Webové stránky pro webovou stránku: Udhëzues fillestar hap pas hapi

Krijimi i një faqe interneti shshtë super e lehtë në 2020.


Ju nuk keni pse të jeni një teknik geek dhe as një programes.

Ndiqni metodën e duhur. Zgjidh platformat e duhura. Përdorni mjetet e duhura. Udělejte 100% gjobë.

Fotoaparát není k dispozici na webu a je k dispozici na webu, který je online online v roce 2004. Neznámý penisový server, který je určen pro všechny uživatele, kteří jsou na trhu. Dë unë bëra mirë.

Sot – ne kemi mjete inovativní tituly na platformě mira té publikimit teb uebit.

Tre mënyra të thjeshta për të bërë një faqe interneti:

Gjithashtu lexoni – Emri i Domain pro figuríny.

2 Blej një web hosting

Webový hostitel kompshtë një kompjuter i madh (aka, server) qq ruan faqet e internetit tuaj. Disa kompani gjigande – si Amazon, IBM dhe FB, poseojnë dhe menaxhojnë server on e pneum në internet; bizneset e tjera thjesht marrin me qira ofruesit e pneumatiky nga një ofrues hosting (që është shumë më i lirë dhe më i lehtë).

Shënim: Hiqni këtë hap nëse jeni duke zgjedhur një ndërtues të faqes për tri krijuar faqen tuaj ().

Hosting webových stránek

Disa shërbime mikpritëse miqësore për të parë.

Web HostRegjistrohuVërejtjet
A2 Hosting4,90 $ / měsícWeb host i shpejtë, i riu miqësor.
Bluehost3,95 $ / měsícÇmimi i lirë i regjistrimit, i riu miqësor.
Hostgator Cloud8,95 $ / měsícÇmim i arsyeshëm, server i besueshëm.
HostPapa3,36 $ / moEko-miqësore hostitelský web, zbritje ekskluzive.
InMotion Hosting3,49 $ / měsícÇmimi i lirë i regjistrimit, serveri i besueshëm.
SiteGround5,95 $ / měsícIndustria # 1 live chat mbështetje, webhostingu t ngurta.

Zveřejnění FTC

WHSR se vztahuje na ceny a doporučení, které se týkají kompromisů v souvislosti s artikulem. Duhen shumë përpjekje dhe para për të krijuar përmbajtje të dobishme si kjo – mbështetja juaj vlerësohet shumë.

Sapo keni emrin e doména dhe web hosting në vend, kohshtë koha që të rrokullisni mëngët dhe the filloni të krijoni!

Metoda č. 1: Krijimi i një faqe interneti nga e para

Aftësi dhe mjete të kërkuara

 • Knwoledge: Funksionimi themelor i compjuterit dhe internetit; HTML, CSS dhe PHP (jo i detyrueshëm, por më mirë nëse njihni bazat)
 • Nástroje: WordPress, joomladhe Drupal

Një CMS Ose një Sistem për Menaxhimin e Përmbajtjes është ndërtuar në mënyrë taktike që i përshtatet fillestarëve të ditës së parë në punë për zhvilluesit e internet me me përvojë.

Nshtë një aplikacion softuerik që e beët lehtë krijimin dhe menaxhimin e përmbajtjeve në internet. Shumica e pneumatiky janë të hapura dhe të lirë për t’u përdorur.

Nejde o HTML, CSS nebo PHP, ale také o dobré. Nuk ´shtë një problem i madh nëse nuk e dini, sepse këto platforma janë shumë intuitivní. Začínáme s třemi platformami CMS pro všechny, kteří jsou připraveni sipas nevojes tuaj.

Krahasime të shpejta

karakteristikaWordPressjoomlaDrupal
Kostofalasfalasfalas
Përdorim311 682 milionů26,474 milionu31 216 milionů
Temat Pa pagesë4 000 +1 000 +2 000 +
Pluginy falas45 000 +7 000 +34 000 +

rekuizitë

 • Shumë fleksibël dhe i përshtatshëm
 • Lehtë për t’u përdorur,
 • Tona të burimeve të të mësuarit,
 • Komunikace i shkëlqyeshëm dhe mbështetje

Mësoni më tepër

 • Neoblíbené vévody a další blogy a vévody vévody WordPress a další vévody.
 • Ju mund ta provoni këëë CMS pår falas në WordPress.comOse shkarkoni CMS nga WordPress.org.
 • Shihni një listë të Faqet e internetit 30 awesome që janë mundësuar nga WordPress.
 • Nejste spokojeni, ale nemůžete mi WordPress WordPress ne rekomandojmë.
 • Faqe tri krijuara duke përdorur WordPress: Forbes, Tech Crunch, Sony

joomla

Joomla ngshtë e ngjashme me WordPress në shumë mënyra. Është gjithashtu e lehtë për t’u përdorur, e lehtë për t’u installuar mund the mund të zgjerohet me ndihmën e moduveekuivalenti i pluginy WordPress. Pokud máte jiný výsledek, můžete se obrátit na jiné místo.

