Me mbi 15 vjet në biznesin e mbajtjes në internet, InMotion Hosting është një nga emrat më të njohur përreth.


Unë fillova së pari me ta kur më ofruan një llogari falas të përbashkët të pritjes në 2009. Unë i doja aq shumë sa qëndrova tek unë – si një klient që paguan.

Një dekadë më vonë sot, unë përdor planin pritës të InMotion VPS dhe jam i sigurt se kam gërmuar pothuajse në çdo aspekt të burimeve të tyre në një kohë apo tjetër gjatë viteve.

Më lejoni të ndaj me ju disa nga ato që unë kam mësuar rreth tyre, në mënyrë që të merrni një vendim të informuar mbi të mirat dhe të mirat e pritjes së tyre me ta.

Rreth Hosting InMotion

 • Selia: Los Angeles, California
 • Themeluar: 2001
 • Shërbime: Shpërndarje e përbashkët, VPS, e përkushtuar dhe shitës host

Kundër të Hosting InMotion

  Mirat e Hosting InMotion

  1. Performanca e shkëlqyer e hostimit: Uptime > 99,95%, TTFB ~ 400ms

  Në mesin e ofruesve të shërbimit të mbajtjes në internet që kam hasur deri më tani serverët e InMotion Hosting janë disa nga ata që kryejnë më shumë në kategorinë e buxhetit. Kohëzgjatja e tyre është kryesisht mbi standardin e industrisë prej 99.95%.

  Më e rëndësishmja, unë kam testuar performancën nga vende të shumta, të gjitha këto janë në gjendje të mburremi Time to First Byte (TTFB) nën 450ms.

  Prova, megjithatë, është në pudingë siç thonë ata. Le të hedhim një vështrim në rezultatet e provës që kam përpiluar në InMotion Hosting ndër vite që nga viti 2013.

  Testet e Shpejtësisë së Pritjes së Lëvizjes

  Testi i Shpejtësisë së Serverit në Bitcatcha

  Test i shpejtësisë (Qershor 2019) – Rezultatet për nyjet e provës në Shtetet e Bashkuara (Perëndim / Lindje): 2 / 60ms, Kanada: 74ms, Bangalore: 523ms (më e ngadalta).nxitja shpejtësia e reagimit 2016Test i shpejtësisë (Shkurt 2016) – Algoritmi i pronarit i BitCatcha e pings faqen time të testimit nga vende të ndryshme, duke i dhënë asaj një rezultat të përgjithshëm të A +. Norma është zakonisht një B + e cila është tre nota nën atë.

  Byte-herë-e parë (TTFB) bazuar në Testin e faqes në internet

  Testi i shpejtësisë së hostimit në lëvizje në testin e faqes në internetWebpageTest.org vlerëson faqen time të testimit TTFB në 415ms gjë që është shumë e mirë.

  Vite të InMotion Hosting Të dhënat Uptime

  Jan 2019: 100%

  Rishikimi i hostimit të InMotion - rekord për kohën e zgjuar të gushtit 2018Koha e mbarimit e InMotion Hosting për 30 ditët e kaluara (Janar 2019) – 100%.

  Shtator / Tetor 2018: 100%

  Rishikimi i hostit të lëvizjes në lëvizjeKoha e mbarimit e InMotion Hosting për 30 ditët e kaluara (Shtator / Tetor 2018) – 100%.

  Qershor / Korrik 2018: 100%

  Inmotion Hosting rekord në kohë të qershorit 2018Asnjë ndërprerje e regjistruar në InMotion Hosting në qershor / korrik 2018.

  Rekordet e Vjetër (2013 – fillim 2018)

  * Klikoni për të zmadhuar imazhin. 

  Qershor 2018: 100%

  inmotion hosting review uptime - qershor 2018

  Janar 2018: 100%

  inmotion hosting review uptime - janar 2018

  Mars 2017: 100%

  inmotion hosting shqyrtim në kohë - mars 2017

  Korrik 2016: 99.95%

  inmotion uptime 072016

  Mars 2016: 99.99%

  nxitje - 201603

  Shkurt 2016: 99.97%

  inmotion hosting feb 2016 uptime

  Shtator 2015: 99.83%

  tërheqje në kohën e duhur

  Gusht 2015: 100%

  InMotion Hosting rekord në kohën e duhur për korrik / gusht 2015. Sajti nuk ka rënë për 934 orët e fundit.

