Shqyrtim i FastWebHost

Shënim: Ky është një listë me vlerësime të paguara. Ne paguhemi për të testuar dhe rishikuar shërbimet e pritjes të FastWebHost.


Shumë shërbime të mbajtjes në internet pretendojnë të jenë më të mirat. FastWebHost krenohet me shërbime të fuqishme gjithëpërfshirëse të pritjes që fillojnë për aq pak sa 2.95 $ / muaj me një zbritje prej 50% që përdoruesit marrin me rastin e regjistrimit. Sidoqoftë, norma e rregullt mujore është gjithashtu e ulët, duke filluar me vetëm 5,95 $ / muaj për një plan të përbashkët pritjeje dhe më pas çmimet shkojnë prej andej.

Në vetëm 15 vjet, kompania ka arritur të presë mbi 200,000 faqe në internet, pasi ato ofrojnë disa nga normat më të përballueshme të mbajtjes në internet në industri. Përveç ofrimit të pritjeve të përbashkëta, pritjes së WordPress, dhe mbajtjes së VPS, ata gjithashtu kanë serverë të dedikuar.

Vendndodhjet e shumta të qendrës së të dhënave

FastWebHost ka vendndodhje të shumta qendrash të të dhënave në të gjithë botën. Serverat janë të vendosur në:

 • Shtetet e Bashkuara (dy servera)
 • Amsterdam
 • New Delhi
 • Falkenstein
 • Sao Paulo, London (së shpejti)

Më shumë serverë janë shtuar për të akomoduar numrin në rritje të faqeve të internetit që FastWebHost po pret në sistemet e tij. Qendrat e të dhënave që përdoren janë krijuar për të siguruar një lidhje të shkëlqyeshme.

Vendndodhjet e Qendrës së të Dhënave FastWebHostVendndodhjet e Qendrës së të Dhënave FastWebHost

Konsumatorët kanë 5 rajone në të cilat faqet e tyre të internetit mund të priten. Ju mund të zgjidhni qendrën e të dhënave më afër audiencës tuaj të synuar për kohën më të mirë të ngarkimit.

Ulje speciale e FastWebHost (60% zbritje)

Kodi Special Promo: TAKE60  

Aplikoni kodin e promos “TAKE60” kur bëni blerjen tuaj në FastWebHost.

Do të shijoni 60% zbritje në çdo paketë pritëse në muajin e parë, përfshirë Shared, Rishitësin, VPS dhe WordPress. 

Shërbime Pritjeje Web Premium

Ka një numër shërbimesh premium që ofron FastWebHost. Ato janë si më poshtë:

Ndarja e përbashkët

Pritja e përbashkët përfshin uebfaqe të shumta të pritura në një server të vetëm. FastWebHost përdor masa të mëdha sigurie përreth. Ky është gjithashtu pritja më e përballueshme e ofruar përmes planeve të vlerës, biznesit dhe ndërmarrjes. Secili plan siguron një sasi të veçantë të hapësirës në internet, bandës së bandës, domeneve dhe llogarive të postës elektronike.

Unë i kam përmbledhur tiparet në një tabelë,

Karakteristikat e përbashkëta të pritjesVizatimi i Planit të Biznesit Plani i Ndërmarrjes
Emër i Lirë Domainpopopo
Hapësira në internet20 GB50 GBi pakufizuar
Bandwidthi pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Numri i domeneve110i pakufizuar
Numri i llogarive të postës elektronikei pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Ndërtues i faqes në internetfalasfalasfalas
Zgjidhni Vendndodhjet e Gjeo Gjeografisëpopopo
Mbrojtje falas e DDoSpopopo
24 × 7 Ndihma për klientëtpopopo

Plani i Ndërmarrjeve ka një normë të rregullt prej 14,95 $ / muaj pa kufij në hapësirë, fusha, gjerësi bande ose email. Sidoqoftë, plani i tyre më i popullarizuar i hostit të përbashkët është Plani i Biznesit – 9,95 $ / muaj me të gjitha tiparet standarde që i duhen faqes suaj të internetit.

WordPress Hosting

Pritja e WordPress është një nga dizajnimet më të nxehta të internetit dhe pritjen e produkteve në treg për shkak të fleksibilitetit dhe aftësive të saj.

