6 způsobů, jak udržet kontakt s vašimi SEO kontakty, vám může pomoci vyhrát dlouhodobá partnerství

Všimli jste si někdy podobnosti mezi vašimi SEO kontakty?


Vlastně jednoduchá věc.

Jsou ve stejném výklenku nebo oboru.

Nezáleží na tom, jestli jste bloger, agentura, vlastník firmy nebo obchodník s obsahem – to stále platí.

Partnerství jsou základem úspěšného B2B, to je téměř dané.

Kdo jsou vaše SEO kontakty?

Vaše SEO kontakty mohou také zahrnovat:

 • Kolegové bloggerů ve vašem výklenku, kteří se o vás zmiňovali, propagovali nebo odkazovali zpět
 • Obchodní kontakty, které vás sponzorovaly na svých webových stránkách díky události nebo konferenci
 • Webmasteři, kteří pomáhali s aspekty SEO vašeho webu nebo blogu

Proč je udržování kontaktu důležité

Ty SEO kontakty jsou životem a chlebem vašeho online marketingového úsilí. Bez nich je těžší dostat slovo o vašem blogu nebo firmě, nebo získat webová zmínka, sociální média nebo provoz vyhledávače vůbec..

V zásadě jde o týmovou práci.

Konkurenti? Ne, partneři

Vím, že je snadnější myslet na své SEO kontakty jako na konkurenci – možná získají více čtenářů blogů, klientů nebo potenciálních zákazníků než vy! Váš vztah s těmito lidmi se však ve skutečnosti může proměnit v úrodnou půdu pro dlouhodobá partnerství.

Pokud si zahrajete komunikační hru dobře (a budete ji udržovat pravou z obou stran), může vztah vést k velkým příležitostem, jak si navzájem pomáhat ve vaší brandingu a marketingu, stejně jako úsilí SEO.

6 způsobů, jak zůstat v kontaktu s vašimi kontakty SEO

1. Je to všechno o budování vztahů

Ať už jste ve výklenku nebo oboru, ve kterém blogujete nebo pracujete, nebudete nikam bez pevných vztahů.

Každý úspěšný blogger nebo podnikatel tam vděčí za většinu svého úspěchu vztahům, které si vybudoval s ostatními lidmi ve svém výklenku nebo průmyslu a silné síti, kterou vybudoval kolem své hlavní zprávy, která se nakonec stala jeho platformou..

To platí zejména pro partnerství, kde vy a druhá osoba již nejste konkurenty, ale reciproční pomocníci (a rovná se).

Takto Christopher Jan Benitez z ChristopherJanB.com pracuje s SEO kontakty z jeho databáze.

Řekněme, že specializací SEO kontaktu je vytváření odkazů, a proto ho zařazuji do kategorie propojení odkazů.

Zvažte také weby, které vás vedly ke kontaktu s danou osobou, tj. Blog, sociální záložky, online skupina / komunita atd..

Nakonec je koncovou hrou dokonalý vztah rozhovorem s osobou nebo zveřejněním příspěvku hosta na jeho webu. Můžete také spolupracovat na projektu pomocí obou svých služeb na klientovi, aby se váš pracovní vztah dále rozvíjel. Mnohem důležitější je, že vztah by měl být trvalou věcí – vždy zůstat v kontaktu s kontaktem tím, že znovu připojí své příspěvky, komentuje blogy, oslovuje tipy a rady atd..

Patricia Weber také zdůrazňuje význam péče o vztahy s vašimi SEO kontakty:

V některých případech to byli sledovatelé mého blogu, kteří komentovali a sdíleli mé blogové příspěvky: koupili si mou knihu, vystupovali jako hostující blogger, přesunuli jsme online konverzaci do Skype, Google hangoutů nebo telefonu. V jednom případě jsme se kvůli cestování mohli osobně setkat.

To nejlepší, co někdo může udělat, je soustředit se nejprve na druhou osobu a upřímně se chce s druhou osobou seznámit a co potřebuje. Vždycky jsem byl takový introvert, protože je to prostě snazší.

Nedávno jsem byl nejviditelnějším autorem introvertů pozván jako jeden z mnoha, kteří pomáhají s vytvářením obsahu pro její nové spuštění.

Hlavní věcí v aktivním dárci je také vědět, co od příspěvku chcete získat.

2. Koopetice spíše než konkurence

SMX Advanced Seattle

„Co-opetition“ je termín, který znamená „kooperativní soutěž“ a vztahuje se na jednotlivce, podniky a organizace, které se rozhodnou spolupracovat se svými konkurenty, místo aby se snažily překonat vzájemné postavení v ekonomice.

Jedná se o strategii založenou na teorii her – nejen hledáte nejlepší výsledek pro sebe – hledáte nejlepší výsledek pro sebe a své obchodní partnery.

Tom Shivers z Exploit Online Demand:

V dnešním světě SEO je tolik různých aspektů, takže si můžete založit své podnikání jako vůdce pouze v jednom z nich. To neznamená, že nemůžete poskytovat další služby SEO, ale když mluvíte s jinými společnostmi, které také poskytují SEO, vést se svou silou a zjistit, jak se daří v této oblasti SEO.