  Mars 2015: 100%

  InMotion Hosting në kohën e duhur

  Prill 2014: 100%

  Nota e Uptime e Pritjes nga InMotion (30 ditët e kaluara, Mars - Prill 2014)

  Mars 2014: 99,99%

  Nota Pritëse e Udhëzimeve për InMotion (30 ditët e kaluara, Shkurt - Mars 2014)

  Dhjetor 2013: 100%

  dehje vps uptime dec-jan

  2. Mbështetje e Madh e Kujdesit ndaj Klientit dhe Mbështetje e Bisedave Live

  Procedura standarde e mbështetjes në InMotion Hosting përfshin:

  • Garanci e pashembullt e kthimit të parave 90-ditore
  • Kanale të shumta mbështetëse (sistemi i biletave, Skype, telefon, chat live, email)
  • Rimbursime të lehta ose anulime të llogarisë

  I njohur mirë për shërbimin e tij ndaj klientit, InMotion Hosting Inc. ka qenë BBB Akredituar që nga viti 2003 dhe ka një A + me BBB Busines Review. Frequentlyshtë vlerësuar shpesh nga faqet e rishikimit të pritjes dhe për këtë arsye, gjithashtu ka pritje të mëdha për të jetuar, veçanërisht në shërbimin pas shitjes.

  Kur bëra një provë të fshehtë të kanaleve të mbështetjes së klientëve përsëri në gusht 2017, biseda e tyre live u shfaq si një nga më të mirat në këtë fushë. Koha e parë e përgjigjes ishte në më pak se 60 sekonda dhe pyetjet e mia u adresuan shpejt.

  Përvoja e fundit me mbështetjen e bisedës live të InMotion

  Përsëri përsërita një provë në sistemin e tyre të mbështetjes në 2018 për të azhurnuar këtë përmbledhje dhe jam i kënaqur që nuk ka degraduar fare.

  rekord bisede me sistemin e bisedave të drejtpërdrejta Inmotion.Një tjetër provë në terren kur isha duke bërë këtë përmbledhje – kërkesa ime e bisedës live u përgjigj menjëherë.

  Komente të tjera të përdoruesit

  Natyrisht, unë nuk jam vetëm në dashurinë time për InMotion – të tjerët mendojnë se janë gjithashtu të shkëlqyeshëm, veçanërisht për sa i përket mbështetjes së klientit.

  shtabet e ndihmës për lëvizje kishin të paktën 160 orë trainim para se t'u përgjigjeshin telefonatave të përdoruesveReagime pozitive për mbështetjen e InMotion (pamje nga burimi i verifikuar Vlerësimi i hostimit të faqes në internet).

  Reagime të përdoruesit të Lëvizjes në Twitter

  Unë me të vërtetë më pëlqen Hosting Inmotion. Mbështetje mjaft e fortë kur keni çështje dhe jo shumë të kushtueshme: https://t.co/rKq5HRBZ9X

  – Dustin Reese (@BunnyMaelstrom) 4 tetor 2016

  dump em, ata janë pjesë e programeve pritëse të Borg EIG, shkoni me InMotion, ishin të mrekullueshëm për mua & mbështetje

  – Eric Siebert (@ericsiebert) 6 dhjetor 2016

  Ne na pëlqen Hosting InMotion. Mbështetje e shkëlqyeshme dhe ata shesin fusha. Nëse nuk jeni teknik, mund të jetë më lehtë të përdorni një vend.