Ka 3 plane, duke përfshirë Basic, Advanced, dhe Pro. Secila prej këtyre planeve siguron një emër domain, një sasi specifike të hapësirës në internet, një kapak vizitorësh, një numër maksimal të faqeve të internetit, rezervë ditorë të jashtëm, burime të dedikuara KVM VPS, WP-CLI, SSH, mbrojtje DDoS, dhe shtojca automatike dhe azhurnime thelbësore.

Ju mund t’i referoheni tabelës më poshtë,

Karakteristikat e WP HostingWP BasicWP AdvanceWP Pro
Emër i Lirë Domain111
Hapësirë ​​në internet (SSD)20 GB30 GB40 GB
Bandwidthi pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Numri i faqeve të internetit124
WordPress i Menaxhuar plotësishtpopopo
Rikthime të përditshme në offsitepopopo
Përkushtuar KVM VPSpopopo
WP-CLI + SSHenabledenabledenabled
Mbrojtja e DDoS (20 Gbps)falasfalasfalas
Bërthamë & Përditësimet e shtojcaveautomatikautomatikautomatik
Skena WPjopopo
Rrjedha e punësjojopo
Migrimi i Blogut Falas1 BlogDeri në 2 BlogDeri në 4 Blog
30 ditë para mbrapapopopo
24 × 7 Ndihma për klientëtpopopo

Pritja e FastWebHost WordPress është gjithashtu një zgjidhje e plotë për projektuesit dhe zhvilluesit. Ajo ka përfshirë mjete shtesë miqësore për zhvilluesit siç janë Git, Ndalimi i memorjes së integruar në server, rafte me porosi NGINX, depo 100% SSD, etj për të bërë punën e zhvilluesve më të butë.

Planet fillojnë deri në 19,95 $ / muaj por do të merrni një zbritje prej 50% pas regjistrimit.

VPS Hosting

4 servera virtualë privatë janë të disponueshëm sa herë që dëshironi sigurinë e shtuar të të pasurit serverin tuaj në krahasim me pagimin për një server të dedikuar. Secili plan i FastWebHost VPS vjen me një sasi të veçantë memorie, një procesor 2-core, ruajtjen e internetit dhe gjerësinë e brezit.

Karakteristikat e VPS HostingVPS 1VPS 2VPS 3VPS 4
kujtim512 MB1 GB2 GB4 GB
Ruajtja e Uebit20 GB30 GB40 GB40 GB
Bandwidth200 GB300 GB400 GB600 GB

Secili prej këtyre planeve ofron qasje të plotë për rrënjët, statistikat e drejtpërdrejta, pultin miqësor ndaj përdoruesit dhe mbrojtjen e murit të zjarrit. VPS-ja juaj është rikthyer në garancinë e tyre 99.9% në kohë. Nëse keni probleme, mund të merrni ndihmë nga ekipi mbështetës – njerëz të vërtetë, 24 × 7 rreth orës.

Gjatë procesit të arkëtimit, ju mund të zgjidhni të instaloni sistemin operativ që preferoni, siç janë CentOS, Ubuntu, Debian, Suse dhe Fedora. Ju gjithashtu mund të zgjidhni ku të presë VPS-në tuaj. Të gjitha VPS vijnë me 1 adresë IP të dedikuar. Nëse keni nevojë për më shumë, gjithmonë mund të blini shtesë.

Serverë të përkushtuar

Serverë të përkushtuar që fillojnë me 99 dollarë / muaj, ju japin hapësirën tuaj për të pritur faqen tuaj të internetit. Kjo është ideale kur kërkesat tuaja të sigurisë janë të rrepta.

Ekzistojnë 3 plane, duke siguruar RAM DDR3, portin e dedikuar, shpejtësinë e procesorit, mbrojtjen DDoS, IP të përdorshëm, aksesin e plotë të rrënjës SSH dhe kohën e shpejtë të konfigurimit që ju nevojitet. Më e rëndësishmja, është jashtëzakonisht e sigurt.

