26 Ndërtuesit e faqeve falas për të krijuar faqe të mahnitshme

Fakt: Ju mund ta ndërtoni faqen tuaj falas.

Por jam i sigurt që e keni dëgjuar këtë këshillë më parë: Nëse jeni serioz në lidhje me praninë tuaj në internet, MOS përdorni një ndërtues FALAS në internet!


Në fund të fundit, një pritje standarde e nivelit të hyrjes standarde kushton jo më shumë se $ 5 / muaj. Nëse doni që njerëzit të marrin seriozisht ju ose biznesin tuaj, nuk mund të keni një URL që ju thotë se po përdorni një platformë falas për të pritur faqen tuaj.

Gjithashtu, sigurisht që nuk dukeni profesionistë me një faqe në internet me URL si:

http://www.yourname.freewebsitebuilder.com

Megjithatë, në këtë post, unë po ju kërkoj të ndërtoni një uebfaqe duke përdorur një ndërtues falas të faqes në internet.

Dhe ka një arsye të mirë pse po ju kërkoj ta bëni këtë. Por për të kuptuar arsyen, duhet të shihni se sa kushton ndërtimi i një faqe interneti tipike.

Kostoja e ndërtimit të një faqe në internet

Ndërtimi i një uebsajti tipik përfshin shpenzimet e mëposhtme:

 • Regjistrimi i domenit: Rreth 10-12 $ / vit
 • Web hosting: Falas / Rreth $ 36-XXX / vit
 • Vegla dhe shtesa ndërtimi në internet: Rreth 60 – 120 $ / vit (këto mund të shtojnë deri në një shumë mjaft të mirë)

Përveç emrit të domain-it, pjesa tjetër e shpenzimeve lidhet me zgjedhjen tuaj të platformës.

Më lejo të shpjegohem.

Le të themi se keni vendosur të filloni një uebfaqe të WordPress. Dhe kështu, përveç një emri domain, ju do të blini gjithashtu:

 1. Një mbajtje vjetore e menaxhuar e WordPress (kushton diku me 48 dollarë)
 2. Një temë premium WordPress për rreth 50 dollarë
 3. Një bandë e shtojcave premium

Në përgjithësi, duhet të prisni të shpenzoni rreth 200 dollarë në faqen tuaj të internetit.

Por, sikur të kishe kuptuar pas dy javësh atë WordPress – pavarësisht se sa e mrekullueshme dukej në fillim – NUK youSHT për ty dhe se sapo ke humbur 200 dollarë?

Si do të ndiheshit?

Tani WordPress është një CMS e shkëlqyeshme dhe unë e përdor atë për shumicën e faqeve të mia të internetit.

Gjithmonë ka punuar për mua. Por unë di raste kur WordPress nuk është më së miri, duke marrë parasysh personin që po ndërton uebfaqen ose qëllimin që faqja e internetit po përpiqet të zgjidhë.

Në përgjithësi është e vështirë të jesh i sigurt për një platformë në internet para se të krijosh një faqe në internet me të.

Por atëherë është vonë vonë gjithsesi, apo jo? jo.

Për fat të mirë, ju mund ta kuptoni këtë para se të investoni një dollar të vetëm sepse shumica e ndërtuesve të mirë të faqeve në internet ofrojnë versione falas. Shumica e këtyre as nuk kërkojnë nga ju që të shkruani detajet e kartës tuaj të kreditit.

Pointështja është:

Nëse përfitoni nga versionet falas, do të bëni zgjedhje më të mira, më të sigurt – zgjedhje për të cilat nuk do të pendoheni.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është t’i jepni vetes ca kohë me platforma të ndryshme për të zbuluar atë që është e përsosur për ju.

Për t’ju ndihmuar të zgjidhni ndërtuesin e përsosur për faqen tuaj të internetit, unë po mbledh 25 nga krijuesit më të mirë të faqeve.

Lexoni në përshkrimet e tyre dhe lista e shkurtër e 3 ju mendoni se do të jenë më të përshtatshme për ju.

Tjetra, regjistrohuni për versionet e tyre falas dhe shihni se si ju pëlqen platforma. Pastaj mund të vendosni nëse dëshironi të azhurnoni ose provoni diçka tjetër.

