Myšlenky na název blogu: Tipy pro výběr perfektního jména pro váš blog

Jaká je největší překážka, které čelí každý začínající blogger?


Pokouším se vybrat název pro svůj blog.

Pojmenování blogu může být docela těžké, zejména pokud jste v celé blogování a brandingu nováčkem. A pokud jste stejně jako já, můžete strávit hodiny brainstormingem jména, jen aby jste skončili se seznamem těch mizerných..

Určitě existuje lepší způsob?

Jsem rád, že jste se zeptali! Pokud jste typ, který opravdu nenávidí vytváření jmen nebo je na něm prostě hrozný, přišel jsem s několika tipy a triky, které vám pomohou vytvořit a vybrat perfektní název pro váš blog..

Tip č. 1: Pochopte, jak vaše jméno představuje vaši značku & Blog

Než se pustíme do vydávání mistrovských děl názvů blogů, je důležité chvíli si uvědomit, co má váš blog a značka znamenat.

Položte si tyto čtyři otázky:

 • O čem bude váš blog?
 • Kdo bude cílovým publikem?
 • Jaký typ tónu (náhodný, vážný atd.) To bude?
 • Jak pomůže název blogu vybudovat vaši značku?

Název vašeho blogu by měl souviset s typem obsahu, který vytváříte. Představte si, že máte blog s názvem „The Foodie Corner“, ale váš obsah se týká pouze recenzí přírodních vlasových přípravků pro muže, nakonec byste zmatili čtenáře, kteří očekávali blog o jídle.

Podobně, pokud máte firemní / cool jméno, ale píšete neformálním / zábavným tónem, dává čtenáři špatný dojem a nechává je přemýšlet, zda by vás měli brát vážně nebo ne.

Buďte v souladu s vaší značkou a s tím, co představuje!

Pokud chcete začít s potravinovým blogem, měli byste použít slova související s jídlem nebo jídlem (tj. Snack, vegan, zdravé, chomping atd.).

Pokud se váš blog týká technik digitálního marketingu, použijte klíčová slova, která souvisejí s daným odvětvím, nebo použijte výrazy specifické pro dané odvětví (tj. SEO, digitální marketing, SEM atd.).

Tip č. 2: Připravte si tezauru a získejte kreativitu!

V tuto chvíli byste měli mít představu o tom, jaká slova by váš blog nejlépe popsala. Nyní přichází zábavná část! Vyzvedněte tezaurus nebo přejděte na tezaurus.com a podívejte se na podobná slova, která lze použít pro název vašeho blogu.

Řekněme, že děláte potravinový blog. Můžete se rozhodnout, že většina vašeho obsahu bude o následujících klíčových slovech: Jídlo, zdravá jídla, veganské, cvičení, šťastné, recepty a výživa.

Připojte tato slova na thesaurus.com a dostanete slova jako svačinu, grub, svěží, fit, radost, dobroty, stravu, munchies, silnou, vydatnou, zeleninu a blaženost. Přidejte některá z těchto slov dohromady (například veganské munchies nebo vhodné recepty na jídlo) a voila, máte název svého blogu.

Když se snažíte vymyslet slova, která pojmenovávají váš blog, můžete vždy použít tezauru pro rychlý seznam slov.

Tip č. 3: Používejte substantiva, slovesa nebo dokonce popisná slova, která se vztahují k vám a vašemu obsahu

Možná se rozhodnete, že použití tezauru je dost, ale pokud opravdu chcete, aby se vaše pojmenovací hra dostala na další úroveň, začněte přidávat substantiva, slovesa nebo popisná slova..

Přidáním substantiv, sloves a popisných slov můžete název svého blogu dále přizpůsobit a učinit jej jedinečným. Navíc pomáhá zabránit překrývání s jinými weby nebo blogy, které jsou podobné těm vašim.

Jako příklad potravinového blogu byste mohli přidat substantiva nebo popisná slova, která se vás týkají jako bloggera, což by mohlo být: šéf, chlap, dívka, začátečník, jídla, rady, snídaně, večeře, oběd, klub atd..

Dej je dohromady a dostanete drahokamy, jako jsou fit girl jídla, veganští šéfové, čerstvé recepty v kuchyni nebo zdravá strava..

Můžete to udělat ještě o krok dále a přidat slovesné časy nebo variace slov, aby byl ještě jedinečný. Příkladem by byly: recepty fit dívky, žvýkání na veganských jídlech, blažené pekaře, fit a svěží.

Tip pro úroveň: Používání vytvořeného slova nebo vynalézání vlastních slov

Pro ty, kteří jsou kreativně nakloněni, můžete zkusit vymyslet nebo vytvořit zcela nová slova pro pojmenování svého blogu.

To vyžaduje trochu vnějšího myšlení, ale vytvořené může být skvělý způsob, jak přidat zábavu do názvu blogu. Některé skvělé příklady by byly snackzilla, veganizované, sizzlerella, zdravé.

Nebojte se experimentovat se všemi druhy slov a bavit se s ním. Můžete skončit s chladným jménem, ​​na které nikdo nikdy nenapadlo!

Tip č. 4: Pokud selžou všechny ostatní, použijte generátor blogových jmen / slov

Možná jste vyzkoušeli všechny výše uvedené tipy a stále nemůžete přijít s opravdu dobrým jménem. Bez obav! Zkuste použít generátory jmen / slov pro některé skvělé návrhy.

Weby jako Wordroid.com jsou skvělým nástrojem pro vymýšlení zábavných kombinací slov a je to opravdu jednoduché. Stačí zadat slovo, které souvisí s vaším obsahem, klikněte na tlačítko „wordoids“ a zobrazí se vám seznam jmen, která můžete použít.

Co je skvělé na Wordroids je, že můžete nastavit limity na vaše slova, definovat kvalitu slov, nastavit vzory, a dokonce zahrnout dostupnost názvu domény. To znamená, že můžete zkontrolovat, zda se jméno, které se vám líbilo, zaregistrovalo na .com nebo ne..

Sbíráme perfektní název blogu

Existuje mnoho způsobů, jak pojmenovat blog, a nakonec je jen na vás, jak se rozhodnete.

Vytvoření jména však nemusí být pečlivý proces. Bavte se a buďte s ním kreativní a vaši čtenáři to také uvidí.

Pamatujte si, že při vytváření jména neexistují žádná tvrdá pravidla. Dokud se ujistíte, že to souvisí s vaším obsahem, můžete být tak kreativní, jak chcete!

Jakmile to vymknete z cesty a zaregistrujete svou doménu blogu, soustředíte se na důležitější věci, jako je psaní epického obsahu a růst vašeho blogu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map