Kinsta është një kompani pritëse e menaxhuar WordPress e krijuar për ndërmarrjet dhe faqet e internetit me trafik të vëllimit të lartë.


Kinsta, ndërmarrja e menaxhuar WordPress hosting, u themelua në Dhjetor 2013. Udhëheqësi nga themeluesi dhe CEO i saj, Mark Gavalda, kompania pritëse e disa markave të njohura globale, përfshirë Intuit (Quicken), Ricoh, ASOS, General Electric, dhe Ubisoft në serverat e saj.

Ndërsa kompania mund të mos jetë operacioni më i madh i menaxhuar me WordPress në treg, Kinsta ka një ofertë solide që ia vlen të shikojmë nga afër.

Ne filluam të gjurmojmë shërbimin e pritjes Kinsta që nga Janari 2018 dhe kemi mbledhur disa të dhëna të dobishme për këtë përmbledhje.

Lexoni më tej për të zbuluar nëse Kinsta ka të drejtë për ju.

Contents

Rreth Kinsta, Kompania

 • Selia: Los Angeles, California, Shtetet e Bashkuara.
 • Themeluar: Dhjetor 2013
 • Vendndodhjet e zyrave: Los Angeles (SHBA), Londër (Britani e Madhe), Budapest (Hungari)
 • Shërbimet: Menaxhuar WordPress Hosting

* Shënim: Llogaria jonë e provës me Kinsta ka skaduar në nëntor 2018. Por unë besoj që rishikimi dhe vlerësimi ynë mbeten të vlefshme në këtë kohë të të shkruarit. FYI, kompania bëri disa përmirësime kryesore kohët e fundit – hyrja në SSH tani është në dispozicion për të gjithë llogarinë Kinsta, më shumë hapësirë ​​në disk janë shtuar në Starter, Pro dhe Planet e Biznesit, plus një vendndodhje e re e qendrës së të dhënave (Hong Kong) është shtuar.

rekuizitë

  vendim

   +$ 20 / moHosting me EmailVizitoni / porosisnivizitëvizitë

  * Pricemimi bazuar në pajtimin një vjeçar.

  Verdikti: A po strehon Kinsta e drejtë për ju?

  Përgjigja zyrtare nga Kinsta

  Jemi ekstatik kur shohim që ekipi këtu në WHSR e kupton qartë misionin që kemi në Kinsta; që do të sigurojë ofrimin e një menaxhimi me cilësi të lartë WordPress me mbështetjen dhe shpejtësinë më të mirë në industri.

  Për bizneset që mbështeten në faqen e tyre të internetit për të fituar para, pritja duhet të shihet si në investime, jo vetëm një shpenzim tjetër. Ka shumë ofrues të pritjes që njerëzit mund të shkojnë me të, por ne përpiqemi çdo ditë ta bëjmë zgjedhjen e Kinsta një “jo-inteligjent”.

  – Katalin Juhasz, Kinsta

  Kinsta është (lehtësisht) një nga 3 ofruesit më të mirë të menaxhimit të WordPress në botë.

  Ata kanë të drejtë për blogerët që duan të mbajnë bloget e tyre duke ngarkuar ultra të shpejtë, zhvilluesit e uebit që kanë nevojë për një mjedis të fuqishëm për kodin e tyre personal, ose pronarët e afarizmave që duan një dyqan online që funksionon pa probleme..

  Kjo tha, megjithatë, Kinsta nuk është për të gjithë për shkak të çmimit të saj të shtrenjtë dhe përqendrimit në faqen e internetit të WordPress.

  Një përmbledhje e shpejtë e gjetjeve tona:

  Cons

   Alternativa për Kinsta Hosting

   Siç u përmend, Kinsta është e shkëlqyeshme por padyshim që nuk është për të gjithë. Këtu janë disa alternativa të rekomanduara nëse Kinsta nuk është e përshtatshme për ju:

   • SiteGround – zgjidhje solide për pritjen. Ofron WordPress të Menaxhuar dhe shërbime tradicionale pritëse.
   • A2 Hosting – Plani më i lirë i hyrjes, Le të Encrypt SSL gati për të gjitha faqet e pritura në A2.
   • Hostinger – Shërbim pritës i buxhetit me serverë të vendosur në SH.B.A., Azi dhe Evropë.
   • WP Engine – konkurrenti i drejtpërdrejtë i Kinsta. Pak më të kushtueshëm, por mbështesin WordPress Multisite.

   Krahasoni Kinsta Hosting me të tjerët

   Krahasimi krah për krah i shërbimeve të menaxhuara të njohura të WordPress – Kinsta vs WP Engine vs SiteGround.

   Shikoni gjithashtu:

   • Kinsta vs WP Engine
   • Kinsta vs SiteGround
   • Kinsta vs WP Web Host
   • Kinsta vs TMD Hosting
   • Kinsta vs Web Liquid
   • Kinsta vs Pressidium

   Vizitoni / porosisni Kinsta Online

   Jeffrey Wilson Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me