4 Letra Shembuj për të shndërruar pajtimtarët e listës postare në klientë

A keni një numër pajtimtarësh të listës së postës elektronike që kurrë nuk blejnë asgjë? Kohët e fundit, unë isha duke biseduar me disa nga miqtë e mi të blogerëve, të cilët janë më të ri në lojën e blogezimit dhe ata më pyetën se cilat email specifikë përdor unë kur dikush pajtohet në listën time të postimeve.


Unë në fakt kam disa email shumë specifikë që i dërgoj kur një pajtimtar regjistrohet, largohet nga lista, etj. Unë besoj se këto email punojnë për të kthyer abonentët në klientë. Këto quhen postë elektronike. Disa site dërgojnë një email të shkaktuar kur dikush vendos një send në një karrocë blerëse dhe pastaj e braktis atë gjithashtu.

Unbounce raportoi që faqja e internetit getAmplify përdor postë elektronike të shkaktuar për një normë më të lartë klikimi 152% dhe norma të hapura 50% më të larta. Kjo është mjaft domethënëse që ia vlen të provohet në pajtimtarët tuaj të listës së postës.

Abonentët tuaj tashmë janë të interesuar në atë që keni për të ofruar dhe ato që keni për të thënë. Lista juaj e postave është shumë e synuar sepse është e përbërë nga demografia juaj e synuar. Mos anashkaloni pajtimtarët tuaj kur planifikoni fushatat tuaja të marketingut.

Përveç kësaj, ju tashmë keni disa informacione unike në lidhje me këta klientë të mundshëm. Ju mund të keni mbledhur emrin, emailin, vendndodhjen dhe ndoshta ditëlindjen ose përvjetorin, për shembull. Nëse përdorni një mjet të menaxhimit të listës së postimeve si MailChimp, mund të shihni gjithashtu se cilat buletine po hapin dhe cilat lidhje brenda tyre po klikojnë. Devesh nga WP Kube mbulon 11 shtojca që mund të përdorni për të mbledhur email në një faqe WordPress dhe mendoj se është një lexim i mirë për ata që janë të interesuar. Të gjitha këto informacione mund të analizohen dhe përdoren në avantazhin tuaj për marketing.

Megjithatë ne nuk po flasim për mjete ose karrem për të përzënë më shumë çime sot. Përkundrazi, ne jemi duke u përqëndruar në rrënjën e çdo fushate email – emailet tuaja.

Llojet e letrave për t’u dërguar në pajtimtarët e listës postare

Mostrat më poshtë duhet t’ju japin një ide mbi llojet e letrave që mund t’u dërgoni pajtimtarëve tuaj për t’i nxitur ata në veprim dhe t’i shndërrojnë ato në klientë. Mbani në mend se shërbimi i listës së postës që përdorni do të ketë kodim specifik që duhet të futni për të përdorur emrin e pajtimtarit ose specifikat e tjera.

Letra e Mirëseardhjes

I dashur [Emri],

Mirësevini në Buletinin XYZ. Weekdo javë, ju do të merrni [Shtoni karakteristika specifike të buletinit tuaj këtu që janë falas dhe me vlerë].

Si faleminderit për pajtimin, më poshtë është një kod një herë që mund të përdorësh për 15% zbritje për çdo blerje në faqen e internetit XYZ. Në arkë, thjesht përdorni kodin promo: XYZ

Ne jemi të lumtur që ju kemi në bord. Mirësevini në familjen XYZ!

Pronar XYZ
XYZ.com

Letra e daljes

I dashur [Emri],

Na vjen keq për të dëgjuar se dëshironi të dilni nga lista e postimeve. Nëse ka ndonjë gjë që mund të bëjmë ndryshe për të përmbushur nevojat tuaja si pajtimtar, ju lutemi na tregoni [lidhjen për formularin e feedback-ut këtu].

A keni pasur një shans të shikoni linjën tonë të re të [mbushni produktin]. Ne i duam si pajtimtarët tanë ashtu edhe pajtimtarët tanë dhe duam t’ju ofrojmë transportim falas në blerjen tuaj të radhës. Thjesht shkruani kodin: XYZ

Nëse dëshironi të ribani përsëri në buletinin në një datë të mëvonshme, thjesht shkoni në faqen tonë dhe klikoni në butonin “Abonohuni”.

sinqerisht,

Pronar XYZ
XYZ.com

Letër kujtese

I dashur [Emri],

Vetëm një kujtesë miqësore që zbritja juaj prej 15% zbritje nga çdo blerje skadon [data e skadimit këtu]. Nxitoni! Ende keni kohë për të përfituar nga kjo ofertë speciale.

Thjesht shkruani kodin e mëposhtëm në kutinë e Promo Code në arkë: XYZ

Faleminderit!

Pronar XYZ
XYZ.com

Letra e ditelindjes

I dashur [Emri],

Gëzuar ditëlindjen nga XYZ.com! Shpresojmë që të keni një ditëlindje shumë të lumtur. Për t’ju ndihmuar të festoni, ne po ju ofrojmë një [mbushje bosh] falas me çdo porosi plus transportin falas.

Keni një ditëlindje përrallore!

Pronar XYZ
XYZ.com

E-mail të serive

Silverpop raporton që sipas raportit të eConsultancy në Mbretërinë e Bashkuar për Statistikat e Tregtimit, rreth 52% e klientëve regjistrohen në një listë postimesh duke shpresuar të marrin një zbritje ose kod promovues.

