Planet e hostimit të VPS janë pikat e fuqisë së shumicës së gamës së zgjidhjeve të ofruesve të shërbimeve të web hosting. Ata janë pika e ëmbël e tranzicionit për shumë përdorues dhe në fakt, janë ato ku përfundojnë shumica pasi të mbarojnë diplomën nga pritja e përbashkët.


Arsyeja për këtë është VPS Hosting thjesht ofron më të mirën. Performanca është praktikisht e garantuar dhe shkallëzueshmëria e burimeve do të thotë që këto plane shpesh janë mjaft të shkathëta për këdo që të përdorë.

Le të hedhim një vështrim në ofruesit e lartë të pritjes së VPS-ve në biznes dhe ato që ato ofrojnë;

Paneli i Transferimit të Kontrollit në Web HostCPUMemoryStorageData
Pritja për lëvizje14 GB75 GB4 TBcPanel / WHM$ 22.99 / mo
Scala Hosting12 GB20 GB3 TBsPanel$ 9.95 / mo
A2 Hosting44 GB75 GB2 TBcPanel$ 25.00 / mo
Interserver12 GB30 GB2 TBcPanel / Webuzo$ 6.00 / mo
SiteGround24 GB40 GB5 TBSitePanel$ 80.00 / mo
KnownHost22 GB50 GB2 TBcPanel / Admin direkt$ 28.00 / mo
HostPapa42 GB60GB1 TBcPanel$ 19.99 / mo
AltusHost22 GB40 GB4 TBCentOS€ 19.95 / mo
Kinsta *10 GBWordPress$ 30.00 / mo
TMD Hosting22 GB40 GB3 TBcPanel / WHM$ 19,97 / mo

* Kinsta ndërton planet e saj rreth metrics të ndryshme edhe pse teknikisht është një ofrues Cloud / VPS. Kinsta ju lejon të organizoni 1 faqe WordPress me 20,000 vizita mujore. 

Uebsajti: https://www.inmotionhosting.com/ Pricemimi: Nga 22,99 $ / muaj

InMotion Hosting është një emër i madh në industri dhe ka ofruar performancë të fortë për shumë përdorues gjatë viteve. Ata ofrojnë aq shumë pika të forta sa është e vështirë të merret parasysh se ku të filloni. Në performancën së bashku, serverët e tyre tregojnë kohën e shkëlqyeshme dhe shpejtësinë (>99,95% në kohë, TTFB <450ms).

Ato gjithashtu rekomandohen shumë për shërbimin e tyre të fortë ndaj klientit. Unë personalisht u paguaj atyre qindra dollarë çdo vit për të pritur projektin tim të ri HostScore. Sidoqoftë, planet VPS të Inmotion janë vetëm për pronarët e faqeve serioze pasi që edhe planet e tyre të nivelit të ulët VPS janë relativisht të mbushura me energji elektrike.

Mësoni më shumë në rishikimin tonë të Hosting InMotion.

Karakteristika të dukshme VPS

 • licenca cPanel Admin 5 është falas me ndërmarrjen e klasës CentOS
 • Fuqitë e infrastrukturës në re janë teprica në kohë reale
 • Menaxhimi i serverit është falas për azhurnime dhe arna
 • Certifikata SSL dhe SSD është falas për pritje të sigurt dhe të shpejtë

2. Hosting Scala

ScalaHosting - Mirë VPS Hosting

Uebsajti: https://www.a2hosting.com/ Pricemimi: Nga 25,00 dollarë / muaj

Gjëja më e mirë në lidhje me A2 Hosting është shpejtësia. Duke prezantuar ruajtjen e SSD, Railgun Optimizer dhe memorjen e paravendosur të serverave për përdoruesit e saj të përbashkët të pritjes, A2 po rrit standardin e shpejtësisë për të gjithë industrinë e pritjes. Nga të gjitha llogaritë, A2 Hosting është padyshim që ia vlen të regjistroheni nëse nuk keni një host të uebit.

