Recenze Textoptimizer: Optimalizace starého obsahu a nalezení nových nápadů

TextOptimizer (site – https://textoptimizer.com/) je poskytovatelem služeb, jehož koncept se točí hlavně kolem dvou front – pomáhá uživatelům vymýšlet nápady na kreativní obsah a pomáhá jim optimalizovat již existující obsah. Kromě skutečnosti, že je provozována společností založenou na Mauriciu s názvem Webinfo LTD, však není toho jiného.


TextOptimizer tvrdí, že jeho primární marketingové pole nabízí „lepší hodnocení“ a tvrdí, že jeho systém vám pomůže najít ty správné změny, které mají být ve vašem textu provedeny, a odvolat se více na vyhledávačích. Může pomoci optimalizovat text pro dva hlavní vyhledávače, Google a Bing.

Domovská stránka TextOptimizer (navštivte online).

Optimalizace obsahu pomocí nástroje TextOptimizer

Základní předpoklad je jednoduchý. Vyberete vyhledávač, pro který chcete optimalizovat, zadejte požadované vyhledávací dotazy, vyberte místo cílení a poté buď poskytněte webový odkaz na existující obsah nebo vložte text do svého systému.

Zaměřovací systém je stejně snadný jako pohyb interaktivní mapy, ale zdá se mi trochu nepřesný

Nejsem opravdu velký fanoušek jejich mechanismu cílení ze dvou důvodů. První je, že se zdá být trochu vágní. Pokud například posunu šipku nad USA, znamená to, že nemůžu zacílit na konkrétní regiony v zemi? Druhým je, že se zdá, že neexistuje globální možnost pro globální cílení.

Existuje třetí možnost, která vám umožní jednoduše spustit optimalizátor na základě požadovaných vyhledávacích dotazů a dalších možností, ale to vede k nalezení nápadů na obsah (více o tom později). Jakmile vše spustíte, zobrazí se vám stránka se zprávou, která dokumentuje zjištění a nabízí návrhy;

Analýza

TextOptimizer vám nejprve ukáže svou analýzu vašeho stávajícího obsahu. To zahrnuje jednoduché procentuální skóre toho, jak dobře je v současné době optimalizováno. V testu jsem běžel to vrátilo 57% hodnocení.

Návrhy klíčových slov a frází

Pod tímto skóre je obrovský blok klíčových slov, která jsou zastíněna v bílém nebo šedém pozadí. Šedá pozadí klíčových slov nebo frází jsou ta, která již máte ve svém článku. Bílé jsou další návrhy, které můžete přidat ke zvýšení kvality vašeho článku.

Dále je zde segment nazvaný „Akce“. Nejsem si zcela jistý, k čemu to je, a o tomto tématu není mnoho informací. Můj nejbližší odhad je, že to jsou také klíčová slova, ale ta, která mají více činů, jako je výzva k akci.

Návrhy obsahu

Následující segment na stránce nabízí návrhy na otázky, na které by váš článek mohl odpovědět. Je to zjevně založeno na objemu vyhledávání a na tom, jak konkurenceschopné je pole pro tento obsah.

Jak vyhledávače zobrazují váš obsah

Vyhledávače obvykle uvažují o záměru, když během vyhledávání hrabají články. TextOptimizer vám pomůže předvídat, jak vybraný vyhledávač bude interpretovat, co váš obsah nabízí a jak je vhodný pro konkrétní záměry.

Například v mém testu jsem analyzoval stránku s klíčovými slovy „Nejlepší název domény“ a výsledky, které TextOptimizer vrátil, ukázaly, že vyhledávače by to považovaly za velmi vzdělávací.

Formátování

Váš článek bude také hodnocen podle čtyř klíčových formátů; Délka obsahu, slovesa, počet vět a délka věty.

Odtud si můžete buď stáhnout celou zprávu jako soubor PDF, nebo zahájit novou optimalizaci.

Použití TextOptimizer k nalezení nápadů na obsah

Objem a konkurenceschopnost jsou pouze reprezentativní a nevyvolávají přesně důvěru

Hledání nápadů na obsah v TextOptimizer je téměř stejně jednoduché jako používání vyhledávače, i když je mnohem více zaměřené a zaměřené na účel. Každý výraz, který zadáte do vyhledávacího pole, vrátí řetězec možných otázek, které mohou položit lidé, kteří hledají tento výraz.

Výsledky odrážejí segment „Návrh obsahu“ v přehledu v analyzovaných textových výsledcích a jsem si jist, že jsou to stejné. Budete moci říct nejen to, na jaké otázky se lidé ptají, ale také kolik z nich hledá odpověď na tuto otázku a jak konkurenceschopné pole již řeší toto téma..