Këtu hyjnë në lojë postat elektronike. Minutën që një klient regjistron për listën tuaj të postës, ai duhet të fillojë të marrë një seri email-eve nga ju. Një email i mirëpritur konfirmon se ai me të vërtetë është pajtuar në listën tuaj të postës. Atëherë mund të dëshironi të ndiqni me një ofertë zbritje për transportin falas ose paratë e mbyllura.

Përveç atyre postave elektronike, ju mund të dërgoni promovime speciale kur keni shitje, zbritje pushimesh dhe promovime për ditëlindje dhe përvjetor posaçërisht për ata klientë me ditëlindje ose përvjetorë në një muaj të caktuar.

Në krye të këtyre postave elektronike, duhet të dërgoni herë pas here emaila kujtese. Për shembull, nëse keni ofruar një zbritje për t’u regjistruar dhe data e skadimit po afrohet, autori i përgjigjes së autorit duhet të dërgojë një email të shkaktuar nëse personi nuk ka përdorur akoma kodin e tij të promovimit.

Studimet e rasteve

Kur bëhet fjalë për fushatat e suksesshme të marketingut me email, ka një numër biznesesh që e bëjnë këtë me të vërtetë mirë. Studimi i teknikave të tyre mund t’ju ndihmojë të gjeni email tuaj për t’u dërguar pajtimtarëve tuaj.

LV =

Ekonsultancy hodhi një vështrim në fushatën e postës LV = dhe ato që po bëjnë mirë. LV = është një kompani e sigurimeve. Qëllimet e tyre ishin përmirësimi i raportit të klientit dhe rritja e klientëve të rinj që blejnë sigurime në internet. Emailet ishin në shënjestër bazuar në llojin e sigurimit që pajtimtari ishte i interesuar të blinte dhe ku ishin në përpjekjen e tyre për të blerë sigurime.

Për shembull, nëse klienti heq dorë nga kërkimi pas zgjedhjes së një lloji specifik të sigurimit, postat elektronike do të ishin të ndryshme sesa nëse klienti thjesht shikonte atë që ishte në dispozicion.

Disa nga gjërat që LV = bëri ishte të personalizoni emailin me një emër, detaje në lidhje me politikën që klienti po shikonte dhe ofronte mundësi të shitjes kryq, të tilla si sigurimi i udhëtimit, sigurimi i shtëpisë dhe madje edhe sigurimi i përkëdhelur së bashku me një zbritje të premtuar nëse klienti klikuar në lidhje.

Rezultatet përfshinë një rritje më shumë se 50% të normës së hapur dhe një rritje prej 41.83% të nivelit të klikimeve. Përveç kësaj, niveli i konvertimit u rrit me gati 20%.

Dyqani i modës

Canopy Labs hodhi një vështrim në një dyqan të modës, të cilin nuk e emërojnë konkretisht. Dyqani i modës pati një rritje më shumë se 5 herë në konvertime pas implementimit të ndarjes së postës elektronike.

Dyqani vendosi të synonte klientët që kishin blerë diçka dhe më pas nuk ishin kthyer më së paku për disa muaj. Ky numër ishte i barabartë me rreth 12% të përdoruesve të tij. Fushata me email ishte një letër e thjeshtë faleminderit për blerjen në të kaluarën me një nxitje nëse ata blenë përsëri.

Edhe pse shkalla e klikimit ishte vetëm 1.4 herë më e lartë, shkalla e konvertimit ishte më shumë se 5 herë ajo që kishte qenë. Për më tepër, blerja për dollar ishte rreth 15,7 herë më e lartë.

Kuajtë SmartPak

Sherpa Marketingu hodhi një vështrim në emailet unike të dërguara nga Smartpak Equine që rezultojnë në shitje më të larta. Kompania dërgon disa email shumë të synuar që kanë disa rezultate të mahnitshme. Ata kanë rreth 40 email të ndryshëm që ata dërgojnë në kohë të ndryshme.

Këto imazhe të nxitura janë fushata të automatizuara dhe manuale. Shkalla e hapur është rreth 28% dhe shkalla e konvertimit është 11%.

Për shembull, ata dërgojnë pako me vitamina dhe plotësues për klientët me kuaj. Rreth 11 ditë para se të dërgohet SmartPak i personalizuar, klientit i dërgohet një kujtesë. Kjo lejon që klienti të dijë se kur do të arrijë SmartPak dhe i jep asaj disa ditë për të bërë ndonjë ndryshim ose shtesë në porosinë.

Ata gjithashtu dërgojnë postë elektronike që nxiten kur një karrocë është braktisur dhe duke kërkuar rishikime të produkteve.

Rëndësia e komunikimit

Komunikimi me email është një nga format më pak të shtrenjta të marketingut që do të bëni për biznesin tuaj. Pasi të keni krijuar letrat tuaja fillestare të postës elektronike, duhet të jeni në gjendje të lidhni vetëm një emër dhe t’i dërgoni ato në grupe sipas nevojës. Edhe nëse konvertimi juaj rritet vetëm me disa përqind, kjo mund të rezultojë në vëllim më të lartë të shitjeve dhe do të thotë ndryshimi midis faqes suaj që ka sukses ose dështon.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map