Inbound Marketing vs Outbound Marketing pro vaše podnikání

Celý marketing lze rozdělit do dvou různých základních typů: odchozí nebo příchozí.


Možná jste slyšeli, že odchozí marketing je minulostí, a odchozí marketing je jediný způsob, jak se vaše podnikání může posunout vpřed.

Ale je to opravdu pravda? A jaký je přesně ten rozdíl?

Čtěte dál a zjistěte – a zjistěte, která strategie přinese skutečné výsledky pro vaše podnikání.

Jaký je rozdíl mezi příchozím a odchozím marketingem??

Pojem „inbound marketing“, na rozdíl od „outbound marketing“, byl poprvé vytvořen HubSpotem, ale mezi marketingovými profesionály se stal rozšířeným.

Ve zkratce:

 • Outbound marketing je jakýkoli typ aktivní marketingové strategie, která oslovuje potenciální zákazníky.
 • Příchozí marketing je jakákoli pasivní strategie, která vás přitahuje.

Jinými slovy, obchodník Martin McDonald definuje příchozí jako „být někde s odpovědí, když ji někdo hledá“, zatímco odchozí je spíše jako proaktivní přístup k lidem, kteří potřebují odpověď.

Mezi těmito dvěma typy je skutečně několik překrývajících se a šedých oblastí (například reklamní kampaně PPC lze argumentovat jako příchozí nebo odchozí), ale většinu marketingových taktik lze rozdělit do těchto dvou kategorií. Zde je několik příkladů.

Příklady odchozího marketingu

Tato přímá poštovní kampaň od prádelny byla natolik neobvyklá a kreativní, aby se dosáhlo skvělých výsledků.Tato přímá poštovní kampaň od prádelny byla natolik neobvyklá a kreativní, aby dosáhla skvělých výsledků.

 • Přímé poštovní kampaně: Ať už se chystáte tvořit a upoutat pozornost, nebo jednoduše a informačně, přímá poštovní kampaň může zvýšit povědomí o vaší značce a získat zájemce, aby vás vyhledali..
 • Plátno od dveří ke dveřím: Pravděpodobně si můžete vzpomenout na vizitku nebo leták, který vám zůstal na vašem autě nebo dveřích a který vám připadal užitečný – možná nové místo pro pizzu ve vaší oblasti, o kterém byste jinak neslyšeli.
 • Cold Calling: Tato myšlenka vás může přimět ke krku, ale dobře naplánovaná B2B studená volací kampaň může dosáhnout úžasných výsledků, aniž by nikoho nepohodlila. Carol Tice dokázala vydělat spoustu obchodů tím, že za měsíc vydělala 25 studených hovorů denně.
 • Studený e-mail: Autoři Průvodce předvídatelnými příjmy, kteří ztrojnásobili váš prodej, používali studené e-maily s vzrušujícími řádky předmětů, lákavými nabídkami, sociálním důkazem a osobním pocitem, aby získali 21% míru odezvy.
 • Bannerové reklamy: Bannerové reklamy jsou na webu od 90. let a jsou tu proto, aby zůstali, protože fungují – pokud jsou správně používány. Podle společnosti Bob Arnold společnosti Google může bannerová reklama, která je přesvědčivá, stručná a jasná, zvýšit stažení značky o 15%.
 • Reklamy: Dobrá komerční reklama se svými diváky a nutí lidi mluvit o vaší značce. Reklama společnosti Halifax (podle marketingového týdne) vyústila v „první rok v 150% skok v prodeji a 43% nárůst zisku na zákazníka běžného účtu.“
 • Billboardy: Billboardy nejsou ideální pro předávání podrobných informací, ale mohou zvýšit povědomí o značce a její uznání.

Příklady příchozího marketingu

Kampaň sociálních médií Mercedes-Benz vedla k 54% nárůstu návštěv na webových stránkáchKampaň sociálních médií Mercedes-Benz vedla k 54% nárůstu návštěv na webových stránkách.

 • Blogování: Prvním příkladem, který přijde na mysl, je tvůrce termínu „příchozí“, Hubspot. Podle Hubspotu získají obchodníci B2B, kteří používají blogy, 67% více potenciálních zákazníků než ti, kteří to neudělají, a dostávají 97% více odkazů na svůj web.
 • Sociální média: S trochou strategie můžete získat skvělé výsledky ze sociálních médií. Kampaň Mercedes-Benz za první kompaktní SUV byla tak úspěšná, Instagram o tom napsal případovou studii.
 • SEO: Seznámení se základy SEO může webové stránce vaší firmy podstatně zvýšit provoz.
 • Přihlaste se k odběru e-mailových zpravodajů: E-mailové zpravodaje jsou vynikajícím způsobem, jak zůstat v kontaktu s vaším publikem a přeměnit zájemce na loajální zákazníky. MOO.com má vysoce úspěšný měsíční e-mailový zpravodaj, který obsahuje tipy, příběhy zákazníků, slevy a novinky.
 • PR & Pozornost médií: PR kampaně mohou mít obrovské zisky pro jakoukoli firmu – nebo neziskovou: Možná si pamatujete slavnou výzvu Ice Bucket Challenge, která vyústila v darování více než 100 milionů dolarů asociaci ALS.
 • Ebook publikace: Konzultant Brian Carter poznamenává, že ebooky „jsou jedním z nejlepších způsobů, jak generovat potenciální zákazníky pro podnikání“. Jeho self-publikoval Amazon tituly umístily jej jako odborníka ve svém oboru.
 • Řečnictví: Veřejné projevy jsou dalším skvělým způsobem, jak se postavit jako vůdce myšlenek, sítě a budovat uznání značky.
 • Sponzorování: Sponzorování blogových příspěvků nebo událostí je pasivní způsob, jak dostat své jméno tam před správné publikum, aniž by byl rušivý..

