Obchodní průvodce blogovým sponzorstvím a SEO

Obchodní potřeby, potřeby bloggerů, potřeby Google – může být obtížné vzít si tři bez škytání. Svět sponzorství je někdy poznamenán kontroverzemi.


Jsem si jist, že dobře znáte následující situaci:

 • Hledáte zmínky a zpětné odkazy, které pomáhají vašemu webu růst v reputaci a hodnocení vyhledávačů.
 • Váš blogger chce z propagační práce, kterou pro vás dělají, peníze a trochu bezpečí.
 • Na konci dne Google penalizuje jak váš web, tak bloggerův: jejich za prodej odkazů, váš za nákup odkazů (naštěstí zmínky byly stále nedotčeny).

Vypadá to, že sponzorství blogů je pes, který neustále kouše svůj vlastní ocas, že??

Ale nemusí být.

Zde je průvodce, jak prolomit sponzorský cyklus a win-win (vy i váš blogger).

Jak většina čtenářů WHSR ví, nejsem fanouškem společnosti Google, ale vím, že mnoho firem tam – stejně jako vy – potřebuje tolik provozu, aby dosáhlo dobrého poměru návštěvník / konverze, takže se na Googlu nemůžete vzdát SEO: potřebujete ji ve svém marketingovém košíku a musíte zůstat v dobré knize Google, abyste mohli i nadále získávat informace o provozu vyhledávání.

Ale je to tam bláznivý svět SEO – díky neustálým algoritmům a změnám v pokynech si opravdu chcete vytáhnout vlasy.

Pak jsou tu bloggové, kteří by vám rádi poskytli špičkový sponzorovaný příspěvek, ale chtějí s vámi spolupracovat podle vlastních podmínek a nehovořit o nich ani jim dávat objednávky. Mohli by dokonce odmítnout odkaz na váš web bez značky nofollow. A kdo je může obviňovat, když vědí, že Google za nimi přijde za prodej odkazů?

Je to nepořádek, ale právě proto jsem se rozhodl napsat tohoto obchodního průvodce. Ve čtyřech fázích vám pomůže analyzovat váš přístup k sponzorství blogů a převést nejběžnější slabiny na silné stránky – a vyhnout sankcím Google radar..

Poznámka: Jsem zasvěcencem tohoto světa, protože jsem od roku 2007 pracoval na tom, aby pomohl klientům vyhledávat obsah, a od roku 2007 jsem také sponzorovaným bloggerem..

První fáze: Zhodnoťte své off-Page SEO potřeby

Off-page SEO zahrnuje všechny ty praktiky, které se odehrávají mimo váš web. Když někdo například umístí odkaz zpět na stránku s vašimi články, tento odkaz zlepší názorové vyhledávače.

Když hledáte sponzorství blogů, které vám pomůže při hodnocení vašich webových stránek v Google, děláte to mimo stránku SEO.

V této první fázi je důležité, abyste si položili otázky:

 • Proč hledáte následné zpětné odkazy z sponzorství blogů?
 • Kolik sledovaných zpětných odkazů skutečně potřebujete, aby vaše webové stránky pomohly lepší pozici?
 • Jste ochotni také získat nofollow zpětné odkazy a webové zmínky o brandingu a provozu?
 • Kdo je na prvním místě ve vaší kampani, vyhledávačích nebo uživatelích?

Odpovězte pravdivě na tyto otázky. Tato jednoduchá akce vám pomůže uznat a vyhnout se nejběžnějším 5 úskalím v sponzorství blogů.

Běžné úskalí

 1. Přijďte a použijte v příspěvku klíčová slova s ​​přesnou shodou, stejně jako opakovaná klíčová slova se stejným odkazem, příliš optimalizovaná klíčová slova a klíčová slova, která lidskému čtenáři nedávají smysl.
 2. Vynutit bloggerovi, aby přidal na vaši domovskou stránku nebo stránku produktu více než dva zpětné odkazy na pozicích, které s textem nebudou dobře plynout
 3. Vyloučit úplně žádné odkazy
 4. Vyloučit možnost získat redakční odkazy („přirozené odkazy“ v žargonu Google)
 5. Nestarejte se o hodnotu sponzorovaného obsahu pro čtenáře bloggerů a více o výhodách SEO

Následující obrázek shrnuje nejzákladnější off-page SEO potřeby pro každý web:

Webové zmínky a provoz jsou spíše o brandingu než SEO, ale cílem SEO je provoz a konverze – a tedy branding – – proto má smysl zahrnout tyto dva faktory do vaší SEO strategie.

