Rishikimi iPage

iPage ka qenë rreth e rrotull që nga 1995 (bazuar në të dhënat e domain WhoIs), por nuk fitoi njohje derisa ajo iu nënshtrua një kompanie për t’u rikthyer përsëri në tetor 2009. E themeluar nga Thomas Gurney në Burlington, Massachusetts, kompania që nga ajo kohë ka fituar tërheqje për të qenë një ofrues pritës që i përshtatet atyre me një buxhet të kufizuar.


Më dha mundësinë të jem një nga të parat që provova shërbimet e iPage gjatë periudhës së tyre të butë të rindizjes, e cila në atë kohë, ishte e njohur si shërbimi më i mirë i Pritjes së Buxhetit për blogerët dhe faqet e internetit më të vogla.

Megjithatë, kjo ishte atëherë, kjo është tani. Dhe në 2018, a konsiderohet ende iPage sot e mirë? Le ta zbulojmë.

Contents

Rreth iPage, kompania

 • Selia: Burlington, Massachusetts, Sh.B.A (e pavërtetuar)
 • Themeluar: 1998; riorganizimi i madh në 2009.
 • Shërbimet: Të përbashkëta, VPS, pritjeje e dedikuar

Marka iPage është në pronësi të Endurance International Group (EIG), një kompani e regjistruar në NASDAQ që zotëron disa nga emrat më të mëdhenj në industrinë e pritjes, përfshirë BlueHost dhe Hostgator. Në kohën e shkrimit, EIG pretendon se platforma e tyre me bazë cloud shërben përafërsisht 5.5 milion abonentë globalisht.

Pro

  Planet e hostimit të iPage & Çmimeve

  Krahasoni Hosting iPage

  vendim

  A2 Hosting$ 4.90 / mo150% më e lartëcPanelArvixe$ 7.00 / mo250% më e lartëcPanelGreenGeeks$ 3.95 / mo98% më e lartëcPanel

  Kostoja afatgjatë iPage – ende më e lirë!

  pricesmimet hyrëse të iPage vetëm për termin e parë të shërbimit dhe rinovohen automatikisht me ritmin e rregullt.

  Planet e përbashkëta të pritjes rinovohen me 7,99 $, 8,99 $ dhe 9,99 $ në muaj për 36-, 24- dhe një afat 12-mujor.

  Por pasi kjo është ajo që shumica e ndërmarrjeve pritëse të buxhetit po bëjnë – çmimi i iPage është akoma një nga më të ultat në planin afatgjatë (shiko tabelën).

  Web HostingSignupRenewalDomain CostHosting Cost
  (5 vite)**
  iPage$ 1.99 / mo$ 8.99 / mo15 x 4 $$ 347,40
  A2 Hosting *$ 4.90 / mo$ 9.99 / mo15 x 5 $$ 491,16
  WebHostingHub$ 4.99 / mo$ 12.99 / mo15 x 4 $$ 548,16
  Arvixe$ 7.00 / mo$ 7.00 / mo15 x 4 $$ 480.00
  Hostinger$ 3.49 / mo$ 8.84 / mo15 x 4 $$ 397,80
  Forumi$ 4.95 / mo$ 15.99 / mo15 x 4 $$ 691,96
  IX Web Hosting$ 3.95 / mo$ 7.95 / mo15 x 4 $$ 393,00
  GreenGeeks$ 3.95 / mo$ 9.95 / mo15 x 4 $$ 441.00
  HostPapa *$ 3.95 / mo$ 12.99 / mo15 x 5 $$ 528.00

  ** Shënim [1]: Kostoja totale e 5 viteve të pritjes = (36 x Regjistrim) + (24 x Rinovimi) + Kostoja e Domainit

  * Shënim [2]: Asnjë domain falas i vitit të parë për Hostpapa dhe A2 Hosting. 

  2. Domain falas një vjeçar për të gjithë klientët e rinj

  Një nga gjërat më të shkëlqyera për iPage është se ata ofrojnë një emër domain falas një vjeçar kur regjistroheni me ndonjë nga planet e tyre. Kjo është e shkëlqyeshme nëse doni të zvogëloni disa kosto kur krijoni uebfaqen ose blogun tuaj. Duke pasur parasysh se regjistrimet e domain mund të jenë të kushtueshëm, të qenit në gjendje të regjistroni një emër domaini falas është absolutisht një vjedhje!

