TL; DR: Stát se autoritou ve vašem niku vyžaduje, abyste se etablovali jako vůdce v daném tématu. Mezi věci, které dělají z jedné osoby autoritu nad jinou, patří získávání důvěry čtenářů a poskytování odborných vstupů druhým.


Při určování toho, zda jste vy a váš web autoritou v očích společnosti Google a v očích návštěvníků online, přichází do hry mnoho faktorů. Budování oprávnění ve vaší nika není snadný úkol. Vyžaduje to čas, vytrvalost a odhodlání.

Mnoho odborníků se domnívá, že tradiční SEO je nyní mrtvé. Dny jednoduchého výběru klíčového slova, jeho použití a zvýšení provozu na vašem webu jsou dávno pryč. Ano, tyto strategie je třeba stále používat, ale pouze jako součást většího, celkového balíčku propagačního úsilí zaměřeného na to, aby bylo vaše jméno jako autor a vaše stránky rozpoznatelné pro vaše cílové publikum.

Řešení? Staňte se autoritou ve vaší specializované oblasti.

Poznejte svého výklenku

Prvním krokem je vědět, jaké téma pokrýváte. Budete chtít:

 • Vyberte výklenek, který není tak široký, že není možné definovat hlavní téma.
 • Definujte svůj výklenek tak, aby nebyl tak úzký, že nebudete mít dost témat, o kterých byste mohli psát.
 • Vyberte oblast, kterou znáte zevnitř a ven.
 • Nejlepší výklenek je ten, kde máte jedinečný hlas nebo znalosti, které nabízí nikdo jiný.

Jakmile znáte své místo, musíte také definovat cílové publikum, které by se zajímalo o témata, která chcete pokrýt. Dobré místo pro začátek je definování uživatelských osob pro vaše publikum.

Získání autority

# 1: Co dělá někoho odborníkem před ostatními?

John OxfordJohn Oxford

Co je to za „faktor“, díky kterému je někdo autoritou ve svém výklenku.

John S. Oxford, CFMP, je ředitelem podnikové komunikace a vnějších záležitostí společnosti Renasant Bank. Je znám jako autorita v oblasti marketingu finančních služeb. Měl to říci o tom, co dělá někoho autoritativním na dané téma:

Ideální je velké společenské sledování, ale může to být také mediální zdroj, průmyslový zdroj a někdo, kdo je v této oblasti obecně odpovědný za radu, když to masové publikum potřebuje. Některé úřady mají rozsáhlé sledování na YouTube [jiné], zatímco jiné mohou prostě jít na konference a zabalit je, když mluví. To opravdu záleží na výklenku.

Přemýšlejte o tom, jak se můžete označit.

Jste úspěšný trenér, který má 99% úspěšnost s klienty?

Specializujete se pouze na vysokoškoláky? Co vás dělá jedinečným od všech ostatních trenérů úspěchu?

To jsou věci, které musíte přijít na to, co chcete, abyste uplatnili svou autoritu.

Bruce mendelsohnBruce Mendelsohn

Bruce Mendelsohn je Top 100 Branding Expert, který následuje na Twitteru a provozuje web The Hired Pen.

Bruce poukazuje na to, že mnoho lidí se považuje za odborníky na vysoce specializované místo. S tímto samozvaným stavem se velmi agresivně propagují. Ale jak Bruce říká: „Jen proto, že tvrdí, že je expert, to neudělá.“

Viditelnost online je klíčovou součástí, kterou je třeba považovat za odborníka. Ale počet následovníků může klamat: Lidé „kupují“ následovníky z clickfarmů, aby zlepšili jejich počet. Někteří využívají taktiku clickbait ke zvýšení viditelnosti. Jak se obecná populace stává více obeznámená se sociálními médii, je stále více schopna rozeznat kvalitní z Množství. Legitimní online experti se nepřetržitě drží jednoho tématu – například @stevenacook. Je to odborník na Turecko. Jeho příspěvky – vše o Turecku. Má téma a drží se ho.

# 2: Stát se autoritou vyžaduje čas

Bruce je výborným bodem, že počet následovníků, které má osoba na sociálních médiích, může být klamavá.

Můžete platit za nákup sledujících, ale pokud nejsou součástí vaší cílové demografické skupiny, nebudou se zajímat o to, co musíte říct, ani o to, co musíte prodat.