Kështu që këtu shkon.

26 Ndërtuesit e faqeve të lira për të zgjedhur

1. WordPress.com

Këtu, po flas për WordPress.com dhe jo WordPress.org.

Dallimi në mes të dy është se WordPress.com është një zgjidhje e pritur ku Automattic (kompania mëmë e WordPress) kujdeset për pritjen, përmirësimet, sigurinë dhe mirëmbajtjen e faqes tuaj, ndërsa në WordPress.org, ju duhet të organizoni duke pritur dhe të gjithë punën e mirëmbajtjes vetë.

wqrdpress.com

Kështu që ju mund të mendoni për WordPress.com si vetëm një tjetër mjet krijues online në internet. Nuk ka asgjë për të instaluar ose konfiguruar. Thjesht regjistrohu dhe je mirë.

Ju mund të përdorni versionin falas të WordPress.com për të filluar një blog ose uebfaqe. Ajo që më pëlqen më shumë në lidhje me WordPress.com është thjeshtësia që ajo i rikthen përsëri blogjeve dhe publikimeve. Përvoja e botimit që do të merrni në WordPress është përvoja më e mirë kur e krahasoni me çdo mundësi tjetër në këtë listë.

Edhe me versionin falas, ju keni qasje në 100-të temat e bukura falas. Disa nga këto tema janë dizajnuar aq mirë sa të mund të konkurrojnë me faqet e internetit të lëmuara të bëra në ndërtuesit premium të faqeve si Squarespace.

Plus, ajo vjen me redaktorin e famshëm të blogut WordPress, kështu që nëse shkrimi është fokusi juaj dhe nuk dëshironi të bëni gjërat teknike me WordPress.org, atëherë WordPress.com është mënyra për ju.

Fillo

 • Website: wordpress.com
 • Planifikimi Pro: Planet Pro fillojnë me 2.99 dollarë kur regjistroheni për një vit.

2. Wix

Wix është një nga mjetet tona të preferuara për krijimin e faqeve të internetit. Ai fuqizon miliona faqe në internet nëpër botë.

Kur krijoni një faqe në internet në Wix, nuk ka shanse që modeli që përdorni do t’ju bëjë të ndjeheni të boksuar. Kjo është për shkak se Wix vjen me një redaktues zvarritës. Pra, pavarësisht se çfarë modeli ju zgjidhni, është gjithmonë vetëm një pikë fillestare.

Nëse dëshironi një dizajn plotësisht të personalizuar, mund të filloni me një faqe të zbrazët dhe të shtoni çdo element siç dëshironi.

Një tjetër gjë që vlen të përmendet është ndërtuesi i faqes Wix’s Design Design Intelligence (ADI) (më shumë rreth ndërtimit të një siti me Wix ADI këtu).

Në thelb, ky ndërtues i faqeve të Inteligjencës Artizanale ndërton praktikisht faqen tuaj për ju sapo ta tregoni se për çfarë faqja juaj ka të bëjë. Kjo është një veçori shumë e rekomanduar.

Shumica e mjeteve falas të krijuesit të faqeve të internetit që do t’i shihni në këtë listë nuk ju lejojnë të shtoni më shumë se 3 faqe në faqen tuaj. Ndërtuesi falas i faqes Wix, nga ana tjetër, ju lejon të shtoni faqe të pakufizuara. Dhe një ruajtje prej 500MB gjithashtu mund t’ju mbështesë për një kohë të gjatë nëse nuk keni një sit të rëndë përmbajtje.

Fillo

 • Website: wix.com
 • Mësoni më shumë: Rishikim Wix
 • Plani Pro: Për planin personal të Wix (kur blini çdo vit), do të paguani afërsisht 3,76 dollarë në muaj.

3. Weebly

Krahasuar me pëlqimet e WordPress dhe Wix, Weebly është i madh në hapësirën falas për krijimin e faqes në internet (dhe premium).

Në kohën e shkrimit, ajo ka më shumë se 30 milion faqe interneti.

Siç thashë më lart, të shkosh me Weebly ju jep sigurinë e një kompanie të fortë që nuk do të mbyllë dyqanin e saj vetëm një ditë! Me sigurinë, ju gjithashtu merrni disa tema të bukura në uebfaqe dhe një redaktues të lehtë për t’u përdorur dhe tërheqës.

