Sedm z nejslabších funkcí webhostingu

Je to jedno z hlavních pravidel pevné marketingové a reklamní strategie: jasně definujte předem svou jedinečnou nabídku prodeje – dejte spotřebitelům přesně vědět, co vás odlišuje od konkurence. Toto pravidlo se vztahuje téměř na každé podnikání tam, bez ohledu na odvětví – pro úspěšné fungování však musí být jedinečný návrh nebo prohlášení o výhodách jasné, stručné, hodnotné a (hlavně) přesné.


Hostingové společnosti jsou v dnešní době proti rostoucímu konkurenčnímu prostředí v rostoucím tržním prostoru se stále rostoucími požadavky zákazníků. Zpravidla vznášejí velké nároky, aby jejich služby vynikly a oddělily se od konkurence. Problém spočívá v tom, že mnoho z tvrzení, která různé hostingové společnosti v současné době dělají, sahají od ohýbání pravdy po úplně výstřední.

Ačkoli některé z cizích tvrzení je poměrně snadné rozeznat (tj. Zaplatit za měsíc, získat měsíce hostování služeb zdarma), mnoho z nich je vyrobeno způsobem, který by mohl snadno oklamat začátečníka – nebo dokonce trochu zkušeného – spotřebitele. Vyhněte se tomu, abyste si vzali zrádně formulovaný požadavek tím, že víte, co je třeba hledat v hostitelských společnostech – a ještě lépe tím, že si uvědomujete některá složitá tvrzení.

Zde je jen sedm z nejskvělejších funkcí, které webhostingové společnosti v současné době využívají.

1. Neomezená šířka pásma a / nebo úložiště

neomezený hosting

Přiznejme si to – v životě nic, co by stálo za to mít, není skutečně zdarma a nikde to neplatí více než u webhostingu. CPU, síťové kabely, počítačové RAM – to jsou všechny prvky potřebné pro provozování hostovacího serveru a každá z těchto položek má své vlastní náklady. Vzhledem k potřebám úložiště a rozsahu používání se musí komponenty také rozšiřovat, aby vyhovovaly novým potřebám: Přečtěte si, hostitelská společnost musí koupit více – a to stojí peníze. Kdo si myslíte, že pokryje náklady na tyto nové technické položky – hostitelskou společnost? Přejete si jen …

Hostitelská společnost potřebuje dodatečné vybavení pouze kvůli požadavkům svých klientů – takže tyto náklady nakonec budou klientům účtovány zpět. To znamená, že čím větší šířku pásma a úložný prostor budete potřebovat, tím vyšší budou vaše náklady.

Po pravdě řečeno, i když se přihlásíte k odběru jednoho z neomezených hostingových plánů, vaše služba se nějak omezí. Například některé hostingové společnosti snižují využití vašeho CPU, jakmile dosáhnete určitého prahu stanoveného každou společností. Ostatní vypínají všechny vaše weby dohromady – obvykle, dokud nesouhlasíte s dohodou o vyšších nákladech. Každá společnost má svá vlastní pravidla, prahové hodnoty a definice „běžného použití“ – je na vás, abyste přesně určili, co jsou.

2. Zdarma Google Analytics

Samozřejmě nabízejí zdarma Google Analytics! Google Analytics je bezplatná služba poskytovaná společností Google; ne hostitelská společnost. Ve skutečnosti se můžete přihlásit k odběru dat Google Analytics a přistupovat k nim bez ohledu na to, který webový hostitel používáte.

Přihlaste se k odběru a nastavení služby Analytics na stránce Google.com/analytics. Víceméně to zahrnuje vytvoření účtu Google, instalaci jednoduchého skriptu na váš web a jejich propojení prostřednictvím rozhraní Google Analytics. Webový hostitel s tím nemá nic společného …

3. Podpora souborů Javascript a DHTML

dhtml a javascriptové funkce

Mnoho hostujících nakupujících bylo tímto oklamáno – koneckonců, začíná to hraničit s technologickou říší, že tolik obchodníků a jednotlivých majitelů webových stránek je neznámých a nepohodlných k přístupu nebo ponoření. Nenechte se zmást zkratkami nebo tech slovy; Jednoduše řečeno, tyto typy souborů běží na straně klienta. Webhostingový server proto nemá žádné zvláštní požadavky, aby tyto soubory podporoval – prakticky se hostují sami.

4. E-mailová podpora 24 x 7

E-mailová podpora 24x7

Přemýšlejte o tom: V jakou denní dobu nemůžete poslat ani přijmout e-mail? Samozřejmě je to „24 x 7!“ Před provedením předpokladů potvrďte u hostitelské společnosti jejich záruku na dobu odezvy zákazníka. Jaká je doba provozu týmu zákaznických služeb?

