Kolik hostingové šířky pásma potřebuji pro svůj web?

Při zkoumání a výběru webového hostitele pro umístění vaší domény je jedním z faktorů, které je třeba vyhodnotit a porovnat, cena vaší požadované šířky pásma.,


Ano, mnoho poskytovatelů nabízí „neomezené“ hostingové plány, ale při bližším pohledu zjistíte, že neomezené není skutečně neomezené – vždy existují sankce, pokud používáte příliš mnoho, než je založeno na „běžném“ použití, ať už to znamená. To znamená, že vědět, jak velkou šířku pásma vaše stránky skutečně vyžadují, může být trochu uměleckou formou.

Šířka pásma webhostingu & Přenos dat

Šířka pásma je v zásadě termín pro výpočet rychlosti provozu a dat, která mohou toky mezi uživateli a vašimi stránkami přes internet. Termín „šířka pásma“ je často nesprávně používán k popisu „přenosu dat“, ale ve skutečnosti se jedná o dvě různé věci.

Co je to přenos dat?

Přenos dat je celkové množství dat, která mají být přenesena v daném čase, obvykle měřená v měsíci.

Co je to šířka pásma webových stránek?

Šířka pásma je míra maximálních dat, která mohou být přenesena v daném čase, obvykle měřená v sekundách.

Číslo v „datovém přenosu“ říká, kolik dat můžete za měsíc přenést. Číslo v „šířce pásma“ říká, jak rychle lze data přenášet.

Představte si šířku pásma jako šířku vodovodního potrubí, kde přenos dat je množství vody vytékající z potrubí. Jak široká je šířka potrubí (šířka pásma) určuje, jak rychle může voda (data) protékat. Přenos dat je v zásadě spotřebou šířky pásma.

Pro majitele webů, kteří hledají webového hostitele, může být šířka pásma, kterou web hostující společnosti nabízí, obvykle dobrým indikátorem schopností tohoto hostitele – čím vyšší je šířka pásma, tím vyšší je rychlost; síť; konektivita; a systémy.

Takže co neomezená šířka pásma / přenos dat?

Jak bylo uvedeno výše, mnoho hostitelských organizací nabízí levné plány hostingu, které zahrnují „neomezenou šířku pásma“. Pro kupujícího to znamená, že mohou na svůj web provozovat tolik dat a tolik provozu, kolik potřebují, aniž by to vyžadovalo stropy. Poskytovateli hostingu to znamená způsob, jak dát kupujícímu paušální náklady, které obecně budou fungovat.

Pravda jako vždy leží někde uprostřed.

Jednoduše řečeno, pro hostingové společnosti je prostě nemožné nabídnout neomezenou šířku pásma – je příliš nákladné poskytovat neomezený přístup každému zákazníkovi. Většina společností však ve výchozím nastavení někde spadá do „běžného rozsahu“ využití šířky pásma a toto rozmezí je to, co poskytovatelé hostingu používají při vytváření svých „neomezených“ balíčků. Poskytovatelé hostingu „neomezeně“ mohou uspokojit většinu své klientské základny – v ceně balíčku je však absolutně stanoven strop na šířku pásma; trik je vědět, co to je.

Porovnáním skutečné požadované šířky pásma vašeho webu s šířkou pásma nabízenou v tomto „neomezeném“ provedení můžete lépe určit, jakou úroveň hostingu skutečně potřebujete a zda daný poskytovatel skutečně splní vaše potřeby.

Jak vypočítat potřebnou šířku pásma

Vzorec používaný k výpočtu potřebné šířky pásma webových stránek.Vzorec používaný k výpočtu potřebné šířky pásma webových stránek není tak složitý!

Přemýšlejte o šířce pásma jako u kalhot: potřebujete velikost, kterou potřebujete. Nemá velký smysl kupovat velikost, ale ve stejné chvíli je číslo, které se hodí. Pokud má váš pas velikost 36, jednoduše do něj nezapadnete. 32 Jednoduchá matematika.