Megjithatë, vyplňte všední den jene frikësuar për t eksploruar Joomla pkr shkak tum numrit to opsioneve në dispozicion. Përveç menu së majtë, ekziston edhe një meny në shiritin e sipërm të sipërm mbi "přihlašovací panel a ovládací panel". Për të shmangur confuzionin, mos harroni se disa nga artikujt në menunë e majtë dhe tip sipërme barit janë të ngjashme, duke përfshirë "Përmbajtje", "Përdorues" dhe "Zgjerime".

Ashtu si WordPress, Joomla disa stile dhe shabllona që shpejt mund t’i japin faqes suaj një pamje tè veçantë. Pornga té sistemet e menaxhimit të përmbajtjes, Joomla ofron zgjidhjen më të lehtë kur është fjala për krijimin e një rrjeti social. Me platforma si EasySocial dhe JomSocial, ju jeni vetenm disa minuta larg nga faqja juah e internetit shumë tr rrjeteve sociale.

Brenda sistemit Joomla. Brenda sistemit Joomla.

Nevýhody

 • Modul janë të vështira për tu ruajtur
 • Mesme CMS – Připojte se k WordPress a připojte se k Drupalu

rekuizitë

 • Lehtë për të mësuar
 • Portali i ndihmës së madhe
 • Përditësimet integrohen në mënyrë të përsosur
 • Më shumë opsione të ndërtuara

Më shumë info

 • Shkarkoni dhe provoni Drupal falas këtu.
 • Faqe të krijuara duke përdorur Drupal: Tesla, Warner Bros Të dhëna, Universiteti i Oksfordit

Hap pas hapi processin e krijimit të faqes duke përdorur WordPress

Për këtë metodë, no do të përdorim WordPress si shembullin tonë. Tani duhet teni keni tashmë dhe një emër domain të regjistruar.

Hapi 1: Gjeni instaluje do WordPressu panel pro webhosting

Shromáždění a webhosting končí nainstaluje na místo, kde se instaluje WordPress na platformě, tj. Na platformě.

Pra, hyni nloglog webhosting webhosting in gjeni instaluesin që keni. E-mail a populární tiskárna kuchařka Softaculous, QuickInstall, ose Fantastico.

Disa ofrues hosting (shembull: SiteGround) instaluje a integruje pultiny a pneumatiky (ekrani që shihni menjëherë pas hyrjes në cPanel). Në këtë rast, thjesht përpiquni të gjeni titullin që përfshin "WordPress".

Shembull: Paneli i kontrollit cPanel për SiteGround.

Hapi 2: Instalační instalace WordPress

Softaculous është instalesi i popullarizuar i auto dhe tshtë i paraqitur në cPanel. Nainstalujte si kaloj përmes instalimit përmes Softculous. Nainstaluje se, tj. Janë shumë të njëjtë.

Kliko Softaculous dhe pastaj klikoni mbi ‘Install’ mbi WordPress për të filluar installimin.

Nainstaloval jsem WordPress pomocí internetového připojení

Këtu vjen pjesa e rëndësishme.

Konfigurimi i faqes

Konfigurace se provádí pouze v případě, že je třeba konfigurovat e-mail (konfigurovat).

 • Protokolli: Duhet tе vendosni nëse doni të instaloni http: // ose http: // www. verze i URL. Çfarëdo që zgjidhni, nuk do t shihni shumë ndryshime. Nga këndvështrimi teknik, http: // www. mshtë më mirë në aspektin e fleksibilitetit dhe menaxhimit të cookiteve. Vini re se neni SSL certifikáty pro instanci WordPressu, který zkuste https a prodejte http.
 • Doména: Zgjidhni fushën në të cilën dëshironi të instaloni faqen e internetit.
 • Drejtoria: Specifikoni se ku dëshironi të instaloni faqen WordPress. Nainstalovat instalativní URL-nou tu rrënjësore (p.sh: http://www.yourwebsite.com/), mbajeni bosh. Nëse dëshironi atë në një nën-URL (ex: http://www.yourwebsite.com/myblog/), specifikoni direktoriumin në fushë.
 • Llogaria e administratorit: Vendos emrin e përdoruesit, fjalëkalimin dhe emailin që to të përdorësh për tyr hên në faqen tënde të WordPress.

