Co dělat, když někdo ukradne váš jedinečný obsah webu

Strávili jste nespočet hodin zkoumáním ideálního článku. Ujistili jste se, že máte jedinečný sklon, že klíčová slova jsou v pořádku a že článek je vysoce kvalitní a že se ve vyhledávačích řadí dobře. Po otroctví nad článkem jste nadšeni, když lidé vyhledávají konkrétní frázi, že váš článek se objeví v horní části stránky s výsledky..


Vaše tvrdá práce se vyplácí s pěkným zvýšením provozu, když náhle poklesne provoz, a vaše stránka se nezobrazuje ve vyhledávání Google tak, jak byla. Můžete být jen obětí škrábání obsahu.

„Bohužel ve světě blogů je jedna věc, se kterou se budeme muset dříve nebo později vypořádat – škrábání obsahu. To je, když někdo ukradne příspěvek nebo článek, který jste napsali, a zveřejní je na svých vlastních stránkách. “ – Melanie Nelson, Základy blogování 101

Bude to opravdu bolet provoz na vašich stránkách?

Dobrou zprávou je, že někdo, kdo ukradne váš obsah, nemusí váš web poškodit tak špatně, jako tomu bylo v minulosti.

Jednou z nových funkcí změn algoritmů společnosti Google je, že mohou zjistit, kde byl ve většině případů zveřejněn původní obsah, a budou penalizovat weby kopírující práci ostatních. Špatnou zprávou je, že může odčíst některé čtenáře, kteří neznají nebo nevěnují pozornost tomu, kdo napsal článek, ale chtějí pouze informace o tématu.

Další věc, kterou je třeba zvážit, je prostě skutečnost, že někdo jiný přijímá úvěr nebo skimming svou tvrdou práci. Kradou váš čas, který stojí za to, jaká by mohla být vaše hodinová sazba nebo jakýkoli příjem, který by za tento článek normálně vydělával. Pokud jste jako většina bloggerů, i když někdo ukradl vaši práci, neovlivnil provoz vaší ioty, nelíbí se vám myšlenka, že by někdo seděl a bral to snadno, zatímco děláte veškerou práci a těží z výhod.

Jak můžete chytit kopie koček?

zloděj obsahu

Naštěstí nemusíte čekat, až čtenář upozorní na plagiátorství, nebo na něj narazíte sami. K dispozici je několik nástrojů, které vám pomohou rychle a snadno objevit zloději obsahu.

CopyScape

Ginny Soskey, na HubSpotu, navrhuje použít Copyscape v tomto článku ke sledování krádeží vašeho psaní.

Přestože učitelé Copyscape již dlouho používají k chytání studentů podvádění, můžete do vyhledávacího pole připojit také adresu svého webu a řekne vám, kde se na internetu tento obsah objeví. Nastavte si v kalendáři připomenutí, abyste zkontrolovali škrábání obsahu přibližně jednou za čtvrtletí. Copyscape nabízí službu s názvem CopySentry, která bude sledovat stránky, abyste zjistili, zda jsou škrábány. Pokud je však váš blog velký, nemusí to být nákladově efektivní.

Také si přečtěte – Vyhýbejte se plagiátorství a bojujte proti němu v blogování: Proč záleží na Copyscape (a dalších nástrojích).

Upozornění Google

Nastavte Google Alerts. Google nabízí tuto funkci, která vám pomůže najít zajímavý nový obsah, ale určitě jej můžete použít ke sledování klíčových frází ve vašich článcích a obdržet upozornění, pokud tyto fráze zkopíruje někdo jiný. Pokud vytvoříte velké množství obsahu, možná budete chtít zvážit jedinečnou frázi na konci vašich článků a nastavit pro tuto frázi jediné upozornění. Jinak může být vaše doručená pošta ohromena oznámeními Google.

Plugin RSS zápatí

Pokud spustíte blog WordPress, přidejte plugin zápatí RSS.

Tímto způsobem se ke kopírovanému obsahu přidá řádek textu podle vašeho výběru. Můžete například přidat několik slov a odkaz. Je pravda, že zloděj se může rozhodnout, že tyto informace smaže, ale někteří si je ponechají a přinejmenším dostanete odkaz zpět, pokud se sem a tam zkopíruje několik slov nebo odstavců. Jen bych to zvážil.