  Kur regjistroheni për një plan, ju do të çoni në një faqe ku do të përballeni me mundësinë e shtimit të regjistrimit tuaj falas për emrin e domain.

  Thjesht vendosni emrin e domain-it tuaj të zgjedhjes nën shiritin e kërkimit dhe nëse është në dispozicion, mund të shkoni përpara dhe ta kërkoni atë.

  * Klikoni imazhin për tu zmadhuar.Ju keni mundësinë të regjistroni një emër domaini falas me një regjistrim domain një vjeçar

  3. Newbie-miqësore: Procesi i qetë i konviktit

  Vendosja e një llogarie për një host të ri në internet mund të jetë një telashe. Fatmirësisht, procesi i përgjithshëm i bordit të iPage është shumë miqësor për të rinjtë.

  Unë duhet ta di sepse unë i kam blerë planet e tyre dy herë dhe i kam përdorur të dyja herë (një herë për krijimin e llogarive të testimit, tjetra për një mik që po fillonte një faqe në internet). Në të dy rastet, unë kam qenë në gjendje të krijoj llogarinë time menjëherë pasi bëra pagesën time.

  Kjo do të tregojë se sa i qetë ishte i gjithë procesi me iPage pasi gjithçka, nga procesi i porositjes deri te procesi i konviktit, ishte krijuar për të qenë i thjeshtë dhe idiot-provë për klientët.

  * Klikoni imazhin për tu zmadhuar.

  I gjithë procesi i porositjes ishte kaq i thjeshtë, mund të bëhet me disa klikime.

  4. Fleksibiliteti për t’u rritur: Përditësoni më vonë në VPS

  Nëse regjistroheni në iPage hosting të përbashkët, shanset janë që ju do të përmirësoheni në planin e tyre VPS në të ardhmen.

  Kjo është ajo ku Dylan Harty, përdorues i pritjes i iPage VPS, fillon. Unë së pari e njoha Dylan kur ai me email dërgoi për të treguar disa gabime që bëra në këtë faqe. Pas disa diskutimesh, vendosa të shtoj reagimet e tij në iPage VPS në këtë përmbledhje. Dylan nuk është i lidhur me iPage në asnjë mënyrë. Megjithatë, kam paguar për përpjekjen e tij për të shkruar këtë përmbledhje të dobishme.

  Rishikimi i Hosting iPage VPS

  Kjo pjesë është pak e gjatë. Si përmbledhje, këtu janë të mirat & Kundërvajtjet e iPage VPS (sipas Dylan):

  Atë që i pëlqen Dylan:

  • Shumë e përballueshme
  • 24-7 VPS / linja e përkrahjes e dedikuar e serverit.
  • Ekip ndihmës shumë i dobishëm në gjendje të përdorë SSH.
  • Mbështetje e mirë sistemi i biletave
  • Pajisjet konkurruese të serverit
  • Nuk ka kufizime si pritja e përbashkët
  • Nuk ka mbingarkesë për bandwidth
  • Aftësia për të drejtuar një server burimesh

  Nuk i pëlqen:

  • Përkëmbim i çuditshëm i mbështetjes
  • Koha e ndalimit për sulmet DDOS dhe të tilla
  • Disa serverë kanë një boot të butë në regjistrimin fillestar
  • Serverët e përkushtuar marrin 12-48 orë për tu konfiguruar
  • Para-instalimi i CentOS 6.4-6.5 vetëm

  Prezantimi

  Përshëndetje, emri im është Dylan Harty dhe unë kam qenë një pjesë e komunitetit të pritjes në internet që kur isha tetë vjeç. Pasioni im është gjithçka në internet dhe OS e bazuar. Ju mund të më gjeni në soulstice.ca [siti nuk ekziston] duke ndihmuar për të mbështetur njerëzit që kanë nevojë për të. Unë kam përdorur hostimin e përbashkët të iPage për shumicën e projekteve të mia të mëdha, përfshirë punën e pavarur. Unë jam një zhvillues i PHP-së, kështu që zgjodha hostin e përbashkët të iPage, sepse PHP.INI është i redaktueshëm për dallim nga ofruesit më të mirë të pritjes së programeve. Pritja e përbashkët është e shkëlqyeshme, por jo gjithmonë ka burimet që ju nevojiten. Kjo më sjell tek tema tjetër, e hostimit të VPS të iPage.