  – Uellsisht&Co (@wandcoseattle) 15 korrik 2016

  @talesfromafork Unë përdor InMotion Hosting dhe jam jashtëzakonisht i lumtur me ta. https://t.co/igZbpCVcm0 Ata kanë mbështetje të madhe

  – Belgie Foodie (@belgian_foodie) 5 Mars 2016

  3. Shërbimi i Migracionit Falas për Konsumatorët e Re

  Pavarësisht se nga cili plan pritës po merreni me InMotion Hosting, ata u ofrojnë të gjithë klientëve të rinj migracionin falas në sit.

  Si të kërkoni një migrim falas në sit nga InMotion?

  InMotion Hosting mund të ju ndihmojë të migroni në faqet tona të internetit, kështu që pse bëni të gjitha ngritjet e rënda? Klikoni klikoni për të kërkuar.

  .

  migrim falas në sit për pritje të klientit për herë të parëPër të kërkuar shërbimin e migracionit në sitin e InMotion, futuni në pultin e AMP > Operacionet e llogarisë > Kërkesë për Transferim në Uebfaqe.

  4. Zgjidhja me një ndalesë: Të gjitha tiparet e hostimit që ju nevojiten në një plan

  Si zakonisht, InMotion Hosting mbart një gamë të plotë të llojeve të planit të përbashkët për të adresuar skenarë të shumtë. Nga faqet më themelore të fillestarëve deri tek përdoruesit e rëndë të tregtisë elektronike, ka diçka për të gjithë.

  Disa veçori kritike të përfshira:

  • Zgjedhja e vendndodhjeve të serverëve midis Sh.B.A Lindjes dhe Bregut Perëndimor,
  • Rezervim ditor i automatizuar i faqes & kthej,
  • Tregëtia elektronike e gatshme – Merrni OpenCart, PrestaShop & Magento para-instaluar,
  • Llogari të pakufizuara të postës elektronike – hyr në kutinë tënde përmes Webmail, IMAP, POP
  • Readyertifikata falas SSL të gatshme (Auto SSL),
  • Menaxhuar WordPress Hosting me ndërtuesin e integruar të faqes WP (BoldGrid),
  • PHP 7 gati – ngarkon faqet tuaja 50% më shpejt,
  • CMS e para-konfiguruar gjatë porosisë,
  • Shërbim profesional për krijimin e faqes në internet me një çmim të arsyeshëm,
  • Softaculous – instaloni 400 aplikacione në internet me disa klikime,
  • Qasja në SSH dhe SFTP,
  • Punë të pakufizuara për të gjitha planet pritëse, dhe
  • WP-CLI aktivizuar – instaloni dhe menaxhoni WordPress multisite

  SSL Falas (parazgjedhur në cPanel)

  Padyshim që ka një ndryshim midis SSL falas dhe të paguar, por për shumicën prej nesh, versioni falas është në rregull. Për të aktivizuar SSL tuaj falas (VPS ose përdoruesit e dedikuar për pritjen e pritjes), shikoni për opsionin në WHM tuaj.

  Fatkeqësisht, InMotion Hosting nuk e mbështet instalimin automatik të çertifikatave SSL të Encrypt-it Le (ndryshe nga SiteGround ose A2 Hosting). Ju jepet qasje rrënjësore dhe duhet ta instaloni vetë. Ju mund të gjeni udhëzimet e hollësishme në këtë tutorial.

  Hapi 1 - instalimi i sSl automatik në pritjen e ftohjes - e rëndësishme për faqet e internetit të biznesitPër të aktivizuar opsionin tuaj falas SSL, hyruni tek Portali juaj i Menaxhimit të Llogarisë (AMP).Hapi 2 - Instalimi i automjetit ssl në pritjen e ftohjes - e rëndësishme për faqet e internetit të biznesitKlikoni “On / Off” për të mundësuar SSL tuaj falas. Po, është vërtet kaq e thjeshtë.

  Menaxhuar WordPress Hosting

  Platforma e menaxhuar me InMotion WordPress vjen me CDN falas, Jetpack Personal / Professional dhe ndërtues të integruar të faqes WP – BoldGrid.

  pritje e fjalëve pritësePamja e marrëveshjeve të menaxhimit të menaxhuar me WordPress të InMotion.