Versioni falas i Weebly ju jep 500 MB memorje dhe qasje në të gjitha shabllonet, si dhe redaktorin e zvarritjes. Ju gjithashtu keni qasje në SEO të Weebly dhe tipare të kapjes së plumbit.


Fillo

 • Uebfaqja: weebly.com
 • Mësoni më shumë: Rishikim Weebly
 • Plani Pro: Fillon me 8 $ / muaj, kur paguhet çdo vit. Do të merrni një domen falas dhe një kredi 100 $ Google Adwords.

4. Ucraft

Ucraft është një mjet i mrekullueshëm i krijuesve të faqeve të internetit që ju lejon të ndërtoni faqe elektronike elegante. Ajo vjen me një aplikacion krijues logosh, ku mund ta përdorni falas për të krijuar dhe shkarkuar një skedar me rezolucion të lartë.

Modelet e bukura të Ucraft, të shoqëruara me redaktorin e saj drag and drop, e bëjnë Ucraft një ndërtues shumë bindës të faqes.

Karakteristika më interesante e versionit falas të Ucraft është se ju lejon të shtoni një emër domain personal. Unë mendoj se Ucraft është një nga dy krijuesit e vetëm të faqeve të internetit të lirë që ju lejon të lidhni një emër domain personal në një plan të lirë.

Fillo

 • Uebfaqja: ucraft.com
 • Plani Pro: 10 $ / muaj – do të rendisni deri në 50 produkte dhe do të përdorni 70+ mënyra pagese.

5. Karrota

Mjeti i krijuesit të faqes së internetit, Carrd, mund të përdoret për të ndërtuar faqe interneti mahnitëse me një faqe. Carrd aktualisht është në beta, por duket shumë premtuese.

Më pëlqen ideja e një faqe në internet me një faqe … dhe më shumë sesa faqet e internetit, Carrd krijon faqe të mbuluara që mund të përdorësh për të treguar bukur historinë tënde. Tani për tani, Carrd ka rreth 18 shabllone, nga të cilët rreth 6 janë pjesë e planit të primit. Modelet falas gjithashtu janë të mrekullueshëm dhe redaktimi është i lehtë. Disa elementë të dobishëm, megjithëse, si elementi i formës (elementi që do të duhet të krijoni një formë kontakti) janë në dispozicion vetëm në versionin pro.

Unë mendoj se plani i lirë i Carrd është paksa kufizues, duke pasur parasysh që diçka aq themelore sa një formë kontakti gjithashtu ka nevojë për azhurnim. Megjithëse ekziston një rrugëdalje për të dhënë një email kontakti drejtpërdrejt, por sigurisht që do të më pëlqente që të kishte disa veçori më shumë në planin falas.

Vepro

 • Uebsajti: carrd.co
 • Plani Pro: 19 dollarë në vit

6. Ndërtuesi i sitit

SiteBuilder vjen me më shumë se 10,000 shabllone. Me këtë numër të jashtëzakonshëm modelesh, mund të përdoret për ndërtimin e një siti në çdo fushë.

Një nga gjërat e para që unë kërkoj në një ndërtues faqesh janë modelet e saj. Dhe bëhet shumë e vështirë të gjykosh një mjet të tillë kur nuk mund t’i shihni modelet e tij pa u regjistruar! Edhe pse ka 10,000+ modele, SiteBuilder nuk shfaq asnjërën prej tyre.

Por u regjistrova dhe kontrollova modelet. Nuk gjeta 10,000 shabllone (mbase thjesht nuk kërkova aq shumë!) Si të tilla, por më pëlqyen ato që pashë.

Versioni falas i SiteBuilder ju lejon të krijoni një faqe interneti me 5 faqe. Ju gjithashtu mund të hyni në të gjitha shabllonet e SiteBuilder.

Gjithashtu – Lexoni rishikimin e Tim në Site Builder.

Vepro

 • Uebsajti: sitebuilder.com
 • Plani Pro: Plani pro i SiteBuilder fillon me 4,99 $ / muaj (kur paguhet çdo vit). Ky plan gjithashtu ju jep një emër falas domain, si dhe një email email falas me porosi.