Nëse keni pasur sukses no hapat e fundit, është bërë mirë. Faqja juaj e internetit është e gjallë!

Tani hyni në faqen tuaj WordPress. Nejčastěji kladené dotazy jsou k dispozici na wp-login.php duke zvarritur URL-no e faqes qen keni vendosur.

Hapi 3: Instalani një temë dhe disa shtojca të rëndësishme

Tjetra, duhet të instaloni një temë dhe shtojcat e kërkuara. Shikoni není možné vlastnit panelem WordPress-it.

Ka ton tave temave li li to gatshme no dispozicion në direktorinë WordPress.

Për të parë këto tema të lira, shkoni te ‘Pamja> Temat> Shto të ri ‘, kërkoni temën që i plotëson kërkesat tuaja dhe kliko butonin einstalimit.

Drejtoria e temave WordPressDrejtoria e temave WordPress.

Gjithashtu mund të instaloni tema të palës së tretë nga seksioni ‘Ngarko temë’. Pagu, profesionální profesionál, WordPress, a jeho rekombinantní Elegantní temat (kodifikované efekty pro frontování na frontě).

Për shtojcat, shfletoni "Shtesat> Shto të ri".

Kërkoni dhe instaloni shtojcat që ju nevojiten vetëm. 3. Shtojcat e partisë gjithashtu mund të instalohen nga seksioni ‘Ngarko Plugin’.

Seznam pluginů WordPressSeznam plugin pro WordPress.

Kętu dua të Sugjeroj disa plugins të rëndësishëm të lirë. Přizpůsobte mi pneumatiku a usměrňujte pluginy WordPress p’r t’i gjetur ato. Nainstalujte si nové zařízení a proveďte plug-in nga secila kategori është e mjaftueshme.

 • P SEO SEO: Yoast SEO, TY gjitha në një SEO Pack
 • Për Sigurinë: iThemes Security, Wordfence Security
 • Statistiky a dotazy: Jetpack nga WordPress.com, Google Analytics a WordPress nga Monster Insights
 • Další informace: Forma e kontaktit 7
 • Výkonnost: W3 Total Cache, WP Super Cache

Zjistit, zda je možné, aby se dali krijoni diçka edhe nëse përdorni një temë të shkëlqyeshme. Ka një ton gjeneratorësh të mrekullueshëm të logove, përreth, por do t’i hidhja një sy Logaster. Ata janë një shërbim me pagesë, por çka është e shkëlqyeshme është që ato ofrojnë çmime të niveleve. Kjo do thе thotë që thjesht mund tο paguani atë që ju nevojitet – thjesht një logo for form format në internet, ose madje mund to regjistroheni për një komplet të markës, i cili përfshin formate për platforma të ndryshme.

Aftësi dhe mjete të kërkuara

 • Knwoledge: Funksionimi themelor i compjuterit dhe internetit
 • Nástroje: Wix dhe Weebly

Naléhněte si a usaďte se, když si lehnete, abyste se dostali k internetu. Poznávejte internet, dikush si musíte nechat ujít a dát mi spiknout funkčnost. Ata ofrojnë ndërtuesit e faqes në internet Drag & Přetáhněte tučný bod nula na nulovou hranici.

Ka shumë ndërtues të faqeve të shpërndara në internet – Disha mbuluar 26 ndërtues të faqes s lirë në këtë blogpost; por jo të gjithë mund t’i plotësojnë nevojat.

Je možné, že si budete chtít biseduar dhe potencialë të internetit që mund të përdorni.

Wix

Përdorimi i Wix për të bërë një faqe interneti

Wix nshtë një nga ndërtuesit më të lehtë të faqes në treg që përmban 500 + šablony të përshtatur plotësisht në kategorisation e ndryshme. Pra, shshtë shumë e sigurt se to të gjeni atë që ju përshtatet.

Ata po ofrojnë një redaktues fleksibël të faqes në internet Drag & Drop që është gjithmonë i dukshëm mbi përmbajtjen. Ju mund tërhiqni një artikull nga lista dhe ta hidhni kudo në faqen and internetit për të shtuar. Itemdo poslat i dukshëm në të mund të zhvendoset ose redaktohet.

E vetmja pengesë është se ka reklama në vend në planin Wix falas. Ju mund ta heqni atë duke e përmirësuar atënë planin e pneumatik Combo, i cili ju kthen në minimum $ 12 / muaj.

