30+ nejlepších webů, které nabízejí bezplatné sériové fotografie a obrázky pro blogy

Při vytváření blogového příspěvku je příliš snadné soustředit se na naše slova a názory. Koneckonců, jsou to slova, která vyhledávače procházejí žebříčky a které lidi přitahují znovu a znovu.


Snímky jsou však dalším neuvěřitelně důležitým – a až příliš často – přehlíženým prvkem.

Například, obrázky pomáhají přiřadit smysl vašim příspěvkům a dát vizuálně kontext. Za druhé pomáhají rozbít text a učinit váš příspěvek estetičtějším – což pomáhá udržet návštěvníky a zajistit počáteční zájem nových návštěvníků. Posouzení vašeho webu trvá průměrné osobě 0,05 sekundy. To se promítá do 50 milisekund, aby na návštěvníka udělal dobrý první dojem. Za 50 milisekund je pochybné, že osoba má čas číst většinu svého textu. Co to znamená? To znamená, že první dojem vašeho blogu většiny lidí je vytvořen na základě designu a obrázků, které mozek zpracovává rychleji než text.

Stručně řečeno, obrázky jsou základním kamenem vizuální přitažlivosti vašeho webu.

Nicméně…

Klipart bez autorských práv není téměř nikdy dobrý nápad. Většina obrázků Google není chráněna autorskými právy. A fotografie nebo vlastní fotografie obvykle přicházejí s vysokou cenovou značkou.

[Nabídky] StockUnlimited – levné akciové foto nabídky

Najděte obrázky a vektory, které jsou na skladě neomezené

Pokud vaše fotografie zdarma nejsou vaše věc (v případě, že jste stavěli komerční weby nebo provozovali velkou reklamní kampaň v sociálních médiích) – podívejte se na Stock Unlimited.

Na rozdíl od mnoha zdrojů obrazových zásob, které vám účtují poplatky za jeden obrázek nebo dokonce podle velikosti obrázků, které si vyberete, je Stock Unlimited založen na předplatném. V současné době běží na App Sumo hodně. Za jednorázový poplatek 49,00 $ (dříve 684,00 $) si můžete stáhnout ze svého fondu více než milion prvků, kolik obrázků. Říkám prvky, protože obsahují nejen fotografie, ale také obrázky, šablony a dokonce i zvuk. Můžete si prohlédnout jejich sbírku pro stažení jednotlivých prvků nebo posunout celé kolekce najednou.

Plán však netrvá věčně a váš poplatek vám poskytne neomezený přístup na tři roky najednou. Pokud nejste spokojeni s tím, co tam najdete, můžete využít jejich 60denní záruku vrácení peněz.

Navštivte online: https://pixabay.com/

2. Unsplash

Obrázek z Unsplash, zdroj.Obrázek z Unsplash, Jeff Sheldon.

Unsplash je další z mých oblíbených, díky kterému je zabezpečení obrázků zdarma neuvěřitelně snadné. S bezplatným účtem je vaše množství stahování trochu omezené – dostanete 10 fotografií každých 10 dní (nebo v průměru jednu denně) … ale pokud nejste mega plakát, bude to pravděpodobně vyhovovat vašim potřebám. Soubory jsou ve vysokém rozlišení, díky čemuž jsou ostré, jasné a snadno upravitelné.

Stejně jako v případě Pixabay jsou soubory ve vašem zájmu, jak si přejete – žádná omezení. Budete se muset přihlásit k odběru – což je opravdu jen otázka poskytnutí vaší e-mailové adresy. Umělci neustále odesílají nové fotografie, takže databáze neustále roste a nabízí nový obsah.

Navštivte online: http://compfight.com/

4. Public Domain Pictures

Obrázek z Public Domain Obrázek, zdroj.Obrázek z Public Domain Pictures, zdroj.

Jak název napovídá, tento bezplatný zdroj obrázků se specializuje na poskytování obrázků dostupných prostřednictvím veřejné domény (takto je poskytuje zdarma). Některé obrázky přicházejí s požadavky na vydání a licencování, takže si důkladně přečtěte každý obrázek a jeho požadavky na přiřazování a licencování, abyste získali úplné porozumění (a zůstali legálně v pořádku). Zní to mnohem skličovaněji, než ve skutečnosti je … Toto je skutečně skvělý web, který poskytuje jedinečné snímky, a to díky fotografům a kreativním profesionálům, kteří chtějí neustále prodávat práci. Všichni umělci jsou před odevzdáním prověřeni, aby zajistili kvalitní práci … která se vám poté dostane k dispozici! Šťastné hledání.

Navštivte online: https://www.pikwizard.com/

6. Fotografie Alegri

Obrázky nalezené na Alegri Photo, zdroj zde.Obrázek z Alegri Photos, source.