Karakteristika të serverëve të përkushtuarValue ServerBiznes ServerEnterprise Server
ProcessorIntel Atom D525Intel I7 6700KIntel Xeon E3 1270
Shpejtësia e procesoritBërthamë e dyfishtë
(1.8 Ghz x4)
Katër bërthamorë
(4.0 Ghz x8)
Katër bërthamorë
(3,5 Ghz x4 + 4x HT)
DDR3 Ram8 GB8 GB16 GB
Hapësira e diskut64 GB SSD
/ 250 GB SATA
128 GB SSD
/ 500 GB SATA
128 GB SSD
/ 500 GB SATA
IP të përdorshëm5 (/ 29)5 (/ 29)5 (/ 29)
Mbrojtja e DDoS10 Gbps10 Gbps10 Gbps
Koha e konfigurimit24-48 orë24-48 orë24-48 orë

Të gjithë serverët e dedikuar FastWebHost janë të lidhur në një rrjet me vonesë të ulët me një SLA 100% në kohë të energjisë, ftohjes dhe rrjetit. Këta serverë të dedikuar janë të pakontrolluar dhe vendndodhja, si parazgjedhje, është vendosur në New York, SH.B.A..

FastWebHost ofron një zgjidhje të përballueshme të dedikuar të serverit për zhvilluesit, bizneset, fillestarët, shitësit dhe të gjitha kërkesat e tjera.

E rëndësishme të dini

Tani, këtu janë disa gjëra të rëndësishme që duhet të dini para se të regjistroheni me FastWebHost,

Kufizimi i Përdorimit të Burimeve

Ka disa kufizime të përdorimit të burimeve me FastWebHost për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm.

 • Ju nuk mund të përdorni 25% ose më shumë burime të sistemit për më shumë se 30 sekonda.
 • Anydo hyrje e prerjeve nuk duhet të zgjasë me intervalet më pak se 15 minuta.
 • Ju mund të mos ekzekutoni asnjë pyetje të MySQL më gjatë se 15 sekonda.
 • Përdorni vetëm protokollin https kur është e nevojshme.

Politika e garantimit të kthimit të parave

30 ditë garanci e kthimit të pakushtëzuar të parave vlen vetëm për hostet e përbashkëta dhe të shitësit – ku mund të keni një kthim të plotë të shumës së kontratës tuaj. Për serverët e dedikuar, serverët VPS dhe blerjet e domain. FastWebHost rezervon të drejtën të kthejë vetëm shumën e prorated.

Pricemimi dhe kuponi

Shuma që ju paguani për pritjen nuk do të rritet kurrë nga data e blerjes. Kuponat dhe zbritjet që përdorni ju aplikohen vetëm për klientët e herë të parë dhe vlejnë vetëm gjatë blerjes fillestare. Kur bëhet fjalë për rinovimin, duhet të rinovoni shërbimet tuaja të pritjes me ritmin e rregullt të rinovimit. FastWebHost rezervon të drejtën të ndryshojë çmimin dhe burimet e dhëna planeve në çdo kohë.

Duke përfunduar

FastWebHost ka zgjidhjen pritëse nga një blog i vogël personal në uebfaqen e e-commerce. Nëse jeni një zhvillues ose stilist, FastWebHost zgjidhje plotësisht të personalizuara që janë në gjendje të presin është diçka që ju duhet të hidhni një sy.

Kompania është jashtëzakonisht e sigurt me mundësi të shkëlqyera që mbulojnë një gamë të gjerë të nevojave për pritje. Në vend se vetëm hostet e përbashkëta siç janë parashikuar nga shumë hostë, ata ofrojnë çdo lloj pritjeje të kërkuar, së bashku me masa të jashtëzakonshme sigurie.

Krahasoni FastWebHost me të tjerët

 • FastWebHost vs A2 Hosting
 • FastWebHost vs GoDaddy
 • HostW FastWebHost vs ResellerClub
 • FastWebHost vs JustHost
 • HostW FastWebHost vs InMotion
 • FastWebHost vs Hostgator
 • FastWebHost vs Hostinger
 • FastWebHost vs BlueHost

Vizitoni FastWebHost Online

Për të vizituar ose porositur FastWebHost: http://www.fastwebhost.com/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map