Jakmile vyhodnotíte své potřeby SEO, budete vědět, jak přizpůsobit své sponzorské kampaně na základě dvou postojů:

 1. Pro propagaci značky používejte sponzorství blogů – Můžete hrát podle pravidel Google přísně a nemusíte sledovat všechny odchozí odkazy z bloggerova příspěvku na váš web. Vaše odkazy jsou určeny pouze pro lidské oči, nikoli pro vyhledávače.
 2. Používejte sponzorství blogů pro SEO i pro branding – Budete muset podporovat redakční odkazy na své webové stránky a v případě potřeby požádat o zpětné odkazy na konkrétní stránky produktů nebo služeb..

Je důležité znát rozdíl, protože pokud je vaše skutečné zaměření na branding, nemusíte se obávat zpětných odkazů, které ovlivní vaši přítomnost v Google SERP, a můžete provozovat více uvolněných sponzorských kampaní, které se setkají s menší opozicí jménem bloggerů.

Naopak, pokud je SEO vaším hlavním zájmem a je to vaše přítomnost v Googlu, kterou musíte růst, budete chtít věnovat zvláštní pozornost vztahu, který si vytvoříte s bloggery.

Druhá fáze: Analyzujte své publikum

Kdo je vaše cílová skupina?

Jinými slovy, koho chcete oslovit pomocí vaší sponzorské kampaně na blogu?

A publikum bloggerů je pro vás to pravé?

Nezvažujte pouze provoz bloggerů a počet jejich odběratelů a zásilky za příspěvek. Tato čísla znamenají málo, pokud pro vás publikum není pro vás to pravé.

Analyzujte také potřeby své cílové skupiny ve vztahu k vašemu produktu nebo službě.

 • Jaký problém jim to řeší?
 • Co o tom potřebují vědět?

Odpověď na tyto základní otázky je zásadní, protože jsou užitečné nejen proto, aby vaše kampaň byla na správné cestě, ale také poskytovala bloggerům potřebné informace k napsání relevantního příspěvku..

Napsal jsem zde příspěvek ve WHSR o tom, jak porozumět potřebám publika – příspěvek je specifický pro bloggery, ale protože budete spolupracovat s bloggerem, aby oživilo vaše sponzorství, je nezbytné, abyste posoudili potřeby své cílové skupiny před uzavřením dohod s bloggerem.

Třetí fáze: prostudujte si svůj přístup k sponzorství

Svůj přístup k sponzorování blogů zakládáte na hodnocení SEO a publika, které jste prošli ve stupních jedna a dva, ale také na druhu přístupu, který chcete dát ke spolupráci s bloggery.

Dáváte přednost přístupu založeném na klíčových slovech?

Nofollow odkazy a infografiky fungují nejlépe v tomto případě. Bezkontaktní odkazy nezpůsobí penalizaci Google ani zastrašit bloggery, i když v kotevním textu použijete klíčová slova.

Samozřejmě, vyhýbejte se spamovým klíčovým slovům, vycpávejte přílišnou optimalizaci, protože by to pro čtenáře stále vedlo k vypnutí.

Chcete dát bloggerovi svobodu odkazovat zpět redakčně?

Osobní přístup je lepší přístup a vy můžete nabídnout freebie nebo bezplatnou zkušební verzi výměnou čestné recenze, kde si blogger může vybrat, o čem bude mluvit a odkazovat. Podrobnější radu ohledně redakčního propojení ve čtvrté fázi vám dám.

Podle případové studie IZEA Corp. z roku 2015 je životnost blogového příspěvku 2 roky, včetně:

 • 72% návštěv nebo dojmů během prvního měsíce od zveřejnění
 • 28% dojmu po prvním měsíci

To znamená, že blogové příspěvky, které vytvoří vaše sponzorská kampaň, budou mít větší šanci, že budou i nadále účinně pokračovat po uplynutí 30 dnů od zveřejnění, pokud váš vztah s bloggery:

 • Používá přístup založený na spolupráci
 • Dává život stálezelenému obsahu

Čím přesnější a spolupracovnější váš přístup ke sponzorství, tím větší šance na vytvoření sponzorovaného příspěvku s dlouhou životností.