Toto je poměrně přímá stránka, která je přátelská i pro ty nováčkové poskytovatele obrázků, které mají používat. Procházejte mezi oblíbenými kategoriemi kliknutím na tlačítko nebo hledejte podle klíčového slova. Nejnovější stránky můžete také procházet kliknutím na „Nejnovější“ nebo zobrazit oblíbené obrázky kliknutím na „Populární“ v horní navigaci. Sdílení obrázků je velmi snadné díky vestavěným sociálním médiím a ikonám sdílení. Fotografie Alegri jsou dobrým zdrojem, pokud máte málo času a potřebujete-li je snadno najít.

Navštivte online: https://www.dreamstime.com/free-images_pg1

8. Little Visuals

Obrázek z Little Visuals, zdroj.Obrázek z Little Visuals.

Znáte všechny ty „zábavné“ krabice, které právě teď létají kolem toho, že každý měsíc odesílají do vašeho domova různé dobroty (myslíte si, že jde o domácí zvířata, vzorky make-upů, občerstvení atd.)? Takhle si představte Little Visuals – ale pro váš e-mailový účet. Tento bezplatný zdroj obrázků posílá předplatitelům sedm obrázků ve vysokém rozlišení e-mailem každých sedm dní. Ne, nevíte přesně, co dostanete (ani si nemůžete vybrat), ale to je polovina legrace. Můžete použít obrázky, které si vyberete – takže i když právě teď něco není v uličce, uložte obrázky a vytvořte si vlastní knihovnu obrázků … nikdy nevíte, kdy se něco hodí.

Navštivte online: https://deathtothestockphoto.com/join/

10. Morgue File

Obrázek ze souboru Morgule, zdroj.Obrázek ze souboru Morgue, zdroj.

Morgue File má skutečně působivou databázi bezplatných fotografií, která obsahuje – v době psaní tohoto textu – více než 329 000 obrázků. Není ošuntělý zdroj obrázků zdarma! Kromě fotografií zdarma stahuje obrázky z různých jiných zdrojů, jako je iStock, Getty Images a další – pohodlně však tyto placené obrázky a jejich zdroje odděluje na různých kartách, abyste měli jasnou představu o tom, co bude stát ty a co ne. Fotografie pokrývají téměř každé téma a styl pod sluncem – stojí za to se na něj podívat.

Navštivte online: http://www.freedigitalphotos.net/

12. Creative Commons

Nalezeno prostřednictvím Creative Commons Search. Obrázek hostil na Flickru, Jürgen z Sandesneben, Německo.Nalezeno prostřednictvím Creative Commons Search. Obrázek hostil na Flickru, Jürgen z Sandesneben, Německo.

O společnosti Creative Commons budete slyšet docela často v obrazovém a tvůrčím světě, zejména proto, že jde o vedoucí postavení v oboru, pokud jde o autorské a licenční standardy. Tento web spojuje obrázky dostupné prostřednictvím jiných obrazových webů, které je pro uživatele vtáhne do jednoho snadného zdroje – a co je důležité, dělá to zdarma. Kvůli této sloučení však nebudete mít takovou kontrolu nad výsledky, které dostanete zpět. Například jednoduché vyhledávání „koček“ vrátí roztříštěnost stránek – ale mnoho z výsledků je klipart. Ale hej – kdo se může hádat se svobodným?

Navštivte online: http://photopin.com/

14. Wikimedia Commons

Obrázek přes Wikimedia, zdroj.Obrázek přes Wikimedia, zdroj.

Všichni slyšeli o Wikipedii, ale slyšeli jste o Wikimedia? Toto je jackpot pro bezplatná, použitelná mediální aktiva. V době psaní tohoto článku má tento zdroj fotografií k dispozici více než 23 milionů mediálních prostředků! Všimněte si, že jsem uvedl mediální prostředky – ne fotografie nebo obrázky. Je to proto, že kromě statických obrázků a fotografií budete mít také přístup k videoklipům, kresbám, animacím a dalším. Jak jsem řekl, jackpot. Pohodlně (a naštěstí) existují některé docela sofistikované nástroje pro filtrování, které vám pomohou najít to pravé médium pro vaše potřeby – hledejte podle klíčového slova nebo tématu, poté filtrujte podle typu média, zdroje, možnosti licencování a dalších.

Navštivte online: https://www.stockphotosforfree.com/

16. Stock Range Range Stock

Obrázek z Free Range Stock, zdroj.Obrázek z Free Range Stock, zdroj.

Chcete-li začít na tomto webu, budete si muset vytvořit účet zdarma … za předpokladu, že si skutečně chcete stáhnout, to je. Mezitím si to však získejte pomocí jednoduchého vyhledávání, které vytáhne obrázky na základě vybraného klíčového slova nebo klíčové fráze. Jedna pěkná věc na tomto webu je, že nad rámec kvalifikace fotografa se připojit a odeslat svou práci, web vkládá nějaké další práce do každého obrazu, aby zajistil, že je v nejvyšší kvalitě, než ji nabídnou ke stažení..