Stát se skutečnou autoritou ve vašem oboru se nestane bez nějakého úsilí z vaší strany. Trvalé úsilí po dlouhou dobu se začíná vyplácet, protože ostatní vidí hodnotu, kterou konverzaci přinesete. Dobrým příkladem je náš vlastní zakladatel zde ve WHSR, Jerry Low. Jerry strávil mnoho let získávání zkušeností v oblasti webhostingu a spouštění webových stránek. Napsal články, nabídl užitečné rady ostatním a jeho rada je inteligentní a přímá.

Například, pokud se chcete dozvědět o webhostingové společnosti, Jerry napsal četné recenze, jako je InMotion Hosting Review, a také poskytuje podrobného průvodce, který pokrývá vše, co potřebujete vědět o výběru webhostingové společnosti..

Začátečníci se naučí vše od různých typů webhostingu až po základy výběru nejlepšího hostitele webu.

# 3 Počáteční kroky

Existuje několik základních kroků, které většina lidí podniká, aby se stala autoritou ve svém výklenku. Můžete je provádět v konkrétním pořadí nebo je můžete provádět v jakémkoli pořadí, které vám dává největší smysl. Klíčem je dostat své jméno tam a začít si budovat autoritu k tématu.

 • Zahájení blogu: Prvním krokem je vytvoření blogu nebo webu, kde můžete začít sdílet některé své odborné znalosti. Na tomto blogu můžete nabízet články, videa nebo jejich kombinace.
 • Udržujte seznam e-mailů: I když to není jediný způsob, jak byste měli oslovit návštěvníky svých stránek, seznam e-mailů je stále dobrý nápad, protože vám poskytuje způsob, jak zůstat v kontaktu s těmi, kdo navštíví váš web a oslovit je. s dalšími informacemi, které tam nemusíte nabízet.
 • Napište eKnihu. Pokud víte dost na to, abyste naplnili knihu, musíte znát jednu nebo dvě věci. Jen se ujistěte, že informace jsou jedinečné, podrobné a dobře prezentované.
 • Vytvoření online kurzu: Jedním ze způsobů, jak začít budovat publikum, je nabídnout jim informace různými způsoby. Online kurz vám umožňuje podrobně se učit o vašem tématu a odpovídat na otázky, které mohou mít vaši studenti.
 • Setkejte se na fórech a blogech: Používejte dobré chování. Nechoďte na stránky svého konkurenta a nezveřejňujte odkaz na svůj web. Jděte však na fóra a další blogy, které mají podobné publikum, ale nejsou přímou konkurencí a přidávají hodnotu tam, kde můžete. Váš odkaz bude obvykle povolen jako součást vašeho uživatelského jména nebo v dolní části příspěvku v zápatí, ale zkontrolujte si smluvní podmínky webu.
 • Získejte na sociálních médiích: Pokud ještě nemáte přítomnost na sociálních médiích, nyní je čas je získat. Nastavte stránky na těch, které vám dávají největší smysl. Níže uvedená tabulka by vám měla pomoci rozhodnout, které weby sociálních médií s největší pravděpodobností přilákají vaši cílovou demografickou skupinu.

Cílové publikum v sociálních médiích

PlatformSizeDemographicBest čas na zveřejnění
Facebook 1,71 miliardy aktivních uživatelů měsíčněDospělí všech věkových skupinNejvyšší zasnoubení ve čtvrtek a pátek
Cvrlikání 317 milionů aktivních uživatelů měsíčněPřibližně 22,2% uživatelů Twitteru bylo mezi 25 až 34 a další
největší segment v rozmezí 35 až 44 let.
Pro maximální retweets B2B posílejte M-F mezi 12:00 a 17:00
Pinterest 100 milionů aktivních uživatelů měsíčněNa Pinterestu dominují ženy s asi 44% žen na internetu
také na tomto webu sociálních médií.
Může se lišit v závislosti na výklenku, ale zpravidla ve večerních hodinách
každý den.
LinkedIn 106 milionů aktivních uživatelů měsíčněMajitelé podniků a profesionálové Vyšší míra využití po dobu 30 až 49 let
staří podle Pew.
Úterý, středa a čtvrtek 12 a 5–6 hodin
Instagram 500 milionů aktivních uživatelů měsíčně (roste!)Mladá demografie. 55% z těchto 18-29 používá platformu.Pondělí až čtvrtek kdykoli kromě 3–3 PM.