Jaké chyby se vyvarovat ve způsobu, jakým přistupujete k bloggerům?

Chcete-li přerušit sponzorský cyklus, který vede vás i vaše blogery k sankci společnosti Google nebo ke ztrátě provozu a peněz, vyvarujte se následujících chyb:

1. Nedávejte tvrdé pokyny „do-as-I-say“

Bloggerům záleží na jejich svobodě psát příspěvky, které odpovídají jejich celkovému tématu blogu, a také psát, aby vyhovovaly potřebám jejich čtenářů – nikdo nezná čtenáře blogů lépe než majitel blogu, takže pokud chcete, aby příspěvek fungoval a získejte výsledky, buďte spolupracovníkem, ne mistrem.

2. Nepřiřazujte doslovná klíčová slova, která mají být použita jako kotevní texty

Doslovná klíčová slova zřídka dávají člověku smysl a jsou velkým spouštěčem sankcí Google. Dokonce i když jste se rozhodli pro kampaň bez odkazu, vyhněte se doslovným klíčovým slovům kvůli čtenářům blogů – oni skončí a uvidí vás jako dalšího spammera, aby se vyhnuli namísto super firmy, která dělá věci, které potřebují.

3. Nezakazujte zveřejňování

Kromě toho, že to vyžaduje zákon (jako je FTC v USA), zásady ochrany soukromí a zveřejňování sponzorovaného obsahu jsou čestným aktem před čtenáři – vaší cílovou skupinou. Když požádáte blogera, aby skryl skutečnost, že je příspěvek sponzorován, nenarušujete pouze jejich vztah s jejich čtenáři, ale také svůj obraz před čtenáři.

Nedostatek transparentnosti může narušit účinnost sponzorovaného obsahu.

4. Nežádejte bloggera, aby vyplnil příspěvek pomocí odkazů

Nebudete mít více SEO (nebo provozu) prospěch z více odkazů ve stejném příspěvku, ledaže by každý z těchto odkazů byl odůvodněný (například jeden odkaz na vaši domovskou stránku představující vaši značku a další dva odkazy na produkty nebo služby, které dostanete přezkoumané) ).

Příliš mnoho odkazů také spouští manuální a algoritmické sankce od Googlu a spamové zprávy od uživatelů.

Čtvrtá fáze: Spolupracujte s bloggery na vytváření sponzorovaného obsahu, který převádí

Bloggers jsou vaši partneři v tomto společném úsilí přiblížit váš produkt nebo službu před co nejvíce očima a zvýšit konverzi jako první a hodnocení vyhledávačů jako druhou věc.

Ve skutečnosti, jak Neil Patel správně uvádí ve svém příspěvku v QuickSprout:

Příliš mnoho majitelů webových stránek se zaměřuje převážně na provoz.

Ale provoz je jen marnost. To, na čem opravdu záleží, jsou konverze.

Nezáleží na tom, kolik lidí můžete navštívit na svém webu, pokud mnoho lidí nepřesvědčíte, aby se přihlásili k odběru nebo kupovali od vás.

Kdy se sponzorovaný obsah převádí?

 • Když odpovídá zájmům publika (viz druhá fáze)
 • Když nabízí něco hodnotného
 • Když čtenáři cítí, že bloger stojí za tím, co bylo napsáno, ne značkou (viz třetí etapa)
 • Když je hlas značky přátelský a konstruktivní, ne bezstarostný a klamný

Výhody umožnění bloggerům, aby se vydali na redakční bázi

Jak již bylo zmíněno ve třetí fázi, ujistěte se, že na odkazy na váš web v sponzorovaném příspěvku kliknou a následují vyhledávače, je moudré nechat blogerovi carte blanche o odkazech zpět na váš web.

Redakční odkazy čtenáři říkají, že tento blogger přemýšlel o tom, na co a jak se odkazovat, že tyto odkazy nebyly prodány „tak, jak jsou“, a blogger není jako dělník v továrně, který jednoduše vykonává úkol, který mu bylo nařízeno provést.

