IX Web Hosting Recenze

Aktualizace: IX Web Hosting je pro podnikání uzavřen

Tato recenze IXWebHosting byla poprvé napsána naším recenzentem webhostingu Candace Morehouse v roce 2013.


V červenci 2014 jsem přidal další podrobnosti (aktualizované profesionály & nevýhody, kontrola dostupnosti, atd.) na základě mých zkušeností s používáním na bezplatném zkušebním účtu. To trvalo asi 12 měsíců a nyní již nemám účet u IX Web Hosting. 

Společnost, která spravovala IX Web Hosting, Ecommerce LLC, získala v roce 2015 společnost Site5 – hostingová společnost EIG.

Zkrátka řečeno, dnešní webhosting IX je ve vlastnictví stejného top managementu, který spravuje iPage, BlueHost, Hostgator, PowWeb, Reseller Club, JustHost, FatCow a desítky dalších známých značek v hostování.

Akvizice EIG 2015

IX Web Hosting byl prodán společnosti Endurance International Group v roce 2015. Tato fáma je potvrzena ohlášením finančních výsledků za čtvrté čtvrtletí EIG za rok 2015.

Ecommerce, LLC – mateřská společnost, která spravuje IX Web Hosting, je získána za přibližně 28 milionů dolarů.

IX Webhostingové alternativy

Stejně jako dnes – značka IX Web Hosting je pro podnikání uzavřena. Uživatelé hostující Linux jsou nyní označováni jako Site5; zatímco Windows hostující uživatele Verio a ty, kteří mají zaregistrovanou svoji doménu u IX, se doporučuje navštívit Dotster. 

Pokud hledáte web hostitele – zde je moje 10 nejlepších tipů pro webhosting. Mezi doporučené poskytovatele webhostingu prodávající za podobnou cenu jako IX patří:

Potřebujete speciální IP adresu – ale máte jen malý rozpočet na hostování svého webu? Potom by IXWebHosting mohl být tou nejlepší volbou, přičemž prodejní ceny začínají na 3,95 USD měsíčně za sdílený hostingový účet.

Podívejte se na to, co nabízejí a co můžete očekávat, pokud si jako hostitel pro váš web vyberete IX.

IXWebHosting – Kdo?

Je vždy dobré začít s přehledem o samotné firmě. Často vám to může říct, zda hostitelská společnost má potřebné zkušenosti, znalosti a stabilitu, aby mohla poskytovat ty nejlepší služby pro vaše potřeby..

IXWebHosting existuje od roku 1999, kdy začali hostovat weby na serveru umístěném v obývacím pokoji někoho. Je to dlouhá doba v podnikání a společnost se od té doby rozrostla na 110 000 zákazníků a hostuje více než 470 000 webových stránek. Budova jejich ústředí a datového centra jsou kombinována na jednom místě, v Columbusu v Ohiu v USA.

IXWebHostingové plány & Funkce

IXWebHosting nabízí tři různé typy balíčků: levný sdílený hosting, cloudový hosting a VPS hosting. Sdílení hostingu je k dispozici ve třech úrovních služeb (cena plánu hostingu na základě speciálního promo kupónu).

Sdílený hostingExpertBusiness PlusUnlimited Pro
Zdarma Domian123
Vyhrazená IP2315
Propagační cena1,95 $ / měsíc *7,95 $ / měsíc7,95 $ / měsíc
Obnovovací cena6,95 $ / měsíc9,95 $ / měsíc12,95 $ / měsíc

S balíčkem cloudového hostingu máte na výběr operační systémy se systémem Windows nebo Linux a (naštěstí!) Ovládací panel cPanel nebo Plesk.

A konečně IX nabízí hosting VPS. Díky této možnosti si můžete vybrat dvoujádrový server s výběrem místa na disku, RAM a šířky pásma. Tyto balíčky začínají na 54,95 $ měsíčně s plným přístupem root.

Všechny hostingové plány IX přicházejí s „neomezenou“ šířkou pásma hostovaného prostoru, doménami, subdoménami, datovým přenosem a e-mailovými účty.

Všechny populární blogové platformy (WordPress, Joomla, Drupal) jsou součástí instalace jedním kliknutím a je zde také tvůrce webových stránek, který pomůže těm, kteří nemají mnoho zkušeností a znalostí..

Kontrolní panel

Pro ty, kteří hledají ovládací panel, na který jsou zvyklí, například cPanel, Plesk nebo vDeck, budete zklamáni. IX poskytuje proprietární ovládací panel s jejich sdílenými hostingovými plány a je to poněkud nemotorné.

