jednou z mála Penguin 2.0 analýz, které stojí za přečtení. Home24.de, značkový německý web s nábytkem, který byl při aktualizaci Penguin 2.0 Update zraněn a ztratil téměř 60% viditelnosti při vyhledávání. Společnost je významnou značkou v Německu a zabývá se různými formami reklamy online i offline (televizní reklamy).

Podle studie byly hlavními příčinami trestu obvyklí podezřelí (jako jsou odkazy na celém webu, placené blogové příspěvky, klíčová slova s ​​nadměrně používanými penězi atd.). Autor také poukázal na jedno zajímavé pozorování z tohoto příkladu: Zdá se, že Google zachází s přesměrováním 301 jiným způsobem v Penguin 2.0. V dávných dobách 301 předávala pouze džus, ale ne trest; teorie se nezdá být aplikována na pozorované místo. Pokud předpokládáme, že 301 přesměrování nyní funguje na Googlu jinak, změní se velká část hry SEO.

Stručně řečeno, jedná se o velmi podrobnou analýzu, ale budete muset snášet přehnanou demonstraci vyhledávacího nástroje společnosti..

> Přečtěte si tento článek zde.

# 5. Diskuse ve světě webmasterů

V neposlední řadě se podívejte na diskusní vlákno na Webmaster World. A jako obvykle, ve zprávách je pochováno zlato. Konkrétně jsem zjistil, že diskuse mezi Fathomem a Whiteym je zajímavá (pohřbená hluboko někde na straně 4 a 5, jdi na obrázek).

> Sledujte toto diskusní vlákno zde.

Co byste měli dělat dál

Google

Takže dlouho čekaná aktualizace tučňáka 2.0 je konečně venku, co teď? Co byste měli dělat kromě čtení online?

Osobně si vezmu víkend volno, než začnu s vlastní analýzou. Určitě bude spousta na studium a trávení, ale v tom není spěch (alespoň v tuto chvíli). Z toho, co vidím, se výsledky stále mění a v SERP je stále dost toků. Tak proč nedovolte, aby se prach usadil dříve, než nalijeme nějaký skutečný pot?

Pokud vás Penguin zranil a chcete zahájit analýzu okamžitě, můj první návrh pro vás je podívat se na velké hráče. Byla v této aktualizaci filtrována nebo penalizována některá z hlavních značek ve vašem oboru? Podívejte se na profil jejich odkazů a podívejte se, co se děje. Zejména se podívejte na 301s, rychlost odkazů, poměr klíčových slov v penězích a poměr nedůvěryhodných odkazů s důvěryhodnými. To jsou negativní signály, které můžeme v budoucnu použít jako reference. Věděli jsme, že Google zpřísňuje knoflík a dává menší toleranci vůči odkazovým spamům; to, co teď chceme vědět, je to, jak pevně je knoflík a kolik prostoru zbývá.

Dále bych se podíval na weby, které na první stránce hodně získaly. Konkrétně bych se rád podíval blíže na spamové weby, které z ničeho nic nevyskočí. Jaké odkazy tyto stránky získávají; a jaký mají poměr odkazů a kotevního textu.

Vyhněte se přečtení online – ano, slyšeli jste mě, zatímco tento příspěvek je o tom, jak ukazovat ukazatele, abyste si mohli přečíst více online, nenavrhuji, abyste si přečetli příliš mnoho online (v rozporu, co?).

Pokud najdete nějaké novinky nebo články, které stojí za přečtení, že si myslíte, že bych je měl zahrnout sem do tohoto článku, zanechte prosím komentář.

Doufám, že můj článek je pro vás užitečný. Díky za čtení a mají skvělý víkend dopředu!

Na zdraví, Jerry Low

Zdroj obrázku: Lego kresba Sean Kenney

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me