7 Výhody blogování a jak jich dosáhnout v roce 2016

V dubnu 2015, Heather Armstrong, AKA, blogerka „Dooce“, jedna z prvních lídrů v oblasti blogování, oznámila, že už nebude blogovat. Příspěvek vyvolal mnoho debat o budoucnosti blogů a vznesl otázku: Je blogování mrtvé?


Z mého pohledu je odpověď nahlas „ne!“ blogování vám může pomoci dosáhnout mnoha vašich cílů v životě a podnikání. Pojďme se podívat, jak vám může blogování pomoci v roce 2016 a dále.

7 Výhody blogování a jak jich dosáhnout

Výhoda č. 1: Naučte se dovednosti zdarma

Když začnete svůj blog, existuje mnoho věcí, které musíte „znát“: zdroje kreditu, úpravy, fotografie, marketing.

Jak: 

 • Cvičení dělá mistra
  Čím více pracujete na svém řemesle, tím více najdete svůj hlas, dozvíte se, co „ne“ dělat, objevovat, co funguje a co ne. Přečtěte si nahlas svou práci – uslyšíte chyby. Pořiďte si spoustu fotek – naučíte se techniku.
 • Přijměte konstruktivní zpětnou vazbu
  Jsou chvíle, kdy vám vaše publikum – nebo nedostatek jednoho – nebo mentor pomůže pochopit, že děláte něco špatně. Věnujte pozornost a dbejte jejich rady.
 • Blog Your Dream Job
  Napište, jako byste už byli v té práci. Například chci učit rodiče, jak své děti léčit přirozeně, takže píšu o skutečném jídle, detoxikaci a přirozeném zdraví. Jak vaše práce zapadá do tématu blogu?
 • Najděte podporu
  Skupiny Blogger, e-knihy, online kurzy a webináře na související témata jsou bezplatné a levné zdroje, které byste měli použít ke zlepšení svých dovedností. Začněte s běžnou online podpůrnou skupinou nebo komunitou místních bloggerů a zaregistrujte se zdarma od odborníků. Pak zvažte trenéra, mistra a úplnou výuku toho, co se musíte do hloubky naučit.

Přínos č. 2: Staňte se autoritou

Vkládání blogů pomáhá laserovému zaměření vašeho blogu a odborných znalostí rychle. Zde je několik strategií, jak se stát autoritou.

Jak:

 • Zaostřete svůj obsah
  Vyberte související témata a zaměřte svou energii na zahrnutí všeho, co už jste odborník, pokud se vám hodí. Pronikněte do nich hlouběji sledováním vůdců a sdílením jejich obsahu. Pravidelně sdílím práci Robyn O’Brien na mé stránce na Facebooku a moji čtenáři se tím zabývají.
 • Najděte důvěryhodné zdroje
  Google vám umožní okamžitý výzkum na dosah ruky, ale musíte se naučit, co je důvěryhodným zdrojem pro vaše místo a co ne. Například Mayo Clinic a CDC jsou skvělé zdroje pro běžné zdravotní informace, ale nikoli pro alternativní zdravotní komunitu. Skupiny podpory vás mohou vést.
 • Pracujte s ostatními
  Ať už publikujete příspěvky, přijímáte svou první placenou práci v blogu nebo píšete přátelům, naučíte se dovednosti tím, že budete pracovat pro ostatní, jako je například editace. Ty rostou rychleji, když máte další profesionální úpravy své práce.

Výhoda č. 3: Pokračování v reálném čase

Pokud máte blog, potenciální zaměstnavatelé a náboráři jej najdou a prověří vás skrz něj. Chcete se připojit a vypadat jim dobře.

Jak:

 • Předveďte svou nejlepší práci
  Dokud bude váš hlas autentický a vy vytvoříte ty nejlepší příspěvky, můžete si najmout místo ve své výklenku. Myslíte si, že váš blog má pro profesionální práci příliš humor? Najděte si práci, která vyžaduje humor. Vidíte reklamu na fotografa? Zveřejněte více svých fotek, abyste předvedli svou nejlepší práci.
 • Vyhlídky na podporu
  Na sociálních médiích najděte společnosti, které máte rádi, a začněte s nimi spolupracovat podporou jejich příčin a značek. To vás přiměje vyniknout, ať už chcete práci nebo s nimi pracovat na kampani.
 • Hledejte je

Tito lidé se mohou objevit také na místních obchodních a konferenčních akcích, takže pokud je to možné, seznamte se se svými zaměstnanci osobně a se sociálními médii. Použijte LinkedIn a spojte se s lidmi, které ve společnosti znáte.

Přínos č. 4: Obchodní inkubátor

Zahájení činnosti v tradičním podnikání vyžaduje tisíce dolarů, ale blogování je nízké i nízké. Blogování je nákladově efektivní způsob testování vod pro nové podnikání.