Jaké jsou výhody a nevýhody Outbound Marketing?

Možná jste slyšeli příchozí marketing označovaný jako zastaralý, zastaralý nebo otravný (někteří příchozí zastánci ho dokonce nazývají „přerušovací marketing“), zatímco příchozí marketing je považován za nový a moderní, ale není tomu tak vždy.

Každý typ marketingu má své klady a zápory a své místo v jakékoli marketingové strategii. V závislosti na tom, jak je implementována, může jakákoli příchozí nebo odchozí marketingová taktika dosáhnout vašich obchodních výsledků … ale nemusí to být přesně ty výsledky, které potřebujete. Zde je návod, jak může kterákoli strana pomoci vaší firmě.

Výhody Outbound Marketing

 • Rychlé výsledky: Většina taktik odchozích marketingů má mnohem rychlejší výsledky než příchozí marketing. Když například kupujete umístění bannerové reklamy, víte, že se vaše reklama okamžitě zobrazí před cílovým publikem.
 • Snadné zacílení na ideální publikum: U odchozího marketingu si můžete vybrat a přesně vybrat, komu odesíláte reklamu, e-mail nebo zprávu.

Nevýhody Outbound Marketing

 • Může být nákladné: Mnoho taktik odchozího marketingu obecně stojí více než příchozí taktika. Zahájení blogu je zdarma, za sestavení televizní reklamy musíte zaplatit hodně.
 • Výsledky mohou přestat stejně brzy, jak zastavíte marketing: I když je váš blog navždy na vašem webu, vaše reklama se přestane zobrazovat, jakmile za něj přestanete platit.
 • Může mít opačný efekt: Špatně navržená reklama může od vaší značky odvrátit více lidí, než přitahuje. (Jsem si jistý, že můžete vymyslet jednu značku, které se vyhnete kvůli způsobu, jakým inzerují – řekněte nám to v komentářích!)

Jaké jsou výhody a nevýhody příchozího marketingu?

Zatímco odchozí marketing nemusí být mrtvý, příchozí určitě získal podporu s moderní technologií a popularitou blogů.

Výhody příchozího marketingu

 • Mnohem příznivější pro rozpočet: Zahájení blogu, interakce na sociálních médiích a dokonce i publikování malé elektronické knihy nestojí nic jiného než čas.
 • Výsledky probíhají: Kvalitní blog bude pokračovat v získávání odkazů a provozu pouze v průběhu času a vaše ebook žije jako marketingový nástroj bez dalšího úsilí od vás.
 • Méně rušivé: Příchozí marketing má tendenci být více vstřícný k publiku a méně rušivý, protože umožňuje vašemu publiku hledat vás, když vás potřebují, místo naopak..

Nevýhody příchozího marketingu

 • Získání výsledků vyžaduje více času: Blog si vyžaduje čas, aby vyzvedl páru, a zvýšené rozpoznávání značky se nepromítá okamžitě do vyšších příjmů.
 • Může mít více strategie k dosažení správného publika: S příchozím marketingem přitahujete své ideální publikum, místo aby je hledali. Chcete-li vytvořit obsah, který přitahuje správné lidi, musíte své publikum znát velmi dobře.
 • V některých průmyslových odvětvích může být velmi konkurenceschopný: Některé trhy a průmyslová odvětví jsou již nasycena vysoce kvalitními blogy, účty sociálních médií, obsahem optimalizovaným pro vyhledávače a dalšími. Je velmi náročné získat oporu v odvětví, které je již plné příchozího marketingu.

Který typ marketingu je pro vaše podnikání vhodný??

Jak vidíte, oba typy marketingu mají klady a zápory.

Který je lepší? Odpověď zní: ani!

Každá strana má užitečné nástroje a strategie, které můžete použít pro marketing svého podnikání, a měli byste použít rovnováhu obou.

Konkrétní strategie vhodné pro vaše podnikání budou záviset na:

 • Jak brzy potřebujete výsledky? Pokud potřebujete rozšířit své podnikání ASAP, zvažte větší zaměření na laserové zaměřené odchozí strategie.
 • Jaký je váš marketingový rozpočet? Možná si nebudete moci dovolit vyrábět televizní reklamu, ale určitě můžete založit blog s jakýmkoli rozpočtem.
 • Co dělají vaši konkurenti? Pokud vaši nejbližší konkurenti ovládají výsledky vyhledávání pomocí výkonných strategií SEO, zvažte namísto přímé soutěže o stejná klíčová slova rozlišení.

Pečlivým přemýšlením o marketingových strategiích, které si vyberete, můžete získat skutečné výsledky z příchozího nebo odchozího marketingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map