Navštivte online: http://www.rgbstock.com/

18. Vyhledávač obrázků

Obrázek nalezen na adrese http://imagefinder.co/; fotografie Mika DixsonaObrázek nalezen prostřednictvím Image Finder; Mike Dixson

Tento bezplatný zdroj obrázků je asi tak přímočarý a jasný, jak se dostane. Jednoduše zadejte hledané klíčové slovo a získejte celou řadu výsledků v souladu s vašimi potřebami. Po obdržení výsledků budete mít možnost filtrovat podle typu licence a třídit podle aktuálnosti, relevance nebo „zajímavosti“. Podle mých zkušeností jsou všechny obrázky vysoce kvalitní a působivě využívají nízké a zvýraznění a kompozici. Další pěkná funkce: můžete si stáhnout požadovaný obrázek velikosti, od malých (přibližně 180 x 240) po původní velikost (která se bude lišit).

Navštivte online: https://www.wylio.com/

20. Pexely

Obrázek z Pexels, zdroj.Obrázek z Pexels, zdroj.

Všechny obrázky dostupné na Pexels jsou k dispozici na základě licence Creative Commons Zero, která vám umožňuje přistupovat, upravovat a distribuovat obrázky podle vašich potřeb a jak uznáte za vhodné.

Navštivte online: http://www.freephotobank.org/

22. Pics návrhářů

Obrázek z Designers pics, source.Obrázek z Designers pics, source.

Obrázky dostupné prostřednictvím Designers Pics pokrývají každé téma pod sluncem … jako příklad, při prohlížení domovské stránky, dnes se snímky pohybují od větrného mlýna po papírové řetězy, vejce, marina … dostanete představu. A to je jen domovská stránka. Můžete procházet kategorie nebo hledat podle vlastního klíčového slova. Všechny dostupné fotografie jsou ve vysokém rozlišení, což zajišťuje kvalitní dotisk a obrázek, který se určitě na vašem blogu určitě objeví.

Navštivte online: https://burst.shopify.com/

24. FreeMediaGoo

Obrázek z FreeMediaGoo, zdroj.Obrázek z FreeMediaGoo, zdroj.

Obrázky dostupné na tomto webu zahrnují témata jako pláž, letectví, budovy a Francie. Stránka také nabízí několik bezplatných digitálních pozadí (realistických a surrealistických) a textur zdarma, které můžete použít ve svých designových prvcích.

Navštivte online: https://stocksnap.io

26. Vektory veřejné domény

Obrázek z vektoru public domainObrázek z vektoru public domain, zdroj

Vektorové umění je trochu jiné než vaše typické zařazení do fotografie, ale může se hodit pro miniaturní grafiku stránky nebo dokonce pro návrhové prvky ve vašem blogu (pomyslete na jednoduchou grafiku, znaky nebo symboly). Tento web nabízí přístup k volným vektorům, ale na rozdíl od mnoha jiných bezplatných obrazových zdrojů se neponoří do fotografií ani složitějších konstrukčních prvků. To znamená, že se snadno používá a nikdy nevíte, co najdete – rozhodně stojí za prozkoumání.

Navštivte online: https://www.gratisography.com/

28. NegativeSpace.co

Obrázek z NegativeSpace.co, zdroj.Obrázek z NegativeSpace.co, zdroj.

Každý týden se pod CCO přidá na tento web přibližně 20 nových fotografií. Jsou prohledávatelné a mají vysoké rozlišení. Pro snadné procházení jsou také tříděny podle kategorií. Najdete zde řadu fotografií, které vypadají na skladě a které jsou vhodné pro firemní webové stránky.

Navštivte online: https://www.splitshire.com/

30. Picjumbo

Obrázek z Picjumbo, zdroj.Obrázek z Picjumbo, zdroj.

Picjumbo je skvělý web pro ty, kteří provozují jakýkoli druh potravinového blogu, protože mají široký sortiment potravinových fotografií. Všechny jsou bez licenčního poplatku. Najdete zde také kategorie, jako jsou zvířata, příroda a lidé.

Navštivte online: https://www.freeimages.com/

Spravedlivé použití a autorská práva

Existuje mnoho jemnějších bodů za spravedlivé použití položek a autorská práva.

Abyste byli na bezpečné straně, raději si buď zakoupíte právo na použití fotografie, nebo použijete bezplatný obrázek, který byl označen jako licence Creative Commons CC0. V zásadě to je, když se umělec vzdal autorského práva na fotografii a zveřejňuje ji pro jakékoli použití. Původní autor nemusí být připisován CC0, i když je to hezké.

Existuje také řada lakmusových testů, zda je něco spravedlivého – podrobnosti najdete v článku, který jsem zmínil výše.

Zabalení…

Díky tolika bezplatným webovým stránkám s fotografiemi – a milionům bezplatných fotografií, které máte k dispozici – není důvod vyhýbat se používání obrázků na vašich blogech. Vizuální je kritickým prvkem každého příspěvku – tak si prohledávejte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map