Redakční odkazy také říkají společnosti Google a dalším vyhledávacím nástrojům, aby NENOVOLily sankcionování bloggera a propojené značky, protože tyto odkazy jsou zjevně přirozené a nebyly požadovány ani zaplaceny (ve skutečnosti byste měli platit za propagaci, kterou získáte prostřednictvím příspěvku, nikoli pro odkazy – udělejte to pro marketingové účely, ne pro SEO).

Jak přistupovat k bloggerům ohledně redakčních odkazů:

Řekněte svým blogerům, že mají možnost odkazovat na kteroukoli stránku svého webu, protože shledají vhodnou pro daný příspěvek, ačkoli by mělo být jasné, že všechny odkazy, na které výslovně požádáte, nesou značku rel = nofollow.

Poskytnou vám bloggové redakční odkazy dofollow? Možná možná ne. Ale nofollow odkazy, i když vám nedají vylepšení hodnocení vyhledávání, budou i nadále fungovat, aby vám přinesly provoz a konverze.

Pamatujte: žebříčky vyhledávání nejsou samy o sobě užitečné, ale pouze ve vztahu k počtu konverzí, které přinesou ke stolu. Možná máte na webu nejvíce obchodovanou webovou stránku, ale pokud žádný z těchto provozů nepřevádí konverze, pak je veškerá ta návštěvnost zbytečná.

Kolik stojí práce služby Blogger?

Co-bloggerka Gina Batalaty, ve svém příspěvku o cenách a prezentaci sponzorovaných příspěvků pro bloggery, zmiňuje Sue Anne z SuccessfulBlogging.com a její rady pro bloggery o tom, jak ocenit sponzorované příspěvky.

Ann navrhuje, aby si účtovali minimálně 50 $ za příspěvek, pokud dostanou 5 000 návštěvníků měsíčně. To je také docela standardní sazba v nezávislých blogů.

Pokud má váš blogger blog o nízkém provozu, bude je sazba v rozmezí 15 – 35 $ stále motivovat k psaní dobrého příspěvku..

Žádný blogger nebude dělat dobrou práci za příspěvky sponzorované $ 1 – 5 $.

Ignorujte zastaralé rady o Google PageRank

Panel nástrojů PageRank (zelený pruh) již není aktualizován, a proto nedělá spolehlivou metriku pro vyhodnocení síly blogu v indexu Google..

Další faktory jsou mnohem důležitější:

 • Demografie (je toto vaše cílové publikum?)
 • Počet předplatitelů (má tento blog silnou platformu věrných fanoušků?)
 • Zapojení (komentáře, sociální podíly)
 • Web zmiňuje (je blog zmiňován v jiných blogech, fórech atd.?)
 • Další citace (média, tisk atd.)

Tyto faktory vám řeknou úplný příběh o síle blogu v očích jeho komunity a dalších vlivných osob, takže bude s největší pravděpodobností mít silnou přítomnost ve vyhledávačích..

Jak se vypořádat s (dočasným) trestem Google?

Vyřídit sankci Google znamená dvě věci:

 1. Využijte veškerá vaše marketingová aktiva k udržení provozu a konverzí, takže nedostatek provozu organického vyhledávání a konverzí na vás nebude mít příliš velký dopad
 2. Práce na odstranění příčin trestu

Napsal jsem příspěvek na svém blogu n0tSEO a jeden na budování odkazů pro marketing zde ve WHSR, abych oslovil bývalého (s propojenými zdroji a rozhovory), zatímco Neil Patel’s Jak se dostat z příspěvku v trestním boxu Google a jeho kompletní průvodce penalizacemi Google (Manual and Algorithmic) vám pomůže s řešením těchto problémů.

Sankce Google nejsou trvalé, pokud vy a váš tým rychle pracujete na odstranění sankčních spouštěčů z vašeho webu (nebo mimo něj, pokud jste praktikovali SEO Black nebo Grey Hat SEO), ale ať už čelíte trestu nebo ne, zdroje, které nejsou společností Google provozu a konverze jsou vždy důležitější než samotné SEO, takže jim v měsíčním plánu udělejte více místa a nespoléhejte se jen na Google, aby pomohla vaší firmě prosperovat.

Nápady od inteligentních bloggerů

Ne každý blogger bude jednoduše postupovat podle pokynů pro sponzorství – je to plodná spolupráce pro obě strany, kterou hledají!