  Unë jam pritur në platformën VPS të iPage që kur u lëshua për blerje. Data do të kishte qenë rreth Tetorit 2013.

  Ato janë shumë të përballueshme. Serveri VPS i klasës më të ulët kushton vetëm 19,99 $ / muaj për 24 muajt e parë. Bleva planin e “biznesit” dhe nuk më ka dhënë telashe.

  Planet e hostimit të iPage VPS & Mimet (Shkurt 2018).

  Ajo që më pëlqen më shumë rreth iPage VPS Hosting

  Ekip ndihmës shumë i dobishëm në gjendje të përdorë SSH: Vjen nga një pritje e përbashkët kjo ishte një surprizë, ekipet mbështetëse në të vërtetë dinë për serverat! Kam pyetur disa nga teknikët në detyrë pyetje të niveleve të larta dhe ata janë në gjendje t’u përgjigjen atyre plotësisht. Gjithashtu, shumica e anëtarëve të mbështetjes VPS / Dedikuar janë vendosur në SH.B.A..

  Aftësia që serveri të jetë plotësisht i pa menaxhuar: iPage filloi një revolucion në hosting VPS; nuk ka më tarifa për menaxhimin. Kjo më kursen para që nuk kam nevojë të shpenzoj. Ofruesit e tjerë të hostimit të VPS ngarkojnë shumë para për mbështetjen dhe mirëmbajtjen e serverit, një shërbim që iPage bën falas. Një shembull i mirë është: Unë mund të telefonoj në telefon dhe t’i kërkoj ekipit mbështetës të ndihmojë adresat e serverëve pa u ngarkuar ose shitur një shërbim.

  Nuk ka mbingarkesë për gjerësinë e bandës: Vura re në shumicën e faqeve VPS që ju merrni një sasi fikse të brezit, atëherë duhet të paguani tarifa. Unë mendoj se kjo lloj pagese është e padrejtë për personin që merr me qira serverin. Gjatë gjithë kohës që kam qenë me iPage VPS hosting nuk jam ngarkuar asnjëherë me tarifa shtesë. Unë pyeta një anëtar mbështetës nëse ata ngarkojnë mbi një nivel të caktuar të gjerësisë së bandës, përgjigjja e tyre ishte “Ne nuk e ngarkojmë klientin kur ata janë mbi gjerësinë e tyre të bandës për muajin. Sidoqoftë, ne monitorojmë gjerësinë e brezit pasi klienti të kalojë pragun e tij. ” Unë mund të jetoj me atë. Asnjë tarifë e rastit në kartën time të kreditit, serveri / faqja e internetit nuk është akoma e hapur, kështu që unë jam i lumtur.

  Aftësia për të drejtuar një server burimesh: I preferuari im Vendosa ta shndërroj këtë VPS në një server lojrash për pak kohë. Nuk ishte e lehtë. Nëse djema dëshironi një server burimi iPage VPS si-për atë për një herë tjetër. Për më tepër orë të panumërta më vonë të azhurnimit të sistemit të largët dhe ndihmë nga ekipi mbështetës (edhe pse ata thanë se ata me të vërtetë nuk mund të më ndihmojnë) kam ngritur një server GMOD. Nuk ka vonesë me 20 pika, e cila duke kërkuar në serverat e tjerë të lojrave kursen shumë para për një person!

  Ajo që nuk më pëlqen më shumë në lidhje me pritjen e iPage VPS

  Përkrahje e çuditshme e mbështetjes: Ok iPage nuk ka gjithmonë mbështetje të përsosur, duhet ta përmend këtë. Me raste, ju do të merrni një djalë në trajnim ose ndonjë anëtar mbështetës me pak përvojë serveri. Si ta rregulloj këtë problem? Rri dhe thirr përsëri. Nëse i njëjti djalë zgjedh unë pres dhe provoj përsëri. E rëndësishme: Vetëm klientët e serverit VPS / Dedikuar përdorin këtë numër telefoni mbështetës: 1 (877) 447-9872. Mos telefononi linjë të përkrahjes së përbashkët të pritjes; ata zakonisht nuk dinë për çfarë flasin.

