Rishikimi i hostingerit

Hostinger ofron një larmi shërbimesh pritëse, duke filluar nga planet e avancuara me planifikimin e pritjes së reve VPS për fillestarët që thjesht duan të fillojnë me një pritje të lirë që është pa rrezik.


Përvoja ime me Hostinger

Por si funksionon kjo kompani nga Kaunas, Lituania kundër shërbimeve të tjera të pritjes?

Për të zbuluar, unë pres faqet e shumta të testimit (vizitoni sitin tim të testimit këtu) në platformën e tyre dhe bëj prova të vazhdueshme. Lexoni për shqyrtimin tim të thelluar!

Rreth Hostinger, Kompania

Hostinger filloi si një kompani personale e quajtur “Hosting Media” përsëri në 2004. Ata ndryshuan emrin e tyre më vonë dhe filluan 000webhost.com – një shërbim i njohur për pritjen në internet që ofrohet falas.

Me rritjen dhe zgjerimin e shfrenuar, Hostinger vazhdoi të arrijë një moment historik të madh të të pasurit 1 milion përdorues, vetëm 6 vjet nga dita kur filluan. Sot, Hostinger Web Hosting menaxhon mbi 29 milion përdorues dhe ka krijuar zyra të lokalizuara në të gjithë botën me 150 njerëz që punojnë në 39 vende të botës.

Me një vështrim: Përmbledhja e Rishikimit të My Hostinger

Cons – What’sfarë nuk është e mirë?

  Planet e Pritjes së Hostinger & Çmimeve

  vendim

  Propozime Hostinger – Ajo që më bën të mendoj se Hostinger është e drejtë?

  1. Performanca e ngurtë e hostimit: Uptime të shkëlqyera + Shpejtësi e madhe

  Në rast se nuk jeni në dijeni – ekipi im dhe unë kemi hedhur në treg një sistem të ri të quajtur HostScore për të ndjekur performancën e pritjes në vitin 2019. Tani kemi një sistem që gjurmon vazhdimisht serverin çdo 5 minuta dhe kryen teste të shpejtësisë nga 10 vende në të gjithë botën çdo 4 orë. Të dhënat masive të mbledhura nga sistemi më mundësojnë të kuptoj më mirë punën e një hosti në internet dhe të bëj një gjykim më të saktë.

  Rezultatet e testit të shpejtë dhe të shpejtë të faqes sonë të testit Hostinger tregojnë se Hostinger nuk po mashtron kur bëhet fjalë për besueshmërinë e shërbimit.

  Hostinger Hosting Uptime

  Më poshtë janë disa rezultate të kohëve të fundit. Ju gjithashtu mund të shikoni statusin e fundit të serverit Hostinger drejtpërdrejt në faqen zyrtare të monitorimit të serverit dhe faqen e rishikimit të HostScore Hostinger.

  Koha e pritjes e hostit (Jan 2020)Koha e pritjes së hostingerit (Jan 2020): 100%Koha e pritjes për hostinger (dhjetor 2019): 100%Koha e pritjes për hostinger (dhjetor 2019): 100%Koha e pritjes për hostinger (Nëntor 2019): 100%Koha e pritjes për hostinger (Nëntor 2019): 100%

  Shpejtësia e hostingerit

  Shpejtësia mesatare e përgjigjes së Hostinger (Jan 2020): 177.79ms. Siti i testimit është pritur në Singapor, kontrollohet shpejtësia nga Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, Singapori, Brazili, India, Australia, Japonia, Kanada dhe Gjermania.Testi i Shpejtësisë së Bitcatcha (Shkurt 2020):Testi i Shpejtësisë së Bitcatcha (Shkurt 2020): Një (shiko rezultatin aktual të testit këtu).Testi i Shpejtësisë së faqes në internet nga nyja e provës në Sh.B.A, TTFB = 876ms (shiko rezultatin aktual të provës këtu).