7. Yola

Me më shumë se 12 milion përdorues në të gjithë botën, Yola është një mjet i fortë krijues falas për krijimin e faqeve të internetit për të marrë biznesin tuaj në internet.

Ndërsa Yola ka modele të kufizuara, ato janë të mira për faqet e internetit themelore të biznesit / profesionistëve.

Uebfaqet falas që bëni me Yola janë pa reklama. Pra, edhe kur ju jeni duke drejtuar faqen tuaj në një nën-domain Yola, lexuesit tuaj nuk do të mërziten nga reklamat që shfaqen nga çdo cep i faqes tuaj të internetit.

Vepro

 • Uebfaqja: yola.com
 • Plani Pro: Kur faturohet çdo vit, plani i bronzit i Yola kushton 4,16 dollarë në muaj.

8. Rrjetat

Rrjetet vijnë me disa tema shumë të ndryshme dhe të mira. Unë vetëm uroj që më shumë prej tyre të ishin zhbllokuar edhe në planin falas.

Me Webs, ju mund të krijoni një faqe në internet plotësisht funksionale në planin e saj të lirë. Uebfaqja juaj do të pritet në nën-domainin e Webs.

Vepro

 • Uebfaqja: webs.com
 • Plani Pro: Ju mund të shkoni në planin themelor të faqes së Webs për 5,99 $ / muaj (kur paguhen çdo vit).

 9. UebsajtiBuilder

WebsiteBuilder është një tjetër mjet falas për krijimin e faqeve të internetit me 1000 tema.

WebsiteBuilder ka 1000 shabllone me pamje të mirë. Unë mendoj se ndërfaqja e përgjithshme e WebBuilder është mjaft si SiteBuilder.

E cila është mjaft e çuditshme! Emailet e tyre në bord janë gjithashtu të ngjashme!


Vepro

 • Uebsajti: sitebuilder.com
 • Plani Pro: Plani premium i WebBuilder kushton 10,75 $ (kur regjistroheni për një plan vjetor).

10. Krijuesi IM

Ky ndërtues më i ri i faqeve të internetit ka mundësuar 11,240,766 faqe interneti deri më tani.

Krijuesi IM ka një koleksion të jashtëzakonshëm modelesh. Ajo gjithashtu ka një numër të madh të moduleve të ndërtimit të faqes në internet. CV, skuadër, shfaqje prezantuese, tekst, njerëz – ju i vini emrin. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të tërhiqni dhe lëshoni këto elemente në faqen tuaj të internetit.

Redaktimi është shumë i lehtë dhe mund të provoni redaktorin e IM Creator edhe pa u regjistruar. Mund ta provoni këtu.

Zgjidhja e plotë e Krijuesit të IM është falas për jofitimprurësit dhe studentët. Kështu që, nëse jeni akoma duke studiuar ose jeni shumë të apasionuar pas një kauze, provoni Krijuesin IM Krijues sot.

Vepro

 • Uebfaqja: imcreator.com
 • Plani Pro: 8 $ / muaj.

11. Sitj

Me 100+ shabllone në fusha si pasuri të paluajtshme, modë, fotografi, blog dhe dasmë mes të tjerëve, sitey sigurisht ofron shumë më tepër sesa shumica e mjeteve të krijuesve të faqeve të internetit në këtë listë.

Shtë e qartë, është koleksioni i modeleve që i jep sitit dorën e sipërme. Modelet së bashku me mjetin krijues të faqeve tërheqëse dhe tërheqëse të mjetit mbulojnë të gjitha nevojat tuaja.

Versioni falas i Sitey ju lejon të ndërtoni një sit me 5 faqe.

Vepro

 • Website: sitey.com
 • Plani Pro: 6.99 $ / muaj kur blini një plan vjetor.

Shënim: ajo që është zhgënjyese është se edhe në këtë kusht, Sitey nuk ju jep një sit miqësor me celularin. Për këtë, nga ju pritet të shfletoni 7,99 $ / muaj (kur paguhen çdo vit). Nëse e krahasoni sitin me disa nga alternativat e tij më të njohura, me siguri do të gjeni marrëveshje më të mira me këtë kosto.