  (Rrallë) joproduktive për sulmet DDOS dhe të tilla: Ashtu si çdo ofrues pritës të dhënash iPage gjithashtu sulmohen. Ata patën një sulm rreth 4 muaj më parë që hoqi serverët e tyre për 2 ditë. Kur kërkova mbështetje se çfarë ndodh, ata e shmangën këtë temë, por thanë: “technologyshtë krijuar një teknologji e re për të ndaluar ose zvogëluar këto sulme”.

  Disa serverë kanë një boot të butë në regjistrimin fillestar: Besoj se kjo është fikse tani, por prapëseprapë mund të ndodhë me ju. Nëse përpiqeni të hyni në serverin tuaj VPS dhe nuk duket se po fillon siç duhet ose mbërthehet në një lak boot (boot butë) telefononi numrin mbështetës që ju dhashë më lart. Ata duhet ta rregullojnë atë brenda disa orësh, pasi mund ta rindizin atë në qendrën e të dhënave. Ky është vetëm një problem me skedarin e tyre të paracaktuar të imazhit të serverit.

  Serverët e përkushtuar marrin 12-48 orë për të konfiguruar: Serverët VPS nga iPage marrin rregullimin zakonisht në një çështje prej 2 orësh. Kur bleva një server të dedikuar nga iPage kur u lëshuan për herë të parë, u deshën dy ditë të mira për ta rregulluar si duhet. Nuk ishte kohë argëtuese; ata nuk dinin se çfarë po ndodhte. Kështu që tani i përmbahem VPS-së nga iPage. Edhe pse kjo ishte mbi një vit më parë tani, me të gjitha mënyrat, provojeni, pasi gjithmonë mund të zbresësh në një VPS.

  Vetëm para-instalimi i CentOS 6.4-6.5: Shumica e ofruesve të pritjes së VPS-ve i japin klientit disa mundësi kur blejnë një server të ri. Serverat iPage vijnë “siç është”, kështu që ju mund të ekzekutoni vetëm CentOS 6.x. Në një shënim anësor, ju mund të azhurnoni OS nga distanca, por nuk mbështetet nga mbështetja.

  5. Cilësia e mbështetjes së bisedës live plotëson pritshmërinë

  Kthehu në vitin 2017, unë shkova dhe testova ekipin e mbështetjes së bisedave të drejtpërdrejta të iPage dhe i krahasova me cilësinë e shërbimit të 27 ndërmarrjeve të tjera. Lajmi i mirë është se ata performuan mirë në provë dhe arritën të përmbushnin pritjet e mia.

  Biseda live ishte e shpejtë për t’u përgjigjur, shpesh herë duke u përgjigjur brenda disa minutash, dhe të gjitha pyetjet dhe çështjet e mia u përgjigjën dhe zgjidheshin nga një profesionist. Në përgjithësi, përvoja ime me ekipin e mbështetjes së bisedës live ishte mjaft e mirë.

  6. Praktikë e mirë dhe e sinqertë e faturimit

  Pagesa për një shërbim të host-it në internet nuk është kurrë një proces argëtues dhe shumicën e kohës, kompanitë pritëse kanë tendencë të shtojnë dhimbje koke në vend që ta bëjnë më të lehtë. iPage, nga ana tjetër, praktikon një proces të ndershëm të faturimit dhe inkurajon përdoruesit e tyre të kontrollojnë Faturimin Qendror për të marrë deklaratën e tyre të fundit. Plus, anulimi i një llogarie iPage është aq e thjeshtë sa të kontaktoni ekipin e tyre të mbështetjes përmes bisedës live.

  Për përdoruesit e rinj, ata marrin një garanci të kthimit të parave 30-ditore për çdo plan iPage në të cilin ata pajtohen. Në thelb, nëse vendosni të anuloni llogarinë tuaj brenda asaj periudhe, atëherë do të merrni një rimbursim të plotë pa pyetje të bëra. Duhet të theksohet se rimbursimi nuk vlen për shërbime shtesë, siç është blerja e një emri domain.

