Rishikim AltusHost

Gjetja e një ofruesi të një cilësie hosting nuk është detyrë e lehtë – dhe me peizazhin gjithnjë në ndryshim të ofruesve të disponueshëm, ajo vazhdon të bëhet gjithnjë e më e ndërlikuar për të lundruar. Thënë kështu, unë desha të ndaj me ju gjetjet e mia në lidhje me një tjetër shërbim pritës, AltusHost.


Rreth AltusHost

AltusHost (https: në librin tim.

AltusHost operon qendra të shumta të të dhënave në të gjithë Evropën, me vendndodhje përfshirë Stokholm, SE, Amsterdam, NE, dhe Windhof, LU. Centerdo qendër e të dhënave është, minimumi, niveli 3 me serverë në internet të vendosura brenda suiteve private ose kafazeve brenda ambienteve të të dhënave. Vendndodhja në vend e vendos AltusHost larg nga konkurrentët e tij, duke siguruar që të gjitha shërbimet janë brenda mundësive dhe funksionimit të drejtpërdrejtë të AltusHost dhe që vetë organizata mban të gjithë pajisjet dhe teknologjinë – asnjë shërbim i palëve të treta për t’u shqetësuar. AltusHost ka më shumë se 8,000 klientë globalë deri më sot dhe vazhdon të rritet.

Versioni i fotografive i AltusHost është se kompania është rritur në mënyrë të qëndrueshme gjatë gjashtë viteve të fundit – nuk është një kompani “brenda natës” dhe, me një rritje të vazhdueshme, ka të ngjarë të jetë rreth për ca kohë. Planet janë gjithashtu mjaft të drejtpërdrejta – mungesa e xixëllonjësve është freskuese dhe e bën blerjen dukshëm më të lehtë sesa kompanitë që ofrojnë plane bazë të përballueshme me opsione shtesë. AltusHost gjithashtu ofron mbështetje teknike 24/7 – një domosdoshmëri për një ofrues të mbajtjes në internet.

Planet Pritëse AltusHost

AltusHost ofron shërbime të shumta, por tre produktet kryesore përfshijnë hostimin e përbashkët, serverin e dedikuar të serverit dhe hostimin VPS.

Pritja e përbashkët

altushost pritjeje e përbashkëtAltusHost Hosting i Ndarë (kliko për të zmadhuar imazhin).

Shërbimet e përbashkëta të pritjes të AltusHost i referohen posaçërisht mjedisit të tij të përbashkët të pritjes.

Organizata premton se monitoron nga afër serverat dhe ngarkesat e saj për të siguruar cilësinë, shpejtësinë dhe besueshmërinë që kërkojnë dhe paguajnë klientët e saj. AltusHost përdor të gjitha pajisjet e veta për të operuar serverat dhe rrjetin e tij – diçka me të vërtetë unike për këtë industri. Ekzistojnë katër pako në dispozicion, secila duke filluar nga çmimi dhe, natyrisht, funksionaliteti.

Detajet e Paketës së Pritjes

Paketa Wood (paketa bazë) përfshin 5 GB hapësirë ​​në disk me një bandwidth mujor 100 GB dhe fusha të kufizuara shtesë / parkimesh për 4.95 dollarë në muaj. Pakoja e Bronzit përfshin 10 GB hapësirë ​​në disk me një bandwidth mujor prej 200 GB për 7,95 dollarë në muaj, ndërsa paketa Gold siguron pajtimtarët me 15 GB hapësirë ​​në disk dhe një bandwidth mujor 300 GB për 9,95 dollarë në muaj. Në krye të listës është pakoja Diamond, e cila siguron hapësirë ​​në disk 20 GB dhe një gjerësi bandë mujore 500 GB për 16,95 dollarë në muaj.

Ju lutemi vini re se këto çmime bazohen në një pajtim vjetor dhe reflektojnë një zbritje prej 15 përqind. Të gjitha planet përfshijnë një mori karakteristikash të përfshira, të tilla si Cron Jobs, një bibliotekë grafike GD, llogari të pakufizuara FTP, llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe më shumë.

Host VPS

Pritja e serverit privat virtual (VPS) me AltusHost përfshin konfigurimin, instalimin e programeve kompjuterike, monitorimin e sigurisë dhe mbështetje teknike 27/7. AltusHost përfshin tre lloje të VPS hosting: OpenVZ, Windows, dhe XEN; secila përfshin katër nivele të ndryshme të paketave.

AltusHost VPS HostingAltusHost VPS Hosting (kliko për të zmadhuar imazhin).

Detajet e Paketës së Pritjes

Mimet për pritjen e OpenVZ VPS shkojnë nga 19,95 deri në 59,95 dollarë në muaj për RAM 512-4096 MB, dy-gjashtë bërthama të CPU, 1.000-4,000 bandwidth premium, dhe hapësirë ​​në disk 20-160 GB. Windows VPS varion nga 29,95-74,95 dollarë në muaj dhe varion nga 20-100 GB hapësirë ​​në disk të ngurtë me memorje 512-4096 MB, dy-gjashtë bërthama të CPU-së, dhe 500-3000 bandwidth mujor. Mimi për XEN VPS varion nga 24,95- 69,95 dollarë në muaj me karakteristika duke përfshirë RAM të garantuar 512-4096, hapësirë ​​në disk 20-160 GB, dy-gjashtë bërthama CPU dhe bandwidth të primitit 1000-4000.