Zde jsou kroky k výpočtu, kolik šířky pásma potřebujete

V šířce pásma také nemá smysl nakupovat – proto má smysl spolupracovat s poskytovateli hostingu, kteří nabízejí škálovatelná řešení. Pokud jde o nákup malých, dostanete se do problémů. Znáte svou skutečnou potřebu získat službu, která vám vyhovuje – zde je návod, jak vypočítat požadovanou šířku pásma:

 1. Odhadněte průměrnou velikost stránky vašeho webu v kilobajtech (MB). *
 2. Vynásobte tuto průměrnou velikost stránky (v KB) průměrným měsíčním počtem návštěvníků.
 3. Vynásobte výsledek z kroku 2 průměrným počtem zobrazení stránek na návštěvníka.

Pokud nevíte, použijte Pingdomův test doby načítání na několika stránkách a vezměte průměr těchto testovaných stránek pro své základní testovací číslo. Zde je několik příkladů skutečného života:

Příklad č. 1: Velikost domovské stránky YouTube.com = 2,0 MB.Příklad č. 2: Velikost domovské stránky WHSR = 1,1 MB.

Toto je základna, která zná vaši požadovanou šířku pásma – ale ještě jste to neudělali. Musíte také zahrnout přidělení na další „místnost“ pro případ, že váš provoz naroste. Obecně řečeno, doporučuji dát alespoň 50 procent rozpětí. Musíte však vyčlenit další prostor pro růst a obchodování s hroty – ponechte alespoň 50% tolerance.

Potřebná šířka pásma webových stránek + redundance (bez stahování uživatelů)

Chcete-li provést tento výpočet, použijte následující vzorec:

Potřebná šířka pásma = Průměrná zobrazení stránky x Průměrná velikost stránky x Průměrný denní návštěvník x Počet dní v měsíci (30) x Redundantní faktor

 • Průměrný denní návštěvník: Celkový počet měsíčních návštěvníků / 30.
 • Průměrná velikost stránky: Průměrná velikost vaší webové stránky.
 • Průměrný počet zobrazení stránky: Průměrný počet zobrazení stránky na návštěvníka.
 • Redundantní faktor: Bezpečnostní faktor se pohyboval v rozmezí 1,3 – 1,8.

Potřebná šířka pásma webových stránek + redundance (se stažením uživatelů)

Pokud váš web nepoužívá nebo neumožňuje stahování:

Potřebná šířka pásma = [(Průměrná zobrazení stránky x Průměrná velikost stránky x Průměrný denní návštěvník) + (Průměrná stahování za den x Průměrná velikost souboru)] x Počet dní v měsíci (30) x Redundantní faktor

 • Průměrný denní návštěvník: Celkový počet měsíčních návštěvníků / 30.
 • Průměrná velikost stránky: Průměrná velikost vaší webové stránky
 • Průměrný počet zobrazení stránky: Průměrný počet zobrazení stránky na návštěvníka
 • Průměrná velikost souboru: Celková velikost souboru rozdělená na počet souborů
 • Redundantní faktor: Bezpečnostní faktor se pohyboval v rozmezí 1,3 – 1,8.

Má šířku pásma záleží?

Ano i ne.

Výpočet šířky pásma je rozhodující, pokud vyvíjíte aplikaci pro hromadnou veřejnost nebo se snažíte snížit náklady na hostování.

JAK však by při přenosu webového hostitele neměly být čísla v přenosovém pásmu / datovém přenosu hlavním faktorem zvážení – zejména pokud právě začínáte.

Šířka pásma (přenosy dat), stejně jako úložný prostor, jsou stěží smysluplným srovnávacím faktorem pro hostující zákazníky – zejména pokud jste nový – na dnešním trhu.

WHSR Hosting Review - neomezený přenos datVíce než polovina hostingových společností, které jsme zkontrolovali, nabízí neomezený přenos dat (zkontrolujte hodnocení hostingu WHSR).

Pokud zaškrtnete, téměř všichni poskytovatelé sdílených hostingů nabízejí „neomezené“ ukládání a přenos dat. Zatímco termín „neomezený“ není nic jiného než marketingový trik; Uživatelé webhostingu často získávají více než dostatečnou kapacitu, pokud jde o šířku pásma úložiště a přenosu dat. Ve většině případů je využití neomezeného hostovacího účtu omezeno na serverovou RAM a výpočetní výkon.

Pokud hledáte webového hostitele, dozvíte se více o věcech, na kterých byste se měli při výběru webového hostitele zajímat.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map