Je osoba zloděj nebo jen neinformovaná?

Řekněme, že připojujete svůj web k programu Copyscape a zjistíte, že někdo zrušil celý článek a umístil jej na svůj web. Než začnete jednat a my vám poskytneme následující kroky, zkuste se rozhodnout, zda je dotyčná osoba nováčkem na internetu a možná by prostě nerozuměla plagiátorství nebo jestli přesně ví, co dělá a nestará se o to.

První může potřebovat informace, aby pochopil, jaké množství vaší práce může být citováno nebo jak získat povolení k dotisknutí článků, zatímco druhý bude obtížnější se vypořádat s.

Noví bloggové možná hledají vynikající obsah a neuvědomují si etiketu blogování.

Vím, že je těžké si v dnešní době představit, že by nerozuměli základům krádeže obsahu jiné osoby, ale je to možné. Poskytněte jim výhodu pochybnosti pro vaši první komunikaci, pokud není zřejmé, že jednáte se stránkami pro škrábání obsahu. Možná budete mít větší štěstí, že se obsah rychle odstraní, a mohl byste dokonce navázat kontakt, který bude odkazovat na vaše stránky, a sdělit ostatním, jaký jste pěkný blogger, a často vás navštěvovat..

Kroky k odstranění vašeho ukradeného obsahu

Krok č. 1: Vytvářejte snímky obrazovky a získejte důkaz

Jakmile najdete na některém webu škrábaný článek, udělejte screenshoty a uložte je.

Kromě toho budete chtít získat důkaz, že obsah je vaše původní dílo, včetně:

 • Originální dokument, nejlépe s datem vytvoření
 • Screenshoty obsahu na vašem vlastním webu
 • Snímek obrazovky výsledků v programu Copyscape zobrazující obsah byl zkopírován doslovně
 • Dokumenty z vašeho výzkumu, jako jsou poznámky nebo historie vyhledávání z vašeho webového prohlížeče

Krok č. 2: Zjistěte, zda je to čestné použití nebo ne

Než začnete jednat, rozhodněte se, zda web spravuje váš obsah spravedlivě.

Spravedlivé použití má některé šedé okraje.

Použil jiný majitel stránek od vás krátkou citaci, jako jsem to udělal výše, a zdroj, odkud tato citace přišla? To by bylo spravedlivé použití. To může být ve skutečnosti přínosem pro provoz na vašem webu, protože to nebere celou vaši práci, ani se ji nepokouší předat jako svou vlastní práci, pokud tomu tak není. Pokud však web zrušil celý článek, není to spravedlivé použití. Sara Bird zveřejnila velmi podrobný popis toho, co představuje čestné použití na webu Moz.com.

Jedna klíčová věc, kterou je třeba poznamenat, je, že čestné použití vždy přiřazuje původní slova autorovi těchto slov.

Krok č. 3: Kontaktujte přímo majitele stránek

Vyhledejte vlastníka webu. Obvykle najdete kontaktní informace v části „Kontaktujte nás“ nebo „O nás“. Pokud informace nejsou snadno dostupné, zkuste:

 • Hledání metaznaček zdrojového kódu. V prohlížeči Mozilla Firefox přejděte na „Webový vývojář“ a poté na „Zdroj stránky“. V případě aplikace Internet Explorer přejděte na „Zobrazit“ a poté na „Zdroj“ nebo stiskněte Ctrl + U. Nyní hledejte „mailto“ a podívejte se, zda je ve zdrojovém kódu uveden e-mail.
 • Navštivte WHOIS a podívejte se, zda jsou uvedeny kontaktní informace pro vlastníka webu.
 • Vyhledejte web na serveru DNS Stuff.

Pokud je to možné, pošlete jim e-mail i šnekový dopis. Dopis by měl uvádět, v čem je problém, co od nich chcete udělat, a uvést datum, od kterého se od nich musíte dozvědět. Zde je ukázkový dopis:

Vážený pane Smithe,

1. října 2007 jsem vydal článek s názvem "Nejúžasnější obsah všech dob" na mém blogu MostAmazingBlog.com.

Obsah v tomto článku se na vašem webu zobrazí slovo za slovem. Toto přesahuje spravedlivé použití a není přičítáno původnímu autorovi.

