Pro obchodníky jsou míry konverze webových stránek ještě jednou z mála metrik rozhodujících pro úspěch firmy.


Míra konverze je klíčovým stavebním kamenem, ale často přehlíženým prvkem strategie digitálního marketingu. Skvělý ukazatel vašeho marketingového úspěchu, míry konverze mohou vyvolat podněty ohledně toho, zda je váš web vlivný, kopie cílená na správné publikum a celkový design stránek a estetický vzhled.

Pokud má váš web například 5 000 návštěvníků měsíčně, ale pouze 10 prodejů, míra konverze je nižší než 1% – což je neuvěřitelně nízké. To však může být pochopitelné, pokud jste nový podnik. V takovém případě je lepším ukazatelem trajektorie růstu vašeho konverzního poměru. Pokud jsou po třech měsících návštěvníci až 10 000 a vaše prodeje až 100, to znamená, že váš konverzní poměr je na 1% a na vzestupu – stále ne tam, kde chcete být, ale zamířili správným směrem.

Na druhou stranu, pokud začnete s vysokou mírou konverze, ale tento poměr se začíná snižovat, musíte ve své strategii něco změnit.

Bez ohledu na to, zda chcete oživit zastaralou nebo neúspěšnou strategii nebo zahájit novou úspěšnou, existuje spousta věcí, které můžete udělat pro zvýšení míry konverze webových stránek v žádném okamžiku.

Contents

Způsoby, jak zlepšit míru konverze pro web

Případová studie č. 1: Místo videa použijte posuvníky obrázků

Případová studie optimalizace webových stránek # 1

Toto pravděpodobně zní zvláštně – koneckonců, video je skvělý způsob, jak předvést produkt nebo službu – v některých případech však video může skutečně ublížit konverzním poměrům. Nedávný test zařízení Device Magic zjistil 33% nárůst konverzního poměru pomocí obrazových jezdců. Chcete-li otestovat svůj web a trh a zjistit, který vám dává lepší konverzi, proveďte na své domovské stránce nějaké testy A / B. Verze A bude mít video; verze B bude mít posuvníky obrázků. Nasměrujte provoz tak, aby náhodně přistál v obou verzích a změřte výsledky míry konverze v určitém časovém období.

Případová studie č. 2: Mají různé vstupní stránky pro různé cílové skupiny

Segmentace návštěvníků je skvělý způsob, jak oslovit různé publikum tím správným způsobem. Například vaše služba nebo produkt může být relevantní pro všechny věkové kategorie – ale teenageři pravděpodobně neodpovídají na to samé jako jejich prarodiče. Vstupní stránky, které hovoří se správným publikem, získají mnohem vyšší výsledky.

Případová studie č. 3: Modernizace webdesignu

Zastaralý web je rychlý způsob, jak ztratit podnikání v konkurenci. Společnosti jako CloudSponge ve skutečnosti zvýšily míru konverze o 33% pouhým zavedením nového designu stránek. Modernizujte své stránky a získejte odměny.

Případová studie č. 4: Zjednodušte svůj proces odhlášení

 Optimalizace konverzního poměru - případová studie č. 6

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zvýšit míru konverze webových stránek, je usnadnit lidem nákup od vás. Špatné uživatelské zkušenosti jsou rychlým způsobem, jak odradit klienty, zatímco vytváření jednoduchých vylepšení, aby byl uživatelsky přívětivý, může udělat opak.

Potřebujete důkaz? PyramidAir.com zvýšila výsledky o 25% pouhým vylepšením své stránky pokladen.

Případová studie č. 5: Zrychlete svůj web

V podnikání je čas peníze – a pomalý web vyžaduje jen čas. Podle statistik hostování webhostingu může míra konverze klesnout o 7% s každým 100 milisekundovým zpožděním v době načítání webové stránky. Ve skutečnosti pro společnost, jako je Amazon, ztratila společnost 1,6 miliardy dolarů v důsledku zpoždění načítání o sekundu.

Zkrátka, zrychlení vašeho webu pomůže zlepšit konverzi webu. Další informace o urychlení webu, .