Server i përkushtuar i serverit

AltusHost ofron katër nivele të serverit të dedikuar të serverëve. Kompania administron të gjithë serverët, duke eleminuar nevojën që klientët të ekzekutojnë serverat e tyre ose të korrigjojnë çdo ndërlikim ose çështje të serverit.

Detajet e Paketës së Pritjes

AltusHost Dedikuar Hosting (kliko për të zmadhuar).AltusHost Dedi. Hosting (kliko për të zmadhuar imazhin).

Të gjithë serverët janë produkte Intel me opsionin më të ulët që përmban një Intel Core i3-200 me 4 GB memorje dhe një hard disk 500 GB SATA II – çmimi është 149,95 $ në muaj.

Në pikën më të lartë të çmimeve vjen Intel Xeon E3-1270 me memorje 16 GB dhe dy hard drive SATA II 1.000 GB – çmimi është 299,95 $ në muaj. Dy opsionet e mbetura përfshijnë nivelin e dy serverëve Intel Xeon E3-1220 dhe Intel Xeon E3-1240 me memorie në tokë të mesme dhe opsione të hard drive; çmimi vjen në 199,95 $ dhe 249,95 $ në muaj, përkatësisht.

Të gjitha opsionet përfshijnë 5,000 GB gjerësi bande dhe aftësi të rindizshme mbi IP.

* Më sipër pasqyron ofertat standarde të serverëve; hapësira e serverit të nivelit të lartë aktualisht është shitur, por mund të kontaktoni direkt AltusHost për informacion shtesë ose të pyesni për disponueshmërinë.

Më e fundit dhe më e madhja – SS-1, MC-2 dhe MC-3

Teknologjia po zhvillohet vazhdimisht – dhe, për fat të mirë, janë edhe ofertat e AltusHost.

Kompania kohët e fundit prezantoi nivelin e ndërmarrjeve të dedikuar për host; shërbimi është i disponueshëm përmes tre paketave (SS1, MC2 dhe MC3) me një rrjet të mbështetur nga Cisco.

Duke cituar një prej postave elektronike nga zëdhënësi i AltusHost gjatë hulumtimit tim për këtë përmbledhje –

MC-2 dhe MC-3 janë serverë të klasës së ndërmarrjeve.

Ata vijnë me furnizim energji plotësisht të tepërt, i cili siguron 100% energji Uptime dhe Rrjetin e tepërt Cisco. Ata serverë janë të mirë për këdo që ka nevojë për stabilitet përfundimtar dhe kohën e duhur në një Server të Dedikuar.

Dhe btw, shërbimet tona Menaxhohen (nëse blini panel kontrolli), që do të thotë se nuk keni pse të jeni Linux geek për të ekzekutuar një uebfaqe të madhe në Server të fuqishëm Dedikuar. Ekipi ynë me mbështetje me përvojë është gjithmonë në dispozicion për të konfiguruar, konfiguruar, optimizuar të gjitha ato gjëra “geek” për ju. Dhe detyra juaj e vetme është të përqendroheni në biznesin tuaj.

Nivelet MC2 dhe MC3 përfshijnë serverë me një furnizim energjie plotësisht të tepërt – kjo i bën ata unikë, pasi ata janë në gjendje të ofrojnë një ofertë me të vërtetë të rrallë me 100 për qind kohë në furnizimin me energji elektrike. Për më tepër, këto nivele përfshijnë mbështetje teknike 24/7, shërbim falas të migrimit të serverëve dhe një ndërfaqe të menaxhimit të platformës inteligjente (IPMI) ose KVM.

Jo-aq mirë në lidhje me AltusHost

Nga ana poshtë, politika e rimbursimit 45-ditor është në dispozicion vetëm për klientët e pritur të pritjes; Abonentët VPS kanë vetëm 14 ditë për të provuar dhe të aplikojnë për rimbursimin e tyre. Përdoruesit e përkushtuar të pritjes nuk marrin fare garanci për kthimin e parave.

Në emër të transparencës, duhet të përmend që unë personalisht nuk mbaj llogari me AltusHost, por kam punuar me njerëzit në AltusHost në raste të shumta, përfshirë këtu edhe marrëveshjet më të fundit të promovimit të së Premtes së Zezë.

Përvoja ime në punën me ta ka qenë gjithmonë pozitive dhe ato kanë qenë gjithmonë më profesionale.

Vendim: Një host i besueshëm i e-commerce në Internet

Në përgjithësi, për mendimin tim, AltusHost duket si një host shumë premtues i tregtisë elektronike. Kompania merret mirë me reagime negative dhe ka një histori të administrimit të përgjegjshëm dhe profesionalisht të sulmeve verbale – gjë që më çon mua të besoj se kompania është vërtet e sigurt për cilësinë e shërbimit të saj dhe ofertat e produkteve.

Nëse jeni duke kërkuar për shërbime primi primi me qendër jashtë Shteteve të Bashkuara, unë rekomandoj të provoni AltusHost – është shërbim në dukje i shkëlqyeshëm me një larmi opsionesh për çdo pritje dhe nevojë buxhetore me serverë të menaxhuar brenda vendit; nuk mund të kërkoni shumë më tepër.

Krahasoni AltusHost me të tjerët

Ja se si AltusHost grumbullohet me ofruesit e tjerë të mbajtjes në internet:

 • AltusHost vs InMotion Hosting
 • AltusHost vs SiteGround
 • AltusHost vs A2 Hosting
 • AltusHost vs TMD Hosting
 • AltusHost vs BlueHost
 • AltusHost vs WebHostFace
 • AltusHost vs 1&1 strehues
 • AltusHost vs InterServer
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map