Kontextová reklama pro bloggery – etické praktiky a relevance

Jako blogger jsem občas hledal více způsobů, jak zpeněžit své blogy, než jen sponzorované příspěvky a reklamy na postranním panelu. Určitě jste udělali totéž, abyste se pokusili zvýšit příjem z blogu. Kontextová reklama – v některých případech také označovaná jako textová reklama nebo odkazy na obsah – se ukázala jako nejjednodušší způsob, jak generovat malý pasivní příjem z provozu mého blogu, protože vše, co trvalo, bylo vložení odkazu (nebo skriptového kódu). do mých stávajících příspěvků a nechat odkazy vydělávat mi peníze.


Jak jsem zjistil, kontextová reklama je pro čtenáře přínosná, i když se vede dobře. Ve skutečnosti, jak uvádí Advertise.com:

Odkazy na obsah poskytují relevantní reklamy návštěvníkům, kteří se již zabývají obsahem vašeho webu, a mají zájem o výklenek, na který inzerent cílí.

Můžete si vybrat ze 4 typů kontextových reklam:

 • Textové reklamy – sledované textové odkazy na jiné webové zdroje, bez modálních vyskakovacích oken
 • Vyskakovací reklamy – textové odkazy, které zobrazují modální vyskakovací okna po najetí myší
 • Bannerové reklamy – statické, animované nebo videoreklamy, které jsou součástí vašich příspěvků
 • Přidružené odkazy – textové nebo bannerové odkazy, které nesou přidružené kódy (vaše nebo inzerenta), které vám vydělají provizi, když někdo provede nákup pomocí kódu.

Pokud byste chtěli, mohli byste dokonce použít všechny čtyři typy kontextových reklam. Existují také další stránky s odkazy na obsah a je to o několika závažných záležitostech v reklamě, které musíte zacházet opatrně. Tato příručka vám pomůže při rozhodování o tom, jak na svém blogu zobrazovat reklamy s kontextovým odkazem, pokud jde o UX, etiku a relevanci.

Obtěžující nebo přátelské?

Kritické záležitosti v kontextové reklamě pro bloggery Dynamické kontextové reklamy založené na skriptech, jako jsou reklamy poskytované společnostmi Kontera, InfoLinks a Chitika, mohou narušovat soukromí uživatele, protože sledují nejen kliknutí uživatelů, ale také chování a procházení webů a blogů. Naopak statické odkazy jsou šetrnější k soukromí a nesledují uživatele. I když tak učiní, sledování je omezeno na kliknutí a jejich cíl. Je třeba dodržovat dvě obecné zásady:

 • Zajistěte, aby vám uživatelé poskytli své „pokračování“ v dynamických reklamách, protože s větší pravděpodobností přijmou vaše reklamy a mají pocit, že jste důvěryhodný blogger, který své údaje úmyslně neohrožuje. Můžete tak učinit pomocí anket na místě, vašeho mailing listu nebo pomocí modálních dialogů, které se ptají vašich návštěvníků, zda chtějí ve svém prohlížeči povolit reklamy (nebo zakázat zařízení blokující reklamy). (Více o tom později v příručce).
 • Pokud používáte statické odkazy, vložte je tam, kde mají větší smysl pro váš obsah blogu, a diverzifikujte je od svých běžných odkazů pomocí vlastního CSS..

V každém případě musíte mít zavedeny zásady ochrany osobních údajů, ve kterých uživatelům dáte vědět, jaký typ reklam na svém blogu povolíte, a informovat je o veškerých rizicích spojených s nakládáním, zobrazováním a kliknutím na reklamy. Zeptal jsem se kolegy bloggera – Christophera Jan Beniteze – co si myslí o problémech souvisejících s kontextovými reklamami, a to je odpověď, kterou mi dal:

Pokud jde o dynamické reklamy, je to problém. Znovu se také zabývá tím, jak mohou tyto typy reklam pomoci z dlouhodobého hlediska učinit váš obsah užitečnějším.

Je tu také vaše cílové publikum, které se musíte zabývat – vidíte je jako hodnotné čtenáře vašeho obsahu nebo je prostě chcete nalákat na kliknutí na vaše odkazy?