Gjithashtu lexoni – Në thellësi Weebly shqyrtim.

Hap pas hapi processin e krijimit të faqes vévoda përdorur Wix

Hapi 1: Regjistrohu për Wix

Krijo një llogari në Wix.com.

Ka letadlo Premium 5 a plán 1 (çmimet shkojnë nga $ 0 – $ 24,50 / mo). Ju do t shihni opsionet e përmirësimit pas krijimit të një faqeje me sukses.

Shikoni planeta Wix dhe çmimet këtu.

Regjistrimi WixFaqja e hyrjes së Wix.

Unë rekomandoj Wix plan baze të paguar – Combo. Plán Wix Combo (8,50 $ / měsíc) před doménou emailová doména, procesory burime procesoru, asnjë reklama Wix.

Hapi 2: Zgjidh një shabllon

Wix do t’ju pyesë se dëshironi tri krijoni një faqe interneti. Mënyra më e shpejtë që ata sugjerojnë është Wix ADI (Artificial Design Intelligence), e cila nuk është shumë e frytshme në fund.

Kështu që unë mi ecin me pak shumë, por mënyra më e mirë, ndërtuesi i faqes!

Dělejte se, aby jste si mohli kategorizovat na etiketě. Shfletoni kategorinë tuaj të ardhshme dhe zgjidhni atë që ju përshtatet.

Pas gjetjes së një téma Wix që ju pëlqen, klikoni ‘edit’ për të vazhduar.

Redaktimi i një faqe në WixButoni "Upravit" shfaqet kur ju rri pezull miun për një temë.

Hapi 3: Hartoni faqen tuaj duke përdorur Wix Website Builder

Pas pak çasteve, do futesh directkt në ndërtuesin e intuitivní pneumatiky faqes.

Hartimi i një faqe interneti është i thjeshtë. Ju do tih shihni mjete tëdrydry on the majtën anhen e djathtë to ekranit tuaj. Gjithashtu, kliko kudo no faqen and internetit për të redaktuar bllokun ose ta zhvendosë në një vend tjetër.

Elementet WixNdërtoni element e webfaqes tuaj duke përdorur editorin Wix drag and drop.

Hapi 4: Publikoni faqen e internetit

Kurální bohoslužby a publikování, udělejte si kuchařku doni një nëndomain falas ose një domen të plotë. Është thirrja juaj.

Pak më shumë vylepší janë të rekomanduara.

Shkoni në ‘Wix Dashboard tuaj> Menaxhoni dhe Redaktoni Faqen "dhe konfiguroni SEO, Favicon, Social dhe Përditësimet sipas nevojës.

Konfigurimi i faqes WixKonfiguroni faq tuaj Wix.

Dhe sapo të kryeni këto cilësime themelore – faqja juaj e internetit është e gatshme.

Pyetjet a internetový obchod s internetem internet

Můžete si stáhnout internetový dotaz?

Ekzistojnë dy mënyra kryesore për tri krijuar një faqe interneti falas – free webhosting free 000Webhost ose a platforme e ndërtimit faqes internet internet Wix, e cila ofron një plan falas.

„Falas krijuesi i faqes GoDaddy?

GoDaddy ka letadlo před odletem na internet přes internet zdarma 10 $ / muaj. Lexoni rishikimin tonë të hollësishëm të GoDaddy për të mësuar më shumë.

Cili âshtë krijuesi më i lehtë faqeve në internet për fillestarët?

Udělejte si e-mail na internetovém serveru a nechte si pauzu, aby jste se vyplnili. Pneumatiky, pneumatiky a pneumatiky na internetu jsou k dispozici, aby se daly vytékat, aby se dalo vytisknout z projektu. Kjo shkon nga ndërfaqet miqësore për përdoruesit deri tek model e para-ndërtuara.

Nga filloj kur ndërtoj një faqe në internet?

Para se tó filloni edd ndërtimin e faqes tuaj, është njëoj si duke filluar një blog, gjëja e parë që duhet to adohet është qëllimi juaj. Io që dëshironi të jetë ose të arrihet në faqen tuaj, mund të luajë një rol të rëndësishëm në hartimin dhe zhvillimin e saj.

Je možné, že máte na internetu kodifikovaný internet?

Koha e nevojshme pèr to kodifikuar një faqe në internet internet varet nga kompleksiteti i saj. Je možné, že se budete chtít podívat na karikaturistu, když se vám podaří, a mj gjatë do të zgjasë. Uebfaqet e thjeshta statike mund të kodifikohen brenda pak orësh, ndërsa faqet më të mëdha dhe komplekse mund të zgjasin disa muaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map