  Cons të iPage

  1. Përziej rezultatet në testin e shpejtësisë së serverit, të vlerësuarat C në Bitcatcha

  Kam realizuar një numër testesh të shpejtësisë në iPage, përkatësisht me Bitcatcha dhe WebpageTest. Byte-Time-to-first (TTFB, matja e shpejtësisë së serverit) në WebpageTest doli në 354ms. Kjo ishte veçanërisht mbresëlënëse duke marrë parasysh që bëhet fjalë për një host buxheti që fillon me 1.99 $ / muaj.

  Fatkeqësisht, rezultatet me Bitcatcha ishin më pak se mbresëlënëse pasi ato priren të shkojnë brenda vlerësimit B + në C. Ndërsa performanca në serverët e Sh.B.A-së ishte ende mjaft mbresëlënës, iPage ishte dukshëm më i ngadaltë në pjesë të ndryshme të botës. Shërbime pritëse si Interserver, Fast Comet dhe InMotion Hosting arrin të nxjerrë rezultate më të mira (me një kosto pak më të lartë) për sa i përket shpejtësisë.

  Rezultatet e Testit të Shpejtësisë iPage në WebpageTest.org

  TTFB në 354ms për vendin e provës.

  Rezultatet e testit të shpejtësisë iPage në Bitcatcha

  shpejtësia e ipage 2016Faqja e provës # 1 (Mars 2016): Shpejtësia e serverit iPage nga 8 pika të ndryshme provë. Koha e reagimit në Sh.B.A nën 100ms (mbresëlënëse). Pritësi i vlerësuar i B + nga Bitcatcha.Siti i provës # 2 (Shkurt 2018): siti i provës i organizuar në iPage performuar mirë në Shtetet e Bashkuara, Japoni, Angli, Australi dhe Brazil. Pritësi i vlerësuar i C nga Bitcatcha.

  2. Pricesmimet hidhen në 8,99 $ / muaj kur rinovohen

  Ndërsa iPage ofron një nga planet më të lira të pritjes, planet e tyre të rinovimit për fat të keq janë shumë më të shtrenjta. nëse jeni një bloger ose një pronar i faqes në internet me një buxhet, të shihni se çmimi rritet kur rinovoni planin tuaj nuk është një ndjenjë e mirë.

  Me planet e përbashkëta të pritjes, ju do të duhet të paguani ose 7,99 $, 8,99 $ ose 9,99 $ në muaj për planet që janë me terma 36, ​​24, ose 12 muaj.

  Sigurisht, praktika e rritjes së tarifës së rinovimit është e zakonshme në mesin e kompanive pritëse të buxhetit, kështu që duhet të jeni të vetëdijshëm për këtë para se të regjistroheni me ta.prmimet e rinovimit të iPage mund të jenë mjaft të larta për terma më të shkurtër (burimi)

  3. Plani bazë përfshin vetëm karakteristikat themelore

  Meqenëse Plani Thelbësor i iPage është në shënjestër për fillestarët e faqes në internet dhe newbies, ato ofrojnë vetëm tiparet thelbësore me çmim minimal.

  Tani, plani është mjaft gjithëpërfshirës që ju mund të ndërtoni dhe të strehoni një faqe interneti mjaft të mirë me të. Por dobësi është se tiparet janë shumë themelore.

  Asnjë SFTP, asnjë punë me porosi, pa kopje rezervë automatike

  Nuk ka SFTP, asnjë CDN, burime të kufizuara të serverëve, asnjë punë me porosi të personalizuar, nuk ka kopje rezervë automatike. Edhe ndërtuesi i internetit i integruar i iPage ju lejon të ndërtoni vetëm gjashtë faqe (më shumë rreth kësaj më vonë).

  E gjithë organizimi, me sa duket, është menduar për blog hobi ose biznes të vogël që duan një faqe të thjeshtë në internet.

  Sidoqoftë, mund të blini dhe shtoni veçori paraprake kur bëni porosinë.

  Imazhi në të djathtë tregon veçori shtesë që mund të blini nga iPage gjatë porosisë.

  Plani bazë iPage është jashtëzakonisht i lirë (1.99 $ / muaj) – por ju merrni atë që keni paguar: bazat. Dëshironi tipare shtesë? Pay.

  Ndërtues i faqes në internet për të ndërtuar vetëm 6 faqe

  Builder Site iPage është i lehtë për t’u përdorur dhe i mirë për të porsaardhurit. Sidoqoftë, dobësi është se ju kufizon të krijoni vetëm 6-faqe për një faqe në internet.