Podle mého názoru, pokud na svém blogu nezískáváte tisíce a miliony zhlédnutí, použijte místo dynamických reklam statické reklamy. Je to prostě příliš rušivé, protože odkazy se zobrazují náhodně a ve skutečnosti neposkytují tolik hodnoty jako statické reklamy, kde můžete ovládat proměnné o tom, kde a jak se váš odkaz objeví v příspěvku..

Zveřejňování

U dynamických kontextových reklam to obvykle není problém. Jak vidíte na tomto snímku obrazovky z EarnWithAWebsite.com, dynamický reklamní systém pro InfoLinks automaticky diverzifikuje reklamy od běžných odkazů:

Příklad z EartnWithAWebsite.com: InfoLinks Odkazy VS. Pravidelné odkazyPříklad z EartnWithAWebsite.com: InfoLinks Odkazy VS. Pravidelné odkazy

Na tomto blogu jsou modré odkazy normální odkazy, zatímco oranžové odkazy s tečkovaným dolním okrajem jsou kontextové reklamy. Případ statických odkazů je trochu jiný.

Například:

Příklad: Program AdBlock Plus NENÍ ovlivněn statické reklamyPříklad: Program AdBlock Plus NENÍ ovlivněn statické reklamy

To vše jsou statické bannery na mém blogu n0tSEO.com a okamžitě si můžete všimnout dvou věcí:

 • Bannery nemají sebezdatování. V tomto případě jsou umístěny redakčně, takže není třeba vyloučení odpovědnosti. Pokud bych ho však chtěl mít, musel bych to napsat sám.
 • Když jsem měl aktivován AdBlock, když jsem pořídil snímek obrazovky, software nerozpoznal tyto bannery jako reklamy vůbec, protože nejsou založeny na skriptech.

Dynamické kontextové reklamy jsou ve skutečnosti již zobrazeny s vlastním stylem a zveřejňováním třetími stranami, ale statické reklamy vyžadují, abyste tyto dvě vrstvy zpřístupnění přidali ručně:

 • Styl CSS pro diverzifikaci těchto odkazů a bannerů od jiných odkazů a grafiky na vašem blogu
 • Zřeknutí se odpovědnosti na místě a na místě upozorňující uživatele na přítomnost reklamy a na to, co lze očekávat

“Blogger musí označit sponzorovaný obsah, aby si udržel etické standardy a důvěru [čtenářů],” řekl Ivan Dodig, redaktor The Art of Tourism. “S neoznačeným sponzorovaným obsahem odtlačíte své publikum.” Na formátu zveřejnění, který používáte, nezáleží, a „může to být ve formě [a] banneru nebo jen [a] textové poznámky“, jak říká Dodig, pokud dáte čtenářům vědět o jejich povaze Odkazy. Mezinárodní zákony také nařizují zveřejnění veškerých reklamních vztahů.

Problém s blokátory reklam

Podle zprávy o blokování reklam z roku 2015 od společnosti Business Insider se od roku 2014 počet globálních uživatelů blokujících reklamy zvýšil ze 121 na 181 milionů, což je trend, který znepokojuje reklamní a vydavatelský průmysl..

„V červnu 2015“, ve statistickém grafu se uvádí, „bylo aktivních 198 milionů uživatelů měsíčně pro hlavní rozšíření prohlížeče, která blokují reklamy“. Z pohledu čtenáře však tyto statistiky mohou znamenat zcela odlišný jev.

Jako komentátor výše uvedené propojené stránky Business Insider napsal:

Adblock vznikl, protože webové stránky zcela zneužívaly divácký zážitek. Na každém webu, který navštěvuji, moje počítadlo adblocků vždy zobrazuje číslo větší než 10. Je šílené, kolik je v nabídce vyskakovacích reklam a videí pro automatické přehrávání. (…) Používám blok reklam na forbes, protože jejich web je notoricky známý pro vyskakovací reklamy. Je to tak špatné, že se stránka ani nenačte. Takže když nyní navštěvuji, nenechají mě číst jejich články, dokud nevypnu adblock. Hádej co, už nečítám forbes. Moc špatné. Ztratili jste čtenáře, protože jste tolik zkomplikovali uživatelské prostředí.

Zvu vás proto, abyste zvážili typy reklam, které nabízíte na svém blogu, a všechny důvody, proč se uživatelé mohou rozhodnout je blokovat.