  2. Zgjidhje për vlerat e hostimit të paketave: Karakteristika të lira + të shkëlqyera

  Karakteristikat Premium shpesh vijnë me çmime premium por Hostinger ofron një plan të përballueshëm që përfshin një larmi të veçorive premium për aq pak sa 0.99 $ / muaj. Shtë një marrëveshje e mrekullueshme për përdoruesit që duan një faqe interneti themelore me ritmin më të lirë.

  Planet e Ndara për HostingerPlani i hosteve me një ndarje të përbashkët Hostinger kushton më pak se një dollar në muaj. Me 0,99 dollarë në muaj, ju do të merrni ruajtjen e SSD 10 GB, transferimin e të dhënave 100 GB dhe një ndërtues të integruar të faqes në internet.

  Karakteristika të dukshme

  Këtu janë një listë e veçorive kryesore që ofrohen nga Hostinger –

  • Mbështetni PHP 7, HTTP / 2, IPv6, LiteSpeed ​​Caching si parazgjedhje – Karakteristikë e shkëlqyeshme për shpejtësi më të mirë të faqes në internet, e disponueshme në të gjitha planet e përbashkëta (0.99 $ / muaj e lart)
  • Ndërtues i faqes Zyro – Ndërtues i faqes në internet që ndihmon në hartimin e një faqe në internet me modele të integruara, të disponueshme në të gjitha planet e përbashkëta (0.99 $ / muaj e lart)
  • Përshpejtimi i WordPress – Optimizimi për performancën më të mirë të WordPress, i disponueshëm në të gjitha planet e përbashkëta (0.99 $ / muaj e lart)
  • Integrimi Github – I përshtatshëm për zhvillimin dhe versionimin e uebit, i disponueshëm në të gjitha planet e përbashkëta (0,99 $ / muaj e lart)
  • Domain falas – Kurseni kosto, në dispozicion në Premium Ndarë dhe më shumë (2.89 $ / muaj dhe më lart)
  • Cronjobs pakufizuar – Për automatizimin e faqes në internet dhe menaxhimin e lehtë, të disponueshëm në Premium Ndarë dhe lart (2.89 $ / muaj dhe më shumë)
  • Hyrje në SSH – Për siguri më të mirë dhe menaxhim të lehtë të faqes në internet, të disponueshme në Premium Ndarë dhe më shumë (2.89 $ / muaj e lart)
  • SSL falas private – Për markë më të mirë të biznesit dhe lidhje HTTPS, të disponueshme në Business Shared (3,99 $ / muaj e lart)

  3. Shumë hapësirë ​​për të rritur faqen tuaj: Azhurnoni në VPS dhe Cloud Hosting

  Me Hostinger ka një numër planesh pritëse që ju mund të zgjidhni, në varësi të nevojave të faqes tuaj.

  Ka planin e përbashkët të pritjes i cili ndahet në tre pako të veçanta: Beqare, Premium dhe Biznes. Beqaret ofrojnë veçoritë themelore që ju nevojiten për të drejtuar një uebfaqe të vetme. Premium, nga ana tjetër, ofron më shumë karakteristika dhe performancë ndërsa Biznesi ofron veçori dhe shfaqje për ato që përqendrohen në faqet e internetit të eCommerce.

  Një uebfaqe më e madhe mund të zgjedhë të shkojë në hosting VPS, e cila jep performancën më të mirë përsa i përket shpejtësisë dhe burimeve. I gjithë plani i ndryshëm i hostimit i jep shumë fleksibilitet faqes tuaj për t’u rritur dhe zgjeruar sapo biznesi juaj të bëhet më i madh.

  Plani Hostinger VPSHostinger ofron gjashtë plane të ndryshme të mbajtjes së VPS-ve, duke filluar nga 3,95 $ / muaj në 29,95 $ / muaj në regjistrim, për përdoruesit që kërkojnë kapacitet më të lartë pritës.