  Sado e mirë të jetë një krijues i faqes në internet, të kesh vetëm 6 faqe për të punuar me të nuk është mirë.

  Nëse doni një rrugëdalje për kufirin e faqes, unë sugjeroj të ndërtoni faqen tuaj të internetit duke përdorur një CMS siç është Joomla ose WordPress.

  E tëra çfarë ju duhet të bëni është thjesht të instaloni WordPress duke përdorur instaluesin 1-klikues nën panelin e kontrollit iPage dhe mund të filloni të krijoni sa më shumë faqe ashtu siç dëshironi me të.Pavarësisht se është i dobishëm, tipari i krijuesit të faqes në internet është mjaft i kufizuar.

  4. Hostimi i pakufizuar i kufizuar nga kufizime të tjera

  Para së gjithash – nuk ka diçka të tillë si pritje e pakufizuar.

  Po, iPage ju lejon të strehoni një domain shtesë të pakufizuar në llogarinë tuaj të pritjes; por është vetëm “e pakufizuar” nëse nuk i tejkaloni burimet e CPU të alokuara në llogarinë tuaj. Nëse e tejkaloni një nivel të caktuar të përdorimit të CPU (të cilin normalisht nuk e fiton), iPage do të pezullojë llogarinë tuaj të pritjes.iPage ofron hapësirë ​​në disk “të pakufizuar” dhe bazat e të dhënave MySQL.

  IPshtë shkruar qartë në iPage TOS se pritja e kompanisë është vetëm “e pakufizuar” nën përdorimin normal.

  Megjithëse iPage nuk është i vetmi në këtë praktikë – çdo ofrues i pakufizuar i hostimit kufizon përdorimin e serverëve të përdoruesve.

  Kushtet e iPage në përdorimin e burimeve (burimi).

  5. Asnjë migrim falas në sitë për klientët për herë të parë

  Transferimi i faqes tuaj nga një host i vjetër në iPage?

  Do të duhet ta shpërngulni vetë, pasi iPage nuk ofron migrim falas në site kur regjistroheni në planet e tyre të pritjes. iPage përdor vDeck për platformën e tij, kështu që nëse jeni duke përdorur një platformë të ndryshme, thoni një cPanel, atëherë do të keni mjaft dhimbje koke duke migruar të gjitha ato të dhëna.

  Duke pasur parasysh që hosti tjetër në internet shpesh përfshinë një shërbim të migracionit falas të faqeve, për iPage të mos ofrojë një të tillë, duket se është një mundësi e humbur. Nëse do të bëni vetë procesin e migracionit, udhëzuesi im se si të transferoni një sit mund të jetë i dobishëm në këtë situatë.

  6. Përdoruesit mund të presin faqet e tyre vetëm në Shtetet e Bashkuara

  Qendrat e të dhënave iPage janë të vendosura kryesisht në Shtetet e Bashkuara, që do të thotë që ju nuk merrni shumë zgjedhje se ku të gjeni faqen tuaj të internetit. Në fakt, ju mund të zgjidhni të presni faqen tuaj në Sh.B.A. Kjo mund të jetë mjaft e mundimshme nëse vendoseni jashtë SH.B.A..

  Nëse audienca juaj e synuar është në një rajon të veçantë jashtë SH.B.A., të themi Mbretëria e Bashkuar ose India, atëherë mund të pësoni rënie të performancës kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe burimet e serverit. Ju mund të lehtësoni disa nga ato çështje duke përdorur shtojcat e memorjes për të përmirësuar shpejtësinë e ngarkimit për përdoruesit.

  7. Jo aq të dobishëm Dokumentet e Ndihmës

  Qëllimi i Dokumenteve të Ndihmës është t’ju ndihmojë për çështje me të cilat mund të përballeni me përdorimin e një hosti në internet.

  Fatkeqësisht, me iPage, nuk ka ndonjë udhëzues ose këshillë të dobishme që në të vërtetë mund të jetë e dobishme për ju, e lëre më të ju ndihmojë të zgjidhni problemet tuaja.