Případová studie č. 6: Optimalizace možností přihlášení

Optimalizujte míru konverze webu 8

Opt-in copy má tendenci se buď ztratit v ostatních možnostech zaškrtávacího políčka, nebo se přes podívat. Jednoduše, aby vaše opt-in kopie vynikla optimalizačními faktory, jako jsou náhledy miniatur nebo tučné kopie s obrázky, možná budete moci zvýšit počet konverzí – Tismism British Columbia zlepšila jejich konverzi o 12% díky tomuto triku

Případová studie č. 7: Zajistěte, aby vám zákazníci věřili

Při check-outu přidejte signály důvěry, jako jsou záruky nejnižší ceny, kontaktní informace a záruky podpory prodeje. Získání důvěry vašich potenciálních zákazníků má nekonečné odměny a věci jako záruky, přímá linka, která vás kontaktuje, a záruky jsou skvělé způsoby, jak si to vydělat.

Případová studie č. 8: Zkuste velká barevná tlačítka pro stanovení cen

Případová studie optimalizace webových stránek 4

Slova se na vaší webové stránce často mohou ztratit, bez ohledu na to, jaký je váš zůstatek na mezeru / kopii.

Jedním ze způsobů, jak to porazit, je použít velká barevná tlačítka, která upozorní na cenová tlačítka a výzvu k akci. Například místo jednoduchého přidání „kontaktujte nás pro stanovení cen“ do kopie přidejte slova „Informace o cenách“ do velkého, barevného tlačítka. To zvyšuje uživatelský komfort a je známo, že zvyšuje prodej.

Případová studie č. 9: Zkuste méně bannerů, větší obrázky

Spotřebitelé mají tendenci se radovat z webů, které přicházejí jako reklamy – a bannery mají tendenci tento negativní dojem vyvolávat. I když mohou být příjmem, mohou na vašem webu způsobovat více škody než užitku. Zvyšte míru konverze minimalizováním bannerů a místo toho použijte větší verze užitečných a relevantních obrázků.

Případová studie č. 10: Zkuste delší vstupní stránky

 Případová studie optimalizace webových stránek 7

Ale krátký je nejlepší, že? Ne nutně, pokud vaše vstupní stránka neříká váš příběh.

Vezměte si například MOZ – optimalizací vstupní stránky, aby přesněji a úplněji vyprávěli příběh, dokázali zvýšit příjmy o 1 000 000 USD.

Případová studie č. 11: Napište lepší titulky

Váš titulek je váš první dojem – ať už je to užitečné. Různé taktiky rezonují odlišně u různých zákazníků, takže musíte najít kombinaci, která funguje pro váš trh. Například při hraní se zněním jedna společnost zvýšila konverze o 30%. Chcete-li získat více tipů pro psaní titulků, přečtěte si mé 35 titulních hacků pro bloggery.

Případová studie č. 12: Zkuste pro vaši výzvu k akci různá formulace

Případová studie optimalizace konverzí 3

Vaše výzva k akci je jedním z nejdůležitějších faktorů vaší míry konverze – to je to, co čtenáři ví, co dělat, a motivuje je k určité akci. Jednou zajímavou lekcí společnosti Highrise je dopad slova „zdarma“. Jednoduše odstraníte slovo „zdarma“ z výzvy k akci – například fráze jako „bezplatná zkušební verze“ – zvýšil počet konverzí o 200%. Toto slovo, které se zdá být tak užitečné, může ve skutečnosti odradit klienty od strachu z nějakého závazku nebo úlovku.

Případová studie č. 13: Vytvořte interaktivní vstupní stránku

Rozpětí pozornosti online je krátké, takže vaše vstupní stránka musí vytěžit maximum z několika sekund. Interaktivita vaší vstupní stránky je skvělý způsob, jak upoutat pozornost čtenářů, jak zjistila RandomActofKindness.org – tím se zvýšily konverze o 235%.

Případová studie č. 14: Zkuste jiný obrázek, použijte něco relevantního

Optimalizace konverzního poměru

Obrázek má hodnotu 1 000 slov – takže se vaše obrázky počítají. Zkuste aktualizovat obrázky, které odpovídají vaší kopii; ujistěte se, že jsou poutavé a relevantní.

Případová studie č. 15: Nabídněte svým návštěvníkům méně možností

Někdy jsou věci prostě příliš komplikované. Usnadněte svým návštěvníkům nabídku definovaných cest a omezených možností – jak našli Gyminee, poskytující méně možností na domovské stránce zvýšení prodeje o 20%.