  Pritini dhe dërgoni postë elektronike nga InMotion Hosting 

  Pritja e postës elektronike në InMotion Hosting është e lehtë dhe pa dhimbje për tu menaxhuar.

  Ju mund të menaxhoni të gjitha detyrat që lidhen me emailin ose nga Paneli i Menaxhimit të Llogarisë (AMP) ose nga cPanel.

  vendosja e postës elektronike duke përdorur amp hostin e lëvizjesKonfiguroni emailet tuaja në InMotion Hosting AMP ose hyruni në pultin cPanel > Llogaritja e postës elektronike > Klienti i postës konfiguruese.

  CMS të Para-Instaluar (Joomla, WordPress, Drupal)

  Kursimtar i kohës – Merrni Pritjen e InMotion për të instaluar CMS ose aplikacione për shporta për ju kur porosisni.

  * Shënim: Tregohet në imazhin. GIF janë çmime të vjetra. InMotion Hosting ka rritur çmimin e tyre në 3.99 $ / muaj në qershor 2018.

  CMS të parainstaluar dhe aplikacionet në internet në InmotionKonfigurimi i serverit InMotion Hosting gjatë porosisë.

  Asnjë kufi i vështirë për inode në planin e mbajtjes së biznesit

  Vini re se InMotion Hosting nuk vendos një kufi të vështirë për llogaritjen e inodeve.

  Ndërsa shumica e të tjerëve (me një gamë të ngjashme çmimesh) kufizojnë 100,000 – 250,000 inode për llogari.

  kufijtë e inodimit të pritjes për lëvizjePamja e ekranit nga mbështetja e komunitetit InMotion.

  Shërbim për krijimin e faqes në internet me një çmim të arsyeshëm 

  Kursim kohe për bizneset: Merrni InMotion (gjatë arkës) për të hartuar dhe ndërtuar një faqe interneti me një faqe në 2 ditë për 99 dollarë.

  QuickStarter është një faqe me një faqe e krijuar nga ekspertë të projektimit të InMotion Hosting me vizionin e biznesit tuaj në mendje.

  5. Shumë hapësirë ​​për tu rritur

  Kur drejtoni një faqe në internet, një gjë që gjithmonë duhet të mbani në mend është hapësirë ​​për zgjerim. Ju mund të merrni 50 goditje në ditë sot, por në një ose dy vit që lehtë mund të tejkalojë 1000 ose më shumë çdo ditë, ndoshta edhe më shumë.

  Fatmirësisht, InMotion Hosting ka një gamë shumë të gjerë të planeve që mund t’i përmirësoni në mënyrë graduale, ndërsa rriteni. Ekziston gjithashtu mundësia e kalimit në VPS ose planeve të dedikuara të pritjes nëse mendoni se planet e përbashkëta janë akoma shumë kufizuese për ju.

  gamë të plotë të opsioneve të pritjes në pritje të lëvizjesPlane të ndryshme pritëse në InMotion Hosting (çmimi i azhurnuar).

  Ndjeheni të hutuar? Me të cilin InMotion Hosting planifikon të shkojë me të? 

  Të përballesh me shumë zgjedhje, ndonjëherë mund të jetë një dhimbje koke. Nëse nuk jeni i sigurt për atë që ju nevojitet, këtu janë 2 centët e mi;

  Vendosni nëse preferoni pritjen e Shared, VPS ose Server të Dedikuar.

  Për ata që kanë nevojë për qasje në rrënjët e serverit ose kërkesa të posaçme siç është programi personal, ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë mbajtjen e VPS për fillimin.

  Për të gjithë të tjerët, ka të ngjarë që një nga planet e përbashkëta do të bëjë mirë për ju (është e zakonshme të blini në nivelin e parë të parë).

  InMotion ka tre nivele të ndryshme të mbajtjes së klasës së biznesit – Lansimi, Fuqia dhe Pro.

  Ndërsa është i ngjashëm në natyrë, çdo shkallë më e lartë ofron më shumë karakteristika, të tilla si më shumë fusha shtesë, fusha të parkuara ose diçka tjetër. Gjëja më e rëndësishme që të theksohet është se sa faqe në internet mbështet çdo plan – nëse duhet vetëm të drejtosh një sit të vetëm, thjesht shko me Launch, paketën më të ulët.