Jak:

 • Brainstorm svůj nápad
  Zamyslete se mimo krabici a „udělejte“ práci, kterou chcete online. Můžete vytvořit talk show, vytvořit online workshop nebo natočit kreativní video. Například, abych zvýšil svou vášeň pro pomoc rodičům, kolegové doporučili, abych vytvořil webináře a nabídl okamžité koučování jeden na jednoho.
 • Nakupovat
  Kdo jsou vaši konkurenti a kolegové? Co prodávají? Jak nabízejí produkty? Tyto nápady pro ně pracovaly – co funguje pro ty, které znáte? Hledejte nápady, díky nimž si budete myslet: „To jsem ještě neviděl!“ a přeložit to do vaší firmy.
 • Získejte konstruktivní zpětnou vazbu
  Zeptejte se důvěryhodných bloggerů, co si myslí o vašem produktu nebo nápadech. Dostal jsem zpětnou vazbu o tom, že můj blog je něco, co je opravdu potřeba, což vedlo k mé obchodní představě o koučování rodičů.

Přínos č. 5: Sdílejte dobrou vůli

Jedním z velkých darů blogů je to, že sdílením toho, co víte, můžete pomoci ostatním a „platit dopředu“.

Jak:

 • Nabídnout pomoc
  Začněte tím, že odpovíte na otázky, nabídnete pomoc, vytvoříte návody atd., Které se týkají vaší specializace a odborných znalostí. Můžete klást otázky na sociálních médiích – to funguje dobře před sdílením. Odtud načtěte redakční kalendář se svými odbornými znalostmi. Když byl Twitter mým hlavním výstupem v sociálních médiích, položil jsem otázky s vhodným hashtagem, například: „Jak vám mohu dnes pomoci? #parenting #autism. “

 • Je-li k dispozici tolik možností živého přenosu, není o čem uvažovat, když začnete hovořit o své odbornosti. K mým cílům v tomto roce patří Scoping o každodenním poradenství ohledně rodičovství dětí se zvláštními potřebami a Blabbing o tom, jak vařit s nimi a pro ně.

Přínos # 6: Léčení

Blogování je skvělý způsob, jak zahájit proces léčení bolestivých životních událostí. Pro některé to dokonce vedlo k plnému podnikání.

Jak:

 • Sdílejte svůj příběh
  Ostatní lidé prošli tím, čím jste prošli, a potřebují naději a povzbuzení, aby to mohli vidět. Je to také skvělý způsob, jak být autentický, ale před sdílením se ujistěte, že jste vytvořili hranice pro ochranu svých blízkých. V průběhu let jsem používal blogování jako cestu k léčení bolesti nad postižením svých dětí.
 • Přijměte svou komunitu
  Najděte další, kteří chodili ve vaší obuvi ve skupinách Facebooku, živých podpůrných komunitách, chatovacích místnostech, konferencích atd. Síť ve vašem výklenku pro budování čtenářství a upevnění své jedinečné perspektivy. Jsem aktivní v několika skupinách, které propagují biopotraviny, život bez toxických látek a přirozené zdraví. Zjistěte, jak může společenské zboží pomoci vaší firmě.

Přínos č. 7: Další příjem

Blogování vám může vydělat peníze mnoha způsoby a rozšířit vaše dovednosti do dalších profesí.

Jak:

 • Sponzorované příspěvky & Placené sociální podíly
  Ty lze získat pitching značkami nebo připojením skupiny bloggerů, jako je Social Fabric nebo Influence Central. Vydělávám slušné živobytí a vytvářím 1-3 sponzorovaných příspěvků za měsíc a několik sponzorovaných akcií.
 • Příjmy z reklamy
  Na svém blogu můžete prodávat spoty, pokud máte alespoň 5 000 PV měsíčně. Prodávejte reklamní prostor za pouhých 5 $ měsíčně za reklamu 125 × 125. Nebo se připojte k přidruženému programu, jako je například podíl a výprodej, abyste je našli, místo aby někoho osobně přednesli. Udělal jsem obojí, ale premade reklamy se snadněji spravují.
 • Pracujte pro nájem
  Bloggerové mohou prodávat své dovednosti v online psaní, fotografování, sociálních médiích a pracovat jako virtuální asistenti. V čem jsi nejlepší? Svou kariéru jsem začal jako profesionální blogger tím, že jsem pracoval s přáteli v nouzi – za poplatek.
 • Prodejte své produkty
  Existuje mnoho skvělých produktů, které můžete prodávat pomocí svého blogu k zavádění a uvádění těchto prodejů a událostí na trh. Například módní bloggerové mohou prodávat šperky.
 • Partnerský marketing
  Toto funguje nejlépe, když doporučujete produkty v článku. Například průvodce rodičovstvím může být naplněn knihami, které rodičům pomáhají řídit disciplínu, jako já na své stránce s autismem o autismu.

Blogování NENÍ mrtvé, ale musíme se kreativně podívat na příležitosti, které může poskytnout jak profesnímu, tak osobnímu růstu v novém světle.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map