12. Jimdo

Jimdo ju lejon të krijoni faqe interneti “me ngjyra, origjinale dhe unike”. Rreth 15 milion njerëz i besojnë Xhimitos për faqet e tyre të internetit.

Jimdo ka modele të kufizuara por të bukura. Ajo gjithashtu ka një seksion vitrinë në internet, dhe nëse e kontrolloni, do të shihni që klientët e Jimdo kanë ndërtuar disa faqe interneti me të vërtetë të hijshme dhe krijuese.

Ju merrni rreth 500 MB memorje për të bërë një faqe interneti ose blog falas me Jimdo. Ju gjithashtu merrni akses në të gjitha shabllonet.
Vepro

 • Uebsajti: Jimdo.com
 • Plani Pro: Rreth 6 dollarë në muaj kur faturohen çdo vit.

13. siti 123

Siti 123 e bën ndërtimin e faqeve të internetit më të thjeshtë sa 1,2,3.

Siti 123 ka një skemë çmimesh të pakuptimta. Kjo është e shkëlqyeshme sepse siç mund ta shihni në këtë listë, shumë ndërtues të faqeve të internetit detyrojnë plane më të lira që janë të padobishme.

Gjithashtu, siti 123 ju lejon të keni qasje në bibliotekat e imazheve dhe ikonave. Kjo është një veçori e menduar sepse zgjedhja e pamjeve të duhura është një pjesë e madhe e ndërtimit të një uebfaqeje të bukur.

Siti 123 madje mund të përdoret për ndërtimin e faqeve të internetit me një faqe të hijshme, të cilat mund të jenë një tipar i mrekullueshëm nëse doni të ndërtoni një faqe interneti të portofolit.

Me planin falas, ju merrni 500 MB depo, e cila është në të vërtetë më shumë sesa të mjaftueshme për një faqe interneti themelore.

Vepro

 • Uebsajti: site123.com
 • Plani Pro: 9,80 $ / muaj kur paguhet çdo vit.

14. WebStart

Deri më tani, WebStarts fuqizon rreth 3.8 milion faqe në internet, kështu që ju mund të thoni se është një kompani që mund t’i besoni.

Për të filluar, faqja në internet WebStarts duket pak e datuar nëse e shihni pasi të keni parë disa nga faqet e zbukuruara nga kjo listë. Thënë kështu, ju nuk mund të injoroni numrin e njerëzve që tashmë e përdorin atë për të fuqizuar faqet e internetit të tyre.

Pavarësisht se si duket faqja fillestare, modelet e WebStart janë në të vërtetë të këndshme!

Versioni falas ju jep 1 GB ruajtje. Dhe nuk ka asnjë kufizim në numrin e faqeve që mund të shtoni në faqen tuaj. Gjithashtu, nga ajo që shfaqet, versioni falas u jep mundësinë e përdorimit të plotë të të gjitha shablloneve.

Plani falas këtu ndihet mjaft kufizues pavarësisht nga ruajtja bujare sepse nuk ju lejon të shtoni një formë kontakti në faqen tuaj. Kështu që nuk e di se si mund t’ju sjellë dobi një faqe e tillë.

Vepro

 • Uebfaqja: webstarts.com 
 • Plani Pro: Versioni i parë ‘funksional’ është plani i tij Pro që shet për 9,78 dollarë në muaj. Po e quaj funksional sepse lejon të paktën 100 persona të lidhen me ju.

15. Uebfaqja

Me 27 milion përdorues, Webnode ju lejon të ndërtoni faqe të bukura biznesi dhe profesional. Dhe madje edhe dyqanet në internet.

Uebfaqja ka disa tema të shkëlqyera. Planet e tij më të larta të primit ofrojnë regjistrime të anëtarësimit, kështu që nëse ndonjëherë duhet t’i lini njerëzit të krijojnë llogari në faqen tuaj të internetit, mund të zhbllokoni tiparin e regjistrimit të anëtarësisë me planin 19,95 $ / muaj të Webnode. Ky plan gjithashtu ju lejon të krijoni një faqe në internet në gjuhën tuaj lokale.

Versioni falas zhbllokon të gjitha shabllonet e Webnode, kështu që ju mund të bashkoni një faqe në internet vizualisht tërheqëse.

