Spuštění blogu je vzrušující – ale více vzrušující je vidět lidi, kteří skutečně čtou a reagují na váš obsah. Aby se to však stalo, lidé musí skutečně najít váš obsah – a ať se vám to líbí nebo ne, SEO je velkou součástí.


SEO – zkratka pro optimalizaci pro vyhledávače – uděláno správně, je jako dnešní ekvivalent prémiového seznamu zlatých stránek … ale bez skutečných přiřazených nákladů.

Existuje spousta pravidel a osvědčených postupů, jejichž cílem je vylepšit obsah, který generujete, což naopak zvyšuje hodnocení vašeho vyhledávače – nebo jednoduše řečeno, pomáhá vašemu obsahu a webu zobrazovat se ve výsledcích vyhledávání výše.

Čím vyšší je vaše hodnocení, tím je vyšší pravděpodobnost, že někdo navštíví váš web – zejména proto, že přibližně 75% uživatelů internetu nikdy neprocházelo minulou stránku jedním z výsledků vyhledávání..

Jak fungují vyhledávače v kostce

Vyhledávací stroj je v podstatě jen dalším typem počítačového softwaru (více či méně), který pracuje na indexování webových stránek do databáze na základě rychlého prohledávání obsahu každé stránky. Přemýšlejte o tom jako o rychlém čtení konkrétního tématu – rychle skenujete materiál za materiálem, hledáte konkrétní slova, která na vás vyskočí. Je to jako vyhledávač – pouze vyhledávač provádí digitální čtení rychlosti … a samozřejmě se neustále vyvíjí ve svých schopnostech.

Vyhledávače však nečiní všechno samy o sobě; přinášejí své kamarády, aby jim pomohli, posílali pavouky k procházení webu. Tito pavouci poté sloučí svá zjištění a předloží je vyhledávači, aby mohli hodnotit a shrnout vaše stránky, stránky a informace – spolu se všemi dalšími použitelnými nebo relevantními weby..

jak seo funguje

Vyhledávače pracují na složitých algoritmech, které se neustále mění – proto se také pravidla SEO neustále mění; držet krok. Neexistuje nutně příručka „jak na to“, která se vždy hodí k vyúčtování SEO, ale existují určitá pravidla, která mezi změnami zůstala konzistentní, stejně jako nová pravidla a tipy, které se objevily vedle nového algoritmu..

SEO je o udržování aktuálnosti a používání osvědčených postupů k udržení náskoku před konkurencí.

Co to pro bloggery znamená?

Pro začátek si uvědomme, že vyhledávače jako Google (které v současné době vlastní 67,5% vyhledávacího trhu podle analýzy comScore) jsou v našem podnikání nesmírně důležité, protože to přináší návštěvníkům našich blogů.

Podpora společnosti Google posiluje význam mnoha tun výzkumu, včetně studie z roku 2006 Forrester Research, která zjistila, že 93 procent veškerého internetového provozu vyplývá z vyhledávačů. Ale – z toho 93 procent, pouze asi 75 procent bude někdy procházet kolem první stránky – což znamená, že přistoupení vašeho obsahu a blogu na první stránku výsledků vyhledávání je pro váš úspěch nezbytné..

Zde přichází SEO.

SEO vysvětlil

Máme tedy co a proč – pojďme mluvit o tom, jak.

Vyhledávače zpracovávají nepochopitelné množství dat – a přestože jsou schopny data sama zpracovat, SEO zajišťuje, že váš obsah správně vyhodnotí a podle toho indexuje. Ale kromě pomoci vyhledávacím strojům jednoduše posoudit, co děláte, SEO také pomáhá vyhledávacím strojům posoudit kvalitu vašeho obsahu a váš celkový význam pro dané téma..

Co je to SEO??

Co je to SEO?

V @ahrefs se nám líbí definice @ ViperChill‘s:

„[Je to] algoritmy zpětného inženýrství a lidská podstata zpětného inženýrství. Je to o použití logiky a „střeva“ k tomu, o čem si myslíte, že by na tom mělo záležet, a pak se spoléhat na data, která se v průběhu kurzu opraví. “

– Tim Soulo (@timsoulo) 18. června 2019

Pomocí technik SEO můžete v zásadě dát vyhledávacímu stroji poznámky k útesům na vašem webu a zdůraznit důležité informace, které vám zase zajistí lepší místo v seznamu výsledků tohoto vyhledávače..

Algoritmus vyhledávače existuje stovky kusů – a samozřejmě vyhledávače, jako je Google, neposkytují příručku; to by pomohlo lidem připojit se k internetu pomocí nesmyslů a zavádějících praktik. To znamená, že odborníci na SEO neustále pracují na dekódování systému a nacházení praktik, které fungují, aby vylepšily hodnocení obsahu vyhledávání v obsahu. Některé jsou složitější než jiné a některé už nějakou dobu existují, zatímco jiné jsou v knize pravidel novější.

Bez ohledu na to se vše vyvíjí.

Základní optimalizace pro vyhledávače

SEO je více než jen vědecký předmět. Mark Jackson, generální ředitel společnosti Vizion Interactive, jednou napsal:

Kreativita se SEO znamená přemýšlet o tom, jak může marketingový program zahrnovat sociální, grafický design, vytváření odkazů, generování obsahu a PR k dosažení společného cíle. Kreativita se SEO je také o přepracování designu / kódu webové stránky tak, aby se zlepšila použitelnost a dostupnost, a zároveň se zachovaly pokyny pro značku a udržovaly se požadavky „vzhledu a pocitu“, ale stále se zlepšovalo SEO.

Každý den musíme být kreativní při určování toho, jak nejlépe zacílit na klíčová slova tím, že určíme, která metoda tvorby obsahu nám dává nejlepší šanci na získání přítomnosti ve vyhledávačích a – co je nejdůležitější – zapojení našeho publika..