  Faqja e tyre e Avancuar e Hosting-ut është aq e zhveshur, ajo mbulon vetëm disa lëndë në seksionin e temave të dedikuara dhe VPS. Nëse doni më shumë informacione që janë në të vërtetë të dobishme, do të gjeni ato jashtë iPage.Dokumenti i ndihmës i iPage është shumë i zhveshur dhe nuk ka thellësi në tema.

  8. Krijues i faqes agresive në shitje dhe me çmim të lartë

  Shumica e kompanive të lira të pritjes praktikojnë deri dhe shitjen e tërthortë. Kompanitë pritëse zakonisht promovojnë shërbime shtesë dhe aplikacione në internet për të kompensuar uljet e mëdha të çmimeve që u janë dhënë përdoruesve të tyre. Këto shërbime zakonisht përfshijnë domosdoshmëri për pronarët e faqeve të internetit nga të gjitha sferat e jetës – certifikatat SSL, veçoritë e përparuara të mbajtjes së postës elektronike, emrat e domain, shërbimet CDN, mjetet e marketingut me email, dhe kështu me radhë – dhe unë jam i lezetshëm me atë.

  Por iPage me sa duket ka kapërcyer linjën me praktikën e tyre të shitjes. Klientët e rinj tani janë duke u zgjedhur automatikisht ndaj shërbimeve që mund të mos kenë nevojë kur vendosin porosinë e tyre. Kjo përfshin sigurinë e faqes në internet dhe rezervë të shtrenjtë të faqes & rivendos tiparet.

  Gjithashtu iPage tani po ngarkon $ 10.99 / muaj për ndërtuesin e tyre në internet – i cili sipas mendimit tim, është me çmim të tepërt. Në të kundërt, Weebly kushton vetëm 8 $ / muaj dhe që përfshin hostimin dhe qindra tema të para-ndërtuara. Nëse jeni duke u regjistruar në iPage, tregohuni shumë të kujdesshëm gjatë procesit të kontrollit – sigurohuni që të mos regjistroheni me ndonjë softuer ose shërbim në internet që nuk ju nevojitet..

  Kjo është faqja e tretë e procesit të porositjes iPage. Përdoruesit janë automatikisht të zgjedhin për Sigurinë në Uebfaqe (19,95 $ / vit) dhe Krijimin e faqes & Rivendosja (1 $ / muaj).

  Planet e hostimit të iPage & Çmimeve

  Plani i përbashkët i pritjes

  FeaturesEssential
  Magazinimi / Transferimi i të Dhënavei pakufizuar
  Baza e të dhënave MySQLi pakufizuar
  Filtër Spam-i me emailcustomizable
  Paneli i kontrollitvDeck
  Pricemimi i regjistrimit$ 1.99 / mo

  * Për më shumë detaje mbi Planin Thelbësor të iPage, ju lutemi referojuni tabelës në të djathtën tuaj.

  Planet dhe detajet e mbajtjes së VPS

  FeaturesBasicBusinessOptimum
  CPU Core124
  RAM1 GB4 GB8 GB
  Hapësira e diskut40 GB90 GB120 GB
  Bandwidth1 TB3 TB4 TB
  Adresa IP122
  çmim$ 19.99 / mo$ 47.99 / mo$ 79.99 / mo

  Krahasoni Hosting iPage

  iPage vs GoDaddy (Pricemimi & Features)

  Pavarësisht se është një ofrues i pritjes së buxhetit, iPage ofron një sërë karakteristikash që janë të dobishme për një person që sapo fillon në blogun ose faqen e tij të internetit. Kur e krahasoni me GoDaddy, iPage vlerëson si zgjedhjen më të mirë.

  Arsyeja është, jo vetëm që ato ofrojnë veçori të ngjashme me GoDaddy, ato janë shumë më të lira për sa i përket planeve të tyre të pritjes.

  FeaturesiPageGoDaddy
  Planifikoni në RishikimEssestialekonomi
  faqet e internetiti pakufizuar1
  ruajtjei pakufizuar100 GB
  Transferimi i të dhënavei pakufizuari pakufizuar
  Paneli i kontrollitvDeckcPanel
  WordPress & joomla
  Virus & Mbrojtja ndaj spamit
  Garancia e kthimit të parave30 dite30 dite
  Pricemimi i regjistrimit (abonim 36-hënë)$ 1.99 / mo$ 4.99 / mo

  iPage vs BlueHost (Pricemimi & Features)

  Edhe pse të dy kompanitë janë nën Endurance International Group (EIG), është e vështirë të krahasosh iPage me Bluehost pasi ato mbulojnë karakteristika të ndryshme dhe funksionojnë me strategji të ndryshme çmimi.

