Rishikimi i Kontaktit të Vazhdueshëm: Prmimet, Modelet dhe Krahasimi i MailChimp

Ka kaq shumë faqe interneti në internet sot sa të ishit shitës me pakicë në tregti elektronike apo edhe dikush që shpreson të arrijë dhe të sigurojë informacion falas, me siguri do të keni të drejtë të shqetësoheni. Në një botë me njoftime shtytëse dhe marketing agresiv, të qenët në gjendje të arrini përmes postës elektronike është kritike. Marketingu me email mund të jetë një mënyrë fantastike për të drejtuar trafikun në faqen tuaj nëse bëhet si duhet.


Ndër një mori mjetesh të tjera të marketingut me email, ConstantContact është një emër që del vazhdimisht (pa ndonjë qëllim të synuar). Përveç kompetencave të tij thelbësore në marketing me email, faqja është zgjeruar gjithashtu për të përfshirë shërbime të tjera të lidhura me marketingun që është një plus.

Sot ne do të shikojmë se çfarë ofron Konstant Kontakt dhe përvojën që mund të prisni nëse vendosni ta jepni.

Mësoni më shumë: Shihni të gjitha shabllonet e postës elektronike në Kontaktin Konstant.

Secila prej shablloneve përfshin të gjitha informacionet themelore të nevojshme për email-in tuaj që të përputhet me shumicën e rregulloreve standarde. Kjo përfshin përfshirjen e një adrese fizike për biznesin tuaj, lidhjen e detyrueshme për abonim si dhe disa informacione të tjera të dobishme.

Nëse keni media tuaj, si logot ose imazhet e pronarit, ato mund të ngarkohen në sistem dhe të përdoren gjithashtu në gazetat tuaja. Ju lejohet ruajtje deri në 2 GB, kështu që nuk ka gjasa që të përfundoni në çdo kohë së shpejti.

Programoni emailet tuaja për lëshim automatik.

Pasi të keni emëruar, redaktuar dhe të jeni të kënaqur me fushatën e postës elektronike që keni krijuar, mund ta ruani atë ose ta dërgoni menjëherë ose ta caktoni atë për një kohë dhe datë të automatizuar të shpërndarjes. Kontakti i vazhdueshëm ndjek kohën standarde Australiane perëndimore (AWST), kështu që ju do të duhet të konvertoni kohën tuaj lokale duke ndjekur atë për të planifikuar emailet saktë.

Një e metë e vogël për të cilën unë u ndjeja e rëndësishme është se nuk duket se ka ndonjë mënyrë në të cilën sistemi mund të konfigurohet që të përgjigjet automatikisht ndaj përgjigjeve të përdoruesit. Ajo që Kontakti Konstant e konsideron si përgjigje automatike është më shumë si një efekt aktiv që ndodh në kohën e paracaktuar për të lëshuar një seri emailash.

3. Kontrollimi i rezultateve të fushatave tuaja

Merrni azhurnime të menjëhershme në fushatat tuaja të marketingut

Pas çdo fushate, ju mund t’i shihni rezultatet e saj nën Skedën e Raportimit.

Kontakti i vazhdueshëm ka një grafik të lexueshëm me lehtësi të rezultateve tuaja dhe përfshin statistika jetësore siç janë niveli i klikimeve dhe niveli i hapur. Nëse vendosni të integroni Google Analytics, më shumë informacion do të jenë në dispozicion. Përveç rezultateve të fushatës së vetme, ju gjithashtu mund të përputhen me rezultatet tuaja nëpër fushata të ndryshme.

4. Aplikacione dhe integrime të vazhdueshme kontakti

Ka qindra shtesa në dispozicion në Treg

Kontakti i vazhdueshëm ka një listë të hapur për mbi 300 aplikacione dhe module të tjera, të cilat mund t’i integroni në llogarinë tuaj kryesore. Këto shkojnë nga aplikacionet e thjeshta për import të postës elektronike si për llogaritë tuaja në Google ose Outlook gjatë gjithë rrugës për të punuar me Zoho dhe Azureplus për Menaxhimin e Marrëdhënieve me Konsumatorët dhe Menaxhimin e Automatizuar të Liderit dhe Parashikimin e Shitjeve.

Aplikacionet janë renditur në një Treg ku mund të renditen në një mënyrë të ngjashme me shtesat e WordPress, me emrin, vlerësimet, vlerësimet, ose edhe kur ato u shtuan. Këto aplikacione ofrojnë aftësinë e paparë për të përmasuar jashtëzakonisht shumë marketingun tuaj të postës elektronike.

Klikoni-ndjekja e hartës së nxehtësisëSegmentimi i Përdoruesve të LehtëMarketingu në Facebook / InstragramZbritja e jo-fitimeve20 – 30% Ulje20 – 30% UljeVizitoni Kontaktin e vazhdueshëmVizitoni MailChimp

Histori suksesi

Për dekadën e kaluar, The Vin Bin ka provuar ekspertizën e tij duke u ofruar klientëve një larmi të sofistikuar të verërave, birrave artizanale, shpirtërore, djathrave artizanalë dhe ushqimeve gustator. Mendja e Rick Lombardit, ky dyqan specialiteti është rritur nga forca në forcë dhe e ka bërë pasionin e tij një biznes të lulëzuar.

Kontakti i vazhdueshëm ka qenë një nga mjetet që Rick përdor dhe ai e beson atë duke qenë një pjesë e madhe e suksesit të tij. Sistemi i ofroi atij një mënyrë të përballueshme për të ndërtuar marrëdhëniet me klientët, dhe t’i sjellë ata në Vin Bin. Rick dhe shumë të tjerë si ai kanë përfituar në marketing përmes postës elektronike për të fuqizuar biznesin e tyre dhe për të rritur rritjen.

Shënimi i Jerry Low

Unë përdor MailChimp për Buletinin WHSR. Rreth një vit më parë, Konstant Kontakti më ofron një llogari falas. Nuk u ndërrova për disa arsye:

 1. Kostoja më e lirë në afat të gjatë – MailChimp është 5 – 10% më e lirë se sa konkurrentët e saj.
 2. Jam i lumtur me ndërtuesin e postës elektronike MailChimp – Prandaj nuk jam në gjendje të provoj të tjerët (pse rregulloni diçka kur nuk prishet?).
 3. Dhe mbi të gjitha, kam shpenzuar përpjekje dhe para të mëdha për të zotëruar përdorimin e MailChimp dhe për të vendosur sistemin tim aktual të automatizimit të postës elektronike. Kostoja e ndërrimit të peshës jashtë parave që mund t’i kursej nga llogaria falas.

Thënë kështu, Konstant Kontakti, për mendimin tim, është lehtësisht një nga tre pretendentët kryesorë në mjetet e marketingut me email.

Ato janë si versioni paraprak i MailChimp.

Prmimet e Kontaktit të Kontaktit janë pak më të larta por do të merrni atë që paguani. Disa karakteristika të marketingut, të tilla si marekting SMS, alarme të shitjeve në kohë reale, CRM sociale, ndarje të lehtë të përdoruesve dhe faturë (të cilat nuk mund t’i merrni në MailChimp), mund të jenë jetike për organizimin e biznesit të madh. Për fillestarët, unë rekomandoj të lexoni histori suksesi në sitin e Kontaktit për të mësuar më shumë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map