Toto je můj obsah chráněný autorskými právy a potřebuji, abyste okamžitě odstranili tento obsah z celého svého webu.

Odpovězte prosím na tento dopis do 2. prosince 2013. Dostanete se na adresu 555-555-5555 nebo e-mailem na adrese

S pozdravem,

Úžasný spisovatel

Obsah obvykle zmizí, ale na svůj dopis nemusíte obdržet odpověď.

To je v pořádku. Dosáhli jste svého cíle a obsah je odstraněn. Jindy můžete obdržet omluvný dopis, v němž se uvádí, že si osoba neuvědomila, že ukradla váš obsah. Samozřejmě museli vědět, že to byl váš obsah, ale je nejlepší být laskavý.

Jak již bylo uvedeno výše, někteří lidé netiquetu opravdu nerozumí. Doufejme, že se právě naučil hodnotnou lekci pro budoucí použití.

Krok č. 4: Odeslat stížnost podle zákona DMCA

Pokud neobdržíte odpověď na vaše dopisy do uvedeného data nebo pokud jiný vlastník webových stránek odmítne odstranit váš materiál chráněný autorskými právy, možná budete muset podat stížnost podle zákona DMCA (Digital Millennium Copyright Act).

Společnost poskytující hosting webových stránek může být odpovědná za porušení autorských práv, pokud vám neposkytne způsob, jak podat stížnost, nebo jej nezkoumá..

Nejprve můžete pomocí služby, jako je WHSR Web Host Spy, vystopovat webhostingovou společnost. Může být také uveden prostřednictvím WHOIS.

Podle Bob Nicholson na ArtChain:

Pošlete agentovi DMCA „oznámení o zastavení šíření“. Jasně identifikujte webovou adresu a materiál, který porušuje vaše autorská práva.

Poskytněte prohlášení, že jste vlastníkem autorských práv (spolu s podpůrnými důkazy, pokud je můžete poskytnout), a požádejte je, aby odstranili obsah v souladu se zákonem o autorských právech v oblasti digitálních tisíciletí (Digital Millennium Copyright Act).

Společnost Electronic Publishing Industry Coalition (EPIC) nabízí na svých webových stránkách vzorový dopis, který můžete použít ke kontaktování hostitelské společnosti. Můžete také podat DMCA na Google a oni mohou stránku zablokovat ze svých serverů.

DMCA také nabízí služby sběru. Jejich profesionálové zvládnou odeslání dopisu a dokonce nabízejí záruku, že bude obsah odstraněn. Stále budete samozřejmě muset shromažďovat své důkazy.

DMCA

Krok č. 5: Podnikněte právní kroky

Pokud je obsah stále na webu, musíte zjistit, zda stojí za to podniknout právní kroky.

Hostitelská společnost možná sídlí mimo USA a nepodléhá například americkým zákonům o autorských právech. Mějte na paměti, že najímání právníka je drahé. To prostě nemusí stát za to náklady a zhoršení. Pokud však máte spoustu peněz navíc a chcete vydělat, musíte si najmout právníka dobře obeznámeného s mezinárodními zákony o autorských právech..

Zabraňte zlodějům na front-endu

Nejlepší postup je zavést bezpečnostní opatření, která zabrání zlodějům na frontě. Je snazší přidat několik funkcí, které ztěžují kopírování vašeho obsahu, než se pokusit o jeho odstranění v případě digitálního pirátství.

Přidejte pluginy, jako je výše uvedený plugin RSS. Zakažte pravým kliknutím a kopírováním na svém webu (to lze provést pomocí pluginu pro weby WordPress). Přidejte upozornění, která jasně uvádějí, že váš obsah nelze kopírovat, a uveďte e-mailovou adresu pro ty, kteří mají dotazy. Přidejte na svůj web banner, který ukazuje, že je chráněn podle zákona DMCA.

Možná budete chtít napsat článek o tom, co je digitální pirátství, a odkaz na něj z každého z vašich článků v zápatí. Zvažte název jako „Stop! Nekopírovat tento článek “.

Pokud píšete dostatek obsahu, v určitém okamžiku se stanete obětí digitálního pirátství. Zůstaňte v klidu, postupujte podle výše uvedených kroků a zlepší se vaše šance na odstranění ukradeného obsahu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map