Tři chytrí bloggové se podělili o své nápady, jak z blogových sponzorství učinit oboustranně výhodnou situaci pro vás i pro vaše bloggery.

Ann Smarty z MyBlogU vysvětluje, jak „kvalita“ se nerovná „snadná“, a radí podnikům, aby hledaly spolupráci s blogery, nikoli zkratkami:

Náš problém (a myslím tím bloggerů i firmy) je, že zoufale hledáme zkratky: Rychlé nabídky ponechávají každému radost. Problém se zkratkami je zase dvojí:

 • Soutěžící snadno replikují zkratky a v určitém okamžiku se stanou spamem (když příliš mnoho podniků objevuje taktiku a spěchá ji použít). To je obvykle to, co obrací Google hlavu ke všem zúčastněným
 • Zkratky obvykle ovlivňují kvalitu negativně. Pokud blogger souhlasí s čímkoli, dokud je placen, jedná se o rychlou a snadnou dohodu, ale obvykle to znamená, že svou firmu umístíte do sousedství mnoha dalších minulých obchodů (které od té doby nemusely být vysoce kvalitní) blogger se evidentně příliš nestará o standardy kvality).

Kvalitní nabídky nemají vzor ani šablonu. Budujete vztah s bloggerem a postupně přicházíte s závěrem, s čím může být ochotný souhlasit. Někdy tyto vztahy převedete do režimu offline (odesílání bezplatných zpráv nebo platba za výlet na událost). Někdy dáváte těmto blogerům bezplatnou expozici: Pozvěte je na svůj web. Někdy nabízíte spolupráci / sponzorujete další iniciativu, do které se blogger zapojuje (spoluautor knihy, spoluvytváření nástroje)…

Tento přístup je delší, výsledky jsou těžší měřit, ale brzy si všimnete těch bloggerů, aby vás zmínili v tweety, pokrytí vašich soutěží nebo iniciativ na blogech zcela zdarma a právě tam, když je potřebujete.

Dobrou kreativní strategii nelze efektivně zkopírovat a nemůže způsobovat problémy s Googlem.

Laura K. Lauless of Lawless French doporučuje, aby značky a bloggerové, kteří sdílejí společná témata – jinými slovy, kde produkt nebo služba vaší značky splňuje téma bloggera v blogu – spolupracovali na dobré integraci produktu nebo služby do webu bloggerů:

Mám blog pro lidi, kteří se učí francouzsky, www.lawlessfrench.com. Měl jsem velké štěstí, že jsem se před několika měsíci obrátil na společnost, která nabízí francouzské kvízy, a my jsme společně pracovali, abychom přidali své kvízy k mým lekcím, a také jsme vytvořili webovou stránku o společné značce progress.lawlessfrench.com. Kvízy přidávají nové funkce mým čtenářům a stránky s co-brandovanými značkami poskytují vyšší příjem pro mě a mého partnera, což znamená, že jsem nyní méně závislý na příjmech z reklamy. Je to příliš brzy na to vědět, ale zdá se, že se moje hodnocení Google také zlepšuje, takže je to win-win-win!

Christopher Jan Benitez vybízí podniky, aby přemýšlely mimo (SEO) pole a bloggery, aby vzdělávali své sponzory o osvědčených postupech:

Christopher Jan BenitezSpousta podniků přemýšlí o zpětných odkazech a vysoce hodnocených výsledcích vyhledávání, že zapomíná na skutečný důvod, proč je úspěšná firma: podpora skutečných vztahů. [Bloggery by jim měly] vysvětlit, že hostující blogování zasáhlo – viz příspěvek Matta Cuttsa o tom, že blogování hostů již není účinné jako strategie SEO. Místo toho by měli najmout blogery, aby jim psali s úmyslem oslovit více lidí o tomto podnikání, a ne budovat odkazy. Proto se bloggerové mohou soustředit na psaní dobrého obsahu, který obsahuje jejich stránky, namísto kreativních způsobů, jak vložit text kotvy do článku, aniž by vypadali nápadně. Podniky tak mohou na své stránky přivést větší provoz a bloggery mohou využít své schopnosti psát vysoce kvalitní obsah za dobré peníze.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map