  Mos harroni, këto pako mund të azhurnohen në çdo kohë, gjithçka që ju duhet të bëni është të ngrini diferencën e çmimeve.

  6. Garancia e kthimit të parave 90-ditore

  Disa hostë të uebit mund të përpiqen të largohen pa garanci për kthimin e parave ose t’ju kufizojnë në një periudhë qesharake 3-ditore ose 14-ditore. InMotion Hosting ofron një nga periudhat më të gjata të gjykimit në biznes – 90 ditë që zgjojnë vëmendjen!

  Ytdo herë brenda atyre 90 ditëve, nëse ndjeheni të pakënaqur me atë që keni blerë, mund të kërkoni një anulim të llogarisë së bashku me një rimbursim të plotë.

  Kushtet e Shërbimit të Hosting-it të InMotion & garancitë

  Të gjitha planet 6-mujore dhe ato afatgjata të pritjes për paketat e biznesit tonë, VPS dhe Reseller Hosting janë të mbuluara nga garancia jonë e pakrahasueshme e kthimit të parave 90-ditore. Të gjithë serverët e përkushtuar dhe të gjitha paketat mujore të faturuara VPS dhe paketat e Hosting Reseller kanë të drejtë për një rimbursim të plotë për 30 ditë.

  – Burimi: Kushtet e përdorimit të hostimit të lëvizjes

  7. Kurseni 50% nëse porositni Tani Hosting InMotion

  Pritja e përbashkët e InMotion zakonisht kushton me 7,99 / 9,99 $ / 15,99 dollarë në muaj për nisjen, fuqinë dhe Pro Planin e tyre përkatësisht.

  Nëse porosisni përmes lidhjes sonë speciale të promos, do të kurseni deri në 50%, duke paguar vetëm 3.99 / 5.99 / 13.99 $ në muaj në faturën tuaj të parë.

  rishikimi i çmimit të inovacionitZbritje e hostimit në lëvizje – Pritja e përbashkët fillon me 3,99 $ / muaj.

  Domain i parkuar626U / LMagazinimi / Transferimi i të DhënaveU / LU / LU / LPerformanca më e mirë e serveritRikthim automatik i të dhënaveSSL falas Mëso më shumë

  • Rishikim i faqes
  • Krahasimi i detajuar: SiteGround vs InMotion Hosting

  Alternativat # 2: A2 Hosting

  Pamja e faqes kryesore të A2 Hosting > Klikoni për të porositur.

  Kompania A2 Hosting ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2001. Kur u godit për herë të parë në skenë, ajo njihej si Iniquinet. Pastaj u riemërua si A2 Hosting në 2003 si një haraç për qytetin e themeluesit – Ann Arbor, Michigan.

  Kompania ka qendra të të dhënave në tre lokacione, me qendrën kryesore të të dhënave në Michigan dhe serverë shtesë në Amsterdam dhe Singapor, Azi.

  Mëso më shumë

  • Shqyrtim BlueHost
  • Krahasimi i detajuar: BlueHost vs InMotion Hosting

  InMotion Hosting vs SiteGround vs A2 Hosting vs BlueHost

  KarakteristikatInMbyllje LëvizëseSiteGroundA2 HostingBlueHost
  Planifikoni në RishikimpushtetGrowBigi shpejtëthemelor
  faqet e internetit6i pakufizuari pakufizuar1
  ruajtjei pakufizuari pakufizuari pakufizuar50 GB
  Transfer falas në sit
  Fusha e parë e lirë
  Garancia e kthimit të parave90 ditë30 diteNë çdo kohë30 dite
  Vendndodhjet e serverëveShtetet e BashkuaraShtetet e Bashkuara, Evropa, Azia.Shtetet e Bashkuara, Evropa, Azia.Asnjë zgjedhje
  Pricemimi i regjistrimit (abonim 36-hënë)$ 3.99 / mo$ 5.95 / mo$ 4.90 / mo$ 2.95 / mo
  Mimi i rinovimit$ 7.99 / mo$ 14.95 / mo$ 9.99 / mo$ 7.99 / mo
  Rendit / Mëso më shumëInmotionHosting.comSiteGround.comA2Hosting.comBluehost.com

