Vzhledem k tomu, že na internetu je dnes více než miliarda webových stránek, můžete si jako vlastník jednoho z těchto webů myslet, že není příliš pravděpodobné, že by se na vás mohl zaměřit počítačový zločin. Než se k tomu však dostaneme, vraťme se na okamžik zpět a zvažte, co pro vás váš web znamená.


Jako jednotlivec můžete vlastnit pouze osobní webové stránky nebo dokonce drobné podnikání online, které považujete za zanedbatelné. Ve všem je hodnota a dokonce i malý web obsahuje nějaké údaje. Možná přihlašovací jméno a heslo, které používáte ve všech svých online účtech? Pokud vlastníte malou firmu, váš web představuje vaši značku a pověst a spoustu cenných informací, které nejen patří vašim, ale i vašim zákazníkům..

Pokud jste dnes narazili na články od Forbes, The Economist nebo libovolného počtu společností zabývající se internetovým zabezpečením, je velmi pravděpodobné, že znáte výraz „Data je nový olej“. Stalo se jedním z nejcennějších aktiv, které jsou dnes online dostupné (a proto vidíme vzestup VPN) a stejně jako cokoli jiného, ​​může být odcizen a vyměněn nebo vyměněn..

Obrazový kredit: David Parkins

Kybernetičtí zločinci se nestarají o to, zda je váš web malý, používají nástroje, které bezplatně testují každý web, na který narazí, jednoduše shromažďují informace. Pokud tyto informace nemohou použít, mohou je kdykoli prodat někomu jinému, kdo může.

Protože většina z nás fyzicky nevlastní a neudržuje zařízení, na kterém hostujeme naše webové stránky, podíváme se na nefyzikální aspekty zabezpečení webových stránek. To zahrnuje dvě hlavní oblasti; 1) zabezpečení vlastního webu a 2) zabezpečení údajů, které vám zákazníci poskytují.

Mějte na paměti, že každý, kdo navštíví váš web, může být považován za zákazníka, nejen za ty, kteří od vás nakupují.

1. Udržujte své skripty a nástroje aktuální

Ujistěte se, že vaše platforma webu a všechny spuštěné skripty jsou aktuální. Každý software známý lidstvu je vydáván s chybami a možnými bezpečnostními mezerami. I ty, které jsou průběžně aktualizovány, budou mít tyto mezery. Stačí jediná zranitelnost a kybernetičtí zločinci budou moci získat přístup. Zajištěním pravidelných aktualizací se snižuje pravděpodobnost zneužití bezpečnostních mezer.

To je zvláště důležité pro ty, kteří používají webové nástroje, které jsou otevřeným zdrojovým kódem. Nástroje open source se ze své podstaty stávají zranitelnými pro ty, kteří hledají výhody. V boji proti tomu existuje řada nástrojů, které můžete použít ke kontrole.

Vyzkoušet

Chcete-li začít, zkuste LastPass, Dashlane nebo KeePass. Některé jsou zdarma, jiné ne.

3. Použijte HTTPS a SSL

Mnoho lidí si stále neuvědomuje velmi HTTP a SSL, ale jako majitel stránek jsou to důležité.

Pro ty, kteří provozují online obchody nebo provádějí jakékoli transakce pro své zákazníky online, NENÍ SSL volitelné. SSL certifikáty lze získat z mnoha zdrojů, ale nejlepší je získat jeden od renomovaného poskytovatele, jako je SSL.com.

Mnoho poskytovatelů webhostingů, jako je A2Hosting a SiteGround, funguje také jako prodejce třetí strany a může vám je prodat..

Společnost Digicert se specializuje na certifikáty SSL a nabízí různé možnosti

Pokud teprve začínáte, informujte svého poskytovatele webhostingu, že hodláte spustit web eCommerce, a je pravděpodobné, že bude mít k dispozici balíček, který obsahuje vše, co potřebujete. .

Mimochodem, i když nechcete spustit web eCommerce, webové společnosti dnes hledají zabezpečení také.

Google například nyní používá HTTPS jako signál pořadí. Tím pomáhají zajistit, aby lidé, kteří používají svůj vyhledávač, byli přesměrováni na autentické a bezpečné webové stránky.

I některé bankovní weby nejsou bezpečné a mnoho prohlížečů to nyní uznává!

Ochrana DDoS vrstvy 7SSL Cert. Podpěra, podporaZkušební verze zdarma30 dní30 dní30 dní

Navštivte online: Incapsula.com

3. Cloudflare

Cloudflare je známější díky reputaci jako Content Distribution Network (CDN), což je primárně také to, jak si vybudovalo pevné jméno v zabezpečení klientských webů proti útokům DDoS (Distributed Denial of Service). Stejně jako u Incapsule jsou cenové úrovně Cloudflare poněkud temnější.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me