  4. Zgjedhjet e 8 Qendrave të të Dhënave

  Një pjesë e vizionit të Hostinger është që të ketë sa më shumë prezencë në të gjithë globin – kjo është arsyeja pse të ketë mbi 150 zyra në të gjithë globin. E njëjta gjë mund të thuhet për qendrat e tyre të të dhënave.

  Deri në ditët e sotme, Hostinger ka 8 qendra të të dhënave të përhapura në SH.B.A., Azi dhe Evropë (Britani e Madhe), të gjitha këto mund të zgjidhni për të pritur faqen tuaj të internetit. Të gjithë serverët e qendrës së të dhënave janë të lidhur me një linje lidhjeje 1000 Mbps të cilat sigurojnë performancën dhe stabilitetin maksimal. Kjo do të thotë që ju do të merrni shpejtësinë maksimale për faqen tuaj të internetit.

  Pasja e shumëfishtë është padyshim e dobishme për mbajtjen e shpejtë të ngarkimit të faqes tuaj, pjesërisht sepse ndihmon në zvogëlimin e latencës për përdoruesit kur ata përpiqen të hyjnë në të dhënat e faqes tuaj të internetit që janë më afër vendndodhjes fizike të tyre..

  Zyra Hostinger në të gjithë botënHarta e Hostinger – Vendndodhjet e zyrave dhe serverëve në të gjithë globin. Vini re se Hostinger.in dhe Hostinger.my është zgjedhja jonë rajonale e hostimit # 1 bazuar në rezultatet e provës së shpejtësisë.

  5. pricesmime të lira dhe të lira të domenit (.XYZ me 0.99 $ / vit)

  Për regjistrimet e emrave të domain, Hostinger ofron disa nga çmimet më të përballueshme kur bëhet fjalë për shtesat e domain.

  Pricesmimet e domenit: Hostinger vs GoDaddy

  Krahasuar me regjistruesit e domaineve të njohur, të tilla GoDaddy, çmimet e Hostinger për shtesat e njohura, të tilla .com dhe .net janë, shumë më të lira.

  Për zgjerimet më pak të njohura të domenit si .xyz ose .tech, ju mund ta merrni atë për aq pak sa 0.99 $, krahasuar me GoDaddy i cili e ofron atë me përkatësisht 1,17 $ dhe 5,17 $..

  Zgjatje DomainHostingerGoDaddy *
  .com$ 8.99$ 12.17
  .neto$ 9.99$ 13.17
  .xyz$ 0.99$ 1.17
  .tech$ 0.99$ 5.17
  .neto$ 9.99$ 13.17
  .info$ 2.99$ 3.17

  * Shënim: Për saktësinë më të mirë në çmim, ju lutemi referojuni faqes zyrtare: https://www.godaddy.com/

  6. Paneli i kontrollit miqësor me përdoruesit: Hostinger hPanel për të gjitha planet e përbashkëta

  Hostinger përdor panelin e tyre të kontrollit të zhvilluar në shtëpi, të quajtur si hPanel, për platformën e tyre të përbashkët të pritjes. Funksionon në mënyrë të ngjashme me cPanel por ajo vjen me një dizajn posh dhe disa shkathtësi moderne të përdorshmërisë – gjë që e bën atë më të mirë se cPanel për mendimin tim.

  Paraqitja e tërë e panelit hPanel ua bën të lehtë përdoruesve të aksesojnë funksione të rëndësishme të sistemit, siç është administrimi i skedarëve në ueb, duke përdorur ngarkues-shkarkues në File Manager, vendosja e llogarive të postës elektronike ose ndryshimi i fjalëkalimit tuaj, si dhe ndërrimi i versionit PHP dhe ndjekja e uebit Përdorimi i burimeve pritëse (referojuni imazheve më poshtë).