Vepro

 • Uebfaqja: webnode.com
 • Plani Pro: Plani i kufizuar i Webnode kushton 5,95 $ / muaj.

Shënim: Edhe pse marrëveshja e $ 5.95 / muaj në Webnode është një plan premium, faqja juaj e internetit do të tregojë akoma reklama të Webnode. Unë mendoj se kjo është një përmbysje e madhe. Plani i parë pa reklama kushton 11,95 dollarë, që natyrisht është i kushtueshëm për dikë që nuk ka nevojë për të gjitha tiparet shtesë që ofron.

16. DoodleKit

Ky krijues i faqes në internet u kthye 11 vjet në 2017, dhe shpresojmë se do t’i japë shablloneve të tij një rifreskim shumë të nevojshëm.

Versioni falas i Doodlekit ju lejon të ndërtoni një uebfaqe të plotë pa asnjë kufizim si të tillë në numrin e faqeve. Ruajtja e mençur, ju merrni 100MB, gjë që është në rregull.

Vepro

 • Uebsajti: Doodlekit.com
 • Plani Pro: Plani i thjeshtë i Doodlekit kushton 10 $ / muaj kur ngarkohet çdo vit.

17. anabanova

Me më shumë se 300 shabllone, Cabanova ju lejon të ndërtoni një faqe në internet mahnitëse “po aq unike sa ADN-ja juaj”.

Më pëlqen faqja e internetit e Cabanova, kështu që besoj se modelet e saj mund të jenë gjithashtu të mira, por është e vështirë t’i tregosh pa i parë ato.

Seksioni i vitrinave në uebfaqe gjithashtu nuk duket i azhurnuar me ndonjë sit të kohëve të fundit, kështu që është me të vërtetë e vështirë të ndjeheni si lloj faqesh që mund të ndërtoni me Cabanova.

Versioni falas ju lejon të ndërtoni një faqe në internet me 3 faqe dhe jep 50MB të dhëna. Dhe nga sa duket, versioni falas i zhbllokon të gjitha shabllonet.

Vepro

 • Uebfaqja: cabanova.com
 • Plani pro: Planet Premium fillojnë me 19,48 dollarë në vit (për një faqe me 3 faqe), kur paguhen çdo vit. Ju gjithashtu merrni një emër domain falas me këtë plan.

18. Mrekullueshëm

Me një rekomandim nga askush tjetër përveç Seth Godin, ky mjet krijues i faqes në internet ju lejon të ndërtoni një faqe në internet në më pak se 30 minuta, me zero aftësi të projektimit dhe kodimit.


Vepro

 • Uebsajti: Strikingly.com
 • Plani Pro: 8 $ / muaj kur shkoni me një plan vjetor, përndryshe, janë 12 dollarë në muaj.

19. Simbla

Ky mjet krijues 4-vjeçar i faqes së internetit ka për qëllim të ndihmojë bizneset e vogla të krijojnë dhe ruajnë praninë e tyre në internet në një mënyrë të pakëndshme.c

Unë mendoj se Simbla ka një koleksion interesant dhe të larmishëm modelesh. Plus, çmimi i tij e bën atë të arritshëm për shumë njerëz që dëshirojnë të shkojnë për një zgjidhje plotësisht të menaxhuar të site-it dhe pritjes.

Vepro

 • Uebfaqja: simbla.com
 • Plani pro: 6 dollarë në muaj (Kjo ende lë një lidhje në Simbla në footer; për të hequr qafe atë, ju do të duhet të përmirësoheni në planin 12 $ / muaj.)

20. Shënues

Shënimi është ndërtuar me qëllim të fuqizimit të njerëzve edhe jo-teknikë për të bërë faqet e internetit të bukura dhe plotësisht funksionale nga e para.

Në përgjithësi, më pëlqen bookmark. Por kur e krahasoj disa nga zgjidhjet e tjera si Squarespace dhe të tjerët në të njëjtin pikë çmimi, unë jam pak i pasigurt për atë që e veçon prej tyre. Sigurisht, Shënimi është i ri dhe ka një rrugë të gjatë për të bërë, por tani, ajo që unë do të dua të shoh janë më shumë shabllone.

