Jak vás blogování vystavuje riziku (a jak chránit vaše soukromí)

V dnešním informačním věku jsou data novou měnou.


Každá akce, kterou děláme online, se shromažďuje, analyzuje, nakupuje a využívá každý den.

Zatímco obchodníci, kteří si hrají s velkými daty, se mohou zdát jako ne tak velcí obchod, tato data mohou být také použita jako zbraň proti vám.

A váš blog vás otevírá více rizik než průměrný uživatel internetu – proto by vaše online bezpečnost a soukromí měly být hlavním problémem.

Nečekejte, až bude příliš pozdě: Zde je návod, jak podniknout kroky k zabezpečení vašeho soukromí dnes.

Jak blogování riskuje vaše soukromí a bezpečnost?

Zatímco každý, kdo nakupuje online nebo používá sociální média, riskuje, blogování vás otevírá určitým nebezpečím, o kterých byste měli vědět.

Jako blogger riskujete:

1 – Váš blog sám

Možná si myslíte, že váš blog je nepravděpodobným cílem, ale zvažte následující společné motivace útočníků:

 • Hacktivismus: Pokud blogujete o něčem kontroverzním (náboženství, politika atd.), Můžete být za to právě zaměřeni.
 • Vandalství: Váš web by mohl být zacílen pouze na zábavu nebo výzvu.
 • Vydírání: Někteří útočníci budou držet vaše stránky jako rukojmí a slibují, že je obnoví za prudký poplatek. Ve skutečnosti tento typ útoku pomocí softwaru zvaného „ransomware“ je na vzestupu.
 • Soutěž: Soutěžící se může rozhodnout, že použije nevyrovnanou taktiku k vyrovnání hracího pole.
 • Osobní: Někdo ve vašem životě by vás mohl zacílit z osobních důvodů.

2 – Vaše finance

Hackeři, kteří prostřednictvím vašeho blogu získají přístup k vašim osobním informacím, mohou tyto údaje využít k získání přístupu k vašim bankovním účtům.

Nebo mohou mít dostatek informací o vaší identitě, aby vám otevřeli kredit ve vašem jménu, maximalizovali jej a nechali vás, abyste se trefili do vaší kreditní zprávy, když dluh nezaplatí..

3 – Vaše pověst

Pokud blogujete anonymně, někdo by mohl spojit vaši identitu a použít ji proti vám.

Pokud uvedete podrobnosti o své práci, můžete být v práci ohroženi disciplinárním řízením. V závislosti na odvětví, ve kterém pracujete, můžete dokonce čelit statným pokutám – například pokud pracujete ve zdravotnickém průmyslu ve Spojených státech a zjistíte, že sdílením informací porušil HIPAA (Zákon o přenositelnosti a odpovědnosti ze zdravotního pojištění z roku 1996). u vašich pacientů můžete za porušení potrestat pokutu až 50 000 $.

I když zákony HIPAA se na vás nemusí vztahovat, mnoho zemí a průmyslových odvětví má své vlastní zákony o soukromí, takže uvedení podrobností o vaší práci vás může dostat do potíží.

4 – Vaše osobní soukromí a bezpečnost

Jako blogger je ohrožena vaše osobní bezpečnost.

Například pokud jsou vaše jméno a kontaktní informace zveřejněny prostřednictvím vašeho blogu (což je snazší, než si myslíte – viz níže), bezohlední obchodníci vás nyní mohou zaplavit nevyžádanou poštou, nevyžádanou poštou a telemarketingovými hovory.

Na druhém konci spektra by mohla být ohrožena vaše osobní bezpečnost – a dokonce i váš život.

Kyberšikana se nestane jen dětem – často jsou ohroženi i dospělí bloggeri.

Obtěžování, i když je obsaženo na internetu a ne „skutečném životě“, není vtipem a může mít vážné emocionální a psychologické účinky na oběť..

Byl tam Blogger, spisovatel na volné noze a virtuální asistent Sheri Levenstein Conaway:

Věřte tomu nebo ne, byl jsem obětí obtěžování mou vlastní sestrou. Nebudu se zabývat podrobnostmi, proč to udělala, ale nechala své přátele z nástěnky MS publikovat opravdu hrozné komentáře na mém blogu, protože se na mě zlobila.

Moje nastavení vyžadovalo schválení ode mě před zveřejněním komentářů, ale tito lidé to nějak obešli.

Blogování vás vystavuje riziku z obtěžujících, kteří nejen zničí zážitek z blogování, ale také mohou ohrozit vaši bezpečnost..

V případě Darren Rowse ProBloggera dokonce začal pronásledovatel ohrožovat jeho fyzickou bezpečnost:

Negativní příspěvky psané o mně na jiném blogu] stačily k vyvolání některých extrémních myšlenkových procesů a posedlostí u této osoby, které vedly k řetězci eskalačních událostí, které šly z toho, co jsem původně považoval za neškodný komentářový troll, k kybernetickému obtěžování, na tvůrce hrozeb, do jaké situace se bohužel stala situace, kdy došlo k fyzickému útoku na můj majetek.