“Moje rada je přidat určitou hodnotu oblasti vašich zkušeností pokaždé, když budete komunikovat s publikem.” Pokuste se říct něco jiného nebo originálního, a pokud nemůžete, alespoň bavte. “ – John Oxford

Co je na prvním místě, úřad nebo hodnocení Google?

Chris Garrett má zajímavý názor na to, proč se stát autoritou také pomáhá budovat vaši autoritu Google.

Ve skutečnosti si myslí, že tento koncept lidé často dostanou zpět, protože věří, že musí získat lepší hodnocení stránky a vybudovat si na Googlu svoji autoritu. Pokud je však web nebo osoba považována za autoritu v tomto odvětví, je pravděpodobné, že to společnost Google vezme na vědomí.

Garrett dodává, že ti, kteří jsou známými úřady, se někdy mohou zbavit riskantnějšího chování na internetu než ti, kteří nejsou uznáni jako úřady. Alespoň v tuto chvíli společnost Google zohledňuje, jak dobře jste vy a váš web dobře věřili a důvěřovali.

Na co se Google dívá, aby určil, zda byste měli být důvěryhodným orgánem?

# 1 Kdo jiný vám důvěřuje

Jedna věc, na kterou se Google a další vyhledávače budou dívat (protože pokud se spoléháte pouze na provoz Google, budete v určitém okamžiku čelit krizi, když změní své algoritmy), je to, co na vás odkazují jiné úřady a důvěryhodné stránky.

Pokuste se přimět velké hráče ve vašem oboru, aby se spojili s vámi a dalšími důvěryhodnými blogery. Kromě toho existují některé weby, které Google řadí vysoko, například školy (.edu), organizace (.org), vláda (.gov) atd. Získejte co nejvíce vysoce ověřitelných a důvěryhodných webů, na které vás bude odkazovat, a vaše autorita se přirozeně zvýší.

I když je těžké určit, v čem jsou všechny faktory Google, tyto oblasti jsou dobrým místem pro začátek budování důvěry, což vám může zase pomoci vybudovat autoritu ve vaší nika.

# 2 Negativní odkazy

Na druhé straně této mince jsou odkazy, které opravdu nechcete směřovat zpět na své webové stránky. Řekněme například, že jste začátečník a domnívali se, že je dobré koupit balíček zpětných odkazů. Nejedná se o vysoce kvalitní odkazy a ve skutečnosti může způsobit, že vaše hodnocení tankuje.

Matt Cutts, přes Google, jasně ukázal, že jsou proti nákupu a prodeji odkazů. Pravděpodobně si uvědomují weby, které takové zpětné odkazy prodávají a odkud tyto zpětné odkazy pocházejí. Začněte se zobrazovat jako odkazy na těchto webech a Google vás potrestá.

Jinými slovy, nesnažte se používat zkratky. Jednoduše nefungují. Musíte dát čas a úsilí do vytváření úžasného obsahu a nechat odkazy vznikat tak přirozeně, jak je to možné. Ne, že byste se neměli snažit o seriózní weby a zpětné odkazy odtud, ale neplatit za ně a být opatrní, s kým své stránky spojujete..

algoritmus google screenshotZdroj: Inside Search

Nezáleží na tom, jakým způsobem to řešíte, zpětné odkazy stále záleží a pravděpodobně vždy budou. Kvalita těchto zpětných odkazů však může být ještě důležitější.

Hackujte svou cestu k tomu, abyste se stali autoritou

Dokážete proniknout k tomu, abyste se stali autoritou? Ano i ne. Ve skutečnosti neexistují žádné „zkratky“, ale existují některé věci, které můžete udělat, které vám na této cestě pomohou.

# 1. Nalezení toho Virového Momentu

Bruce Mendelsohn sdílel, jak se stal autoritou v sociálních médiích. Trochu proslulosti získal díky tweetu, který zveřejnil s výhledem na místo první exploze na Bostonském maratonu 2013.

