Nyní, když blogování zabralo web bouřkou, vydělávání peněz z vašeho blogu není tak snadné jako vylepšení několika bannerových reklam.


Čtenáři nenávidí rušivou reklamu, a proto je sponzorovaným obsahem nyní preferovaná metoda reklamy.

Sponzorovaný obsah je způsob reklamy win-win-win:

 • Čtenáři si užívají originálního a kvalitního obsahu, aniž by vás rušili rušivé reklamy
 • Bloggers dostávají kompenzaci za své úsilí
 • Značky jsou podporovány populárními blogery a oslovují cílové publikum

Mnoho značek je ochotno zaplatit špičkový dolar za sponzorování populárních bloggerů s publikem.

Ale vědět, jak začít, je těžké. Kdo jsou tyto značky? Jak se s nimi spojíte? Jak se vám vyplatí za blogování o nich?

Pokud máte zájem vydělat peníze sponzorovanými příspěvky, není to těžké. Zde je váš průvodce krok za krokem, jak přistát s vaším prvním sponzorovaným příspěvkem a vydělat peníze z vašeho blogu.

Krok 1: Vyčistěte svůj blog

Než začnete přemýšlet o nadhazování značky, musíte se ujistit, že váš web je v šňupce. Když se začnete pustit do sponzorství, váš blog absolvuje hobby do podnikání.

Pokud je váš blog neprofesionální, chaotický nebo matoucí v navigaci, značky k němu nebudou chtít být spojeny.

Potřebujete blog, na který by mohla být každá značka hrdá. To znamená, že byste měli zvážit investování do profesionálního a kvalitního motivu pro svůj blog a vyčistit web a odstranit rozptýlení (jako nadměrné widgety postranního panelu)..

Pokud máte rozpočet, můžete zvážit najmutí značkového specialisty, návrháře, který navrhne logo, nebo dokonce najmout vývojáře, aby pro vás vytvořil vlastní téma..

Krok 2: Vytvořte své publikum

Aby se značky mohly rozhodnout o partnerství s vámi, musí vědět, že máte publikum – a to nejen nějaké publikum, ale že jo publikum.

Značky přesně vědí, na jaké osoby se svými produkty cílí. Mají představu o svých typických zákaznících, včetně jejich pohlaví, věku, zájmů, polohy a dalších.

Měl bys také!

Pokud jste bloger, který má zájem o partnerství se značkami, je třeba pomocí příspěvků na blogu zacílit na konkrétní publikum – to znamená najít pro váš blog správnou výklenek..

Svůj výklenek můžete rozšířit o:

 • Vývoj konkrétní personální podoby čtenáře pro váš blog
 • Vytváření obsahu pro oslovení této osoby
 • Propagace blogu na správných platformách sociálních médií
 • Rozšíření seznamu e-mailů

Krok 3: Kompilace statistik

Než budete připraveni spolupracovat se značkami, musíte získat údaje o tom, kdo je přesně vaše publikum, a zda se shodují s cílovým publikem vašich sponzorů..

Pomocí analytických služeb, jako jsou Google Analytics nebo Clicky, získáte údaje o měsíčním provozu na webu a demografické údaje o publiku. Pokud používáte Google Analytics, můžete zjistit pohlaví, věk a zemi svých návštěvníků.

Měli byste také shromažďovat informace o svých platformách sociálních médií a počet a zapojení svých následovníků. Můžete použít nástroje specifické pro web, jako je Facebook Page Insights a Twitter Analytics, nebo nástroj jako Klout.

Pomocí Google Analytics můžete snadno získat demografická data na svém blogovém publiku.Pomocí Google Analytics můžete snadno získat demografická data na svém blogovém publiku.

Krok 4: Nastavte ceny

Jedním z nejtěžších aspektů sponzorovaných příspěvků je zjistit, jak je ocenit.

Kolik byste měli platit za sponzorovaný příspěvek?

I když může být lákavé přijít s vaší cenou vypočítáním požadované hodinové sazby pro vytvoření blogového příspěvku, není to nejlepší způsob, jak toho dosáhnout. Tato metoda zcela ignoruje jedinečnou hodnotu toho, co nabízíte.

Uvědomte si, že jako blogger nabízíte značkám značnou hodnotu: šanci se přímo spojit s jejich přesným cílovým publikem a získat podporu podle čísla, kterému důvěřují (to jste vy!). To má pro ně obrovskou hodnotu a je mnohem cennější a účinnější formou reklamy než bannerové reklamy nebo televizní reklamy. Blogový příspěvek bude na vašem webu také navždy dobrý – na rozdíl od reklamy, která je jen na okamžik.