Nejjednodušší způsob je vytvořit anketu na vašem blogu nebo distribuovat průzkum svým návštěvníkům a odběratelům a zeptat se, zda se bojí reklam nebo zda narazili na škodlivé reklamy, které způsobily, že váš blog není bezpečný pro prohlížení..

Pokud používáte dynamické reklamy založené na skriptech (např. InfoLinks), můžete implementovat zřeknutí se odpovědnosti za používání cookies, které detekuje blokátory reklam a zobrazí zprávu s dotazem čtenářů, zda by byli tak laskaví, aby povolili reklamy na vašem blogu výměnou zdarma obsah.

U blogů založených na WordPress je k dispozici bezplatný plugin s názvem adBlock Alerter, který to dělá za vás.

Dalším způsobem, jak se tomuto problému vyhnout – a snížit strach čtenářů ze škodlivého kódu v reklamách – je použití statických odkazů s čítači. Tato metoda byla často používána v minulosti (a stále se používá) s přidruženými odkazy, ke sledování kliknutí a jejich doporučení, takže je stále dobrou alternativou k dynamickým reklamám..

Statické reklamy koneckonců fungují jako přidružené odkazy – jsou to jednoduché odkazy, bez skriptů, takže nebudou vyvolávat akci ze softwaru blokujícího reklamy.

IZEA používá tuto metodu s odkazy inzerenta uvnitř sponzorovaných příspěvků, ale také můžete svým přímým inzerentům doporučit, aby sledovali kliknutí a konverze s Google Analytics a službou, jako je Bit.ly, nebo používali proprietární systémy jako Linktrack (zdarma a placené). Možná budete chtít přidat tyto informace do své mediální soupravy.

Kontextové reklamy ve vašich příspěvcích… a příspěvky hosta?

Ano, budete je chtít umístit do svého vlastního příspěvku i do příspěvků hosta na svém blogu, ale chcete analyzovat dva samostatné případy dynamických a statických reklam.

Podívejme se nejprve na případ statických reklam a jako příklad řekněme, že povolíte hostujícím blogerům, aby do svých příspěvků zahrnuli jeden nebo více partnerských nebo produktových odkazů..

Pokud od inzerenta obdržíte žádost o připojení kontextového odkazu ke klíčovým slovům vašeho hostujícího autora a tento odkaz jde na web, který je přímým konkurentem značky spisovatele, může se spisovatel cítit zrazen a ukončit vztah s vámi, nebo dokonce požádejte o vrácení příspěvku pro hosta, aby ji mohl publikovat jinde, protože jste chtěli zničit její zprávu o značce touto odkazovou reklamou. Nechcete, aby se to stalo!

Vztahy ve službě Blogger jsou příliš cenné na to, aby jim bránily v malé reklamě.

Nejbezpečnějším způsobem, jak v příspěvcích hosta provádět statické kontextové reklamy, je kontaktovat spisovatele a dát jim vědět, že máte příležitost zahrnout do příspěvku placený odkaz na určitou značku. Pak se zeptejte autora, zda by z umístění reklamy mohlo dojít ke střetu zájmů a jak se k této záležitosti cítí. Ať už jako odpověď dostanete odpověď „ano“ nebo „ne“, budete mít důvěru spisovatele a v budoucnu možná budete chtít přispět do svého blogu..

Dynamické reklamy umisťují odkazy automaticky do vašich příspěvků, takže pokud nevytvoříte kategorii „Hostové příspěvky“ a nevyloučíte ji ze softwarového nastavení, nebo pokud odkazovou reklamu úplně neodmítnete, nebude s umístěním nic dělat. V takovém případě však již hostující bloggerové budou vědět, že přispívají k blogu, který zobrazuje dynamické reklamy. Pokud z nějakého důvodu ne, oslovte tyto blogery a dejte jim o nich vědět.

Obecně platí, že chcete zajistit, aby nedocházelo ke střetu zájmů se zdroji souvisejícími se zprávami a zprávami o značkách, které váš hostující spisovatel umístil do těla příspěvku..

Beyond Ethics – Je to relevantní?