  Planet Thelbësore të iPage janë shumë themelore dhe të përshtatshme për përdoruesit me shumë site të trafikut të ulët. Nga ana tjetër, BlueHost përfshin më shumë karakteristika në planet e tyre të përbashkëta të pritjes për të kujdesur nevojat e përdoruesve të përparuar. Ju mund të mësoni më shumë rreth BlueHost në këtë përmbledhje.

  FeaturesiPageBlueHost
  Planifikoni në RishikimEssestialPlus
  faqet e internetiti pakufizuari pakufizuar
  ruajtjei pakufizuari pakufizuar
  SSD?
  Transferimi i të dhënavei pakufizuari pakufizuar
  Paneli i kontrollitvDeckcPanel
  CDN falas
  Virus & Mbrojtja ndaj spamit
  Qasja në SSH
  Rikthim automatik
  Pricemimi i regjistrimit (abonim 36-hënë)$ 1.99 / mo$ 5.45 / mo

  Përmbledhje e shpejtë & Verdikti: Nëse duhet të presësh në iPage?

  Përfundim i shpejtë:

  CONS

   Duke pasur parasysh që ekzistojnë edhe pro dhe kundër; rishikime negative dhe pozitive në iPage; duhet të shkoni akoma me kompaninë pritëse?

   Vendimi është i juaji për të marrë.

   iPage sigurisht nuk është hosti më i mirë i uebit që mund të merrni në treg,

   • iPage shënoi 51 në listën tonë kontrolluese të 80 pikave (vlerësimi WHSR: 3.5-yll, i rishikuar në shkurt 2018).
   • Plani i tyre fillestar i përbashkët i hostimit ofron veçori shumë themelore.
   • Mbështetja teknike e kompanisë duket e dobët bazuar në shumë reagime negative të përdoruesve që gjenden në internet.

   Rekomandim: Pritja iPage është për… 

   Por, ata janë një nga ushtruesit më të lirë! Rekomandohet iPage për,

   • Për newbies dhe gjuetarët e pazareve, etiketa ultra e ulët e çmimeve e iPage është e vështirë të injorohet.
   • iPage është i besueshëm (uptime vazhdimisht >99,95%), jashtëzakonisht e lirë (70 $ + për tre vitet e para), dhe e lehtë për tu filluar (procesi i qetë i regjistrimit)
   • Ka shumë pak hoste në internet që mund të ofrojnë të njëjtën pazar.

   Alternativa iPage

   iPage është më pak se ideal në tregun e sotëm të pritjes në internet. Ata e përdorën për zgjedhjen time të buxhetit # 1 për shkak të çmimit ultra të ulët. Ato konsiderohen ende shumë të lira – duke pasur parasysh që fillimi i çmimit global të pritjes mesatarisht me $ 4,884 / muaj, plani i iPage 1.99 $ / muaj është mjaft i vjedhur. Por praktika agresive e shitjes – duke përmbledhur me të meta të tjera të përmendura më lart – është një përmbysje e madhe.

   Nëse jeni duke kërkuar diçka të ngjashme me iPage hosting por jo iPage, këtu janë disa nga zgjedhjet që duhet të merrni parasysh (lidhjet tregojnë për vlerësimet e mia):

   • Marka të tjera të ngjashme hostimi nën EIG (menaxhimi iPage): BlueHost dhe Hostgator.
   • Plane të tjera të ngjashme për mbajtjen e buxhetit që ne rekomandojmë: InMotion Hosting, Interserver, A2 Hosting, Hostinger.

   Krahasimi krah për krah me të tjerët

   • iPage vs Bluehost vs Hostgator
   • iPage vs InMotion Hosting
   • iPage vs A2 Hosting
   • iPage vs Interserver
   • iPage vs Hostinger
   • iPage vs Web Hosting Hub

   Porosit iPage me Pricemim Special 1,99 $ / muaj

   Jeffrey Wilson Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me

    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map