Čas & Odhad nákladů

Psaní knihy sami bude časově nejnáročnější možností, ale bude se lišit od osoby k člověku.


Někteří autoři mohou dokončit první koncept za pár týdnů; jiní trvat roky. Chcete-li být na bezpečné straně, plánujte strávit 3–6 měsíců přípravou prvního návrhu.

Najmete ghostwritera? Zpráva ze spisovatelského trhu naznačuje, že poplatky za ghostwriting pro knihu standardní velikosti se pohybují od 5 000 USD až po 100 000 USD, v průměru 36 000 USD. V případě kratší elektronické knihy se pravděpodobně díváte na spodní konec rozsahu.

Časová osa bude založena na počtu najatých stránek, obsahu a ghostwritera.

Fáze 2: Úpravy

Při úpravách knihy je velmi důležité věnovat čas.

Špatná struktura, pravopisné a gramatické chyby a nekontrolovatelné překlepy mohou poškodit vaši důvěryhodnost a pověst blogera. Bloggerové mohou rychle a snadno vytvářet e-knihy ze svých blogů pomocí několika kliknutí pomocí různých nástrojů a pluginů – to však neznamená, že by měli nutně.

Publikování knihy se velmi liší od zasílání „publikování“ na blogu.

Vývojové, věcné, kopírující a korektury jsou klíčové komponenty ve světě úprav a měly by se promítat do autorova procesu editace. Určování, jaký typ úpravy vaše kniha potřebuje, je pro její úspěch důležité.

Vývojové úpravy

Vývojová editace je editace projektu od návrhu nebo hrubého rukopisu až po konečný rukopis. Vývojová editace je pro autory, kteří mají potíže s plánováním knihy nebo s použitím určité techniky psaní. Na této úrovni úprav mohou autoři muset přehodnotit hlavní témata své knihy nebo přepsat velké části rukopisu..

Významné úpravy

Podstatné úpravy slouží k objasnění a / nebo reorganizaci rukopisu pro strukturu a obsah.

Podstatná editace je pro autory, kteří mají hotový kus, ale mají pocit, že něco může chybět. Důraz je kladen na doladění prvků velkého obrazu v celém příběhu. Role editora je pomoci autorovi vidět potenciální problémy z pohledu čtenáře.

Copye-diting

Kopírování spočívá v úpravách gramatiky, pravopisu, interpunkce a dalších mechanikách stylu, kontrole konzistence mechaniky a faktů a kontrole rozvržení. Copyediting je užitečný pro autory, kteří by chtěli další pomoc při opravě prvků vět, jakož i se zaměřením na prvky, jako je podrobný popis, konzistence, interpunkce, dodržování stylu, označení autorských a právních otázek atd..

Korektura

Korektura hledá drobné chyby, které mohly být zmeškány během období editace kopie. Tento typ editace obvykle vede pouze ke změně izolovaných frází, interpunkčních znamének nebo formátování a je užitečný pro autory, kteří by chtěli tento konečný pohled před zveřejněním knihy veřejnosti.

Existují výhody a nevýhody, pokud jde o úpravy sami nebo výběr outsourcingu. Najímání editora k vyzvednutí knihy s čerstvýma očima vám ušetří čas, zlepší používání jazyka a pomůže dále rozvíjet a zdokonalovat váš kousek.

Hotový produkt bude profesionálnější, než kdybyste všechny úpravy provedli sami.

 Odhad času / nákladů

Náklady na návrh obalu mohou být kdekoli od 30 do 4 000 $ za obal a formátování se může pohybovat od 50 do 300 $ nebo vyšší.

Čas pro formátování i design obálky může být dny / týdny / měsíce, v závislosti na společnosti a / nebo osobě, kterou autor najal.

Fáze 4: Publikace & Tisk

Publikování e-knih je stejně rychlé jako nahrávání souborů, výběr několika možností a zasažení „publikování“.

Pokud však tisknete, musíte to naplánovat na časové ose. Tisk knih na vyžádání u společností jako LightningSource a CreateSpace může trvat týdny, faktoring v dodací lhůtě bude další čas a výdaje.

Můžete si vybrat, aby vaše objednávka byla urychlena za příplatek. U takzvaných společností, které se zabývají „marností“ (jako je Lulu nebo Xlibris), budete často muset objednat určitý minimální počet knih k tisku, takže počáteční náklady mohou být mnohem vyšší. Můžete si také vybrat vydavatelství „print on demand“, který vaši knihu uvede online, ale vytiskne ji pouze v případě, že si zákazník objedná kopii. I když vám to ušetří spoustu peněz předem, náklady na každou knihu jsou často vyšší, protože vydavateli stojí víc, než vytisknout jednu knihu najednou. Publikovat knihu výhradně online je nejlevnější možnost.

Společnosti jako Amazon KDP, Lulu, Smashwords a Draft2Digital jsou běžné možnosti – podrobněji se podíváme na ty, které jsou na příštím příspěvku v sérii..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me