To však znamená, že po cestě máme jen několik základních pokynů.

Názvy stránek

seo komiksKomiks SEO

Každá stránka má název a pavouci vyhledávačů jim dávají váhu ve svém „shrnutí“. Použijte příslušná a relevantní klíčová slova v názvech stránek – pokud je nadpis relevantní pro obsah na skutečné stránce, je to SEO plus.

Klíčová slova

Klíčová slova jsou originální SEO taktika, která zůstává důležitá i dnes, ale ne se stejnou prioritou jako v předchozích algoritmech. To znamená, že jsou stále důležitou součástí celkové strategie SEO. Klíčová slova – nebo klíčové fráze – jsou jediné slovo nebo kombinace slov relevantní pro váš obsah. Pokud například píšete o školení štěňat, může být „školení štěňat“ důležitým klíčovým slovem pro váš blog. Jako nejlepší postup začleňte toto klíčové slovo minimálně do názvu a obsahu příspěvku. Dávejte však pozor, abyste svůj kousek nepřiměřili – nejen to je nepříjemné pro čtenáře; je to také demerit s vyhledávači.

Odkazy

Vyhledávače neustále kladou větší důraz na odkazující odkazy z důvěryhodných webů (protože se to týká určování pořadí vyhledávání). Důležité slovo je důvěryhodné.

Zvažte zveřejnění příspěvku na jiném blogu nebo webu, včetně odkazu na váš web. Zveřejňování relevantních tipů nebo informací na fórech komunity nebo na sociálních sítích, jako je LinkedIn, jsou také způsoby, jak přesměrovat provoz na váš blog z legitimních, důvěryhodných webů. Vězte, že směrové odkazy jako taktika jsou o kvalitě, nikoli o kvantitě – takže získání 50 referenčních odkazů z přesměrovaných stránek nebo malých webů s velmi malým provozem nebo historií vám nebude k ničemu. Sporadické odkazy z důvěryhodných webů, které jsou součástí příspěvku poskytujícího relevantní a cenné informace, však pozitivně ovlivní vaše hodnocení.

Ukotvit text

Pavouci vyhledávače také berou v úvahu odkazy na vašich skutečných stránkách, aby určili relevanci a použitelnost pro hledaný výraz. Zvažte znovu klíčová slova * a využijte je ve svůj prospěch. Například propojení textu „klikněte sem“ je v pořádku, ale nepomůže vám v SEO aréně. Místo toho zvažte propojení kontextového textu, například „Naučte se trénovat štěňata“, který poskytuje nejen klíčové slovo, ale i souvislosti s daným tématem..

* Poznámka: Zároveň nepoužívejte v kotevním textu nadměrně stejná klíčová slova nebo klíčová slova, abyste se vyhnuli sankcím vyhledávače.. 

Čerstvost obsahu

Další důležitou součástí SEO puzzle je čerstvost obsahu vašeho blogu. Zveřejňování (a aktualizace vašeho stávajícího obsahu) důsledně pomáhá vašemu blogu být uznáván jako cennější a seriózní zdroj. Naopak weby s velkými mezerami v aktivitě a příspěvky jsou často považovány za méně cenné – a pravděpodobně mají menší provoz a opakující se návštěvníky, aby to dokázali..

Buďte důslední, buďte užiteční a poutaví.

Analytics

Existuje spousta bezplatných analytických programů, ale Google Analytics patří mezi nejoblíbenější. Nainstalujte si ho na svůj web, abyste získali cenné informace o svém provozu a návštěvnících – a také pro informace, které mohou zlepšit hodnocení vašeho vyhledávání. Jeden z nástrojů v analytickém balíčku ukazuje, co lidé, kteří na váš web přicházejí prostřednictvím vyhledávačů, hledali – a co je vedlo na váš web. Opakované termíny mohou být vynikajícími nápady na klíčová slova. Získáte také informace o odkazujících webech, které mohou poskytnout nápady o tom, kde hostovat příspěvek, nebo na fórech a webech, se kterými byste se mohli zapojit a vydělat na již zainteresovaném a relevantním publiku.

Posouvat se

Čtení základů je jen začátek. Budete se muset učit a dělat mnohem více – vše od vytváření odkazů po vývoj obsahu, optimalizaci na místě, architekturu webu a další – abyste uspěli se SEO.

Zde je seznam doporučených údajů, fór, infografik a blogů, které se můžete ponořit a sledovat. Bavte se!

Čtení pro začátečníky

 • Základy SEO MOZ – velmi komplexní průvodce SEO pro nováčky.
 • Viper Chill WordPress SEO průvodce – musí číst pro začátečníky WordPress.

Blogy a weby, které je třeba sledovat

 • SEO u moře – studie o vzorech vyhledávače a jiných skvělých tipech.
 • Články SEO o sledování vyhledávačů – průmyslové zprávy, aktualizace a nejnovější studie.
 • Search Engine Land – nejstarší blogy vyhledávacího stroje / zpravodajské stránky.
 • Portent Blog – SEO a internetový marketing obecně.
 • Blind Five Year Old – internetový marketingový blog od AJ Kohn.

Outsourcing SEO

 • Jak vybrat důvěryhodnou agenturu SEO – V případě, že outsourcingujete a hledáte agenturu.

Fóra

 • Webmaster World / Google Section – Zde jsem strávil většinu času během svých prvních dnů.
 • Black Hat World – Největší fóra, na kterých se setkávají SEO / hardcore a černý klobouk.

Infographic

 • Technické SEO 101 – Dobrý infographic pokrývající všechny důležité faktory hodnocení vyhledávačů.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me