Jednou z mých silných stránek je SEO pro elektronický obchod a mám mnoho klientů, kteří odpovídají mému ideálnímu profilu pro klienta v této oblasti. Když jsem tedy skládal webinář pro nové perspektivy, oslovil jsem další profesionály v oblasti SEO a požádal je, aby zkontrolovali moje snímky pro vstup. Mnoho z nich to udělalo a poskytlo dobré rady, jak zlepšit mou prezentaci. A pro některé jsem odkazoval na zdroj tipu nebo rady ve své prezentaci a ujistil se, že můj kamarád SEO o tom věděl.

Když přišel čas na propagaci webináře, znovu jsem oslovil ty, kteří poskytli radu, a zeptali se, jestli by ho pomohli propagovat. Oboustranný přínos pro mě i pro moji společnou účast.

3. Společně pracujte na společné příčině

Vy a vaše SEO kontakty sdílíte zájem o věc, ať už se to týká vaší výklenku nebo vzdělávacího či humanitárního charakteru?

Existuje spousta možností spolupracovat na společné věci a vybudovat partnerství, které bude přínosem nejen pro vaše podnikání nebo projekty, ale také vás přivede do hlubšího vztahu na lidské úrovni..

4. Sdílejte relevantní obchodní kontakty mezi sebou

Pokud jste vy i vaše SEO kontakty aktivní ve stejném oboru nebo oboru, je pravděpodobné, že si během let vybudujete silnou databázi obchodních kontaktů..

Některá jména v databázi budou pro vaše SEO kontakty relevantnější; ostatní v jejich databázi budou více relevantní pro vás a vaši firmu.

Chcete-li sdílet relevantní obchodní jména, pracujte s nejsilnějšími (a osvědčenými) marketingovými technikami všech dob – doporučení.

Oba byste se měli ujistit, že ve zprávách, které posíláte lidem, se kterými se spojíte, uvedete jméno svého kontaktu, a také zdůrazněte, proč je oboustranně výhodné, že máte šanci spolupracovat..

5. Upozorněte své partnery na webové zmínky

Čas od času se stane, že najdete své SEO kontakty zmíněné v jiných příspěvcích na blogu a sociálních médiích.

Kdykoli narazíte na tyto zmínky, pošlete e-mailům své kontakty SEO a dejte jim vědět. Jednoduchá šablona může být následující:

Ahoj celé jméno,

Právě jsme vás našli na blogu Great Niche Blog – zde je adresa URL: http // urlhere.com / post /

Gratulujeme!

pozdravy,

Tvé jméno

Můžete nastavit upozornění Google Alert nebo Mention.net pokaždé, když se vaše SEO kontakty uvedou na blogu, sociálních médiích nebo jiných online publikacích.

6. Nezapomeňte na svou lidskou stránku

Partnerství nikam nevede, pokud zapomenete na svou lidskou stránku.

Vaše SEO kontakty, stejně jako vaši čtenáři blogů nebo vaši klienti, jsou mnohem víc než obchodní jména. Jsou to lidské bytosti jako vy, s potřebami, pocity, emocemi a rodina, která na ně na konci dne čeká.

Být tam pro ně, když potřebují dotek lidské laskavosti. Okamžitě to nepřinese do vašeho stolu více provozu, peněz nebo úspěchů, ale může to posílit partnerství a zejména vzájemnou důvěru.

Bonusový tip: Vždy hledejte vzájemné výhody

Postupujte podle dříve zmíněné strategie teorie her. Hledejte výhody pro vás oba, zejména vzájemné výhody.

Cormac z My Online Marketer sdílí své zkušenosti jako tvůrce odkazů, který hledal pomoc a partnerství dalších společností SEO:

Stavím spoustu odkazů, ve skutečnosti zde dokonce nabízíme službu vytváření odkazů. Jak všichni víme, může to být časově náročná a nákladná práce.

Často zjišťuji, že jiné společnosti nabízející podobné služby přicházejí do styku s outsourcingem této části svého procesu.

Jde o to, že jsem si vybudoval četné dlouhodobé vztahy s dalšími společnostmi se SEO nebo staviteli odkazů, kteří by mohli chtít odkaz nyní zase za jeden v pozdější fázi na jiném webu..

Funguje to dobře pro obě strany.

Kromě toho existuje celá řada webů, na které jsem host publikoval roky. Pokud to uděláte dobře, výsledkem bude vaše umístění na jejich webu a nový obsah, který generuje jejich sdílení a odkazy.

Závěrečné slovo opatrnosti

Může být lákavé zacházet s partnery jako s jednorázovým aktivem, pokud se zaměřujete na výhody, které z dlouhodobého hlediska získáte. Nakonec, jakmile partner nepřinese více peněz, provozu nebo úspěchu, může to vypadat, že je ten pravý čas na jeho zrušení.

Jako někdo, kdo nezanedbává lidskou etiku v podnikatelském prostředí, bych však proti takové praxi doporučil. Nebylo by to jen zbytečným stresem pro vás a vaše partnery (nebo, v nejhorším případě, drama), ale mohlo by to bránit jakýmkoli budoucím příležitostem k budování partnerství s jinými podniky. Negativní zážitky jsou virové snadno a vy byste mohli někde skončit na „zdi partnerství“.

Není to moudrý nápad, pokud vám záleží na vaší pověsti.

Pokud zjistíte, že vám partner nepřináší více výhod, kontaktujte nás a promluvte si o něm. Možná najdete řešení společně. Pokud nic nevyjde, můžete se oddělit za dobrých podmínek, aniž byste si navzájem ublížili pověst.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map