Zcela úplně minimální, ovlivňovatelé účtují 50 – 100 $ za sponzorovaný příspěvek, a to i při provozu na nízké straně. Někteří bloggerové vydělávají tisíce dolarů za jeden sponzorovaný příspěvek.

Nebojte se zeptat, co stojí za to! Vaše sazby jsou v konečném důsledku na vás.

Dobré pravidlo, které je třeba dodržovat, je: Pokud značka vaši nabídku přijme okamžitě, je čas zvýšit ceny pro další. Pokud s vámi chtějí opravdu pracovat a vaše ceny jsou příliš vysoké pro jejich rozpočet, dají vám vědět a vy můžete něco vymyslet, pokud chcete.

Dobrým místem pro začátek je zkoumání dalších blogů ve vašem výklenku. Co nabíjejí? Jak se jejich publikum porovnává s vašimi?

Možná budete chtít začít na nízké straně ($ 50 – 75 $) a vytvořit si malé portfolio. Ale nebojte se zvýšit své ceny, až budete mít několik příspěvků pod pásem! Nenechávejte peníze na stole podhodnocením.

Krok 5: Propagujte svou dostupnost

Nyní, když je váš web připraven, vaše data jsou sestavena a vaše ceny jsou nastaveny, budete chtít sdělit značkám, že jste k dispozici pro sponzorství.

Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, včetně:

 1. Vytvoření sady médií
 2. Vytvoření stránky inzerenta na vašem webu
 3. Připojování k sponzorskému webu

Varianta 1 – Soupravy médií

Souprava médií je obvykle dokument PDF, pěkně navržený s grafikou, který ukazuje přehled vaší platformy a toho, co můžete nabídnout značkám.

Soupravy médií často zahrnují:

 • Vaše jméno a fotografie
 • URL vašeho blogu a shrnutí toho, o čem to je
 • Demografie a statistika publika vašeho blogu a sociálních médií
 • Co můžete nabídnout (sponzorované příspěvky, sponzorované e-maily, dárky atd.) A ceny

Můžete si také přečíst průvodce Luana Spinetti o mediálních sadách a sponzorství – Jak udělat váš blog atraktivním pro inzerenty přímo zde na WHSR.

Varianta 2 – Reklamní stránka

Můžete také na svém webu vytvořit stránku „Inzerujte zde“ se stejnými informacemi jako sada médií.

Je vhodné do spodní části stránky vložit kontaktní formulář nebo dokonce tlačítko „koupit nyní“, aby se zainteresované značky mohly rychle začít.

Možnost 3 – Připojte se k sponzorskému webu

Weby jako FameBit nebo Socialix jsou platformy pro propojení bloggerů se značkami. Obvykle se snadno používají a připojují, ale existuje několik nevýhod.

Za prvé, tyto stránky obvykle vezmou poplatek za své služby (někdy kolem 10-20%).

Nezapomeňte také, že se vzdáváte kontroly nad svými značkovými vztahy k těmto platformám.

Z dlouhodobého hlediska je to lepší, pokud máte vztah se svými sponzorovanými značkami, namísto toho, abyste museli jednat se zprostředkovatelem.

Krok 6: ASK

Podílel by se s vámi váš oblíbený partner na sponzorování blogu? Nevíte, dokud se neptáte!

Namísto studeného e-mailu mimo modrou je lepší začít budováním vztahu. Pokud již máte vztah ke značce – možná jste použili jejich produkt po celá léta, nebo jste nedávno konverzovali na sociálních médiích – to je ještě lepší.

Poté můžete odeslat e-mail svému kontaktu nebo na jeho e-mailovou adresu obecné podpory.

Udržujte svůj e-mail stručný a do bodu. Zde je ukázka, kterou můžete přizpůsobit:

Vážený [jméno],

Děkujeme, že jste mě sledovali na Twitteru! Dlouhá léta jsem velkým fanouškem [Název produktu] a vždy to doporučuji svým přátelům.

Jsem ovlivňovatelem v [Industry Niche] a zakladatelem [Blog Name]. Chtěl jsem se vás zeptat na možné příležitosti pro partnerství s vaší značkou k propagaci [produktu] na mém blogu.

Máte-li zájem, mohu vám poslat multimediální sadu?

dík,

[Tvé jméno]

(Souprava médií by měla jasně stanovit, jakou kompenzaci očekáváte.)

Jakmile jste položili základy přípravou webu a vytvořením sady médií, sponzorované příspěvky jsou ideálním způsobem, jak vydělávat na svém blogu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me