Platforma ResellerClub fuqizon profesionistë në internet në të gjithë botën duke u ofruar atyre një seri produktesh që i ndihmojnë ata të drejtojnë bizneset e tyre. Një zhvillues ose një projektues mund të shkojë në ResellerClub dhe të marrë emra domain, pritje të përbashkët, siguri të përshtatshme dhe shumë më tepër. Kjo kompani pritëse është disi e ndryshme nga të tjerët në atë që fokusohet kryesisht në projektuesi dhe zhvilluesi i saj.


Si një zhvillues me përvojë dhe me shumë përvojë me llogaritë e shitësit, kam dashur të shoh nëse ResellerClub me të vërtetë ka gjithçka që duhet për t’i shërbyer klientëve. Unë u regjistrova për një llogari që të mund të hulumtoja dhe të shoh se çfarë po ndodh me këtë kompani.

ResellerClub Zbritje Speciale e Muajit të Parë

Kodi Promo Special: HOSTINGDEAL

Aplikoni kodin e promos “HOSTINGDEAL” kur bëni blerjen për herë të parë në ResellerClub Hosting.

Për një klient të ri, do të shijoni një zbritje të madhe të muajit të parë për çdo paketë pritëse. 

Bleni sipas Shërbimeve të Krijimit të Kategorisë

Më duhet të pranoj se krehja përmes shërbimeve të pritjes mund të bëjë që koka juaj të rrotullohet pak. E kam fjalën në një mënyrë të mirë sepse ka kaq shumë mundësi. Për shembull, pritja e përbashkët, pritja e shitësit dhe pritja e dedikuar e serverëve janë të disponueshme për mjediset Linux dhe Windows. Virtuozzo është gjithashtu në dispozicion për VPS.

Ndarja e përbashkët:

Linux hosting hosting ju jep një bandë të pakufizuar, një garanci për 30 ditë kthim të parave dhe mbrojtje kundër viruseve.

Për disenjatorët dhe zhvilluesit që duan të përdorin WordPress, Drupal ose Magento, ju jeni me fat sepse të gjithë mbështeten. Të tre planet janë të përballueshme, dhe ka shumë karakteristika të pakufizuara.

Planet e përbashkëta të strehimitPersonalBusinessPro
fushë1 domen3 domeneFushat e pakufizuara
ruajtjei pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Bandwidthi pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Llogaritë e postës elektronikei pakufizuari pakufizuari pakufizuar
çmim$ 3.49 / mo$ 3.99 / mo$ 4.49 / mo
Pricemimi (Rinovimi)$ 3.49 / mo$ 4.99 / mo$ 6.49 / mo

Reseller Hosting:

Shitësi i shitësit ju jep atë që ju nevojitet për të ekzekutuar shumë faqe në internet nga një llogari e vetme. Edhe plani 12,99 $ në muaj ju jep faqe të pakufizuara. Sidoqoftë, ju keni 40 GB hapësirë ​​në disk për të punuar.

Planet e hostimit të rishitësitR1R2R3R4
ruajtje40 GB50 GB100 GB200 GB
Bandwidth800 GB1000 GB2000 GB4000 GB
Asnjë nga faqet e internetiti pakufizuari pakufizuari pakufizuari pakufizuar
WHMCS Falasjopopopo
çmim$ 12.99 / mo$ 14.99 / mo$ 18.99 / mo$ 28.99 / mo
Pricemimi (Rinovimi)$ 18.99 / mo$ 20.99 / mo$ 27.99 / mo$ 42,49 / mo

Cloud Hosting:

Nëse keni nevojë për më shumë hapësirë ​​dhe fuqi, pritja në cloud mund të jetë ajo që ju nevojitet. Ju mund të presni uebfaqe të pakufizuara në planet e Biznesit dhe Pro Cloud.

Planet e hostimit në cloud CloudPersonal CloudPro Cloud
CPU2 bërthama4 bërthama6 bërthama
ruajtjei pakufizuari pakufizuari pakufizuar
RAM2 GB4 GB6 GB
Bandwidthi pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Asnjë nga faqet e internetit1i pakufizuari pakufizuar
Llogaritë e postës elektronikei pakufizuari pakufizuari pakufizuar
çmim$ 5.99 / mo$ 7.49 / mo$ 11.49 / mo
Pricemimi (Rinovimi)$ 7.99 / mo$ 9.99 / mo$ 14.99 / mo

Përkushtuar Hosting:

Kur keni nevojë për një server të dedikuar, hostimi i dedikuar është i disponueshëm duke filluar nga 90 dollarë në muaj. Bandwidth vjen në terabajt, dhe ju duhet të përdorni një server Intel E3-1265LV2. Kjo mundësi funksionon mirë për klientët që kanë nevojë për siguri më të mirë ose fuqi për të realizuar operacione më të mëdha në internet.