Regjistrimi në Faqerojtësin për Kurset e e-Learning e Faqes si dhe ku Bookmark ju mëson se si ta bëni biznesin tuaj në internet dhe jepni disa këshilla se si ta rritni atë më tej.

Ka edhe module që mbulojnë SEO, media sociale dhe biznesin në përgjithësi, ndër të tjera.
Vepro

 • Uebsajti: bookmark.com
 • Plani Pro: 11,99 $ / muaj kur faturohet çdo vit.

21. Sitelio

Siteleo duket si një faqe interneti solide dhe modelet e saj gjithashtu janë mahnitëse.

Por ndihem pak i pasigurt për ta përfshirë sepse mesa duket kanalet e mediave sociale të Sitelio duken të injoruara rëndë. Dua të them që nuk ka asnjë cicërimë ose postim të vetëm që nga viti 2015, por nga ato që mund të marr nga faqja e internetit, mjeti është në formën më të lartë.

Sinqerisht, unë jam plotësisht i lëmuar nga 10,000 temat që ju merrni me Sitelio. Të gjitha temat e Sitelio-s që përfshijnë kategoritë si biznesi, blogu, fotografia, dasma dhe më shumë janë të bukura. Disa prej tyre mund të konkurrojnë lehtësisht me ato nga mjetet e krijuesve të faqeve si Squarespace.

Ju mund të bëni një faqe të shkëlqyeshme me 5 faqe me planin falas të Sitelio.

Vepro

 • Uebsajti: sitelio.com
 • Plani Pro: 5,99 $ * / muaj, ju mund të paguani muaj në muaj, pa faturim vjetor të nevojshëm.

22. Sitem.co

Ndërsa Sitem.co është akoma në Beta, ajo pret në uebfaqet e 247 pronarëve krenarë! Ndihmon në ndërtimin e portofolit, lançimin e produkteve, agjencive dhe faqeve të internetit personale.

Gjëja që më pëlqen më së miri për sitemin është se ka tema të thjeshta por të flakta të shpejta. Dhe për shkak se shumica e përdoruesve të sitem pritet ta përdorin atë për të treguar punën e tyre, këto modele elegante zgjidhin qëllimin në mënyrë të përsosur.

Gjithashtu, unë mendoj se krijuesit e mjetit me të vërtetë janë përpjekur të ofrojnë një mundësi të arritshme për të gjithë njerëzit që nuk mund të llogaritin çmimin e shumicës së mjeteve të tjera të prodhuesve premium. (Për informacionin tuaj, shumica e mjeteve të tilla kushtojnë rreth $ 10 / muaj ose më shumë kur paguhen çdo vit.)

Versioni falas mbështet SSL, kështu që motorët e kërkimit do ta perceptojnë faqen tuaj të jetë më e besueshme. Gjithashtu, është pa reklama, kështu që Sitem nuk do të vendosë reklama në faqen tuaj të internetit dhe do të jeni në gjendje të ofroni një përvojë pa rrëmujë për vizitorët tuaj.

Vepro

 • Uebsajti: sitem.co
 • Plani Pro: 25 dollarë në vit

23. uCoz

uCoz është një zgjidhje e plotë për krijimin e faqeve në internet që ju lejon të ndërtoni një numër tipesh faqesh falas. Ka fluks pune të veçantë për krijimin e llojeve kryesore të faqeve të internetit si një faqe interneti personale, një faqe interneti biznesi ose një dyqan online.

Fatkeqësisht, kur u përpoqa të regjistrohesha në këtë uCoz, u tërhoqa të gjithë në procesin e regjistrimit të ngathët. Ka thjesht shumë forma dhe fusha shumë. Përvoja ime në bord ishte krejt e kundërta e asaj që prisja, duke pasur parasysh që ajo kishte një proces mjaft të thjeshtë të krijimit të faqes bazuar në llojin e faqes dhe të gjitha.

Një tjetër gjë është që ajo nuk ka një vitrinë të shablloneve të saj të lira, kështu që ju nuk merrni një pamje paraprake në atë që ju ofron plani falas për sa i përket shablloneve dhe mjeteve të projektimit. Për dallim nga shumica e mjeteve në këtë listë që ju lejojnë të publikoni një faqe në internet nën 5 minuta, uCoz ju bën të ekzekutoni një shumë logjistikë në prapavijë.