  Versioni PHP HostingerZgjedhësi i Versionit PHP – Përdoruesit e hostinger mund të zgjedhin midis PHP 5.2 – PHP 7.3. Për të hyrë, identifikohuni në pultin e përdoruesit të Hostinger > i përparuar > Konfigurimi i PHP.Hostinger me një klikInstaluesi i aplikacionit me një klik të personalizuar nga Hostinger (i ngjashëm me Softaculous) është një intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur edhe për fillestarët. Për të hyrë, identifikohuni në pultin e përdoruesit të Hostinger > Faqja e internetit > Instalues ​​automatik.Llogaritë e emailit hostingerKrijoni ose azhurnoni planet tuaja të mbajtjes së postës elektronike me Hostinger.

  7. Pranoni një gamë të gjerë opsionesh pagese

  Hostinger e bën procesin e pagesës për shërbimet e tyre të lehtë për përdoruesit e tij duke lejuar një larmi të gjerë të metodave të pagesës. Ju mund ta bëni pagesën duke përdorur ose PayPal, kartë krediti (Visa, Master, Discover, American Express), Maestro apo edhe Bitcoin.

  Hostinger lejon një larmi të gjerë të mënyrës së pagesës.Hostinger lejon një larmi të gjerë të mënyrës së pagesës.

  Consinger Hostinger: Ajo që nuk më pëlqen

  1. Mungesa e mbështetjes për migracionin në sit

  Për të fituar klientë të rinj, shumë kompani pritëse do të ndihmojnë përdoruesit e rinj të migrojnë në faqet e tyre të internetit. Fatkeqësisht nuk është kështu me Hostinger. Për përdoruesit që janë duke ndërruar host-in e uebit, do të duhet të lëvizni faqet tuaja në Hostinger me dorë vetë.

  Për udhëzime në transferimin e faqes tuaj në Hostinger, shikoni këtë udhëzues zyrtar. Për të gjetur një ofrues të ndryshëm të pritjes që vijnë me ndihmë falas për migracionin në sit, shikoni këtë listë.

  2. Rritja e çmimit gjatë rinovimit

  Për pjesën më të madhe, planet e Hostinger janë mjaft të përballueshme kur regjistroheni për herë të parë. Kur rinovoni, megjithatë, Hostinger do të rrisë çmimet mjaft të konsiderueshme. Ndërsa ata kanë ndryshuar çmimet e tyre të përtëritjes për të ulur rritje kohët e fundit, rritja e çmimit është ende një surprizë e pakëndshme për shumë njerëz.

  Regjistrimi Hostinger vs normat e rinovimitHostinger ofron zbritje të mëdha në regjistrim (deri në 79%!) Por çmimet rriten pas afatit të parë. Nëse regjistroheni në Planin e përbashkët të Hostinger Premium sot, kushton 3,99 $ / muaj për abonim 24 muajsh, por 10.99 $ / muaj kur rinovoni.

  3. Mungesa e Mbështetjes Falas SSL

  Instalimi i një certifikate falas SSL në Hostinger është mjaft i mundimshëm – megjithëse në faqen zyrtare thuhet se ata po ofrojnë SSL falas në planet e përbashkëta.

  Për të instaluar një certifikatë falas SSL në faqen tuaj të Hostinger, do t’ju duhet të krijoni një certifikatë falas SSL në SSL falas dhe të kopjoni manualisht certifikatën dhe çelësin privat të llogarisë tuaj. Ju mund të gjeni hapat e detajuar për të instaluar një SSL falas në Hostinger këtu.

  Instalimi i SSL tek llogaria e përbashkët e HostingerPër të hyrë në faqen tuaj të instalimit SSL, hyruni në pultin e Hostinger > i përparuar > SSL.

  Planet e mbajtjes së faqes në internet

  Planet e përbashkëta të strehimit & Çmimeve

  Hostinger ofron 3 plane pritjeje të përbashkëta nga të cilat mund të zgjidhni, të cilat janë Single Web Hosting, Premium Web Hosting dhe Web Web Hosting. Meqenëse të gjithë vijnë me një provë 30-ditore falas, ju mund t’i provoni shërbimet e tyre pa rrezik.

