Výběr největší společnosti někdy není nejlepším způsobem, jak hostit váš web. Koneckonců, kdo ví, kam ty peníze jde, když je pošlete velké korporaci? Pokud dáváte přednost obchodování s malými společnostmi, které jsou nedílnou součástí skutečné komunity, může být Little Oak perfektním řešením pro potřeby hostování vašich webových stránek..


* Poznámka: Toto je netestovaná recenze. V současné době v Little Oak nehostíme žádné stránky.

„Malý dub“ webhostingu

Tato společnost, založená v roce 2007 skupinou webových vývojářů a grafiků, je relativním nováčkem v oboru. Jejich hlavní odborné znalosti pracují s počítači Mac a hrdě prohlašují, že jsou nejlepší volbou pro weby vytvořené v počítačích Mac. Také vytvořili partnerství s RapidWeaver, webovým autorským programem vytvořeným speciálně pro počítačové produkty Apple. Pověst společnosti je do značné míry založena na poskytování hostingu speciálně pro zákazníky, kteří dávají přednost použití RapidWeaver.

Little Oak sídlí v Torrance v Kalifornii, předměstí Los Angeles na západním pobřeží, a tam pracují všichni jeho zaměstnanci; nepřidělují žádné pozice. Od otevření dveří v roce 2007 společnost nyní hostí více než 400 000 účtů.

Sdílené cloudové hostingové účty pro uživatele Mac

Littleoak hosting plány

Na rozdíl od většiny ostatních webhostingových společností nabízí Little Oak sdílené hostingové plány, ale dává přednost tomu, aby jim říkali „cloud hosting“ (proč ne jen to, co to je – sdílený hosting?). Zákazníci mají na výběr ze tří hostingových plánů založených na cloudu. Balíčky se nazývají Sapling ($ 80 / rok, 6,67 $ / měsíc), Habitat-Pro ($ 160 / rok, 13,33 $ / měsíc) a Chestnut-Pro ($ 320 / rok, 26,67 $ / měsíc).

S každým plánem můžete hostit neomezené weby, ale neexistuje nic jako neomezená šířka pásma a úložiště. Například balíček Sapling umožňuje 5 GB / měsíc místa na disku a 50 GB šířku pásma; Habitat zahrnuje 15 GB diskového úložiště a 500GB šířku pásma; a kaštan je dodáván s 25 GB / 1T.

Standardní funkce sdíleného hostování

Kromě těchto limitů obsahují balíčky hostování webových stránek Little Oak všechny standardní funkce, které byste očekávali:

  • Neomezené databáze MySQL
  • Software pro tvorbu stránek zdarma
  • Neomezené aliasy a subdomény domén
  • Neomezené e-mailové účty POP3 / IMAP4
  • Statistiky sledování
  • Reklamní kredity Google a Yahoo

Webový hosting Little Oak také podporuje soubory Quicktime, Real Networks, Macromedia Flash, Shockwave a Microsoft Silverlight a poskytuje zákazníkům přístup ke správě DNS. Podporuje také mnoho různých programovacích jazyků, včetně PHP 5.3, Perl 5, IonCube Loader, Javascript a Ajax. K dispozici jsou také všechny hlavní platformy pro blogování (WordPress, Joomla, Drupal).

Ovládací panel pro váš účet označovaný jako „Správce účtů“. Není to cPanel nebo vDeck, takže to může být proprietární software.

Další jedinečnou vlastností balíčků Little Oak je, že nevyžadují, aby se zákazníci po dobu dvou let zaregistrovali, aby získali co nejlepší nabídku. Nabízejí účty pouze po dobu jednoho roku. Je poněkud osvěžující, aby se neustálý nárůst prodlužoval na delší smluvní období. Nenabízejí však také meziměsíční hostovací plány.

Ačkoli webové stránky Little Oak obsahují odkazy na vyhrazený hosting a hostování účtů Virtual Private Server (VPS) používajících operační systémy Linux i Windows, v době psaní tohoto dokumentu nebyly živé. Vypadá to, že v budoucnu budou tyto služby nabízet, což je skvělý nápad pro ty, kteří chtějí upgradovat své účty.

Zabezpečení datového centra a spolehlivost sítě

Přestože je to malá společnost, Little Oak využívá poskytovatele sítě Tier-1 se sídlem v budově One Wilshire Building, která je údajně považována za „nejpropojenější budovu v západních Spojených státech“, zatímco jejich datové centrum se nachází v Torrance v Kalifornii v USA..

Jejich servery jsou dvoujádrové stroje Intel v klastru vyrovnávajícím zatížení pomocí úložného pole připojeného k síti pro nahrávání souborů. Provozují CentOS 6 a Apache 2.2+, což je v oboru docela standard.

Software je pravidelně aktualizován a opravován a zálohován každou noc, aby nedošlo k přerušení služby. Síťový hardware je monitorován 24/7 vyššími administrátory.

To vše jim pomáhá udržovat 100% záruku dostupnosti. Pokud váš web v kterémkoli měsíci klesne na 10 nebo více minut, získáte kredit za 10 procent hostovacího poplatku za tento měsíc. Záruka se samozřejmě nevztahuje na naplánované prostoje, nouzovou údržbu nebo na cokoli, co by mohlo ovlivnit výkon vašeho webu; znovu, docela standardní věci – ale toto je první společnost, o které jsem zjistil, že zaručuje 100 procent uptime.

Našel jsem nedávnou statistiku online ukazující 99,98 procent uptime pro stránky Little Oak. Byl sledován od října 2010. To je považováno za vynikající, ale ne neobvyklé.

Živá podpora zákazníků poskytovaná týmem Little Oak v Kalifornii

Je-li pro vás důležitá podpora zástupců anglicky mluvícího rodného jazyka, poskytuje ji Little Oak telefonicky, živým chatem nebo e-mailem. Mají také video katalog a online databázi znalostí, kde najdou odpovědi na časté otázky – ale nezdá se, že by byly naplněny mnoha informacemi. Pokusil jsem se provést několik jednoduchých vyhledávání, například „migrovat účet“, „nahrát média“ nebo dokonce „WordPress“, které nepřinesly žádné výsledky.

Jak je tedy jejich zákaznický servis? Je těžké to říci. Našel jsem online velmi nespokojeného zákazníka, který si stěžoval na chybovou zprávu Googlebot kvůli administrátorům Little Oak, kteří dočasně blokovali roboty vyhledávacích strojů, protože tvrdili, že to způsobuje přílišnou aktivitu, což zatěžuje jejich servery. Kromě toho jsem nemohl najít dobrý vzorek skutečných zákazníků, kteří dosud prozkoumali podpůrné služby Little Oak.

Little Oak má přítomnost v sociálních médiích pro zasílání výstrah a aktualizací – účty se však používají občas. Nejen to, opravdu jsem musel kopat, abych je našel; z jejich webových stránek neexistují žádné odkazy na jejich stránky Facebook nebo Twitter. Proč byste nechtěli, aby vás vaši zákazníci a ostatní snadno našli na sociálních sítích?

Objednejte si Little Oak Hosting nyní

Pro více informací nebo objednání Little Oak Hosting navštivte stránku (odkaz se otevře v novém okně): http://www.littleoak.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me