Po osobní zkušenosti s ovládacím panelem mohu říci, že to není vůbec uživatelsky přívětivé a pokud jste začátečníky s webovými stránkami, IX ztěžuje uvedení blogu do provozu. CMS musí být nainstalován ručně, aby váš blog na URL byl na úrovni domovské stránky. Ano, jedná se o instalaci jedním kliknutím – pokud vám to nevadí adresa www.example.com/blog. Pokud dáváte přednost tomu, aby byl váš blog něco podobného jako www.example.com, musíte jej nainstalovat ručně (nebo jej vylepšit ze souboru .htaccess nebo hard code konfiguračního souboru WP). Pro nováčky by to mohlo být matoucí.

IX Web Hosting Control Panel - Není obvyklý cPanel nebo vDeckOvládací panel IXWebHosting – Ne obvyklý cPanel nebo vDeck

Zákaznická podpora

Stejně jako mnoho jiných společností poskytujících hosting webových stránek poskytuje IX podporu svým zákazníkům prostřednictvím celé řady možností: telefon, online podpora, e-mail a podpora online chatů 24/7.

Společnost je hrdá na to, že jejich zástupci jsou vyškoleni, aby poskytovali „jedinečný a personalizovaný zákaznický servis“. Za tímto účelem je každému zákazníkovi při přihlášení ke službám IXWebHosting přidělen osobní zástupce. To je velmi pěkný dotek.

Mnoho společností inzeruje, že nabízejí americkou podporu a rodilý anglicky mluvící tým, takže není neobvyklé, že IX udělá totéž. Jejich zástupci pracují přímo spolu s dalšími zaměstnanci společnosti, což musí být efektivnější než outsourcing služeb zákazníkům.

podpora ixwebhostingu

Můj osobní názor a zkušenosti s používáním

Velkorysá nabídka vyhrazené adresy IP = Dobré pro SEO Hosting

Pokud budete kopat trochu hlouběji, uvidíte, že IXWebHosting přichází s několika jedinečnými funkcemi, které ostatní weboví hostitelé nenabízejí: 

Jeden, webový hostitel poskytuje vyhrazenou IP adresu * – alespoň jednu – pro každý hostingový účet.

Dva vám poskytnou sedmidenní období, během kterého je váš účet zdarma. Chcete-li začít s účtem, musíte samozřejmě uvést číslo kreditní karty, ale bude vám účtováno až osmý den a můžete jej kdykoli zrušit. Mimo toto první sedmidenní období můžete svůj účet kdykoli zrušit do 30 dnů, abyste získali plnou náhradu hostitelských poplatků.

A za třetí, webový hostitel podporuje Windows i Linux hosting, takže vaše databáze může být buď MySQL nebo MsSQL.

IXWebHosting Pros vs Nevýhody

V minulosti jsem se dvakrát zaregistroval a používal služby IXWebHosting. V roce 2012 jsem si koupil účet IXWebHosting Unlimited Pro a hostoval jsem s nimi asi 20 dní (účet byl poté zrušen před uplynutím 30denní zkušební doby).

V dubnu 2014 jsem byl vyzván, abych bezplatně vyzkoušel hostingové služby IX a od té doby sleduji IXWebHosting. Během mého pobytu v IXWebHostingu jsou dobré i špatné zkušenosti.

Pro snadnou orientaci uvádíme rychlý seznam kladů a záporů.

 • Velkorysé nabídky IP – vyhrazená IP je pro mnohé velkou výhodou!
 • Cenově dostupný – Skvělá cena ve vztahu k funkcím.
 • Anglicky mluvící zástupci zákaznických služeb na místě – skvělá funkce zejména pro zákazníky v USA.
 • Spolehlivý server – 99,9% záruka dostupnosti (viz IXWebHosting uptime review níže).
 • Čestná obchodní praxe – Jak již bylo uvedeno, koupil jsem si účet v roce 2012 a zrušil jej v rámci bezplatné zkušební doby. IXWebHosting vrátil peníze příští den bez otázek.
 • Ovládací panel – snadné použití.

* Poznámka: Proč potřebujete vyhrazenou IP adresu?