Gjithashtu, kur regjistroheni në një llogari të uCoz, ju regjistroheni automatikisht për shërbimin e saj motër të quajtur uID, e cila përsëri nuk është diçka shumë e mirë. (Në rast se ju pyesni, uID është një shërbim si “Rreth meje”)

Versioni falas mbështet një emër domain personal. Kjo është mjaft e pazakontë sepse shumica e ndërtuesve të faqeve të internetit të lira ju detyrojnë të përdorni një nënfushë. Versioni falas i uCoz është gjithashtu pa reklama.

Vepro

 • Uebfaqja: ucoz.com
 • Plani pro: 2,99 dollarë në muaj

24. Tilda

Tilda është një mjet i dobishëm tërheqës dhe krijues i faqeve të internetit që ju lejon të ndërtoni faqe të bukura. Tilda ofron një përzierje të shkëlqyeshme të modeleve për përkthyes të pavarur, biznese, agjensi, tutorë në internet dhe shumë më tepër.

Kur kontrollova për herë të parë Tildën, mendova se ishte shumë si Squarespace, veçanërisht kur pashë disa nga planet e faqeve të kopertinës. Por ndërsa u gërmova më thellë, kuptova që Tilda ka shumë modele më shumë ofertash. Plus, ajo ka 350+ elemente të projektimit, që është shumë më tepër sesa që ofron Squarespace. Një gjë tjetër që vlen të përmendet është se Tilda vjen edhe me faqe të bukura uljeje.

Versioni falas mbështet deri në 50 faqe dhe ofron një ruajtje prej 50MB, dhe është pa reklama.

Vepro

 • Uebsajti: tilda.cc
 • Plani Pro: 10 $ / muaj me pagese vjetore.

25. Portfoliobox

Siç mund ta kuptoni nga vetë emri, Portfoliobox është një krijues i faqeve në internet që është krijuar ekskluzivisht për kreativë që duan të shfaqin punën e tyre.

Ndërsa fokusi i kësaj platforme është kryesisht në shfaqjen e punës, ai gjithashtu mbështet faqe si blog dhe dyqan, kështu që ju mund ta zgjeroni portofolin tuaj në një uebfaqe të plotë, nëse dëshironi të.

Për shkak se Portfoliobox është menduar për pritjen e portofoleve, ajo i ka kushtuar vëmendje të veçantë nevojave të një artisti, si paraqitjet mahnitëse të dëshmive, modulet e shërbimeve dhe vitrinat. Të gjitha shabllonet e tij janë dizajnuar në mënyrë të tillë që të nxjerrin në pah punën e klientit. Shikoni klientët e tij të shfaqur për të parë llojet e portofoleve që mund të ndërtoni me Portfoliobox.

Gjithashtu, versioni falas i Portofolit nuk bën reklama në portofolin tuaj.

Dhe për shkak se versioni falas pret deri në 30 faqe, kjo ju jep mjaft bandwidth për të publikuar një portofol të rrumbullakosur mirë.

Vepro

 • Uebsajti: portfoliobox.net
 • Plani Pro: 6.9 $ / muaj (kur bleni planin vjetor).

26. Duda

Duda ofron një mjet të shkëlqyeshëm ndërtues pa pagesë të faqes në internet. Dhe duke pasur parasysh që Duda ka të bëjë me faqet e internetit të përgjegjshme, mund të jeni i sigurt që edhe faqja juaj e internetit falas do të japë bukur në të gjitha pajisjet mobile dhe tablet..

Pika kryesore e planit falas të Duda-së për mua është tipari i tij i personalizimit. Unë nuk kam parë ndonjë mjet krijues falas të faqes në internet të ofrojë një mundësi të përparuar si personalizimi. Personalizimi bazuar në vendndodhjen e një vizitori, zonën kohore dhe vizitat e kaluara rrit përvojën e tyre të shfletimit, kështu që një bravë e madhe për këtë veçori!

Edhe model i mençur, unë mendoj se Duda ka shumë modele frymëzuese. Plus, ju gjithashtu merrni redaktuesin drag and drop të Duda-s.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map