Ju merrni akses të plotë rrënjësor, shërbime të postës elektronike, shërbime të bazës së të dhënave, shërbime mbështetëse DNS, mbështetje thelbësore, Zend Optimizer, një ton sigurie dhe shumë më tepër.

Planet e hostimit të përkushtuar të serverëveDS1DS2DS3DS4
ProcessorIntel E3-1220LV2Intel E3-1265LV2Intel E3-1265LV2Intel E3-1265LV2
CPUBërthamë e dyfishtëKatër bërthamorëKatër bërthamorëKatër bërthamorë
RAM4 GB4 GB8 GB16 GB
Magazinimi (në RAID 1)1000 GB1000 GB1000 GB1000 GB
Bandwidth5 TB5 TB10 TB15 TB
IP falas2222
çmim$ 90 / mo$ 120 / mo$ 150 / mo$ 180 / mo

Nëse keni nevojë për një host të menaxhuar, planet fillojnë nga 170 dollarë në muaj. Ky host menaxhohet plotësisht nga konfigurimi në siguri. Ai përfshin instalimin cPanel, konfigurimin e firewall, mbështetje të plotë të serverit në internet, mbështetje të aplikacionit të palëve të treta dhe më shumë.

Kur hosting VPS është ajo që dëshironi, ResellerClub e ka atë në dispozicion për Linux dhe Virtuozzo. Ju merrni një sasi të këndshme të hapësirës dhe gjerësisë së bandës me një kosto më të ulët. VPS gjithashtu ju jep më shumë siguri sesa pritja e përbashkët.

Pikat e larta – Ajo që unë dua për ResellerClub

Ndryshimi i vendndodhjeve të serverit

Diçka që veçohet është aftësia për të ndryshuar vendet e serverit. Nëse nuk dëshironi që vendndodhja e serverit tuaj të jetë më në SH.B.A., mund ta ndryshoni atë në Mbretërinë e Bashkuar, Indi ose në një tjetër prej vendndodhjeve të tyre.

Nisni Uebfaqen tuaj – Shpejt

Shtë gjithashtu e shkëlqyeshme që ka zgjidhje që mundësojnë nisjen e shpejtë të faqes në internet.

Ekziston një zgjidhje Weebly që mund ta provoni falas. Mund të provoni ndërtuesin e faqes në internet që fillon me 1.99 dollarë në muaj, dhe do të keni mundësi të krijoni një faqe në internet shumë shpejt.

resellerclub weeblyZgjidhja në internet e siguruar nga hostimi i ResellerClub.

G Suite është gjithashtu e bukur sepse mund të regjistroheni në llogari profesionale në email, të sinkronizoni kalendarët dhe shumë më tepër. Gjithçka është e siguruar nga Google Cloud.

Duke përfunduar

ResellerClub Hosting i jep një projektuesi ose zhvilluesit të uebit gjithçka që ai / ajo ka nevojë për faqet e internetit të madhësive të ndryshme. Kur punoni me klientë më të vegjël, pritja e përbashkët ose VPS mund të jetë ideale. Kur punoni me klientë më të mëdhenj, një server i dedikuar mund të sigurojë një sasi të pashembullt të sigurisë dhe fuqisë informatike. Gjithçka është këtu, shërbimi është i besueshëm, dhe çmimet janë më të mira se mesatarja. Ky është një fitues.

Alternativat dhe krahasimet

Krahasoni ResellerClub Hosting me shërbime të tjera të ngjashme hostimi:

  • ResellerClub Hosting vs InMotion Hosting
  • ResellerClub Hosting vs Hostgator
  • ResellerClub Hosting vs A2 Hosting
  • ResellerClub Hosting vs BlueHost
  • ResellerClub Hosting vs Temok
  • ResellerClub Hosting vs Dreamhost
  • ResellerClub Hosting vs Scala Hosting
  • ResellerClub Hosting vs BulwarkHost

Vizitoni ResellerClub Hosting Online

Për të vizituar ose porositur ResellerClub Hosting: https://www.resellerclub.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me