5. 99% záruka dostupnosti

Ten zní skvěle – konec konců je 99% všeho, co je orientováno na služby, docela zatraceně dobré, že? Špatně! Udělejte matematiku: pokud existuje 365 dní v roce a každá z nich má 24 hodin, znamená to, že je každý rok 8760 provozních hodin. Při 99% dostupnosti to znamená, že váš web bude zaručeně funkční a funkční po dobu 8672,4 hodin; nebo z pohledu spotřebitele, že byste mohli mít 87,6 hodin prostojů. To jsou téměř čtyři celé dny prostojů! U webů s elektronickým obchodem je to docela dost potenciálně ztracených příjmů.

Jen pro rekord, měli byste jít s hostitelem s asi 99,9 procenta dostupnosti. Všechny weby pravděpodobně v určitém okamžiku klesnou – ale mělo by to být minimální.

Příklad

Následující obrázky jsou daty uptime aplikace InMotion Hosting 2013 – 2016.

* Klikněte pro zvětšení obrázku. 

Červenec 2016: 99,95%

bezmotorová uptime 072016

Březen 2016: 99,99%

inmotion - 201603

Únor 2016: 99,97%

inmotion hosting únor 2016 uptime

Září 2015: 99,83%

inmotion září uptime

Srpen 2015: 100%

Záznam uptime služby InMotion Hosting za červenec / srpen 2015. Stránka za posledních 934 hodin neklesla.

Březen 2015: 100%

Uptime hostování InMotion

Duben 2014: 100%

Skóre dostupnosti hostitele InMotion (za posledních 30 dní, březen - duben 2014)

Březen 2014: 99,99%

Skóre dostupnosti služby InMotion Hosting (za posledních 30 dní, únor - březen 2014)

Prosinec 2013: 100%

inmotion vps uptime dec-jan

Další informace a nejnovější informace naleznete v mé recenzi InMotion Hosting.

6. Podpora WordPress, Joomla a Drupal

Toto je docela podobné tvrzení Google Analytics v tom, že WordPress, Joomla a Drupal mohou běžet na téměř jakékoli platformě – nemá to nic společného s webovým hostitelem, který používáte. Všechny tři jsou populární předpřipravené systémy pro správu obsahu (CMS), které uživatelům umožňují pohodlně organizovat, vytvářet a spravovat web – obvykle i bez znalosti intenzivního HTML nebo programovacích jazyků.

Úlovek zde spočívá v tom, že je výhoda instalace těchto možností CMS jedním kliknutím, jak je poskytováno hostitelskou organizací – tato instalace jedním kliknutím vám ušetří čas a bolesti hlavy spojené s tradiční instalací.

To znamená, že vyjasněte přesnou úroveň podpory – znamená poskytovatel, že jejich hostingové služby budou moci fyzicky hostovat stránky provozované z těchto systémů? Znamená to, že poskytují technickou podporu webům na těchto platformách? Instalace jedním kliknutím? Zjistěte to dříve, než se zavazujete.

7. Podpora Awstats a Webalizer

AwStats & Webalizer

Pointa je, že jak Awstats, tak Webalizer jsou strašně zastaralé a díky dnešní rychle se pohybující technologii se neudržují – a jako takové již nemohou poskytovat smysluplná data ani informace. Google Analytics je skutečně nejlepší a je zdarma – vymazejte Awstaty a Webalizer z vaší slovní zásoby; poskytovatelé hostingu by udělali dobře, kdyby udělali to samé.

Existuje nespočet pošetilých tvrzení, která společnosti poskytující webhosting vyvíjejí ve snaze „pumpovat“ své služby proti konkurentům. Obecně platí, že kvalita funkcí je vždy lepší než množství funkcí. Ať už hostitelská organizace, se kterou uvažujete o spolupráci, vytvoří příslibný seznam pěti vyvolaných funkcí nebo 50, ujistěte se, že přesně víte, co sliby znamenají a že pro každý nárok potvrzujete přesnou úroveň služeb..

Pokud jde o podporu softwaru nebo programů třetích stran (jako je Google Analytics), věnujte chvilku návštěvě webu této společnosti a ověřte, zda se jedná o samostatnou platformu, na které hostitelská organizace podporuje prasátko, nebo zda skutečně stojí za to a těžit z požadavku hostitelské společnosti.

Nenechte se zastrašit technikem mluvit – naučte se i základy toho, co pojmy znamenají. Nakonec se nebojte klást otázky. Pokud hostitelská společnost poskytuje zdlouhavé a matoucí odpovědi, nebojte se požádat o další informace. Jste svým vlastním nejlepším obhájcem a přestože pravděpodobně přistáváte s velkou hostingovou společností, je pravděpodobnější, že tak učiníte, pokud položíte správné otázky a budete rozumět přesně tomu, co zadáváte.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map