Připomněl jsem to asi 15 minut po výbuchu a já jsem byl jeden z mála lidí, kteří tak učinili. Udělal jsem to, protože na cílové čáře byl chaos a jako komunikátor jsem věděl, že lidé potřebují vědět, co se děje, “sdílel.

Než Mendelsohn tuto fotografii tweetoval, měl kolem 215 sledujících. Nyní má desetkrát toto číslo a fotka je stále virová. Dodal: „Jsem ohromen tím, jak často se STILL bude líbit a retweetovat. To je trvalá síla vlivu sociálních médií. “Od této fotografie Mendelsohn posílila podporu z Bostonu obětem a svědkům mnoha katastrof způsobených člověkem a přírodních katastrof (Charlie Hebdo, Bataclan atd.). Díky tomu získal následující, ale není to jediná věc, kterou zveřejňuje. Co se můžete poučit z Bruceovy zkušenosti? Uvědomte si, co je trendem a co můžete do této diskuse přidat. Udělejte si čas na sdílení fotek, videí a živých přenosů různých sociálních událostí na vaše sociální média. I když by to mohla být šťastnější příležitost než bombastická bomba v Bostonu, stále můžete najít okamžiky, které by mohly být virové. “Na tom opravdu záleží, je délka vlivu. Viděli jsme rychlý vzestup a pád lidí na sociálních médiích; jednoho dne jsou příčinou celebrit, další, nikdo si nepamatuje, kdo jsou nebo co udělali, aby získali slávu (nebo neslavnou). “ – Bruce Mendelsohn

# 2. Spojte se s jinými vlivy

John Oxford se mnou také hovořil o důležitosti spojení s jinými vlivy ve vašem oboru. Je zřejmé, že nemusí být ve vašem přesném výklenku, ale pokud blogujete o nejlepším golfovém odpališti, které chcete použít, pak se budete chtít spojit s těmi, kteří jsou považováni za odborníky na golfový švih, nejlepší klub k použití atd..

Najděte ostatní ve vaší oblasti a znovu je zveřejněte, pracujte s nimi nebo se sami modelujte k jejich úspěchu. [Udělejte si důvěryhodnost.] Pokud máte nějakou energii spolu se slušnými komunikačními schopnostmi, hackování obvykle probíhá organicky.

Existuje mnoho způsobů, jak se můžete spojit s jinými úřady, včetně:

 • Na populárních blogech ve vašem odvětví nebo odvětvích s podobným cílovým demografickým údajem. Ujistěte se, že máte k rozhovoru něco, co chcete přidat, a buďte opatrní, abyste nevyžádali spam pouze v oblasti komentářů blogu jiných lidí.
 • Na sociálních médiích přepisováním jejich obsahu.
 • Prostřednictvím e-mailu. Jednoduše kontaktujte odborníky a podělte se o nějaké zajímavé informace nebo dejte jim vědět, že si myslíte, že jejich články o X, Y nebo Z byly skvělé, takže jste napsali článek o souvisejícím tématu a chtěli byste s nimi sdílet odkaz. Někdy to budou sdílet, pokud je to relevantní pro jejich publikum.
 • Zveřejněte obsah na fórech a povolte odkaz ve svém podpisovém řádku.
 • Sdílejte na video stránkách.
 • Zúčastněte se konferencí a navazujte kontakty ve svém oboru, které můžete také propojit s online. Když je však osobně potkáte, budou s vámi pravděpodobně více komunikovat na sociálních médiích.

John Oxford dodal: „Navrhoval bych také, nečekejte, až se objevíte, vkročte do konverzace. Ale musíte být důvěryhodní… “

Gina Baladaty sdílí 44 dalších způsobů, jak se stát autoritou ve vašem výklenku, který vám může pomoci.

Udělejte první krok

Jak již bylo zmíněno, stát se autoritou v určitém výklenku není něco, co se pravděpodobně stane přes noc, a pokud ano, Google se na něj pravděpodobně zamračí..

Připravte si plán, jak si stanovíte své autoritní postavení.

Poté každý den trochu pracujte na tomto plánu, i když máte na to jen 15 minut. Pokud děláte jen několik věcí denně, abyste si vybudovali své publikum a svou autoritu s tímto publikem, budete překvapeni, čeho můžete dosáhnout za rok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me