Jedním z největších problémů reklamy je to, že reklamy musí dávat smysl v kontextu stránky, na které jsou umístěny. Pokud jde o příspěvky na blogu, je klíčová důležitost – každý odkaz, který vložíte do obsahu, musí fungovat ve prospěch čtenáře i inzerenta. Zeptejte se sami sebe: Přidává tento odkaz přidanou hodnotu?

To je zásadní: pokud odkaz nepřispívá vašemu obsahu k hodnotě, nedávejte jej.

V ideálním případě by měl váš inzerent vědět lépe, ale někdy k tomu nedojde, protože by se inzerent mohl místo kontextové relevance příliš soustředit na umístění klíčových slov, takže se budete muset zasáhnout a pokusit se změnit věci ve prospěch čtenářů blogů. Příspěvek z webu Advertise.com, který jsem již zmínil, uvádí, že obsah obsahuje odkazy

(…) Jsou vždy relevantní pro obsah stránek, na nichž se objevují, nabízejí uživateli odkaz na produkt nebo stránku související s obsahem, o který již projevili zájem.

Skutečností je, že by měly být vždy relevantní – odtud přídavné jméno „kontextové“ – ale:

 • když inzerent dá klíčová slova před kontext,
 • když mu blogger udělá povolení, jen aby vydělal peníze,
 • když je skript reklamy špatně nakonfigurován,

… Pak vy i inzerent riskujete odcizení čtenářů, čímž se sníží jejich důvěra v bloggera a v propojený zdroj.

Například je bingo dobrým tématem reklamy pro rodičovský blog?

V roce 2014 jsem našel způsob, jak zajistit, aby se takový odkaz hodil k jednomu z mých blogů pro rodiče, když jsem mluvil o hrách, které mohou maminky a tatínky hrát, aby se zbavili stresu. Protože jsem osobně zkontroloval web inzerenta a zjistil jsem, že je bezpečný pro někoho, kdo chce hrát mírným a bezpečným způsobem (což je jediný, který vyhovuje mé osobní etice), inzerent a já jsme měli dohodu. Tento příspěvek však fungoval, protože to bylo pro rodiče o rodičích, ne o dětech. Pokud by můj blog byl jen o péči o dítě, buďte ujištěni, že by neexistoval způsob, jak zajistit, aby to fungovalo z hlediska relevance!

Upozornění s tématem táhnoucím se k uvítacím reklamám

Udělal jsem to, když jsem byl méně zkušený jako sponzorovaný blogger před rokem 2010, ale na své náklady jsem se naučil, že nechám inzerenty přesvědčit, abych narušil celkovou rovnováhu tématu mého blogu, aby mohli umístit kontextový odkaz nebo nechat napsat sponzorovaný příspěvek na určité téma nebyl vůbec dobrý, ani moudrý. Moje čtenářka se začala cítit nespojená s obsahem, který poskytuji, a nakonec jsem zaplatila důsledky. (A byl to jen osobní blog! Přemýšlejte dvakrát, pokud jde o váš nika blog, ze kterého vyděláváte peníze.)

Kontextové odkazy by také měly mít smysl, pokud jde o to, ke kterým společnostem se mají připojit, a co dělat, aby se čtenáři vyhnali pryč. Ananya Debroy ze společnosti TechSling uvádí nebezpečí, že tak neučiní, do jednoduchého seznamu:

1. Umístění takových reklam přímo do textu může obtěžovat uživatele procházením obsahu 2. Umístění konkurenčních reklam spolu s vlastními reklamami [je matoucí] 3. Odvádí lidi od zaměření na důležitý obsah

Klíčovými body jsou zde nepříjemnost uživatele, reklamy konkurence a rozptylování čtenáře. Věnujte pozornost těmto třem nebezpečím.

Jak se vypořádat se skeptickými čtenáři

Někteří čtenáři využijí inline zveřejnění statických kontextových odkazů (např. Přidružených odkazů) špatným způsobem a zcela se těmto odkazům vyhnou. Příkladem je blogger Oranckay, který psal o tom, proč odstraní parametry přidruženého subjektu z jakýchkoli přidružených odkazů, na které narazí:

No, dávám společnosti, která produkt prodává nebo provozuje stránky, více peněz. (Vzhledem k tomu, že nemusejí platit přidruženému subjektu), také si nevšímám práce, kterou přidružený vykonal při doporučování webu nebo produktu mně.