Chtěl bych však zdůraznit jednu věc, a to je skutečnost, že objem vyhledávání a konkurenceschopnost jsou pouze reprezentativní. Neexistují žádné skutečné údaje, které byste mohli vidět. Osobně mám pocit, že to může být dvojsečný meč.

Na jedné straně to může být velmi snadné pro ty, kteří nejsou hardcore SEO fanoušci. Je tak zjednodušující, že si ho může kdokoli přečíst a na základě toho se rozhodovat. Přesto nedostatek jakýchkoli skutečných údajů v mé mysli vyvolává pochybnosti o tom, jak přesně tuto reprezentaci získávají.

Doplňky Chrome a WordPress

Kromě spuštění TextOptimizer z jejich webu, můžete také zvolit použití jejich WordPress a Chrome pluginy. Díky tomu je ve skutečnosti mnohem použitelnější a praktičtější. Znepokojující je, že pluginy nejsou hodnoceny velmi dobře a jejich plugin WordPress nebyl aktualizován za více než rok.

Ve skutečnosti nebyla ani testována s žádnou z novějších iterací WordPress. Vzhledem k tomu, jak hodně se WordPress mění, může to být příčinou poplachu. Stále jsou zde možnosti, pokud se rozhodnete jít tímto směrem.

Pro vývojáře

Pro ty, kteří mají zájem stavět na platformě TextOptimizer, mají API, které vám umožní zapracovat jej do vašich webových aplikací (vyzkoušejte ukázku zde). Můžete extrahovat záměr uživatele z textu, který zadávají, a přijímat vstupy ve 14 jazycích. To poněkud rozšiřuje užitečnost systému.

Testování systému TextOptimizer

Před –

Před: Organické klíčové slovo před optimalizací (data z AHREFS).

Po –

Po: Organické klíčové slovo po optimalizaci (o 2 týdny později).

Když jsem si jako vzorek vybral jeden článek online, spustil jsem optimalizaci a zaznamenal jsem hodnocení ahref před a poté, co jsem provedl změny na základě návrhů TextOptimizer. Udělal jsem jen velmi malé vylepšení, abych viděl, jestli by se něco vyzvedlo.

Jak vidíte, po přibližně dvoutýdenním období počet organických klíčových slov vzrostl, spolu s mírným zlepšením v pořadí ahref. To by mohlo znamenat jednu ze dvou věcí; buď TextOptimizer opravdu funguje, nebo to byl přirozený růst v průběhu času.

Porota je stále na tom, zda to funguje, nebo ne, ale teoreticky došlo ke zlepšení, takže získají výhodu z pochybností.

Pro koho je TextOptimizer vhodný?

Musím říci, že díky krátkému používání systému krátká doba použití znamená, že tento nástroj je snadno použitelný pro širokou veřejnost. Pokud provozujete nějaký web, budete pravděpodobně moci tento nástroj určitým způsobem pomoci. Nevrhá se do jazyka žargonu a používá termíny, které laik pochopí z velké části.

Vzhledem k hodnotě, kterou přináší, může být dokonce vhodný pro použití v některých pokročilých případech pro veterány webových stránek, kteří nejsou ochotni rozvětvovat velké peníze za komplexnější a podrobnější nástroj, jako je Moz SEO, který začíná na minimálně 99 $ a Měsíc.

A věřte mi, že na trhu jsou ještě dražší nástroje.

Ceny a plány

TextOptimizer na své stránce s cenami uvádí dva sloupce, plán zdarma a pro. To je trochu zavádějící ze dvou důvodů. První je, že ve skutečnosti nemají plán zdarma. To se spustí jako bezplatné zkušební období poté, co jste si zakoupili plán Pro.

Druhým je cena jejich pro plánu, který je uveden na 45 USD měsíčně. Tato cena je však platná, pouze pokud platíte celý rok předem. Mimochodem, zatím jsem nenašel žádné záruky záruky vrácení peněz.

Domnívám se, že 45 dolarů za měsíc je stále mocnou částkou za takovýto nástroj.

Závěr: Snadné použití, ale existují pochybnosti

TextOptimizer se zdá být velmi užitečným a lehkým nástrojem, který laikovi usnadňuje optimalizaci a plánování obsahu. Přichází nepořádek a je tak zjednodušující, že bych řekl, že se blíží idiotským důkazům. Aby to nebylo možné, vyžadovalo by to skutečné dovednosti.

Přesto kvůli cenám si trochu nejsem jistý, kde tento nástroj stojí. Je nepravděpodobné, že průměrný majitel webových stránek zaplatí za tento nástroj 45 $ měsíčně, ani pokročilý uživatel SEO zaplatí za tak málo tvrdých dat..

Jak vidíte, jedná se o hádanku, protože se zdá, že cena neodpovídá potenciálnímu cílovému trhu. Kdyby to bylo levnější, řekl bych, že to přináší skutečnou potenciální hodnotu pro masy, ale od teď je to stále trochu diskutabilní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map