  Single Web Hosting ofron bazën për sa i përket tipareve dhe performancës. Për ata që kanë nevojë për më shumë, primi dhe biznesi përfshin një numër karakteristikash të tilla si hapësira e pakufizuar e diskut SSD dhe bandwidth. Pritja e biznesit, në veçanti, ju jep 5x fuqi të përparuar të përpunimit dhe një çertifikatë falas SSL e cila është e shkëlqyeshme për dyqanet e e-tregtisë.

  Karakteristikat e përbashkëta të hostimitSinglePremiumBusiness
  Numri i faqeve të internetit1i pakufizuari pakufizuar
  Hapësira e diskut (SSD)10 GBi pakufizuari pakufizuar
  Bandwidth100 GBi pakufizuari pakufizuar
  Baza e të dhënave MySQL1i pakufizuari pakufizuar
  Numri i llogarive të postës elektronike1i pakufizuari pakufizuar
  Ndërtues i faqes në internetpopopo
  WordPress OptimizuarstandardShpejtësia 2xShpejtësia 4x
  Reg Domain falasjopopo
  Domain Parkingjoi pakufizuari pakufizuar
  Rezervime të të dhënavejavorjavori përditshëm
  Përpunimi dhe kujtesastandard2x më të shpejtë2x më të shpejtë
  SSL privatejo jofalas
  Garancia e kthimit të parave30 dite30 dite30 dite
  Pricemimi i regjistrimit (24-muaj)$ 1.69 / mo$ 3.49 / mo$ 5.29 / mo

  * Shënim # 1: Plani i Ndarjes së Ndërtimit të Premium të Hostinger (3.49 $ / muaj) është 30% ~ nën çmimin mesatar të tregut, sipas studimeve tona të tregut të pritjes në vitin 2019. 

  ** Shënim # 2: Hostinger nuk ofron IP të dedikuar për përdoruesit e përbashkët të pritjes. 

  Planet e hostimit të VPS & Çmimeve

  Ekzistojnë 6 nivele të VPS që hostojnë në Hostinger, duke filluar nga Plani 1 deri në Planin 6. Nëse jeni duke kërkuar shpejtësinë e shpejtë të ngarkimit të shpejtë, Hostinger Cloud VPS është 30x më i shpejtë se shërbimet e tjera të zakonshme të pritjes së pritjes.

  Përveç kësaj, të gjithë Cloud VPS vijnë me 100 MB / s Rrjet, Mbështetje IPv6 dhe disqe SSD. Plani i tyre 6 mund t’ju sjellë deri në 14.4CPU, 8 GB Ram, hapësirë ​​në disk me 160 GB dhe gjerësi bandë 6000 GB, të cilat mund të trajtojnë çdo lloj uebsajti. Plus, nëse keni nevojë për ndihmë, ata i kanë kushtuar mbështetje Live Chat të gatshëm për të ndihmuar 24/7/365.

  Karakteristikat e hostimit të VPSPlan 1Plan 2Plan 3Plan 4Plan 5Plan 6
  RAM (e garantuar)1 GB2 GB3 GB4 GB6 GB8 GB
  Hidhni RAM-in2 GB4 GB6 GB8 GB12 GB16 GB
  Fuqia e CPU-së (CPU-të)2.44.87.29.61214.4
  Hapësira e diskut (SSD)20 GB40 GB60 GB80 GB120 GB160 GB
  Bandwidth1000 GB2000 GB3000 GB4000 GB5000 GB6000 GB
  Pricemimi i regjistrimit$ 3.95 / mo$ 8.95 / mo$ 12.95 / mo$ 15.95 / mo$ 23,95 / mo$ 29.95 / mo

  * Shënim: Të gjithë hostet e VPS-së të hosteve vijnë me adresë IP të dedikuar falas dhe qasje të plotë të rrënjës së serverit.

  Aktgjykim: Kush duhet të shkojë për Hostinger?

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map