Ata gjithashtu kanë një përhapje shumë strategjike të vendndodhjeve të serverëve për të zgjedhur dhe mbrapa të gjitha planet e tyre me një garanci të kthimit të parave në çdo kohë. Një marrëveshje si kjo me të vërtetë frymëzon besim në produktet e tyre.

Mësoni më shumë në Rishikimin tonë të Hosting A2.

Karakteristika të dukshme VPS

 • cPanel në dispozicion
 • Zgjidhni OS tuaj Linux
 • Qasje në dispozicion në rrënjë
 • Ruajtja e SSD

4. Interserver

Uebsajti: https://www.siteground.com/ Pricemimi: Nga 80 $ / muaj

SiteGround është një kompani e ngurtë pritëse me karakteristika inovative të serverit dhe mbështetje të bisedave të drejtpërdrejta të klasit të lartë. Në shikim të parë, çmimi i tyre për planet VPS mund të befasojë shumicën e përdoruesve, por besoni ne, do të merrni atë që paguani.

Planet me performancë të lartë të SiteGround VPS janë ideale për bizneset që kërkojnë shkallë dhe fuqi të kombinuar me lehtësinë e përdorimit që duhet të pritet me ndonjë plan pritës. Këto zgjidhje ofrojnë një gjë që të gjithë ofruesit e pritjes shpresojnë ta arrijnë – një përvojë pa stres për përdoruesit e tyre.

Mësoni më shumë në rishikimin tonë në faqen e internetit.

Karakteristika të dukshme VPS

 • Paneli i kontrollit i SitePanel
 • Burimet e shkallëzueshme
 • Mbështetje 24/7 VIP
 • CDN falas
 • Vende të shumta në dispozicion

6. i njohur

Uebsajti: https://www.hostpapa.com/ Pricemimi: Nga 19,99 $ / muaj

HostPapa është një ofrues i shërbimit të mbajtjes në internet me qendër në Kanada që ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2006. Kompania është e përkushtuar t’u ofrojë përdoruesve të gjitha tiparet që ata duhen në mbajtjen në internet dhe e ka bërë në mënyrë të admirueshme.

Përkushtimi i tyre për t’u ofruar përdoruesve plane të qëndrueshme shkëlqejnë në gamën e planeve VPS që ata kanë. Me pesë për të zgjedhur, këto plane ende arrijnë të përfshijnë një spektër shumë të gjerë nevojash. Në mënyrë mbresëlënëse, edhe plani i tyre fillestar me vetëm 19,99 dollarë vjen i mundësuar nga katër bërthama të CPU.

Mësoni më shumë në rishikimin tonë të HostPapa.

Karakteristika të dukshme VPS

 • cPanel në dispozicion
 • Paneli SolusVM VPS
 • Qasje në dispozicion në rrënjë
 • Ruajtja e plotë e SSD

8. AltusHost

Uebsajti: https://kinsta.com/ Pricemimi: Nga 30 $ / muaj

Kisnta mbush një pjesë jashtëzakonisht të ngrohtë të biznesit të mbajtjes në internet. Jo vetëm që ofron vetëm plane VPS / Cloud, por ajo e bën këtë vetëm me platformën WordPress. Nëse jeni përdorues i WordPress, atëherë Kinsta është padyshim një zgjedhje e fortë.

Për shkak të shkallës së lartë të përqendrimit të tyre, ata kanë arritur të shkëlqejnë një produkt të vetëm thelbësor. Planet e tyre Cloud fuqizojnë gjithçka nga blogjet individuale deri në emra të mëdhenj si Ubisoft dhe Ricoh.

Mësoni më shumë në rishikimin tonë Kinsta.

Karakteristika të dukshme VPS

 • Mbështetje profesionale me bazë në WordPress
 • Zgjedhja e 20 lokacioneve të serverëve global
 • Cloudflare Falas CDN
 • Reputacion shumë i fortë

10. Hosting TMD

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me