  Krahasoni Pritjen e lëvizjes me të tjerët

  • InMotion Hosting vs Hostinger
  • InMotion Hosting vs Interserver vs A2 Hosting
  • InMotion Hosting vs Hostgator
  • InMotion Hosting vs GoDaddy

  Pyetjet e bëra më shpesh

  A është mirë të presësh InMotion?

  Po, InMotion është një kompani e mirë pritëse në internet dhe ofron një gamë të gjerë të produkteve të lidhura. Personalisht paguaj InMotion disa qindra dollarë çdo vit për të pritur vendet e mia të rëndësishme.

  Sa kushton InMotion Hosting?

  Ekzistojnë tre plane të përbashkëta të pritjes të ofruara nga InMotion Hosting: Launch, Power dhe Pro. Nisja – plani i nivelit të hyrjes, ju lejon të presni 2 faqe interneti dhe kushton 3,99 $ në muaj për pajtimin 3-vjeçar. Planet Power dhe Pro kushtojnë 5,99 dollarë dhe 13.99 dollarë në muaj përkatësisht.

  Si ta anuloj Hosting InMotion pas regjistrimit?

  InMotion Hosting ofron garanci për kthimin e parave 90-ditore, megjithatë, për të anulluar shërbimet tuaja, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit të InMotion Hosting.

  Farë është BoldGrid?

  BoldGrid është një krijues i faqeve të bazuara në WordPress i zhvilluar dhe ofruar nga InMotion Hosting për përdoruesit e tij.

  Bshtë falas BoldGrid?

  Ndërtuesi bazë BoldGrid është i lirë për t’u përdorur, por ka shtesa dhe tema premium që mund të kushtojnë para nëse vendosni t’i përdorni ato.

  Ku janë serverët e InMotion Hosting?

  Serverët e InMotion Hosting janë të vendosura në SH.B.A., si në Lindje ashtu edhe në brigjet e Perëndimit.

  Verdikti: A është Inovacioni Po?

  Unë e konsideroj InMotion Hosting të një ndërmarrje shumë të mirë të mbajtjes së faqes në internet – host-faqja e internetit është e përfshirë në listën e WHSR të web-it më të mirë të presionit, mbajtjen më të mirë të postës elektronike dhe mbajtjen më të mirë të biznesit të vogël.

  Nëse jeni duke kërkuar për një ofrues të shërbimit të një web hosting që ka një reputacion të mirë dhe ofron performancë të qëndrueshme dhe mbështetje të klientit – InMotion Hosting është ai për ju. Mos harroni gjithashtu se ato kanë lehtësira për t’ju lejuar të shkallëzoni planet tuaja në çdo kohë që dëshironi, kështu që të dëshmoni edhe për të ardhmen.

  Le të kemi një përmbledhje të shkurtër këtu në të mirat dhe të mirat e saj:

  Kundër të Hosting InMotion

   Kush duhet të presë në InMotion Hosting?

   E rekomandoj për:

   • Sitet e biznesit të madhësisë së vogël dhe të mesme
   • Forumet (instalimi i softuerëve të thjeshtë të forumit)
   • Faqet e bazuara në WordPress (Të reja edhe me madhësi të madhe)
   • Joomla dhe faqet Drupal

   Urdhëroni Pritjen e lëvizjes 

   Hosting Shared i InMotion, me çmim fillestar me $ 7,99 / 9,99 / 15,99 / muaj për Nisjen, Fuqinë dhe Pro Planin.

   Nëse porosisni përmes lidhjes sonë speciale të promos, do të kurseni deri në 50% (çmimet zbresin në 3.99 $ / 5.99 / 13.99 / muaj) në faturën tuaj të parë.

   rishikimi i çmimit të inovacionit

   Jeffrey Wilson Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me