A co WPMU DEV je James Farmer o tom, proč nemá rád přidružené odkazy?

Proč je nenávidím? Nejprve, protože zkorumpují a ničí web. Vážně.

Christopher J. Benitez sdílel chytré rady v tomto smyslu a usiloval o důvěru vašich čtenářů, když se stali příliš skeptičtí vůči vašim odkazům:

Chcete, aby lidé klikli na váš partnerský odkaz a přeměnili je na kupce, abyste si mohli vydělat provizi. To však bude obtížné, pokud budete muset informovat své čtenáře, že vaše odkazy jsou přidruženými odkazy. Řeknutím, že odkazy pocházejí z přidružených webů, narušuje to tok vašeho obsahu a může návštěvníky odradit od kliknutí na kterýkoli z vašich odkazů. Existují dva způsoby, jak nakládat se statickými reklamami, aby se váš tok obsahu zlepšil lépe a nenarušil uživatelský dojem.

 1. Vytvořte na své zápatí nebo stránce smluvních podmínek zprávu, že vaše příspěvky mohou obsahovat přidružené odkazy, takže je nemusíte neustále zmiňovat ve svém obsahu. Příkladem je blogování Ryana Biddulpha v ráji.
 2. Buďte důvěryhodní. Pokud lidé důvěřují a věří vám, budou od vás nakupovat, i když uvedete, že na vašem webu jsou odkazy na partnery. To bude pravděpodobně vyžadovat hodně práce – vytváření sítí, budování vztahů s jinými bloggery, abychom jmenovali alespoň některé – ale je to nejlepší způsob, jak vytěžit maximum ze statických reklam.

Možná si také budete chtít přečíst Carol Ticeovou o tom, jak jeden blogger přestal sát při affiliate prodeji a Amy Lynn Andrewsové zveřejňujete správně? pošta.

Jídlo s sebou

V této příručce je několik s sebou:

 • Kontextové reklamy s odkazy nabízejí dobré příležitosti, jak z vašeho blogu vydělat vedlejší pasivní příjem.
 • Mohou přidávat hodnotu vašemu obsahu, pokud budete mít na paměti relevanci, budete ji hrát eticky a sdělíte inzerentům jakékoli problémy s relevantností.
 • Při připojování dynamických reklamních platforem, jako jsou InfoLinks nebo Kontera, buďte opatrní, protože reklamní systém, který používají, sleduje uživatele na vašem blogu i mimo něj, čímž přidává problémy s ochranou soukromí a zabezpečení, které vaši návštěvníci možná nebudou chtít znát.
 • Použijte dynamické reklamy, když se vaše publikum blogů rozrostlo na tisíce. Pokud máte méně než 1 000 návštěvníků denně, použijte statické kontextové reklamy (odkazy a / nebo bannery).
 • Pokud si vaše publikum silně uvědomuje soukromí a zabezpečení a existují velké šance, že budou používat systémy blokování reklam, rozhodněte se pro statické kontextové reklamy..
 • Spojte se s hostujícími blogery, kteří přispěli k vašemu blogu, než souhlasíte s požadavkem inzerenta na umístění reklamy s kontextovým odkazem do svého příspěvku (pro statické reklamy) nebo sdělte spisovatelům, že spouštíte software, který automaticky vkládá reklamy s kontextovým odkazem na všechny vaše příspěvky ( pro dynamické reklamy).
 • Zveřejňování reklamních vztahů a uplatňování zásad ochrany osobních údajů je nutností získat důvěru vašich čtenářů a dodržovat mezinárodní zákony.
 • Věnujte pozornost tomu, aby vaše reklamy nerozptylovaly vaše čtenáře, obtěžovaly návštěvníky poprvé a umístili konkurenty na stejnou stránku.
 • V neposlední řadě neohrožujte aktuální vyváženost a relevanci vašeho blogu pro inzerenta.

Dobrou metodou, jak předcházet problémům, je oslovit návštěvníky alespoň jednou ročně, aby se ve svých příspěvcích dozvěděli, jaké jsou jejich pocity vůči kontextovým reklamám a jakýmkoli dalším reklamám, které můžete na svém webu provozovat..

Pokud stížnosti a naysayers převažují nad pozitivy, může být lepší přehodnotit vaše zásady inzerce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map