Jak mohou data padnout do nesprávných rukou

1. Registrace vaší domény

Pokud jste pro svůj blog zaregistrovali svou vlastní doménu, vaše osobní informace se zveřejní, aby je mohl vidět celý svět. Vaše jméno, adresa, e-mailová adresa a telefonní číslo jsou veřejně uvedeny v registru veřejných domén Whois, aby je bylo možné rychle vyhledat po celém světě..

2. Váš e-mailový zpravodaj

Zákon CAN-SPAM v USA vyžaduje, abyste ve svém e-mailovém zpravodaji uvedli platnou poštovní adresu. Pokud jste spustili e-mailový zpravodaj s GetResponse nebo jiným poskytovatelem, zobrazí vaši e-mailovou adresu v zápatí každého e-mailu, který odešlete.

3. Nezabezpečená / duplicitní hesla

V závislosti na softwaru, který používáte pro svůj web, a na tom, jak jsou vaše hesla bezpečná, mohou hackeři potenciálně použít vaše heslo k získání přístupu k vašim účtům na jiných webech. Pokud je váš web napaden hackery, můžete ztratit přístup ke všem svým online účtům, včetně vašeho e-mailu nebo bankovních účtů.

4. Vaše příspěvky na blogu

Špatná osoba mohla číst mezi řádky vašich blogových příspěvků, aby zjistila, kdo jste, kde bydlíte nebo kde pracujete, a tyto informace může použít proti vám.

Šest způsobů, jak zabezpečit vaše osobní údaje jako Blogger

Naštěstí existují způsoby, jak můžete své informace udržet v bezpečí a udržet se v bezpečí:

1 – Získejte PO box

Pokud používáte e-mailový marketing, je chytré mít poštovní adresu, která je oddělená od místa vašeho bydliště. Nechcete, aby vaše domovská adresa byla vysílána každému člověku, který se přihlásil k odběru novinek. Informujte se u místní pošty o otevření poštovní schránky tam, nebo použijte službu jako VirtualPostMail a prohledejte svou poštu..

2 – Používejte soukromí domény

Při registraci domény je nejbezpečnější použít soukromí domény. Většina registrátorů online nabízí službu ochrany soukromí domény za dodatečný roční poplatek (obvykle někde kolem 10–12 USD). Namísto uvedení vaší osobní adresy a kontaktních informací ve veřejné databázi budou uvedeny informace vašeho hostitele.

3 – Získat číslo Google Voice

Jako blogger můžete mít pravidelně potřebu rozdávat vaše telefonní číslo různým službám, aplikacím nebo dokonce klientům, se kterými pracujete. Místo rozdávání čísla svého domácího telefonu nebo mobilního telefonu získejte místo toho bezplatné číslo Google Voice. (Bohužel, Google Voice je k dispozici pouze v USA. Znáte nějaké mezinárodní alternativy? Prosím, podělte se o komentáře!)

4 – Zabezpečte a zálohujte svůj web

Aby byl váš web chráněn před hackery a malwarem, je chytrý, abyste se ujistili, že je zabezpečený, a v případě, že se něco pokazí, máte k dispozici poslední zálohu. Zde na serveru WebHostingSecretReveals.net používáme iThemes Security a Block Bad Queries (BBQ), abychom byli v bezpečí.

5- Používejte jedinečná a bezpečná hesla pro každý web

Pokud hacker získá přístup k vašemu heslu WordPress, bude mít potom přístup k jiným účtům? Zůstaňte v bezpečí pomocí jedinečných a bezpečných hesel pro každý jeden účet. Služba správce hesel, jako je KeePass, pomáhá.

6- Buďte opatrní, o čem blogujete

Buďte velmi opatrní při sdílení identifikačních údajů ve vašich příspěvcích na blogu, včetně vašeho konkrétního rozvrhu, umístění, jmen nebo podrobností o vaší rodině a přátelích atd. Při sdílení příběhů zvažte trochu rozmazlení – změňte data, jména, časy, umístění, atd.

Sečteno a podtrženo: Při blogování mějte na paměti bezpečnost!

Je pravda, že pokud jde o obtěžování, oběť se nikdy neobviňuje – ale existují kroky, které můžete podniknout, abyste zmírnili riziko blogování a chránili se před těmi, kteří mají špatné úmysly..

Sheri radí:

Obtěžování v jakékoli formě je jednoduše nepřijatelné, ale je na nás, abychom zastavili obtěžování. Jinak to jen udržují a najdou také nové oběti. Jsou to smutní, zlomení lidé, kteří zoufale potřebují pozornost.

Myslím, že je důležité, aby si lidé uvědomili, že obtěžování může stejně snadno pocházet od lidí, které dobře znáte, stejně jako od cizích lidí. Pokud jde o tip, řekl bych, aby vaše nastavení ochrany osobních údajů na blogy a weby byly přísné. Pokud jde o sociální média, využijte těchto nastavení soukromí k okamžitému potlačení obtěžování v zárodku. Nakreslete si čáru do písku a netolerujte nikoho přes ni. Máme každé právo stanovit naše hranice a očekávat, že budou dodržovány.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map