Případová studie č. 16: Změňte formulace

Případová studie optimalizace webových stránek 3

Někdy stačí změnit způsob, jakým formulujete své žádosti, trik. Mnoho společností například obsahuje odkaz na svou Twitter stránku ze svého webu, často spojenou prostřednictvím kopie, například „následujte nás na Twitteru“. Tato věta je v pořádku, ale možná budete moci získat vyšší výsledky zahrnutím přímějšího prohlášení a požadavku na akci; to fungovalo pro Dustina Curtisa (jeho článek byl odstraněn), který zvýšil svou konverzi o více než pět procent jednoduše přeformulováním fráze.

Případová studie č. 17: Vytvořte formuláře pro registraci do jednoho sloupce

Když se registrujete na internetu, uživatelé se registrují shora dolů – ne zleva doprava. Také odkazují spíše na štítky sloupců na levé straně pole, než nahoře nebo pod ním – je to pro ně jednodušší čtení. Dodržováním těchto pravidel a udržováním formuláře v jednom sloupci namísto dvou máte větší pravděpodobnost, že uživatelé vyplní registrační formulář, spíše než jej opustí.

Případová studie č. 18: Vytvoření podrobností o návrhu webových stránek

Udělejte svůj web odlišným – určitě to bude snadněji řečeno než uděláno, ale poskytnutím návštěvníkům neočekávané rozvržení a vizuální dojem vás zaujme a zároveň pomůže odlišit vaši společnost od konkurence..

Případová studie č. 19: Přesuňte výzvu k akci pod záhyb

Případová studie optimalizace webových stránek 5

Každý, kdo absolvoval reklamní nebo žurnalistickou třídu, ví, že veškerý důležitý obsah se děje nad záhybem … ale co když to tak není? Nedávná případová studie Michaela Aagaarda zjistila, že přesunutí prohlášení o výzvě k akci pod záhybem zvýšil počet konverzí o 304%. Nejsme si zcela jisti, proč, ale intuitivně, se zdá, že přesunutím výzvy k akci pod záhyb se vaše organizace jeví spíše jako důvěryhodný zdroj, než někdo, kdo chce prodat – takže lidé, kteří na vaši stránku přistoupí, skutečně čtou váš obsah a máte možnost vidět, co nabízíte, otevřenou myslí, spíše než se bránit před touto okamžitou součástí prodeje.

Případová studie č. 20: Zkuste behaviorální marketing na webu

Behaviorální marketingové reklamy mohou být stále reklamy, ale činí nabídku relevantní pro čtenáře tím, že spárují obsah s něčím, co je pro ně pravděpodobně relevantní, což způsobuje pozitivní asociaci. Madison Logic to provedl ve připomenutí webináře, když spároval e-mail s připomenutím s behaviorálně cílenou reklamou – skupina (v testování A / B), která obdržela cílenou reklamu, měla o 30,4% vyšší návštěvnost než skupina, která cílenou reklamu neobdržela. Rozšiřte teorii na svém webu a zvyšte míru konverze na svém webu.

Zabalení: Zapojte se do akce a konvertujte lépe nyní!

Mnohé z výše uvedených věcí jsou snadno proveditelné, jako je změna velikosti tlačítek a přesunutí umístění prvků kopie. Strategizace a implementace některých složitějších položek se však na první pohled může zdát trochu skličující.

Nástroje pro optimalizaci webových stránek

Naštěstí existuje několik skvělých nástrojů, které usnadňují zvyšování míry konverze webových stránek. Jmenovat jen některé z mých oblíbených – Web Engage, Olark, Click Tale a Gaze Hawk.

Navíc pro ty z vás, kteří používají WordPress, Rochester napsal skvělý návod, jak začít s testováním A / B na vašem webu WordPress..

Trochu víc o testování A / B

Některé z výše uvedených se týkají testování A / B – praxe, která zahrnuje testování dvou nebo více možností, jak určit ten, který má nejlepší výkon. Přestože můžete provádět ruční testování A / B, existuje několik programů, které vám pomohou snadno nastavit, provést testy a změřit výsledky. Nalezením toho, co pro váš web funguje a jeho implementací, můžete oslovit své zákazníky tak, aby co nejlépe reagovali..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me