E rëndësishme për të ditur

Aktivizimi i llogarisë

Kjo kompani ofron aktivizimin e menjëhershëm të llogarive për planet e mbajtjes në internet të përbashkëta dhe të rishitësit. Ju thjesht blini llogarinë tuaj dhe plani juaj aktivizohet menjëherë. Ky është një lajm i mirë për përdoruesit urgjentë të cilët nuk mund të presin për aktivizim.


Aktivizimi i menjëhershëm i llogarisë nuk është i disponueshëm për pritësit e serverëve të cloud SSD. Pritja e serverit të cloud SSD do të zgjasë 60 sekonda më shumë që llogaria të aktivizohet.

Garancia e kthimit të parave

Garancia e kthimit të parave është vetëm për klientët e rinj. Ndërsa klientëve të rinj që regjistrohen për rishitës ose llogari të përbashkët të pritjes së uebve u ofrohet një garanci për kthimin e parave 30-ditore, atyre që përdorin pritjen e serverëve të cloud SSD u shtrihet një garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Ifarë më pëlqen në lidhje me Hosting Scala

Scala Hosting ka disa pika të larta:

Aktivizimi i llogarisë së menjëhershme

Së pari, aktivizimi i menjëhershëm është një bonus i madh. Ju nuk duhet të prisni për ditë të tëra që llogaria juaj të aktivizohet pasi të regjistroheni. Në vend të kësaj, ju mund të zhyteni në përdorimin e llogarisë tuaj të re të pritjes.

Teknologji rezervë

Kopjet rezervë janë një tjetër pikë e lartë. Kompania përdor rezervë R1soft në të gjithë serverët, me sistemin rezervë të integruar në cPanel. Ato gjithashtu sigurojnë 7 pika rezervë për 7 ditët e fundit.

Specifikimet e fundit të harduerit

Scala Hosting aktualizon vazhdimisht serverat e saj për të përmbushur kërkesat aktuale të tregut. Duke vepruar kështu, ata në të vërtetë qëndrojnë përpara kurbës. Për shembull, Scala Hosting kohët e fundit azhurnoi rrjetin e saj të pritjes së cloud nga 1Gbps në 40Gbps. Kjo azhurnim lejoi klientët e tij të serverëve të cloud SSD të marrin më shumë shpejtësi dhe performancë pa paguar më shumë para.

Scala Hosting Record Uptime

Scala Hosting Uptime Record (Gusht 2018): 100%.Scala Hosting Uptime Record (Korrik / Gusht 2017): 30 ditët e kaluara deri në 100% (rezultat i shkëlqyeshëm!); Faqja jonë e provës e pritur në Scala Hosting ka zbritur vetëm një herë që nga Prilli 2017.

përfundim

Scala Hosting ka çdo zgjidhje pritëse, nga opsionet miqësore me buxhetin për bizneset e vogla deri tek planet për korporatat e mëdha. Për shkak se ju duhet të zgjidhni specifikimet më të mira të pritjes për nevojat tuaja, nuk do të duhet të paguani për atë që nuk ju nevojitet. Për ta bërë të gjithë përvojën më të këndshme për të gjithë, është e rëndësishme të jesh i sjellshëm dhe të bisedosh me respekt.

Krahasoni Hosting Scala me të tjerët

Për të mësuar më shumë rreth krahasimit midis Scala Hosting dhe shërbime të tjera të ngjashme pritëse, shihni më poshtë:

  • Scala Hosting vs InterServer
  • Scala Hosting vs Hostgator
  • Scala Hosting vs FastComet
  • Scala Hosting vs BlueHost
  • Scala Hosting vs A2 Hosting
  • Scala Hosting vs InMotion Hosting
  • Scala Hosting vs GreenGeeks
  • Scala Hosting vs DreamHost

Vizitoni Scala Hosting Online

Për të vizituar ose porositur Scala Hosting: https://www.scalahosting.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me