Pokud je vaše IP adresa sdílená, používá se pro více webů. Problém s touto konfigurací je v tom, že pokud jeden z těchto vlastníků webových stránek udělá něco, co bude zakázáno vyhledávacím nástrojem, může být váš web také na černé listině. To by mohlo být pro SEO skutečně škodlivé. Další důvod, proč potřebujete vyhrazenou IP adresu? Je nutné zřídit web s elektronickým obchodem, takže pokud chcete prodávat produkty nebo služby online, může být IX dobrá volba.

IXWebHosting Uptime Review

Pro majitele webových stránek je důležitých několik věcí, než jak často je web dostupný a přístupný návštěvníkům (a také že je k dispozici pro provádění změn / změn)..

Otázka k položení: jak spolehlivá je společnost, která webhosting zvažuje?

S IX máte záruku, že vaše stránky budou k dispozici 99,9% času po dobu 12 měsíců. Pokud procento během jednoho měsíce klesne pod toto, máte nárok na vrácení celých měsíců za vaše hostitelské poplatky. Všechno, co musíte udělat, abyste požádali o vrácení peněz, je kontaktovat zástupce zákaznického servisu prostřednictvím online helpdesku.

Podíval jsem se online a zjistil jsem, že tři weby hostované serverem IX, které byly sledovány posledních sedm let, si tento 99,9 procenta provozuschopnosti moc nepotěšily. Ve skutečnosti bylo celkové procento dostupnosti 99,839% (ale 100 procent za posledních sedm dní, když jsem zkontroloval). Není to velký rozdíl, ale natolik, že by to mohlo způsobit problémy.

OK, takže se možná ptáte, co IX dělá, aby zajistil maximální dobu provozu. Dobrou zprávou je, že IX vlastníky vlastního datového centra, které využívá poskytovatele úrovně 3 a redundanci n + 1. To poskytuje další zdroj zálohování dat. IX, který je umístěn ve svém vlastním datovém centru, je schopen ovládat prostředí, síť a hardware (všechny jsou umístěny ve stejné budově jako správní, obchodní a marketingové oddělení společnosti). K dispozici jsou dva generátory pro vysoké zatížení, které udržují servery v provozu a běží v případě výpadku napájení.

Pokud jde o zabezpečení, IXWebHosting používá síťový software, který provádí neustálé monitorování, vyhledávání a obnovu malwaru. Pěknou vlastností služby malwaru je, že pokud jsou ve vašem účtu nalezeny infikované soubory, škodlivý kód je automaticky odfiltrován a soubory opraveny..

Dynamický obrázek na pravé straně označuje záznam o dostupnosti systému IXWebHosting za posledních 7 dní.

IXWebHosting uptime score (na základě výsledku mého testovacího webu)

A níže uvedený obrázek je obrazovka zachycená z testovacího místa, které jsem sledoval během dubna – července 2014.

IX Hosting Uptime Score (21. června - 22. července 2014) - Upozorňujeme, že výpadky jsou způsobeny chybou komunikace (můj bezplatný účet byl krátce pozastaven). Stručně řečeno, IX během zkušebního období skóroval velmi dobře (100% uptime).IX Hosting Uptime Score (21. června – 22. července 2014) – Upozorňujeme, že výpadky jsou způsobeny chybou komunikace (můj bezplatný účet byl krátce pozastaven). Stručně řečeno, IX během zkušebního období skóroval velmi dobře (100% uptime).IX Webhosting Uptime za posledních 30 dní (11. srpna 2014)IX Webhosting Uptime za posledních 30 dní (11. srpna 2014)

Závěr: Pokud hostujete na IXWebHosting?

Odpověď zní, jako vždy, ano i ne.

Stručně řečeno, IXWebHosting je velmi výhodná hostingová služba, která přichází s výjimečným zákaznickým servisem, spolehlivými hostingovými servery a komplexními hostitelskými funkcemi – nemluvě o tom, že počet vyhrazených IP v rámci Unlimited Pro (což je obrovská výhoda).

Stejně jako u jiných webových hostitelů však IXWebHosting není dokonalý. Největším problémem s IXWebHosting je ovládací panel – Návrh uživatelského rozhraní je zastaralý a velmi uživatelsky přívětivý; plus, existuje tolik lichých omezení (například nemůžete automaticky nainstalovat CMS do svého kořenového adresáře).

Tady je můj verdikt – Pokud je pro vás důležitá vyhrazená adresa IP, máte omezený rozpočet a jste spokojeni s návrhem / vývojem webových stránek, pak by byl IXWebHosting skvělou volbou. Na druhou stranu, pokud jste nováček, který právě začal, pak ne, nemyslím si, že IXWebHosting je dobrá volba.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map